Chceme prvé dieťatko - Vianoce 2013

nair
20. okt 2013

Ahojte. Premigrovala som z modrej strechy, cez moja svadba na modrého koníka.. a dokonca v relatívne správnom poradí 🙂 Chcela by som zoskupiť tie, ktoré sme podobného osudu, v podobnom čase, ale aj na rôznych miestach. Začíname s mužom vážne i menej vážne uvažovať nad dieťatkom, vlastne máme za sebou prvý mesiac snaženia (resp. nesnaženia sa tehotenstvu zabrániť 🙂 ) Napíšte ako to prežívate, je to pre viaceré z nás nová vec v živote.

nair
autor
19. dec 2013

@liluska7 A možno už si tehu 😉 Prajem pekné Vianoce a držím palce v snažení 🙂

liluska7
19. dec 2013

@nair To nie ja som len prechladla, ja som na take veci citliva dost ked prechladnem alebo zjem ci vypijem cosi kysle alebo vinko ked si dam alebo ked berem dake lieky tak mi to meska 🙂 A Ďakujem 🙂
Aj ja prajem pekné Vianoce 😉

domin85
23. dec 2013

Dievcata, neviete, kde sa daju ku pit testy, co ukazuju pozitivny vysledok? 😎 Dnes rano sme zase negativny, zacinam mat pocit, ze sa toho pekneho momentu ani nedockam ☹

borkavan
2. jan 2014

@nair no ako si dopadla? nečítala som všetko tu, tak neviem, či si už tehu alebo maš tehu príznaky alebo ako?
A neboj, to, že vám všetko pekne vychádza, tak vám vyjde aj teho čoskoro. To je dobrá známka.
My sa tiež snažíme cca od novembra a dosť mi z toho šibe... už som aj plakala, tak teraz sa snažím ukludniť a pridávam sa sem do skupiny. Držme si palce všetky tu. 🙂

@all baby nech to vyjde tento rok a basta fidli. Proste chcem byť tehot a porodiť krásne zdravé bábo a isť na materskú konenčnééééé. uf a aj vy to chcete tu, tak nech to ide ako po masle

borkavan
2. jan 2014

@domin85 a kolko sa snažíš?

domin85
2. jan 2014

@borkavan Od aprila sa snazime, ale predtym dva roky som nic nebrala a "davali sme si pozor"- no ale nakoniec sa ukazuje, ze to ani nebolo tak stastie ze sa nic nestalo, ako smola ☹

andrea8258
4. jan 2014

@manddarinka Pekne si to napísala..🙂

nair
autor
7. jan 2014

@borkavan Ahoj, zatiaľ som cca. dva - tri dni pred MS, príznaky žiadne ani na tehu ani na MS sa necítim, takže neviem.. Aj to vyzeralo tento mesiac s našim snažením nádejne, však bolo voľno, Vianoce, vôbec som nad tým nerozmýšľala, no teraz som bola týždeň chorá.. no vydržíme, uvidíme.. My sa snažíme (resp. sa nebránime) asi od októbra, prvý mesiac som bola presvedčená, že sa podarilo, potom ďalší zasa že určite nie, teraz nebol čas na rozmýšľanie, takže to neriešim a počkám čo bude 🙂

vehuhu
7. jan 2014

ahojte dievcata...my sme sa tuto nedelu 🙂 rozhodli, ze nie je co odkladat a zacali snazenie o babatko...zatial to tiez tak berieme, ze vyjde vyjde, nevyjde nevyjde...ale v nedelu som mala plodne dni a ja uz si to v tej mojej hlavicke myslim, ze to bude sup sup 😀 uz by som sla kupovat testy 😀 ale tak snad vsetko vyjde tak ako ma...ale ked vidim kolko je problemov... 😕 Drzim palce vsetkym 🙂

borkavan
7. jan 2014

@domin85 no my sme si dávali pozor od mojich 33-tich rokov a to mám 38 r. Otehotnela som min. rok na 10 DC ale s iným partnerom. Po potrate sme sa rozišli.. teda ma nechal. otras... už to mám za sebou a mám nového partnera. Tiež sme si najprv dávali pozor a teraz už si nedávame pozor. Prvé dva mesiace som si sledovala plodné dni a nič.
Takže teraz kebych dostala krámy, už to nesledujem. Samozrejme pred MS budem sledovať teho príznaky.
Inak dnes som 30 DC a už som mala jasnú krv - kvapôčku a výtok belavý. divné. Aj ma bolia prsia aj bradavky, ale inak nič.
Vtedy ked som bola teho, som mala aj prsia naliate.
Takže asi na 99,9 % zajtra dostanem krámy. No čo už.

borkavan
7. jan 2014

@vehuhu neboj, možno ti to vyjde hned šup, šup. Aj mojej kamoške to vyšlo hned na prvý krat. NO mne nie, ani pár takým čo poznám. Ale tak hádam, ty budeš patriť k tým šťastnejším. A ja dúfam, že sa už další cyklus pridám k tehullkáááám

karolina26
7. jan 2014

ahojte baby, .
Mi sa s manželom snažíme asi dva roky a nič. Beriem vitamíny kyselina listová s metafolín potom mi Čech odporučil Inofolic a zase nič. Manžel bol u urologa zistili mu varikokelu už má chvala bohu po operacii. Problém s otehotnením rieším doktorm Eľiašom bola som u neho asi pred mesiacom na 13 cyklu robil mi sono maternice vaječníkov a povedal že s mojej strany OK. Teraz 20.1 zas na 13 den cyklu mam isť k nemu a priniesť manželov ejakulát tak som zvedavá čo povie, veľmi by sme si priali mať bábätko po ničom inom netúúúžime. Je mi doplaču čo by som dala za to keby som sa stala matkou 😔 . Ked mi je stoho najhoršie vyplačem sa uľaví sa mi a idem daľej. chcela by som sa Vás opýtať či neviete či Eľiaš robieva také zákroky ako je zaviesť spermie priamo do krčka maternice, viem že tam robieva nejaké zákroky ale neviem aké. Držím palce všetkým babám ktorý sa tieš snažia o bábätko tak ako ja a dúfam že tento rok bude lepší aj po psichickéj straánke.

borkavan
10. jan 2014

@karolina26 ahoj, tak ja neviem čo robieva Eliaš, dokonca ani neviem kto je to. V tom ti neporadím. Ale môj priateľ ma varikokelu a chcela by som sa spýtať, ako dlho je nutné po operácii odychovať? TEda nemať sex? Ja mám 38 r. a my s priateľom skúšame 3 mesiace a nič. Urologička ho vysmiala, že na operáciu môže ísť až ked rok sa nebude dariť. ☹ Lenže on nepovedal, koľko mám rokov. A bohvie či ja som v poriadku...
Prieteľ ma 29 r. preto ho ta krava vymsiala. teiž neviem čo mám robiť. Som v pätovej situácii...
Ešte ma napadlo, skúšala si si, či nemáš prekyslený organizmus? Niekedy aj to môže brániť oteho. Držím silno palce a hlavne vela sily.
A to plače poznám. Celkovo túžim po dieťati už 10 rokov. Dbore to poznám. Tento môj priateľ je nový, lebo ten s ktorým som čakala bábo ma nechal po potrate. Preto skúšame len 3 mesiace.. ale môj vek a jeho varikolela... ☹ aj včera som plakala...

borkavan
10. jan 2014

@karolina26 a ešte sa ťa chcem opýtať, kto je to ten dr. Eliaš? a kde ordinuje a tak? Ach jaj, tak nakoniec som si našla chlapa, ktorý chce mať deti so mnou a neviem, či ich budeme mať ☹ prečo? prečo? prečo? a teraz ži a raduj sa so života... možno robím z komára somára... ALE...

borkavan
10. jan 2014

@karolina26 a ešte sa chcem spýtať aký typ operácie si dal ten tvoj robiť? klasickú?

karolina26
10. jan 2014

@borkavan ahoj, manžela sme začali riešiť až ked som povedala môjmu ginekol. Čechovi či by ho nemohol poslať urologovi asi po roku, najprv som si myslela či mu nechýbaju vitamíny. Musíš stále naliehať !!! Tiež si hovoril môj gyn. svoje ešte počkáme bla bla bla.! Tak teda bol v trnave u Gerbela po prvom spermiograme mu nechcel predpisovať žiadne lieky povedal mojmu že nieje to ani zlé ani dobré a že ešte počkáme. Po druhom spermiograme tam musel ísť na zákrok. po operácii necítil žiadnu bolesť ale že niektorý majú, chvala bohu môj manžel nie, som rada. Sex me mali asi po cca 3-4 nechcem klamať to je individualne . tak asi tak
chcem sa ťa opýtať že ako prekyslený lobo ja nemám pálenie záhy niekedy cítim v ustach kyslu chuť ale dám si acidko a ok ale inač neciťim žiadnu bolesť pálenie záhy tak to nie.
Eľiaš je doktor ktorému sa chodí ked sa nedarí bábätko po dvoch rokoch. Môjm ma necchcel pustiť eliašovi hovoril počkáme, jasnééé dokedy mam čakať ! tak som sa odhodlala. Osobne som sa ho išla opýtať no sestričky chodím k nemu sekundárne svoje problémy s otehotnením rieší s eľiašom a ostatné ako su preventívky s čechom. Prvé sono som platila 20€. Eľiaš má ambulanciu v trnave na Družbe je to dobrý doktor počula som na neho samé chvály tak hádam pomôže, tiež držím palce

karolina26
10. jan 2014

@borkavan aj berieš nejaké vitamíny ja femibion s metafolínom. Záleží to aj kde robíš možno je to stres. ja robím v lídli predavačku a makačka jak hovado. skusim ešte vydžať, cheme isť v septembri k moru ak sa nebude dariť tak sme sa s manželom dohodli najsť iné riešenie - druhú prácu. držim palčeky ešte raz. Ak sa nebude dariť tak by sme mali dotiahnuť pána bociána za gule, inak sa to nedá 🙂

borkavan
10. jan 2014

@karolina26 ja beriem iba železo s kys. listovou a vitamin B. pijem alchymelku od 1 DC do 10 DC. Čítala som si o tej operácii, a tam píšu, že najlepšia je mikrooperácia. Že obyč. operácia môže spôsobiť nejaké následky, Aj nemusí no. Môj nebol ešte na spermiograme. Chcem ho poslať k Sokolovi do Trenčína. Je to tiež dobrý urolog.
Mne ide o to, že IVF preplácajú len do 39 r. a to mám 2. decembra.
Tak to je dobré, že tvoj nemá žiadne iné následky po operácii.
Ale stále si hovorím, že však ked môj nebude mať ani spermie dobré, tak ani IVF sa nebude dať urobiť. Ja som učitelka. Niekedy sa stresujem,niekedy nie.

borkavan
10. jan 2014

@borkavan prečítaj si toto
http://www.zelene-zdravicko.cz/zasadite-potravi...

dajú sa kupiť papieriky v lekárni a tam zistíš či máš prekyslený organizmus.

karolina26
12. jan 2014

@borkavan ahoj prosím ta neviem čo znamenaju tie skatky pri alchemike to DC a INF

karolina26
12. jan 2014

@borkavan držim ti palce. Chcely by sme isť s manželom v septembri do chorvátska, tak uvidíme možno sa zadarí. Snažím sa na dieťako nemyslieť ale neviem ako na to možno mám psichický problém. 20.januara ideme eliašovi tak ti dam vedieť ako dopadol manžel, bojím sa. držím palce. Môj gyn ma zo začiatku posielal na umelu reprodukciu na Ginfiv do Ba. A čaj alchemikový že vraj pomáha kedy sa ma pyť a na čo je dobrý lebo čo čítam tak veľa žien pomohol.

karolina26
12. jan 2014

@borkavan určite si kupim 🙂

borkavan
12. jan 2014

@karolina26 veru neviem čo znamenajú tie označenia na alchymelke. Ale viem, že alchymelka upravuje cyklus, vzvyšuje vystielku maternice, ktorá je dôležitá na uhniezdenie vajíčka a posiluje maternicu, lieči ju a vôbec ma veľký význam pre maternicu. Ked sa snažíš oteho, tak by si ju mala piť od 1 DC do 10 DC, lebo potom spôsobuje sťahy maternice a môže vyvolať potrat. Potom sa zas má piť posledné tri mesiace.
A držím palce aj u teho dr. aj na tej dovče.
My dvaja s mojim.... neviem. práve sme sa tak pohádali, kvôli jednej veci... že som mu vykričala hovadiny a neviem, či sa vráti aj kebych sa ospravedlnila. Tym to tu nechcem rozoberať. Len informujem. ☹ Chyba je aj na mojej strane.

rybkaa
13. jan 2014

ahojte baby, tak som nakukla do tejto témy a chcem sa k vám pridať 🙂 V skratke môj príbeh, mono ste ho už čítali v inej téme....som s priateľom rok a keď sme sa dali dokopy (poznali sme sa dlhšie predtým) povedali sme si, že do roka a do dňa sa vezmeme alebo rozídeme..obaja máme za sebou nevydarené vzťahy, ja mám o mesiac 30 rokov, priateľ má 35, tak je načase sa ustáliť 🙂 To sme si teda splnili, 22.2.2014 budeme mať svadbu a veľmi sa tešíme 🙂 V lete som vysadila HAK a rozhodli sme sa nebrániť prípadnému tehotenstvu. Popri tom sme ešte prerábali byt, tak sme sa nejako na tehotenstvo nezameriavali, no ani nevieme ako, v októbri som otehotnela 🙂 Veľmi sme sa tešili, ale nikomu sme to nepovedali, chceli sme si to nechať ako darček na vianoce pre rodinu. Šla som na prvé tehu odbery a vyšetrenia 23.12. a srdiečko sme už nevideli ☹ Plodík sám uhynul a prestal sa vyvíjať, gestačný vak sa už pomaly deformoval....tak sme doma miesto radostných správ oznamovali s plačom tie smutné ☹ Mala som byť podľa MS v 11+0 tt, no podľa sona to bolo ledva 9+4 tt, musela som ísť na čistenie. Bolo mi všeliak, veľmi som to bábätko chcela, no nevyšlo to....dr. povedala, že zrejme tam bola nejaká genetická chyba, takže aj keď je to hnusné povedať, ale že je lepšie, keď odišlo teraz ako neskôr, prípadne by bolo choré....a viem, že má pravdu...všetko sa deje z nejakého dôvodu a ja som sa naučila nepýtať sa, že PREČO...mala som priateľa, zasnúbili sme sa, plánovali sme svadbu, no bol pohreb...zabil sa pri autonehode a mňa tu nechal....veľa som sa pýtala, prečo to tak je, prečo práve on, prečo teraz, prečo prečo prečo,....potom som pochopila, že to je zbytočné, že zrejme aj táto zbytočná smrť mala nejaký význam, ktorý sa ukáže v živote až neskôr, možno by sme spolu napokon neboli šťastní a osud to takto zariadil ešte predtým, ako sme to urobili my....pomaly už tomu bude 5 rokov, teraz má, nového priateľa, veľmi ho ľúbim a viem, že je to ten pravý, s ktorým chcem zostarnúť a vychovať deti 🙂 Takže...teraz si trochu dáme pauzu, kým sa moje telo spamätá z potratu a , ja som psychicky vyrovnaná, myslím pozitívne, nevzdávam sa, je super, že viem, že môžem otehu sama bez pomoci lekárov, hormónov či umelého oplodnenia, čo je v dnešnej dobe veľké plus....pridávam sa k vám do tejto vianočnej skupiny preto, že na vianoce sme veľa stratili, ale aj veľa našli. Prišli sme o bábätko, ale našli sme rodinnú oporu a tiež oporu ako partneri, pomohli sme si navzájom, aby sme to zvládli ľahšie. Šla som na čistenie vnútorne zmierená, čistá a bez nervov, proste som prijala fakt, že to tak malo byť a je to tak správne a určite si nás bábätko ešte nájde 🙂 Takže sa začneme snažiť po svadbe, teda od marca, to by som už mala mať za sebou dva cykly MS, zatiaľ si meriam BT, mám ovulačný mikroskop a chcem to ešte poistiť testami, aby som vedela ako moje telo funguje, doteraz som sa tým nezaoberala vôbec. No nechcem tlačiť na pílu, keď to príde, tak príde, takže nemienim riešiť také, že budeme spolu spať len v plodné dni, chceme si to hlavne užiť a bábätko príde v správny čas 🙂
Držím vám všetkým palce, aby bol tento rok pre nás všetky plodný a aby sme možno už na vianoce mali pod stromčekom tej najkrajší a najvoňavejší darček 🙂

rybkaa
13. jan 2014

nečítala som všetky príspevky, len tak letmo....stihol už niekto zdrhnúť z tejto témy do stavu tehu? 😀

nair
autor
14. jan 2014

@rybkaa Ja to tu tiež momentálne sledujem iba letmo, ale neviem o žiadnej. A presne ako vravíš, o rok nech je tu už prázdno a všetky sme tehu alebo dokonca maminy 😉

andrea8258
14. jan 2014

Ahojte babenky, tak aj sa patrím do tejto skupiny,od decembra sme sa zacali snažit...a MS už meskala 2 dni, no a ...DNES som mala //......🙂 som štastná, a stále sa z toho spamätávam že sa to podarilo tak rýchlo. Vobec som to ešte neriešila, len sme sa začali snažiť. Dokonca až dnes som zacala brať kys. listovu...:-/ Moj muž je z toho iez mimo ale je stastný.. 🙂 Prajem Vam minimálne rovnaké štastie, určite sa to podarí. 😉

karolina26
20. jan 2014

@borkavan ahoj. bola som dnes u môjho ginekologa povedal mi že obaja sme v poriadku čo sa tíka sona maternice, vaječníkov a manželové spermie. len ked dával spermie pod mikroskop na moj hlien tak sa vôbec nehýbali povedal mi že nemám dobré prostredie v maternici a že mam v sebe nejaké protilátky čo spôsobujú že sa nedarí bábätko. dr. tie spermie skusil na inej vzorke hlienu tam sa hýbali len u mna nie. Ked mi to povedal doktor som sa rozplakala, Doktor mi poveedal aby som neplakala že budem mamička. Viem že su horšie ženy na tom len taško to ja znášam po tej psichickej stránke. Zajtra musím isť na penet. test bojím sa a neviem uvidíme čo bude. iba toľko som ti chcela povedať. Držím palce všetkým babám čo su tu aby sme boli maminy kočíkovali tešíli sa maličkých po ktorých túžime.

nair
autor
20. jan 2014

@andrea8258 Jeej, gratulujem 🙂 Držím prsty, nech je všetko ok, prajem spokojné tehotenstvo a neskôr veľa radosti z nového člena rodiny 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre