Chceme prvé dieťatko - Vianoce 2013

Ahojte. Premigrovala som z modrej strechy, cez moja svadba na modrého koníka.. a dokonca v relatívne správnom poradí 🙂 Chcela by som zoskupiť tie, ktoré sme podobného osudu, v podobnom čase, ale aj na rôznych miestach. Začíname s mužom vážne i menej vážne uvažovať nad dieťatkom, vlastne máme za sebou prvý mesiac snaženia (resp. nesnaženia sa tehotenstvu zabrániť 🙂 ) Napíšte ako to prežívate, je to pre viaceré z nás nová vec v živote.
lucinka3289
20. jan 2014
ahojte my sme sa zacali snazit koncom decembra mrcha v januari este prisla dufam ze uz vo februari nepride. drzim vam vsetkym palce 🙂 dnes 17dc 12dc som mala hlien a 13 14 dc sme sa snazilkovali podla kalendara som mala mat ovulku vcera vecer sme sa este snazilkovali tak uz len cakat 🙂
borkavan
20. jan 2014
@karolina26 fíha, a to až takto podrobne ti to doktor robil? vidíš, aká "maličkosť" a snažili by ste sa márne. Dobre že to vieš. Verím, že si plakala, aj ja bych. Ale teraz aspon viete príčinu a už všetko bude nasledovať smerom k tvojmu oteho. neboj bude dobre.
A ešte otázočka, to sa vážne tak zlepšili tvojmu tie spermie po tej operácii? Lebo všade na nete píšu, že zlepšenie nastáva až po 9-tich mesiacoch. Jupí, tak je super. A aký typ operácie mal? obyčajnú? alebo laparku? Môjho to asi čaká tak sa nevieme rozhodnúť. sakra.
a to ten Eliaš v Trnave ti spravil tento pokus? Super. akože viem, že na jednej strane je to nahovno, lebo jeho spermie sa nehýbu v tvojom výtoku, ale na druhej strane aspoň vedia kde je chyba.
joj si ma potešila... lebo je to proste nádej aj pre mňa. Inak človek by zažol aké sú všelijaké príčiny neotehotnenia, sakra.
držím silno päste, nech už si tehotná. 🙂
karolina26
21. jan 2014
ahoj, som rada že mi to spravil aspoň vieme snažíme sa v mikroskope sa nehýbu, mam v sebe nejaké protilátky. No doktor nehovoril nič na manželove spermie to musime isť odborníkovi urologovi a povie viac. ale určite mu pomohla ta operacia ved ešte uvidím čo povie urolog. ideme k nemu v maji, potom ti dám vedieť.Tú operáciu mal v celkovej anasteze a v papieroch ma napísane že ten operatívny zákrok sa je plastica varicocele 1. sin. dnes idemna teten penet. test bojím sa jak hovado. zatial potom ti napíšem ako som dopadla. vieš ked ma Eliaš posla mojmu na ten test spomenul Ba neviem prečo, zajtra mu zanesiem výsledky. ozvem sa
karolina26
24. jan 2014
@borkavan ahoj, no bola som lu ekara svojho robil mi rozberi tie čo chcel Eliaš a Čech mi spomenul laparoskopiu vaječníkov ale neberiem to nejak moc vážne u mna je prvoradé čo mi povie Eliaš ako sa on vyjadrí no zlakal som sa toho.. Zase Eliaš a Čech mi povedali to isté a vtom sa zhodli že aby sme chceli bábätko tak musím isť do Ba na reprodukciu lebo manželove spermie nejdu priamo tam kam by mali a tam v Ba by mi to pichli priamo do krčka maternice. kto vie koľko ten zákrok stojí alebo alebo pod akým názvom ho mam najsť že by som si pozrela cenovo ako toje. prepáč že som ti nepísala ale tu na tejto stránke som ťa nemohla najsť si na facebooku? A ako si dopadla so svojim u doktora, všetko Ok?
borkavan
24. jan 2014
@karolina26 ahoj, tak ja som ešte nebola u svojho lekára, ešte som sa nestihla ani objednať. Robila som si prvý krát ovu test a normálne mi vyšlo, že na 14 DC negatívny. až na 15 DC bol pozitvíny. A to som si myslela, že mávam ovulku tak 10 DC až 13 DC. a ona je uplne inokedy. Tak aj preto som eše neoteho.
Môj sa objednal k urologicke na spermiogram na budúci týžden a na vyšetrenie tej varikokely. tak uvidíme čo povie. Ja bych bola najradšej aby to šiel skonzultovať ešte s iným dr. on nechce.
inak som pekne naivná, normálne som si myslela, že som teho a až ked som zistila, že ovu ani nebola, tak mi zas hrebienok sklesol a potom si hovorím.. ťažko môžem byť teho s jeho varikokelou. 😞
To tvoje oplodnenie sa asi volá IUI, lebo to je tak, že ti vstreknú prečistené spermie presne na čas tam kde treba. a ževraj do 39 roka to prepláca poisťovňa. Ale nie som si ista.
Najdi ma na FB - Bar Van. napíš mii tam.
karolina26
28. jan 2014
Ahoj teším sa hned si pozriem koľko stojí ten zákrok aby sme vedeli a posunieme sa dalej. Inač tvoj sa nemusí báť toho zákroku všetko bude dobré. Napíšeme si zatial pa adržím palce či pevné nervy v mojom prípade. ajoj
rybkaa
4. feb 2014
@karolina26 volá sa to IUI (Intrauterinná inseminácia) a ceny v rôznych centrách nájdeš tu http://www.lekarionline.sk/liecba-neplodnosti/c...
karolina26
24. feb 2014
@rybkaa Ďakujem pekne. 🙂
nairautor
25. apr 2014
@avokinagic Jeej, náhodou som na Teba kdesi natrafila, a zdal sa mi povedomý nick.. Písali sme tu pred pol rokom.. A kukám, že si v 8. tt 🙂 Blahoželám a prajem pohodové tehotenstvo 🙂 A uvažujem, že som dúfam konečne na rade aj ja! 😉
avokinagic
25. apr 2014
@nair Ahoj, a ďakujem. No mm uz bol aj na spermiograme a dr. chcel aj mne dat preistotu lieky a mala som prist v aprili a uz som prisla aj s pozitivnym testom 🙂 a to sme sa s mm-om bavili o tom ze to nechame na neskor, ze si najskor najdem robotu a potom budeme pokracovat v plodeni. Ale bodka sa rozhodla inak 🙂 Držím aj vám silno palce 😉
nairautor
25. apr 2014
@avokinagic Bodka sa rozhodla a najbližších pár rôčkov bude šéfovať vo všetkom 😉
Ďakujeme. Ja som rozhodnutá vydržať rok snaženia - teda do októbra - a potom sa uvidí - buď už budem tehu, alebo pôjdeme obaja na vyšetrenia.
nairautor
10. nov 2014
Prešiel rok a ja opäť píšem Ježiškovi: Chceme prvé dieťatko! Aj tento rok.. 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli