Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

duska1122
9. nov 2010

ono niekedy peniaze vsetko pokazia ako v tej pesnicke od hany zagorovej neviem ci poznate ze maluj zase hrnicky dlani horkou od lasky alebo take cosi. my sme si boli taky blizsi ked sme skoro nic nemali nez teraz ,

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta ja by som tiez nemala odvahu mat babo popri skole, je to fakt narocne sa starat o takeho drobca, lebo aj ked mas pomoc, ale v noci vstavas k nemu len ty

duska1122
9. nov 2010

@jetta nie som vydata ja som jedna stych co veria ze svadba vsetko pokazi tak sa jej vyhybam ako sa da.
tak to mas super aspom teda myslim ze mas pre babatko hned dve kedykolvek ochotne babicky

duska1122
9. nov 2010

@zuzanockamt presne toho by som sa bala ze budem k smrti unavena vtedy som moc moc zla a odniesli by si to vsetci naokolo 😀

riana12
9. nov 2010

@jetta je starsi o necele 2 roky... na nejake zavaznejsie zvazky este nie je, ale to spolocne byvanie - je mu aj celkom nakloneny...

zuzanockamt
9. nov 2010

@duska1122 ved ja som bola ten prvymesiac totalne vystavena a to som nic ine nerobila len okolo maleho, ale to su stresy aj z kojenia na zaciatku, z toho maleho, ci to zvladnes a hlavne este bolesti po porode

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt ozaj teba sa uz vecnost chcem spytat, ze ked sa cistis pocas sestonedelia, mala si vtedy bolesti? nemyslim zo sitia tam dolu, ale bolesti v podbrusku pri zavijani maternice a tak... 😅

duska1122
9. nov 2010

@zuzanockamt to verim a po porode to este moc boli? a dlho?

duska1122
9. nov 2010

tusim my co sme este nerodili mame rovnake obavy

riana12
9. nov 2010

@duska1122 veru 😀 ja som hlavne zvedava na tie pocity... intenzitu bolesti a tak... ratam teda, ze porod bude velmi boliet, ale este sa troska bpojim, ako to bude vyzerat po nom...

zuzanockamt
9. nov 2010

@riana12 mna podbrusko nejako extra nebolelo, len obcas, ale to uz tak neskor po porode ... ale boli to take bolesti ako tlaky pri porode, ale jasne ze asi 1000-krat slabsie 😀 ... horsie bolo to sitie 😝
@duska1122 tak mna to sitie bolelo asi tak 2 - 3 tyzdne

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt ja mam ale skolu len dva krat za semester preto sa toho nebojim 😉

zuzanockamt
9. nov 2010

@riana12 to si pis, ze porod bude velmi boliet 😀 ... ale mozno budes mat stastie a nebudes to mat take hrozne 😉 ... je to individualne

jetta
9. nov 2010

ako by ste radsej rodili prirodzene alebo cisarskym?

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta ale ucit sa na statnice a pisat diplomovku, jaj uz by som to nechcela zazit ... stacilo mi, ale my sme maly vtedy skolu normalne a este aj prax, to bol este stary system

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta ja teraz uz len cisarskym 😀 😀 😀

jetta
9. nov 2010

to ano moja znama rodila prvy krat tak, ze jej v kauflande odtiekla plodova voda muz ju zobral do porodnice a do hodiny sa jej narodilo dievcatko

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt ale zas po prirodzenom sa lepsie hoja rany 🙂 a pri cisarskom je vacsie riziko ze sa nieco moze sstat mamicke, viem ze to riziko je aj pri normalnom porode len pri cisarskom je to riziko vacsie

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt no tak tusim mam ja nieco take teraz 😀 😅 vcera vecer som myslela, ze si asi ibika hodim, ako ma podbrusko bolelo... sice som teraz v obdobi okolo ovulky, ale ovu to este nebola...
aj som nervozna z toho trosku, ale na druhej strane nemam chut lozit za dokim... aj na vybavovanie noveho som sa nateraz vyprdla 🙄

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta aj pri spontannom porode su rizike aj pre dieta a aj pre matku ... a po sekcii mas len jednu jazvu na bruchu a po spontannom ich mas omnoho viac a na citlivejsich miestach 😝 a z toho sa teda clovek dlho spamätava 😝 ... ako som uz napisala raz mi teda stacilo, uz by som tu odvahu nenabrala ... mozno ma to po nejakom case prejde, ale v dohladnej dobe isto nie

jetta
9. nov 2010

mna strasne boli vajecnik ked ovulujem, trva to niekolko hodin.. vzdy to mam raz do mesiaca cez ovulku

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt a nerozmyslala si nad epiduralkou?

zuzanockamt
9. nov 2010

@riana12 som sa ta chcela spytat na toho noveho dokiho akurat, ze ako si pokrocila 😅 ... ja som dnes rano chcela zobrat ibika, lebo som mala dost bolesti v krizoch a podbrusko z tej MS, ale potom si vravim, ze ked som vydrzala porod bez vsetkeho, tak toto uz hadam zvladnem 😀

zuzanockamt
9. nov 2010

@jetta bohuzial som som epi nestihla

jetta
9. nov 2010

@duska1122 ozaj a koho mas v albume? myslim toho maleho chlapceka, zlatunky je 🙂

jetta
9. nov 2010

@zuzanockamt ahaa tak si ju mala v plane ze? a ako dlho si rodila?

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt ja velmi inzenzivne premyslam, ze chcem rodit cisarskym 😅 mozno tazsi rozbeh po porode, ale zase nehrozi, ze by ma drobec dotrhal a kolkokrat maju zeny este ako dlho problemy - nie len so sitim, ale aj taka velka a mala potreba... a aspon co si myslim ja, pri cisarskom az take poblemy nie su... len po porode sitie boli... nie si taka pohybliva
ale asi cisarsky nie je len tak, ze si nakazem a oni urobia 😒
alebo ked uz normalne, tak rodit ako moja mama - nemala kontrakcie klasicke, iba ju krize vzdy boleli... jeden brat sa narodil polhodinu od odchodu z domu a druhy to stihol do hodinky...

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt mala som dokiho vybrateho a minule som nasla nahodne nejake infosky, ako je zaneprazdneny, zacal byt nevrly na pacientky, tak teraz neviem... 😒
vsak pri najhorsom risknem este mojho aktualneho, vymenit ho mozem este vzdy s kludom 🙂

jetta
9. nov 2010

@riana12 waw taky porod ako mala tvoja mamina by som prijala aj ja 🙂 🙂
ale ja tiez chcem ist cisarskym, jednoznacne...tazko sa to sice vybavuje ale da sa dohodnut s doktormi.

riana12
9. nov 2010

@zuzanockamt a ked mam chut umriet pri MS, neverim, ze porod bude prechadzka ruzovou zahradou 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre