Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

riana12
21. jún 2010

@zuzanockamt no FF je optimista a klamar 😀 jednak podla UTZ som mala ovu najskor na 37DC a podruhe... ked som si dneska pokusne zadavala nizke teploty 36,3-36,4 tak FF tu vyznacenu ovu na 36DC vzdal az po stvrtkovej teplote 😀

fodorka
21. jún 2010

ty kokso toto co vas tu citam vobec nechapem....te cisla a neviem co to preco robite????

zuzanockamt
21. jún 2010

@fodorka nic si z toho nerob 😀 ... ak myslis tie merania BT, ono je to velmi dobra vec, ja som bola z toho magor zo zaciatku, ale naucila som sa ako tak ... po porode budem znova merat, kym sa cyklus neustali a potom asi HAK 😝

zuzanockamt
21. jún 2010

@riana12 tak to ja som musela mat potom ukazkove cykly asi, lebo mi to sedelo ... aj poslednu ovu, co mi FF vyznacil ... ty si ale mavala predtym lepsie cykly, nie?

riana12
21. jún 2010

@fodorka casom by si sa aj ty do toho dostala 🙂
@zuzanockamt no mala som niekedy celkom fajn cykly... vsak ked chces, kukni fotoblog... hodila som si tam vsetky od marca minuleho roka 🙂 a ten prvy bol uplne super... 😵

zuzanockamt
21. jún 2010

ok, idem kuknut ... ja uz sa normalne tesim na to meranie, mna to ku koncu uz zacalo bavit, ked som tomu rozumela 😀

zuzanockamt
21. jún 2010

zo zaciatku si to mala ozaj celkom fajn, ale potom uz poriadna divocina 😀 ... len jedno este nechapem, ja som si stale myslela, ze FF vyznaci ovu v den tej najnizsej BT, ale raz je to tak a inokedy nie, to som si aj u mna vsimla, ze az ten dalsi den po najnizsej teplote vyznacil ... no budem skumat od oktobra ako to bude vyzerat, lebo zacnem co najskor merat, len neviem, ci to bude mat pred prvou MS po porode vyznam ... asi nie a lepsie bude zacat az po nej

riana12
21. jún 2010

@zuzanockamt no pred prvou MS resp. kym sa ti ustalia hormony a zacnes aj ovulovat, tak to bude asi nieco podobne mojej aktualnej krivke 😅

riana12
21. jún 2010

inac mrkam, ako tato vydrzala merat´:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/111...

zuzanockamt
21. jún 2010

@riana12 myslis, ze hned pri prvej MS by nemohla byt uz aj ovu? 😕 ... ked podaktori otehu tak skoro, aby som si vedela davat pozor 😀 ... ale pocitam, ze skor ako na vianoce ani sex nebude 😀

zuzanockamt
21. jún 2010

tak to bol poriadny usek 😀

riana12
21. jún 2010

@zuzanockamt to su skor vynimky, ze maju ovu hned po prvej MS resp. aj pred koncom sestonedelia... kym je vobec MS, tak to cca polroka, rok aj viac trva... a kym este k ovu pride... to tiez trva...

zuzanockamt
21. jún 2010

ved preto nechcem ani HAK od zaciatku, az ked sa cyklus ustali ... a mozno sa dame aj inu formu antikoncepcie ... je to este daleko

riana12
21. jún 2010

a nad akou anti este premyslas? 😕

zuzanockamt
21. jún 2010

@riana12 no jedine kondom by asi prichadzal do uvahy ... pharmatex nechcem, teliesko nechcem, tak neviem, co ine by bolo vhodne .. poradim sa s dokinou este

riana12
21. jún 2010

@zuzanockamt a pharmatex preco nie? 😨

zuzanockamt
21. jún 2010

@riana12 nepaci sa mi 😀 ... a som voci tomu nejaka nedoverciva ... to su ale len predsudky z mojej strany

riana12
21. jún 2010

@zuzanockamt nahodou s pharmatex kremom to bolo aj fajn... lebo to vyuzijes aj ako mazadlo, ak je suchsie 🙂

zuzanockamt
21. jún 2010

ja sa len bojim, ze to nebude dostattocne spolahlive, lebo druhe tehu urcite nechcem momentalne

fodorka
21. jún 2010

zuzi volaco som tam citala z eprva MS po porode ja som mala az 7mesiacov po porode kvoli kojeniu sc esom kojeila do minuleho tyzdna sice skoro 16mesiacov ale tak 7mesiacov po som menzes nemala...a potom ked prisiel tak uz bol normalny...pravidelne s aopakoval lebo j aosm brala hned antiku.....no len teraz asom taka zvedava uz viem ze tak skoro neotehotniem druhy krat lebo velmi chcem ☹ ale ja som si dala aj to dobrovolne platenie do socialky a uz som tam odviedla 3mesiace tak uz by sa veru zadarit mohlo... 😒 ked ja som zvedava lebo vtedy ked nam to trvalo tych 6mesaicov kym sa nas drobcek podaril som to prpsovala tomu ze som brala antikoncepciu a teraz neberem uz asi od januara...a zacali sme sa snazit ako ze uz tomu nechavame volny priebeh od zaciaktu tohto mesiaca....dneska som neodolala a kupila s test no smaozrejme negativny 😠 jaj musim sa zbavit toho aby som furt nato myslela...

zuzanockamt
21. jún 2010

@fodorka a uz ti meskala MS, ked sikupovala test? ... ja som brala HAK asi 4 roky a po vysadeni to trvalo 17 mesiacov, kym som bola tehu ... ja som tiez rozmyslala, ze si dam DNP, ale bola by som teda riadne dlho platila 😅 ... a materska mi vychadza aj tak celkom pekna a potom pojdem dufam do prace, takze financie budu

zuzanockamt
21. jún 2010

no a kedze si hned brala HAK, tak je jasne, ze si mala MS pravidelne 😉

fodorka
21. jún 2010

zuzi nie est emi nemeska ale tak mam teraz dostat v priebehu nasledujucich dni ale tak skusila som 😕
no ja som brala tiez 4roky a potom 6mesiacov trvalo preco z eby si bola dlho platila....sak do porodu musi byt uhradenych 270dni a je to obdobie za posledne dva roky tak dufma ze sa skoro zadari a zaplatim tam tych 9mesiacov a mam pokoj....no lenze vie sja som na materskej akedze som bola v zahranici tak mam ja teraz len nizky rodicovsky takze s hypotekou na krku no neni bohvie co.....

zuzanockamt
21. jún 2010

@fodorka aj my sme boli s MM v zahranici, prisli sme v decembri 2008 na SVK ... mne to pekne vyslo, ze mam odrobene ... takze dostanem aj matersku a rodicovske bude potom dostavat pravdepodobne MM ... este sa uvidi ... no a platila by som dlho preto, lebo maly sa nam nepodaril tak rychlo, cize by som si platila zbytocne tych 17 mesiacov a este + aj 9 mesiacov tehu

fodorka
21. jún 2010

aha no ja som v zahranici robila kratko a kedze tam som otehotnela tak sup potom domov a este u nas ist na urad prace a nic mi nevyslo ale tak nebanujem...prve bolo planovane a ja som stastna ze maly je zdravucky a rastie nam do krasy....🙂nie je nic krajsie...ono je pekne ked je laska medzi muzom a zneou ale ked sa to diet anarodi je to volaco uzastne ja som nemala bohvieaky porod ale ako mi ho ukazali mi srdc epukalo od samej radosti a lasky....juj dufam len ze druhe bude coskoro🙂maly lubi velmi deticky....
a inak preco by si musela est eplus 9mesiacov tehu to by nebolo treba tam ide len 270dni pocas dvoch rokov do porodu takze to tam nemusi byt presne do konc aplatene...

zuzanockamt
21. jún 2010

@fodorka neviem ako je to s DNP presne, nejako som nemala cas to studovat a ist sa pytat na SP, som rada, ze mi to takto vyslo s materskou, potom uz len pracu zase zohnat, respektive sa dohodnut v terajsej a bude pokoj 🙂

fodorka
21. jún 2010

tak to urcite to bude smat super ja to mam od kamosky ona si to davala aresp.sa tomu rozumie viacej ako ja 😀 ona je uctovnicka sic ema dost dobry plat ale potrebovala si dopalcat tak preto mam tak enfo a este tu som o tom citala....

zuzanockamt
21. jún 2010

no mne by materska vychadzala cca o 180 eur viac, keby som si platila, ale aj teraz to bude ok

fodorka
21. jún 2010

aha no ja som si dala platit strop ked uz som s anato dala...sice potom nam ostava peniazkov pomenej ale tak vpylati sa mi to nakoniec...to ma drzi nad vodou..inak bys om sa nato vyprdla... 😀

zuzanockamt
21. jún 2010

no my chvalabohu hypo nemame, takze nam to staci, aj ked to bude nas jediny prijem, ale dufam, ze len na toho pol roka, mozno aj menej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre