Chceme prvé dieťatko - Vianoce 2013

nair
20. okt 2013

Ahojte. Premigrovala som z modrej strechy, cez moja svadba na modrého koníka.. a dokonca v relatívne správnom poradí 🙂 Chcela by som zoskupiť tie, ktoré sme podobného osudu, v podobnom čase, ale aj na rôznych miestach. Začíname s mužom vážne i menej vážne uvažovať nad dieťatkom, vlastne máme za sebou prvý mesiac snaženia (resp. nesnaženia sa tehotenstvu zabrániť 🙂 ) Napíšte ako to prežívate, je to pre viaceré z nás nová vec v živote.

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 ja som si prvé moc neužila. Mala som veľa problémov, preto si to chcem skúsiť ešte raz a užiť si to ako to píšeš ty. 🙂

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha JAJ NO MY SME PRI PRVOM BYVALI SAMI S MZOM TAKZE SOM SI CHODILA SAMA NA NAKUPY VYBAVICKY MALA SOM MESACNY ROZPOCCET 2000CZ KAZDY MESIAC A NIEKEDY TO BOLO AJ VIAC A NIEKEDY MENEJ POTOM SOM ZISITLA ZE SOM KUPOVALA VECSINOU PRE VECSIE DETICKY A TAK SOM SA UZ SUSTREDILA CISTO LEN NA MALINKE VECICKY V JEDNYCH DUPACKACH BOLI AJ VELKOSTI POPISANE OD NARODENIA TA PODLA TOHO SOM ZISTILA ZE AKU VELKOST MAM KUPOVAT A BOLA SOM CELE TEHU NA PN TAK AJ KED SME SLI DO OBCHODU SOM SI KUPOVALA NA CO SOM MALA CHUT A V POSTELI VSETKO PEKNE ROZLOZILA A JEDLA A JEDLA 🙂 ALE BOLA SOM CELY DEN SAMA A NEMALA CO ROBIT.ALE TERAZ SI TO TIEZ CHCEM UZIT PLNYMI DUSKAMI PROSTE JEST NA CO MAM CHUT IST DO OBCHODU A VZD SI NIECO PEKNE DONIEST DOMKOU A TAK UZ SA TESIM. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 toho jedla sa trošku bojím. Pribrala som 30kg za necelé 4 mesiace a to si už nechcem skúsiť. Fučala som ako lokomotíva na konci tehu. :D Ledva som to zhodila a už sa tam nechcem vrátiť, tak neviem ako to budem riešiť. Priberám zo všetkého. Mne sa na riť a brucho lepí aj voda. :D
Ty si koľko pribrala pri prvom?

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha joj kukni mam tam foto mojho prveho tehu brusisko jak balon sak aj maly mal 3850g no ale druhe som pribrala len 5 kil z toho som dve v 9mesiaci zhodila takze na porod som mala 3kila na vrch co som mala hned po porode prec a maly mal uz iba 3230g pri tretom som pribrala 7 a tiez som v 9 mesiaci schudla dve kkila takze som mala 5 a to maly mal 3100g takze prve bolo najvecsie 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 tak to mol teda maco. 😀 Moja mala 3050g. Ale "počas" bola stále malinká, tak som sa začala napchávať hroznovým cukrom a pomohlo, začala rásť(a ja o to viac). 🙂 Vôbec mi sladké nechutilo, skôr som bola na cesnak. Baby, ja som zacítila cesnak na kilometer a musela som si to ísť kúpiť. Nikto ma nechcel brávať do mesta ani do obchodu. :D Ktovie prečo. 🙂

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha aj ja a cenakove rozky to som tiez veru mohla v pekarni ked sla na postu hned jeden kupila veru. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 ja som si kúpila cesnakovú pastu a na všetko som si ju doma natierala. 🙂
Mala si pri každom tehotenstve iné chute?

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha NO JA SOM MALA TAKE CHUTE ZE SOM NEVEDELA NA CO MAM CHUT TAK NAKONIEC SOM SI NEDALA NIC TOBOLO PRI POSLEDNYCH DVOCH.ALE NA CIPSY TO SOM TIEZ MOHLA 🙂 ALE TERAZ JUJ SOM MALA TAKU OBROVSKU CHUT NA PICU JUJ NO NAKONIEC SME SLI S MANZELOM VECER NA PICU TO CHODIEVAME LEN MI DVAJA AKO NASA VECER ALE VZDY JEDNU DONESIEME DOMKOU. 🙂

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha PIZZU

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 tú pizzu som pochopila, neboj. 😀 Kto vám stráži deťúrence, keď idete von? 🙂

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha babicka zijeme spolu takze neni problem ist hoci kedy a hoci kam ked treba nieco vybavit sami 🙂 je to super neviem si predstavit ze by som sla vsade s detmi hlavne do banky a po uradoch.

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 tak to áno. Ja si len neviem predstaviť ako by som tak žila. Už som si to skúsila a babičky vedia všetko najlepšie. :(

emilia25
12. dec 2013

@mamcucha no ja mam najlepsiu babicku svokrusku na svete a som velmi stastna ze ju mam.my mame super vztah. 🙂

mamcucha
12. dec 2013

@emilia25 počuj, je v tvojom živote niečo, čo sa ti nevydarilo alebo čo je zlé? 😀

emilia25
13. dec 2013

@mamcucha no takto vsetko co sme chceli v nasom zivote sa nam plni nie sice hned ako to chceme ale casom sa splni.chceli sme auto mame dve chcei sme domcek co bol najvecsi sen mame ho.dakujem bohu ze sme zdravi a stastny ja si zijem svoj raj na zemi 🙂

mamcucha
13. dec 2013

@emilia25 a ako sa vám to darí? Máš na to nejaký recept? :D

emilia25
13. dec 2013

@mamcucha nemam ziadny recept proste to ide samo vsetko 🙂 na vsetko treba ten spravny cas 🙂

mamcucha
13. dec 2013

@emilia25 ten môj čas ani nie je nikdy. :D Viem, že sú baby na tom aj horšie, ale mohlo by sa mi trochu zadariť. 🙂

emilia25
14. dec 2013

@mamcucha aj nam sa dlho nedarilo tiez som si myslela ze sa zadarilo aj testy ukazovali aj silneli a po tyzdni meskania boom ms prisla a to ze dva dni predtym som si robila test a pekne bol silnejsi.ale treba mysliet pozitivne a hned to vijde uvidis a je december idu vianoce cas zazrakov 🙂 ja mam tiez strach ze sa to zopakuje kazdu chvilu bezim na wc ci zas neprisla ale na stastie nie. 🙂

mamcucha
16. dec 2013

@emilia25 ja som pesimistka. 🙂 Okrem toho je môj život jeden veľký problém. Asi ešte nie som na ďalšie bábo pripravená. 🙂

emilia25
16. dec 2013

@mamcucha JA KED SOM V MAJI PRVY KRAT OTEHOTNELA NEPLANOVANE ESTE SME SA CHRANILI PRVY KRAT ZA NASE 5 ROCNE MANZELSTVO VTEDY SME AKURAT VYROCIE OSLAVOVALI MALA SOM VELKE VYCITKY ZE MALY JE ESTE NAOZAJ MALY TAK MOC SKORO PO SEBE NO LENZE PO TYZDNI MESKANIA SME POTRATILI A POTOM SOM ZACALA ROZMYSLAT CI TO NEBOLO KVOLI TAKEMU TO ROZMYSLANIU A ZACALA SOM MOC TUZIT PO DALSOM AJ KED BY TO BOLO TAK SKORO NAJPRV SOM MANZELA PREHOVORILA NA DECEMBER ALE V AUGUSTE SME SI POVEDALI PRVY KRAT ZE HOP ALEBO TROP NO NEVYSLO TO OD VTEDY SME SA SNAZILI VZDY KED BOL DOMKA A VSETKO SA AJ ZDALO A PO 4 DNOCH MESKANIA A DUCHMI POZITIVNYCH TESTOV ZAS DOSLA.A KED SOM SA V NOVEMBRI OBJEDNAVALA NA DECEMBER NA PREVENTIVKU V DUCHU SOM MYSLELA NA TO ZE KED SA OBJEDNAM NA NESKORSI DATUM TAK TO MOZEM SPOJIT AJ S POTVDENIM A TAK IDEM V PIATOK A DUFAM ZE UZ MI PEKNE TEHU POTVRDI.TREBA VZDY MYSLIET POZITIVNE A AJ VECI OKOLO SA ZACNU MENIT K LEPSIEMU.UVIDIS 🙂

mamcucha
17. dec 2013

@emilia25 presne takého názoru som aj ja a viem, že by to tak malo byť, len nie vždy sa to dá.. Tie neustále sklamania... Asi preto myslím negatívne a keď sa zadarí, som radšej milo prekvapená ako naopak. Keď myslíš pozitívne a pokazí sa to, to sklamanie neviem prekusnúť. 🙂

liluska7
17. dec 2013

Ahojte, s manželom uvažujeme o dieťatku. Mala som naplánované že by sme sa začali snažiť budúci rok v septembri aby to bolo pre každého ako darček pod stromček aby hneď vedel každý aj pohlavie. Ale ako nad tým stále premýšlam tak by som ho chcela už teraz. Síce by som nemala materskú keďže nemám odpracované dni. Chcem sa spýtať, koľké z vás otehotneli s prvého pokusu? nebrala som žiadnu antikoncepciu, používali sme len kondom.

emilia25
17. dec 2013

@mamcucha musis si povedat tak ked to nevyslo tento mesiac vyjde to na dalsi a hned sa zacat tesit na dalsie plodne dni a tesit sa s toho ze to uz tento raz vyjde 🙂 ja som tiez teraz necakala obzvlast ked som pvy krat testla 25dc takze som dve ciaky vobec tak skoro necakala skor som cakala negativny alebo maximalne zas nejakeho ducha a v duchu si hovoila ze sak ms mam dostat az o tyzden. a na moje obbrovske prekvapenie tam boli ale nie duch ale proste pekna ciarka a tak urobila dalsi aj ten vysiel a potom testovala az do ms a pekne zo dna na den silneli.co predtym mi nerobilo jeden vysiel duchom duhy nevysiel vobec teda negativny a tak ale tu uz som si robila pre istotu aj ine znacky testov a vsetky co som robila uz vysli krasne pozitivne.mysli pozitivne a vsetko sa kasne podari uvidis.netreba stracat nadej 🙂

eliska07
17. dec 2013

@liluska7 Nám s manželom to vyšlo pri prvom aj druhom bábätku. Keď sme si povedali, že sa ideme posnažiť, tak na ďalší mesiac som si našla dve čiarky 🙂 Ale v dnešnej dobe mám niekedy pocit, že je to skôr výnimka, ale nám sa to podarilo. Antikoncepciu som nebrala žiadnu ani ja. A mám pocit, že som svoje plodné dni vedela celkom dobre odhadnúť.

majusik26
19. dec 2013

@nair ahoj tak ja som dnes 11den po pregnyle a test negativny ☹

liluska7
19. dec 2013

Ahojte, my sme mali svadbu v auguste tento rok. O dieťatku sme zo začiatku neuvažovali ale tento mesiac sme sa rozhodli že nebudeme čakať. Teras mi meškajú lebo som prechladnutá ale ako náhle ich dostanem a prejdu mi tak ideme na to 🙂

sona272
19. dec 2013

Aj my sme sa rozhodli, ze chceme dietatko a na prvykrat sa to podarilo. Musite pozitivne mysliet 🙂 ale ak nevyjde na prvy raz pokracujte podari sa Vam to. Drzim palce, ja uz v 8 mesiaci a neviem sa malinkej dockat

nair
autor
19. dec 2013

@majusik26 Ahoj, vydrž kedy príde MS.. a ak príde, daj si predsavzatie do nového roku, že by to v ňom mohlo vyjsť 😉 Ja som si také dala 🙂

nair
autor
19. dec 2013

@sona272 Ahoj, ďakujeme a držíme prsty pri pôrode aj v materstve 🙂 A samozrejme prajem pekné Vianoce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre