Chceme mať chlapca. Ako na to?

viky65
19. feb 2013

chceme mať chlapčeka ale nedari sa mame tri baby a strašne tužime po chlapčekovi

dai
19. feb 2013

🙂 bud sa zucastnite pokusov s genetickym materialom alebo to nechate na bohu 😉

anjelicek26
19. feb 2013

Moj drahy ma tri baby (dve z prveho manzelstva) a nasu Sasku, a potom predsalen dvaja chalani 🙂 Trafili sme ovulku naplno, ziaden sexik predtym... ale nesnazili sme sa nejako o volajake pohlavie, len to proste fakt sedi, ze jeden pokus v spravnu dobu a bum 😀 😀

katkamarek
19. feb 2013

No hovori sa, ze spermie s muzskym genom su rychlejsie ale maju kratku zivotnost a naopak, so zenskym genom su pomalsie, ale ziju dlhsie. Podla toho, ak chcete chlapceka, tak by ste mali sexovat presne v den ovulacie, aby sa k vajicku dostatli najrychlejsie spermie, ale ci to aj naozaj funguje, netusim 🙂 Drzim palce 😉

syslica
19. feb 2013

Skús napísať to okienka koníkovského vyhľadávača chceme chlapčeka... nájdeš už zopár starších tém, napríklad túto: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/ako-pocat-chlapca/
najosvedčenejší recept je pokúšať sa v deň ovulácie 😉 alebo si zaplatiť IVF na Cypre - tam sa to tuším volá "gender balancing" 😝

zuzana76
19. feb 2013

@viky65 skus chodievat na folikulometriu, teda sledovanie rastu vajicka na sone, presne ti povedia, kedy mas ovulaciu a vtedy sa musite posnazit. teda presne v den ovulacie, alebo si meraj bazalnu teplotu , len to je zdlhavejsie , kym presne zistis, kedy mas ovulaciu, urcite by to trvalo par cyklov.

acer11
19. feb 2013

skúšajte dovtedy,než sa to podarí 😀

snopkulka
19. feb 2013

Môžem potvrdiť prvé dve odpovede 😵 u nás to vyšlo - sex počas ovulácie a máme chlapa ako lusk 😉

soldi
19. feb 2013

@viky65 @snopkulka @zuzana76 @katkamarek
teoria s rychlostou spermii a so sexom v den ovulacie znie velmi lakavo, ale rada by som upozornila, ze to len zvysuje pravdepodobnost. cize to nebude 50/50 ale 60/40. 🙂

pohlavie sa ovplyvnit neda, je nutne sa s tym zmierit 🙂

a len pre zaujimavost: prveho syna sme splodili v den ovulacie, druheho dva dni pred ovulaciou (cize podla tej teorie to malo byt dievcatko 😉 )

gaby21
19. feb 2013

Tieto teorie su vsetky sice pekne, ale nakoniec iba samotne vajicko rozhodne, ktoru spermiu si pripusti, cize to pohlavie nakoniec urcuje ono same 😀

digysa
19. feb 2013

Ako pisala @katkamarek nam to presne tak vyslo. Syna sme splodili v den ovulacie. Ked sme sa snazili o druhe dieta, tak manzel mal byt pocas ovulacie mimo mesta. Preto sme to skusili 3 dni pred.....ja osobne som bola presvedcena, ze je to zbytocne......a ta potvora "spermia" vydrzala cele tri dni.... teraz je z nej dievca.

Ale suhlasim, ze je to vacsia sanca....nie zarucena metoda.

barbora59
19. feb 2013

Ja som počula o dr.Jonasovi , robi výpočty pohlavia 🙂

katecameron
19. feb 2013

inak my mae dvoch synov a ani jeden nebol splodeny v den ovulacie obaja pred jeden dokonca 7DC

hajajanka
19. feb 2013

Chlapec sa robi rovnako ako dievca 😀

andrejka1983
19. feb 2013

ked to robite, treba pritom mysliet na to čo chceš aby bolo 😀 😀 ja som chcela dievčatko a mam ho 😉 😉 😉 ale inak suhlasim co napísala hajajanka 😉 😉

cerez
19. feb 2013

Tak ja som túžila a silno myslela na druhé dievčatko, a mám chlapca. Ale aj tak som šťastná ako blcha. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre