Častý zápal močových ciest a snaha o dieťa

kawasakier6n
14. dec 2020

Ahojte, prosim vas ma tak 2x do roka zapal mocovych ciest..vzdy na to musim mat antibiotika..snazime sa s manzelom rok a pol o babetko ale ako sa mi to moze podarit ked furt tam dole dake problemy? Uz neviem co mam robit 😪😪 su take co aj napriek neustalym tymto problem otehotneli? Co vam pomohlo? Sme aj po dvoch neuspesnych IVF 😪 dbam o hygienu aj manzel, pijeme casto zeleninovo ovocne stavy, dlhodobo som brala aj probiotika, snazim sa dobre stravovat a furt mi ta e.coli sposobi zapal 😪

simsalabim
14. dec 2020

@kawasakier6n riesila si to na urologii a/alebo imunologii?

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@simsalabim ano..u urologa som bola v minulosti velakrat..ten mi len povie mate to chronicke..nerva chytam bo na nic ti doktori nevedia prist 😔😔 ns imonologi nic mi nezistili

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@nikolka1986 no mas pravdu s tym sladkym..ako snazim sa ho obmedzovat ale nevzdala som sa ho uplne..a to bude tiez problem 😔😔 pouzivam anionove vlozky ale kuknem tie co pises..antibiotika mam vzdy len 5 dnove zinnat ktore vraj mozu uzivat aj tehotne cize by nemali byt take skodlive pre telo..ale uz som zufala. Snazime sa o babo a fuuurt daco tam dole. Ciste zufalstvo baby fakt

simsalabim
14. dec 2020

@kawasakier6n a ani neskusili aspon liecbu Urovaxom? Mas zistene, ktora bakteria to sposobuje?

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@simsalabim v minulosti som viackrat mala urovaxom..pomohol ale len na chvilu..ked som ho vysadila vedelo sa to vratit..hej vzdy len e.coli..neviem odkial pride vzdy a preco ju tam mam casto .preto som brala aj tie probiotika..neviem kde je problem

simsalabim
14. dec 2020

@kawasakier6n no ak urolog nevidi pricinu, tak by to mal riesit imunolog.

roja01
14. dec 2020

Čo pomohlo mne. Zápal močových ciest som mala aj ja viackrát do roka. Raz som musela zostať niekoľko dní doma, a tak som vyskúšala pôsobenie veľmi vysokého tepla na močový mechúr, 5x denne po cca 15-20min. Použila som na to staré dobré "horské slnko" či "solux", ako sa tomu kedysi hovorilo. Samozrejme, že som si zapla nie UV lampu ale tie infra červené vyhrievacie trubice na okrajoch. Tie vydávajú tak vysokú teplotu, že by som sa o nich mohla spáliť a musela som byť veľmi opatrná a navyše si kryť okolité miesta jemnejšej pokožky uterákmi. Oplatilo sa, od tej liečby už niekoľko rokov nemám žiadne problémy. Slabé teplo nepomôže. Je však nutné dať si maximálny pozor.

roja01
14. dec 2020

V súčasnej dobe dosť pomáha aj tinktúra z Kapucínky od Serafína

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@roja01 mne tieto tinktury nikdy nepomohli 😔

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@roja01 no to som este nepocula 🤔 bo ja ked dostanem rezak mne nic ine nepomoze ako antibiotika..nic mi to neukludni 🙈

didi2102
14. dec 2020

@kawasakier6n ja som mávala hrozné často zápal močových a.vzdy pomohli len ATB,mám 2male detičky,bohužiaľ som mala zápaly aj počas tehu tiež som brala ATB ale všetko ok a aj po pôrode zápaly no kolobeh

cincirela
14. dec 2020

Skuste prasok d-manosa. Nam to pomohlo.
https://www.pilulka.sk/blokurima-2-g-d-manozy-v...

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@didi2102 cize aj napriek zapalom sa ti podarilo otehotniet?

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@cincirela blokurimu uro+ uzivam v kuse rok..bez nej by som nemala zapal 2x do roka ale aspon 5x..cize isto pomaha..ale uz ked je to silnejsie uz to neudrzi..perfektna vec..najlepsia co sa tyka podpory

rika271
14. dec 2020

@kawasakier6n možno treba len zmeniť urológa. Ja som bola pred siedmimi rokmi na 7-rych atb ročne. Nakoniec mi urológ urobil ster z močovej trubice (nič príjemné) a povedal, že atb, čo som brala boli nanič. Tiež dookola Ecolli. Ale zavolal si aj môjho partnera. Že problém môže byť, že on to môže prenášať dookola na mňa a pritom nemať príznaky. Mesiac sme obaja užívali Macmiror plus ja aj vaginálne čípky. Div sa svete, ani sme nechceli, a do mesiaca som otehotnela. Po pôrode sa všetko zlepšilo, alebo nás doktor tak dobre preliečil. Ale šesť rokov je pokoj.

evka_28
14. dec 2020

@kawasakier6n
Ja som sa so zapalmi trapila vyse tri roky, vyskusala vsetko (brala som atb aj 5-6x do roka, urovaxon,...), je to o imunite a cukre (bakterie ziju z cukru). U mna zabrala liecba imunity - zdrava strava, vylucit cukor, sport na cerstvom vzduchu a BETAGLUKAN 500 a ACTIGEL MULTIGYN gel. Ten betaglukan je fakt top, odporucila som aj kamoske co sa tiez dlho s tym trapila a tuez jej to pomohlo a otehotnela. Ja som tiez otehotnela (ale mne k tomu dopomohli este dalsie bylinky...). Takze urcite vyskusat a vydrzat 3 mesiace kuru BETAGLUKAN 500 (musi byt 500, ine nie su take ucinne) + vylucit cukor (ja aj kamoska sme vylucili aj mlieko) + dalsie vitaminy (zinok, C vitamin, Uroval manosa akut plus, pri naznakoch problemu) a ten ACTIGEL. Aj teraz ked citim postipavanie, dam Uroval a Actigel a uz vyse tri roky som zapal nemala!

danieli
14. dec 2020

Po milovani sa ist vycikat, osprchovat a natriet multigyn actigel smerom spredu dozadu, zapaly som nemala 2x rocne, ale po kazdom jednom milovani, trapila som sa roky a vyskusala aj modre z neba, pomohlo jedine toto, uz takmer 10 rokov mam pokoj a to som neverila, ze takato banalita mi moze pomoct

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@rika271 macmiror tabletky? Bo ja po tych capikoch macmiror mam strasnu mykozu vzdy 😪 no len dostat mojho muza na urologiu velky problem..a iba tie ste brali? Ten macmiror?

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@evka_28 suuuper dakujem za rady..skusim 😘

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@evka_28 a prosim ta ktory betaglukan 500 si brala?

kawasakier6n
autor
14. dec 2020

@danieli dakujeeeeem vyskusam 😘 bo uz som fakt zufala

rika271
14. dec 2020

@3kawasakier6n Ak by ti ich náhodou, čo nemusí byť, urológ predpísal, manželovi to vie predpísať aj obvodný lekár. Môj urológ mu ich vtedy predpísať nemohol, lebo nebol jeho pacient, tak sme išli k obvodnému, povedal čo je vo veci a bez problémov. Boli to maličké oranžové tabletky. Tie čapíky som si dala asi len 3 krát. Mala som k nim odpor 😁 Držím palce, nech sa hlavne nájde príčina.

didi2102
15. dec 2020

@kawasakier6n áno a to mám ešte aj pco a muž zlý spermiogram,ale syn sa narodil po iui a dcéra na prvý šup prirodzene .. ja by som skúsila iného urologa a preliečiť a vysetrit muza

kawasakier6n
autor
15. dec 2020

@didi2102 len ano ale najvacsi problem v ziline je ze su tu neni vobec urologovia..a ti co su 3 tak su na hovno 🙈

mmoni89
15. dec 2020

@kawasakier6n ja som otehotnela napriek hrozným mykozam s prvým synom.ale bolo to hrozne trápila som sa asi 8mesiacov kým som sa z toho dostala a ešte som aj mala aj ohrozené tehotenstvo, takže poriadne vyliečiť Najprv treba. Problémy s moc.cestami som mala vždy tak2x do roka .Naposledy pred rokom 2x do mesiaca ,do toho som kojila .bolo to hrozne potom tie mykozy..Mne pomOhLa tiez kapucinka, už sa držím rok .

jaja63
15. dec 2020

Ja by som na tvojom mieste skusila Wobenzym, dat si kuru na podporu imunity,lebo vyzera,ze si uz vyskusala vsetko mozne. Skus si pozriet o tom viac na nete, nie je to liek,ale len zmes enzymov.

danieli
15. dec 2020

@kawasakier6n velmi drzim palce, ak by nieco kludne napis aj sukromnu spravu, ak budem vediet poradim, ziadne umele oplodnenie sa u nas nakoniec nekonalo a dodnes pouzivam actigel, zabudla som uz aj na tu bolest, co tieto zapaly so sebou prinasaju🙂

ibabejatka
15. dec 2020

No ak vám zaberajú atb, tak by mala zabrať aj kapucínka. Je to prírodné antibiotikum a môžete ju užívať preventívne (ak sa vám problém často vracia) alebo aj ako doplnok atb liečby. Ja som si vyrobila tinktúru doma a pozitívne účinky potvrdili všetci, ktorí ju použili.
Tuto som našla o jej použití napr.: kapucínka je silné prírodné antibiotikum “zázračný zabijak bakterii”Kapucínka začína pôsobiť približne po 2 hodinách od použitia, maximálny účinok má po 9 hodinách a zhruba po 16 hodinách jej účinok mizne. Pre rovnomerný účinok preto dodržujte rozdelenie dennej dávky do 3 dielčích dávok, ako je určené v dávkovaní. Kapucínka pri pravidelnom užívaní do 2 mesiacov likviduje v tele väčšinu stafylokokov, streptokokov, E-coli, salmonel a ďalších nebezpečných bakterií, a to najmä v močových cestách. Aktívne ovplyvňuje akútne aj chronické zápaly urogenitálneho systému a veľmi sa osvedčila pri zápaloch prostaty. Je vhodná pri zápaloch močových ciest, obličiek a zápaloch dýchacích ciest. Jej včasné nasadenie môže zlikvidovať infekciu už v jej začiatku. Je výborná ako prevencia a skvelá pri doliečení prebehlých zápalov s hrozbou recidívy. Skoré uzdravenie!

kawasakier6n
autor
15. dec 2020

@ibabejatka no mala som aj taku domacu ale na akutny zapal nepomohla..aj tak o dva dni som si musela nasadit normalne antibiotika ☹..ale ako prevencia moze byt fajn..len nechcem tu z lekarne..tie su o nicom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre