Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

zuzanockamt
21. máj 2010

tak to mas este aj dost casu do terminu ... ja mam tiez podla MS termin neskor ako podla sona, takze uvidime ako sa to nakoniec vyvinie ... no nas krpaty je teraz ticho, ale idem si spravit kavu, lebo zase citim nizky tlak, tak mozno sa aj on preberie 😀

etuska
21. máj 2010

Zuzi-ked ja by som to uz mala najradsej za sebou.Babo opat podrastlo a ja mam uz takmer 80kg 😝 😀 -hadam nebudem tehotna 2 roky ako slonica 😀

zuzanockamt
21. máj 2010

teraz si mi pripomenula moju sestru, ona tiez uz chuda kazdym dnom cakala, kedy porodi konecne, lebo najskor ju strasili, ze nech sa pripravi, ze to bude aj v auguste a az 10.9. maly vybehol, ale ona tiez vravela, ze uz asi bude tehotna navzdy 😀 , ze maly asi nikdy nevybehne ... a co sa tyka vahy ... ja mam teraz 78 kg ... zacinala som na 73 kg

etuska
21. máj 2010

tak to mas zatial len +5kg-to je tak akurat.
ja som zacinala s hmotnostou 65kg 😅 😝 -takze uz to bude pomaly +15kg(hlavne teda ten posledny mesiac isli kilecka hore)-ale vonku je pekne-verim,ze pri kocikovani vybeham 😅

zuzanockamt
21. máj 2010

no ved vela som nepribrala, ale aj tak je ta vaha hrozna ... chcela som od januara zacat chudnut na tych 68 kg, to je pre mna akurat, ale tak uz sa nepodarilo 😀 ... ja tiez este stihnem cosi v jeseni pokocikovat a potom uz hadam aj stravou nieco zhodim ... u mna funguje pri chudnuti skor zmena stravy ako pohyb

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt
ja sa s vahou vobec nestresujem,aj pri Miske isla dole pomaly,ale isto a citila som sa fajn.Aj teraz toho dost zvladnem,myslim ze na to ake mam brusisko som celkom aktivna aj ohybna 😅

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt
Inac v nasej teme sa uz riadne sporodnieva 🙂
Tusim uz mame 4 mamicky+dalsej kočke odtiekla v noci plod.voda 😝
a mne paradne tvrdne brusko-tak som zvedava-ci sa zase len maternica precvicuje 😅

zuzanockamt
21. máj 2010

no ved ja dufam, ze to pojde dole ... starosti bude az nad hlavu, tak hadam hej

zuzanockamt
21. máj 2010

@etuska ty chodis do majoviek, ci do junoviek? ... ale asi do junoviek, ked pises, ze sa sporodnieva, lebo majovky uz maju asi odrodene pomalinky ... no ved uvidis, kedy to pride 😅 ... a misku si v akom case rodila? ... myslim, tak ci vecer alebo kedy ... vraj porody prichadzaju skor vo vecernych hodinach

etuska
21. máj 2010

nic neboj-nebude to take hrozne.Ja som sa po porode este aj na statnice ucila 😝 -.ale bolo to o drzku-takze teraz si to budem dufam vychutnavat 🙂 MM bude 2tt po porode doma,Miska este mesiac do skoly a zaciatkom jula pridu moji rodicia,tak sa uz tesim 😅

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt

do junoviek 😉

Miska sa narodila v piatok na obed-ale to sa nerata-lebo to bol vyvolavany porod.Cca okolo 10a.m mi vyvolali porod a tusim okolo 1:30p.m uz bola na svete

zuzanockamt
21. máj 2010

budes mat aspon trosku pomoc, ked budu vasi u vas ... a ako dlho sa zdrzia?

zuzanockamt
21. máj 2010

a co si prenasala, ked ti ho vyvolavali?

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt
ano-5 dni po termine mi vyvolavali porod,lebo primar usudil,ze uz som dost otvorena,len kontrakcie nikde...
Tatko pride na tyzden a mamina na mesiac 🙂

zuzanockamt
21. máj 2010

tak to budes mat super, ze az na mesiac ... ja som zvedava ako my dvaja s MM si poradime s tym dietatom, mame sice obaja skusenost, ale aj tak mat to doma 24 hodin 7 dni v tyzdni 😅 ... bude to vesele 😀

etuska
21. máj 2010

ja akurat obdivujem fotecky novorodencov a som veeelmi zvedava ako bude ten nas drobec vyzerat 😅
Miska bola krasne babatko-sice fialove s cervenymi perami-ale krasne 😅 -no to je myslim kazde dietatko pre svoju maminu 😅

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt
no mesiac si budeme musiet tiez poradit s MM sami-rodicia este pracuju,tak skor prist nemozu.
..ono sa to povie,ze pri 2om je to jednoduchsie-len ked ja som uz zvyknuta na takmer 6rocnu Misku a nie na take mrnave babbatko 😀

zuzanockamt
21. máj 2010

najskor isto nebude vyzerat velmi reprezentativne, ale to sa rychlo zmeni ... som aj MM hovorila, ze ked mu ho hned po porode ukazu, tak nech sa tvari normalne, ze sa mu paci, ale ze bude urcite cerveny a dokrceny 😀

zuzanockamt
21. máj 2010

to mas pravdu, ty uz mas dost velky vekovy rozdiel, od maleho si si uz odvykla ... mne dost pomohlo, ze sestra ma takeho krpateho, aj ked ja som ho do ruk vzala asi az tak po mesiaci-dvoch, skor som sa bala ... a to bol velke dieta, mal skoro 4 kila, ked sa narodil

etuska
21. máj 2010

@zuzanockamt 😀
ja som tiez zvedava na ten pocit 😅

etuska
21. máj 2010

Idem Zuzi nahadzat veci do pracky a trochu upratat,lebo pride poobede kamoska s detmi+este skocit pre Misku do skoly.
pekny dnicek 😵

zuzanockamt
21. máj 2010

ok ... ja pojdem asi na chvilu vonku, kym je fajn pocasie

etuska
21. máj 2010

aj u nas je pekne,cca 20C a svieti slniecko 😵
zatial pa

zuzanockamt
21. máj 2010

u nas tak striedavo - jasno-oblacno ... a 18°C

riana12
21. máj 2010

ahojte @etuska a @zuzanockamt 😀

zuzanockamt
21. máj 2010

@riana12 som na teba myslela, ci tak silno pracujes, ze sa ani neozves 😀 ... idem ja uz pomaly vonku ... este 15 minut a mozem vypadnut 🙂

riana12
21. máj 2010

no cele doobedie tu je ticho, tak na co tu budem oxidit? a potom som mala predsa obednu prestavku 😉
uz sa tesim, kedy vypadnem z roboty... este tak 2 aj stvrt hodky a na dnes padla 😀

riana12
21. máj 2010

@zuzanockamt, no tak clovek sa tu konecne usalasi, ze trocha pokeca a tu ticho ako v hrobe 😝 😅

etuska
21. máj 2010

u nas je cely den krasne,tak sedime vonku v zahrade 🙂
Bola tu kamoska s detmi a vzala teraz pre zmenu nasu Misku k nim este na hodinku 🙂
Paradne svieti slniecko-uz mi tusim aj pradlo vyschlo-aj na vikend hlasia teplo i ked polooblacno.

Inac strasne mi opuchli nohy aj ruky-asi z toho tepla 😝
Mala som chut na nejake chipsy-no nic sme nemali,tak som si spravila rybaciu pomazanku+k tomu olivy a sladku kukuricu-mnam 🙂

zuzanockamt
21. máj 2010

u nas hlasia na zajtra prsat poobede, ale v nedelu by to malo byt uz lepsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre