Chceme prvé dieťatko - Vianoce 2013

nair
20. okt 2013

Ahojte. Premigrovala som z modrej strechy, cez moja svadba na modrého koníka.. a dokonca v relatívne správnom poradí 🙂 Chcela by som zoskupiť tie, ktoré sme podobného osudu, v podobnom čase, ale aj na rôznych miestach. Začíname s mužom vážne i menej vážne uvažovať nad dieťatkom, vlastne máme za sebou prvý mesiac snaženia (resp. nesnaženia sa tehotenstvu zabrániť 🙂 ) Napíšte ako to prežívate, je to pre viaceré z nás nová vec v živote.

nair
autor
10. dec 2013

@majusik26 Najlepšie je neriešiť, neočakávať, ale potichučky verit 😉

mamcucha
10. dec 2013

@nair to som mala 19 a bola som plodná ako jabloň. 😀 Hormóny sa mi nikdy neupravia, ale hadam sa nám zadarí. 🙂 A ty si kedy budeš robiť testík? Som zvedavá asi viac ako ty. 🙂

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha Zadarí sa vám, musí sa 😉 Už ma pobolieva brucho ako každý mesiac, ms by mi mala prísť vo štvrtok, ale test zatiaľ neriešim, počkám si 🙂

mamcucha
10. dec 2013

@nair to čakanie je najhoršie. :D A ako sa k tomu stavia mangelík? Nerieši, či sa vytešuje?

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha Nerieši, nemá vlastne zatiaľ čo riešiť.. 🙂

mamcucha
10. dec 2013

@nair ten môj naopak. Našťastie je v zahraničí, inak by som musela povinne každý deň testovať. :D Toto by bolo moje druhé dieťa, ale jeho prvé(preto som v tejto téme), tak sa vytešuje a ešte nie je ani na čo. 🙂

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha Ja som sama zvedavá, keď sa nám podarí, ako bude reagovať.. uvidíme 🙂

mamcucha
10. dec 2013

@nair predpokladám, že bude hrať hrdinu a nedá najavo city. Ale vo vnútri bude vrieskať od šťastia. 😉

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha Ty sa s ním poznáš? 😀

mamcucha
10. dec 2013

@nair taký je každý. :D Okrem môjho terajšieho, my sme si vymenili úlohy a náramne nám to vyhovuje, dokonca aj na materskú chce ísť on. :D

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha My máme prevažne štandardné roly, ale asi u každého sa niečo nájde, napr. môj muž rád varí a stará sa o kvety.. ja som chodila na turistiku do Tatier a Álp a liezla po skalách.. 🙂

lina129
11. dec 2013

@mamcucha ahoj, ja som na tom podobne 😒 snazime sa od septembra a zatial nic ☹ aj moj muz nie je stale so mnou, sme sice v ramci SR ale ja zijem v Ba a on pracuje v Ke, ale cez moju ovu sme vzdy spolu, ale este sa nam nezadarilo... 😢 ale tiez mam vo svojom okoli par, ktoremu sa aj tak zadarilo, on je tu na SR a ona v zahranici a uz cakaju babo... ale uz tiez stresujem a depkujem kedy to uz vyjde??!

mamcucha
11. dec 2013

@lina129 ahoj. Raz sa to podarí, uvidíš. 🙂 Možno ešte neprišla tá správna chvíľa. A ver tomu, že o to viac si budeme tie bábätká potom vážiť s akou námahou sme si ich "odpracovali". Ak sa to ešte viac dá.. 🙂 Netreba to siliť a ono to príde, keď to budeš najmenej čakať. Držím palce. ;) A koľko máte s priateľom rokov?

lina129
11. dec 2013

@mamcucha no ja mam 32 a moj partner 30 😉 je o 2 roky mladsi... ale je velmi rozumny a uz velmi chce babatko... navyse by nam to aj pomohlo byt spolu stale, lebo keby som na MD tak mozem byt s nim v Ke 🙂 ale aj tak sme vela spolu... uz som z toho na psycho niekedy, teraz som si bola ista, ze sa nam to podarilo, aj ked sme boli v case ovu chorí... ale vcera som mrchu dostala 😠 tak mi normalne do placu bolo... A vy mate kolko rokov?

lina129
11. dec 2013

@mamcucha z toho co si pisala vyssie mi vychadza, ze uz si bola tehotna... je to tak? A tvoj muz je velmi daleko v zahranici? ste spolu casto?

mamcucha
11. dec 2013

@lina129 Ahoj, áno bola som už tehotná, mám aj dcérku s bývalým manželom. No a teraz sa pokúšame s priateľom, takže by to malo byť prvé spoločné. 🙂
No a ten môj spomínaný ex bol tiež o 2 roky mladší. 😀 Tým som ale nič nechcela povedať. 🙂
Ja mám 27 a priateľ 28 rokov. Mi to už pripadá ako keby sme starci, keď sa nám nedarí. 🙂
Aj to nejak riešite? Nejaké doplnky, prípadne ovu testy a pod?

mamcucha
12. dec 2013

Tak baby, dnes som presne po 7- týždňoch dostala MS. Nepodarilo sa nám síce navariť, ale aspoň viem na čom som. 🙂
Inak nepoznáte nejakú kalkulačku plodných dní na 49 dňový cyklus? Zo zaujímavosti by som chcela vypočítať, či sme sa aspoň priblížili.. :(

lina129
12. dec 2013

@mamcucha ahoj fuuuhaaa ☹ tak mrchana prisla???? 😒 potvora jedna... ale po 7 tyzdnoch to je mega dlho!!! nejako to riesis? nebola si s tym u lekara? ja mam zasa kratsi cyklus 24 - 26 DC a mne sa zasa zda, ze mam mrchu v jednom kuse 😀 a to mas pravidelne 49 DC? Ja to "riesim" zatial vitaminmi, zdravo sa stravujem, uz som zacala aj Inofolic a ovu testy som si robila min. mesiac prvy raz.... A ty? skus ovu testy, kedy ti ukaze ovulku...

emilia25
12. dec 2013

jaj nikdy nezabudnem vianoce rok 2007.mikulas plodne dni a prvy sviatok vianocny nas prvy krasny tehu testik pozitivny juj to bol najkrajsi darcek vianocny.a hned po novom roku potvrdene tehu a nasledne pn cele tehu.

mamcucha
12. dec 2013

@lina129 Prišla, prišla hnusoba.. Už som bola dosť nervózna. 😠 Ja už nemám štítnu žľazu, takže o pravidelnej MS môžem len snívať. ☹ Brala som rok a pol antiku, tak neviem ešte aký mám cyklus(toto je prvý raz od kedy som prestala užívať), ale keď spomínam na predošlé roky, tak sa mi cyklus pohyboval od 14 dní po 6 mesiacov. A pol roka nemenštruovať je už niečo. Pripadala som si ako fena, že krámujem 2x za rok. :D

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 mne s ex sa podarilo 1.októbra 2006. Len neviem čo sme vtedy robili, ani ako, vlastne nič. :(
To je krásne si to takto pamätať. Raz to budeš rozprávať vnúčatám. 😝

lina129
12. dec 2013

@mamcucha posielam ti stranku, skus si to podla tohto nejak vyratat - ten nepravidelny cyklus, ale ked mas takyto rozdiel, tak ani neviem, ci ti to pojde 😒
http://www.zdravie.sk/kalkulacka/39453/ovulacny...

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha no a nas druhy syncek sme ho splodili presne na prvy rocik nasho prveho synceka manzel vtedy prisiel na jednu noc domkou z blavy a vtedy si povedal ze ideme na druhe babo a to som este spinila takze som ovulaciu mala hned po ms a o par dni ma uz brucho bolelo tak uz som presne vedela ze sa nam to podarilo. a maly sa narodil presne na druhe nase vyrocie sobasa dalsi taky krasny darcek. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@lina129 ďakujem, tú som našla, no tam sa nedá dať 49 dňový cyklus. :( Na tento mesiac ovku aj tak nezistím, ale chcela som len spätne, že kedy som mala. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 Ako Vám to krásne vychádza. Vidno, že dobrým ľuďom šťastie praje. 🙂
Ty máš 3 detičky a čakáte ďalšie?

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha dakujeme.hej hej ale este to nemam lekarom potvrdene idem 20 na preventivku tak snad bude vsetko v poriadku tak ako ma byt. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 Aj si sleduješ ovu? Či to je len náhoda? Toľko báb ru skúša a ty máš každe 2 roky novorodeniatko na rukách. 🙂
Držím palčeky, aby bolo všetko v poriadku. 🙂

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha dakujem no nic si nesledujem ale len proste na plno ale musim povedat ze manzel chodil domkou vzdy na zaciatku alebo na konci cyklu tak preto sa dlhsie nedarilo s druhym synom to musela byt taka nahoda a stastie v jednom a tak som dufala ze aj teraz tak bude ale nebolo az minuly mesiac uz muz zostal doma lebo sme zacali prerabat domcek a tak bol aj cez plodne dni domka a sup pekne sa podarilo. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 tak to máš veľké šťastie. 🙂 Koľko ešte plánujete?

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha to je uz posledne babatko preto som si povedala ze si ho chcem uzit ako to prve proste nadherne babatkkovske veciciky nakupovat a v chutiach sa nesetrit proste neobmedzovat sa v nicom proste vsetko si krasne uzit ako pri prvom tak aj pri poslednom lebo je to to najkrajsie obdobie zeny uz v zivote take co si nezazijem a bojim sa toho aby som kolo40tky nedostala dalsiu tuzbu po babatku. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre