Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcela by som bábo, ale mám veľký strach

barbie13
2. júl 2015

Zienky poradte mi. Chcela by som babo, aj sme sa o tom s priatelom bavili, ze mam vysadit tabletky. Ja mam z toho fakt obavy. Som z toho v strese. ☹ Beriem tabletky stale, lebo som si nie ista. Neviem vlastne coho sa bojim. Zazil to niekto z vas? Ako ste to riesili? Dakujem za kazdu radu a dufam, ze ma niekto pochopi... 😅

13091991
2. júl 2015

Hej ja som na tom bola tak..tiez chcel priatel babo a ja som sa bala vsetkeho okolo toho...hlavne porodu samozrejme...nakoniec som sa dala prehovorit..vsetko bolo tazke jasne...ale ked som uz mala pred porodom chcela som mat uz vsetko za sebou a nemala som taky strach...ak chces naozaj dietatko vsetko z teba opadne neboj ;)

natalym
2. júl 2015

@barbie13 Nech Ťa priateľ požiada o ruku, zosobášte sa a strach prejde. Najlepšie keď Ti priateľ povie, že má vysadiť tabletky a Ty ho poslúchneš a potom Ti povie, však si to chcela sama. Nech si Ťa vezme, keď je frajer.

monhla
2. júl 2015

Aj ja by som sa bála mať bábo s priateľom. S manželom sa nebojím - čakám tretie 😀

barbie13
autor
2. júl 2015

natalym mozno mas pravdu, to ukaze cas. ale teraz som potrebovala pocut skor povzbudivejsie slova. Ale dik za prispevok

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla aky je rozdiel medzi manzelom a partnerom? 😉 ... ked bude chciet, tak moze odist aj so sobasnym listom 😉 ... to nie je ocelova gula a ani puta 😉 ... len je to s nim pravne vyhodnjesie a naopak rozchod zlozitejsi 😀

barbie13
autor
2. júl 2015

Ja nemam strach z toho ze by som ostala sama. Keby som aj ostala tak je o mna postarane. Mam stres z celeho toho tehotenstva. Obavy o zdravie, moje, dietatka... Vsetko okolo toho. Ako sa toho zbavit? Nemysliet na to??

tslobik
2. júl 2015

@barbie13 vždy sa budeš báť, či ako tehotná, ako mama, aj keď bude dieťa dospelé.......Zodpovednosť na celý život....ale tak to chodí 🙂

monhla
2. júl 2015

@zuzanockamt Préveže rozchod je zložitejší, lebo súd ho nerozvedie, bez určenia alimentov 😀

Rozdiel je v tom, že manžel sa verejne zaviazal, že chce so mnou stráviť celý život. A počuli to nielen naši kamaráti a polovica dediny, ale aj jeho rodičia a súrodenci. Odvtedy som ja aj naše deti ich blízska rodina a keby niečo, tak môžem rátať aj s ich pomocou /napr. keby sa mu niečo nedajbože stalo/. Výhoda je aj v tom, že ako manželia máme trošku viac výhod pri vybavovačkách na úradoch a som právne viac chránená ako iba priateľka.
Okrem toho manžela mám iba jedného a priateľov veľa 🙂

A ide aj o ten pocit, že priateliek mal aj on viac, no za manželku si zobral iba mňa. A to pre mňa niečo znamená.

monhla
2. júl 2015

@barbie13 Toho sa nikdy nezbavíš - mne sa občas zdá, že o pôrode je to ešte horšie. A to zatiaľ aspoň viem, kde moje deti trávia noc. Keď budú veľké a behať po diskotéach od strachu asi zošaliem.
V tom nie si sama. Toho sa boja všetky mamy.

Ako povedal klasik : "Nikdy som nevedel, čo je to strach, kým som nemal deti."

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla vsak som to spomenula, ze pravne je to s nim vyhodnejsie a rozchod je zlozitejsi 😀 ... a alimenty plati aj nezenaty 🙂

monhla
2. júl 2015

@zuzanockamt Z mojich poznatkov veľa "priateľov" alimenty platí až po súde a to niekedy trvá ☹
Bohužiaľ aj taký chlapi sa nájdu.

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla vsak vzdy sa alimen ty platia az po sudnom rozhodnuti 😀 ... je jedno, ci tam bol sobasny list alebo nie 😉 ... iba ak sa dohodnu mimosudne

monhla
2. júl 2015

@zuzanockamt No len veĺa "priateľov" odíde a hotovo. Súd neriešia. Veď oni sú slobodní chlapi, tak načo behať po súdoch.

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla to iste moze urobit manzel 😉 ... vsak staci, ze to vyriesi matka dietata 😉

monhla
2. júl 2015

@zuzanockamt Ženatý chlap sa viac bojí odísť od rodiny 😀 /však čo by povedala jeho rodina/
No je pravda, že chrapúni sa nájdu aj mendzi chlapmi, čo sa oženili aj medzi tými čo zostali priateľmi. Len mi tak štatisticky vychádza /aj z reality aj z príbehov tu na mk/ že častejšie odíde "slobodný" chlap ako ženatý.

petrao2
2. júl 2015

My sme mali skor opacny problem,ja som chcela babo a priatel sa bal,zeco potom?ako to zvladneme financea a vsetko okolo babatka....po dvoch rokoch snazenia som to vzdala a videla som nanom ze mu odlahlo :( aaale v january som zistila ze som tehotna a moj priatel je najstastnejsi a najpokojnejsi clovek,nic neriesi tesi sa a miluje nas obidve a my jeho.....aj ked je malinka este v brusku uz teraz nanho krasne reaguje,teraz mam skor obavy ja ze ma "odpisu" ked mala porastie :D
Strach presiel ked prisli prve kopanceky

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla no to je mozne ... zenati chlapi neodchadzaju od rodiny navzdy, ale len na chvilku 😉 ... a manzelka sedi s dobrym pocitom doma na gauci a pozera Divoke kone, co neplacu 😝 😉 pocas tej chvilky 😉 ... ale pred rodinou a na oko je to stastna rodinka 😀

monhla
2. júl 2015

@zuzanockamt Aj to sa stáva 🙂
P.S. Čo je to divoké kone, čo neplačú? My nemáme telku.

zuzanockamt
2. júl 2015

@monhla kombinacia priblblych serialov, neviem presne nazvy, telku nepozeram

barbie13
autor
2. júl 2015

Baby urcite nie som prva ani posledna co ma obavy z tehotenstva. Potrebovala som pocut par povzbudivych slov kedze nemam taku kamaratku s ktorou by som taketo veci preberala, takze vam dakujem a dufam ze ten strach opadne ☹ len neviem kedy

lilimoni
2. júl 2015

@barbie13 neboooj vsetky sme mali strach a aj mame o svoje deticky 🙂 nie je krajsi pocit ako prvy kopanec a to sono 😀 taky minicloviecik 😀 vsetky mame obavy len nasa tuzba zazit ten zazrak v brusku je vacsia ako strach 🙂

barbie13
autor
2. júl 2015

@lilimoni dakujem :-*

lilimoni
2. júl 2015

@barbie13 skoda, ze ziadna tvoja znama nema babo. Keby si ho videla a drzala v naruci 🙂 taky maly cloviecik, co ti ruckou ani ukazovak neobciahne 😀 hned by si doma fnukala priatelovi, ze aj ty chces take 😀

petrao2
2. júl 2015

@lilimoni ani domov by nevydrzala...nevinne a krasne su tie deticky 🙂

barbie13
autor
2. júl 2015

@lilimoni to mas pravdu. Musi mi stacit si to predstavit 😀

lilimoni
2. júl 2015

@barbie13 len sa neboj ty nic zlaticko 😀 je to najkrajsie obdobie v zivote zeny 🙂 a priatel ta bude na rukach nosit a mozno aj spievat zacne 😀 len si to vychutnavaj 😀

pikha
2. júl 2015

@barbie13 materstvo je krasna, ale vazna a zodpovedna vec na cely zivot. A ako tak citam tvoj uvodny koment, mam pocit, ze si si nie uplne ista tym, co chces. Vies, rozptylit obavy je najlahsie.. budes mamickou, vsetko bude super, najkrajsi pocit na svete a bla bla. Ano, je to tak, je to krasna vec, ale clovek na nu musi dozriet, alebo lepsie povedane, byt s nou vnutorne stotozneny. Potom vsetky obavy zmiznu a ta radost a tuzba po dietati samovolne a prirodzene prevazi vsetky tie obavy a strach. Mozno nebudes suhlasit, ale moj nazor je - kym mas taketo pocity okolo materstva, daj si cas, na nic netlac a ani sa nenechaj do nicoho tlacit. Chod do toho az vtedy, ked si budes ista, naozaj vnutorne ista, ze uz chces byt mamina.

jana_eyre
2. júl 2015

mna najviac stresuje to odhodlanie.. pri rozhodovani o prvom som v nejakom strese strasnom nebola /hoci ked som uvidela 2ciarky - tak ma oblial pot, ze co z toho bude/ druhe prislo necakane.. tretie planujeme, ale stale sa neviem odhodlat k tomu aby som do toho isla, hoci teda moj strach je iracionalny, pretoze materstvo je to najlepsie a najkrajsie co sa mi v zivote stalo.. stale si prajem aby sa to proste prihodilo ako druha dcera - z toho uz totiz nemozes vycuvat :D

mat dieta je to najkrajsie co moze byt, ale to uvidis, ked sa odhodlas.. 😉

lilitela
2. júl 2015

@barbie13 Ano zazila a hovorim si, ze planovane rodicovstvo je ta najhorsia vec. Proste volakedy mali ludia deti jedno za druhym a hotovo. A niektore aj poumierali a ja vlastne nechapem, ako to ti ludia vobec zvladli.

sabina1975
2. júl 2015

@zuzanockamt na to ze telku nepozeras poznas dost serialov

Tu začni písať odpoveď...

Odošli