Clostilbegyt a Duphaston máte s týmito liekmi skúsenosti?

1safirka1
31. okt 2011

Ahojte snažilky a bývale snažilky, najde sa tu niekto komu pomohli tieto lieky? Ja idem na 3 cyklus a mam strach že mi to nezaberie, ake skusenosti mate? Ja som mala vždy pravidelný MC 28 dnový a teraz po braní mam 31 ☹

lienkalienocka
31. okt 2011

@1safirka1 ja zacinam zajtra prvy cyklus s clostylom. tak dufam ze aj posledny 😒
a preco si ho dostala ty?

anjelicek26
31. okt 2011

@1safirka1 - my sme otehotneli prvy cyklus s clostylom, 5-9. den, ovulka na 17.den a ako vysledok dnes uz 16 mesacny chlapcek. Zafungovalo okamzite. Duphaston mi nepredpisala, lutelarnu fazu som mala vzdy dostatocne dlhu, nebol dovod.

1safirka1
autor
31. okt 2011

@lienkalienocka ja som ho dostala preto lebo nemožem otehotniet rok a 2 mes. ☹

1safirka1
autor
31. okt 2011

@anjelicek26 anjelicek tak to ti zavidim ja ho idem brat už 3 cyklus

snazilkas
31. okt 2011

@1safirka1 ahoj, aj ja beriem uz druhy cyklus clostil, na 14DC mi pichli pregnyl a teraz este doberam posledne dva dni duphaston, ten som mala desat dni. Mne teda zatial nepomohol, ale verim, ze to pride, ved je to len druhy cyklus. Inak sa snazime uz 2,5 roka. Drzim palce, aby pomohol 🙂

anjelicek26
31. okt 2011

@1safirka1 - ja som mala 6 tyzdnovy cyklus a nevypocitatelnu ovulku, to sa potom tazko otehotnie, nastastie u nas to zabralo na prvy sup. Inak je u vas vsetko v poriadku?

lienkalienocka
31. okt 2011

@1safirka1 do tretice vsetko dobre 🙂 neboj, raz to urcite vyjde. nie si v strese alebo nemate nejaky zdravotny problem?

1safirka1
autor
1. nov 2011

@lienkalienocka možno že velmi chcem tak sa mi nedarí ale nemam stres, len na to myslim :-/

lienkalienocka
1. nov 2011

@1safirka1 vsetci hovoria, ze nemysli na to, lebo sa nebude darit. ale oni uz deti maju a nemusia sa trapit takymito vecami. to poznam a mozno je v tom aj pravda. zatial som ju tam nenasla. kedy beries prvu tabletku? aj idem dnes a ked som citala ten letacik tak s mi ani do toho velmi nechce 😒

1safirka1
autor
1. nov 2011

@lienkalienocka ja to proste nedokažem na to nemysliet snažim sa čo najmenej...na to mysliet.Ja som vcera dostala a berem ho od 5 dna MC nečitaj si letacik lienocka zbytocne ta to len znepokojí.ja nemam žiadne nežiaduce učinky ani som nepribrala neboj sa toho.ja som sa tiež bala.ale neboj sa

lienkalienocka
1. nov 2011

@1safirka1 to ze by boli dve to mi vobec nevadi 🙂 ja na to nemyslim ked som v praci. lenze v praci je zase stres a tak dookola. mozno uz motyka vystreli a zasiahne nas 😀 ze jaka parada 😉

1safirka1
autor
1. nov 2011

hehe to hovorí aj moja polovicka že motyka vystrelí 😀 on to bere v pohodicke nejak sa tým netrapi,on mi povie že neboj sa to pride....
presne tak ked som v robote tak zabudam ale ked pridem domov tak zasa zacnem. a vy sa kolko snažite? poslal gyn.aj tvojho draheho na vysetrenie?

1safirka1
autor
1. nov 2011

@lienkalienocka 1safirka1 hehe to hovorí aj moja polovicka že motyka vystrelí on to bere v pohodicke nejak sa tým netrapi,on mi povie že neboj sa to pride....
presne tak ked som v robote tak zabudam ale ked pridem domov tak zasa zacnem. a vy sa kolko snažite? poslal gyn.aj tvojho draheho na vysetrenie?

lienkalienocka
1. nov 2011

@1safirka1 preco to ti chlapy tak dobre znasaju? to hovori aj moj muz 😉 snazime sa 9 mes ale to bolo take ze ja som vysadil hak a trochu to blblo 🙂 tak nejake lieky na upravu a teraz toto. tento mesiac skusime clostyl a ked to nevyjde tak ide muz na vysetrenie. ani nejako neprotestoval len ze musis mi to vybavit ty a pojdem 🙂 asi sa hanbi

cherry1981
1. nov 2011

@1safirka1 Ja som otehotnela prvy cyklus s clostilom a hned nato som mala nasedeny utorgestan nieco ako duphaston. Tiez som ho brala od 3 do 7 dc 😉 Drzim palce

1safirka1
autor
1. nov 2011

@lienkalienocka ja ked som isla ku gyn. s tým že nemožem otehotniet tak ako prve mi sparavil hor.profil a vypísal papierik pre polovicku na spermiogram lenže ked som prisla domov a som mu to povedala skoro ma zjedol že nemam blaznit že rok nie je až taka dlha doba že este chce pockat a ked sa nepodarí do pol roka že pojde ale tiež mu to musim vybavit a chce si to odobrat doma a nie na pracovisku čiže sa hanbí 😀

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 ja som vdaka clostiku otehotnela.. prvy cyklus som uzivala jednu tabletu od piateho dna cyklu do 10 dna.. vytvoril sa mi jeden folykul ktory dozrel praskol, ale z nejakeho dovodu sme vajko neoplodnili. druhy cyklus my dokyna zvysila davku clostika na 2x denne. mala som takzvany anovulacny cyklus.. to zn. ze sa folykuly vytvorili ale nestihli dozriet.. na treti cyklus som tiez brala clostik 2x denne po dobu piatich dni.. vytvorili sa mi 3 folykuly, dva dozreli, praskli a je z toho jedno krasne babano 🙂 duphaston som brala do 13tt.. najprv formou tabliek, no kedze som ich pokazde vyvratila dali mi nahradu.. nejake vaginalne tablety.. uz si nepamatam ich nazor.. do toho 13tt som mala asi dvakrat spinenie tak mi dokyna zvysila davku.. inak vsetko prebiehalo v poriadku.. Neviem ako u ostatnych no ja som vdaka clostiku pribrala asi 10 kil.. nieze by mi to velmi vadilo.. to babano stoji zato.. no treba ratat aj s takymito vedlajsimi ucinkami..

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 ja som neovulovala vobec.. tak asi aj preto to zabralo az na treti pokus.. dokyna vravela, ze ten prvy mesiac sa len nastartovala ovulka .. ten druhy nam nevysiel asi aj preto, ze sme boli dost pod stresom.. snazilkovat sa kazdy druhy den ci sa chce alebo nie.. nieje tiez bohvieco.. a ten treti mesiac sme si povedali, ze bude ako bue.. a podarilo sa

1safirka1
autor
1. nov 2011

@kohutovci ako ti zavidim!!!! ja ked som ho brala prvý cyklus a isla som na folikulometriu tak som nemala žiaden domin.folikul-isla som od doktora velmi ale velmi smutna, druhý cyklus som mala 14mm bol to 12 denMC ale či dorastol neviem lebo som už nechodila na ultrazvuk len tie dni 11,12 al.13 denMC idem na 3.cyklus teraz.....berem ho tiež 2x denne zatial som nepribrala 😀 ale aj keby kaslat na to hlavne chcem mat už malicke

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 presne viem ako sa citis.. tiez som bola z toho velmi smutna.. plakavala som cele dni.. a rady typu.. nemysli nato ma sialene vytacali.. hlavne neprestavaj verit.. ak sa ti nepodari ani tento cyklus tak budes mat prestavku tri mesiace.. skus si ratat dni a od toho 14 dna sa snazte kazdy druhy den aspon do 20 dna.. hlavne sa nevzdavajte.. a samozrejme ak budete citit, ze je toho na vas uz privela.. treba si dat pauzu..

1safirka1
autor
1. nov 2011

@kohutovci je to naozaj tažke na to nemysliet ☹ ty si na to myslela??dam na tvoje slova

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 ci som nato myslela? od rana do vecera.. skoro som dostala kvoli tomu padaka v robote.. ked mi prebiehala ovulka a snazili sme sa.. vznasala som sa ako vila po oblakoch.. a ked skoncil cyklus a krvne testy ukazali ze nic.. tak som bola ako sto satanov.. nic ma nebavilo.. uplne som sa opustala..a neprijemna som bola ako slak.. ja som to fakt extremne prezivala.. ale proste som to nevedela ovladat.. asi to robili aj tie hormony.. do piateho mesiaca som to nebola ja.. teraz je to nastastie uz vsetko fajn 😉

1safirka1
autor
1. nov 2011

@kohutovci ja ked som v robote tak myslim na to menej ale mam dni ked ma to v robote už nebaví...stale na to myslim najradsej by som dala výpoved a schovala sa pod perinu a revala a revala od smutku.-viem že to nie je spravne ale tiež to prežívam.Som mlada mam 24 r a nechapem prečo nemožem otehotniet ved som v najplodnejsom veku.Moja sestra je odomna o rok starsia a teraz caka druhe 🙂 a ja stale nic. Ja som tajne dufala že sa mi to tento cyklus podarilo lebo menštruaciu som mavala pravidelnu 28 dn.cyklus a teraz mam 31 čiže som bola v tom že aha...meskaju mi tak si kupim teh.test ale bol negatívny ☹ a prisli na ten 31 den ciže asi tými liekmi sa mi to rozhadzalo.Ty si ako vedela že si v tom??

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 viem, ze u mna bol problem, ze som dlho uzivala antikoncepciu a tym som si uplne zastavila ovulku.. keby som neotehotnela na treti cyklus cakal by ma prefuk vajecnikov a bohvie co este.. ale boli sme odhodlani podstupit cokolvek.. je to velmi komplikovane a ma s tym skutocne vela mladych ludi problem.. takze si nic nevycitaj.. fakt jedine co ti mozem uprimne poradit.. je nevzdavat to.. A ako som vedela ze som tehotna? po kazdom cykle s clostikom sa po dvoch tyzdnoch berie krv a zistuje sa ci si alebo niesi teho.. ja som vedela ze som teho tak, ze som zacala vracat den pred potvrenim krvych testov.. a bolelo ma podbrusko 🙂

lienkalienocka
1. nov 2011

@1safirka1 ja som bola tri mes na lutenyle, lebo som mala aj 50 dnove cykly. tak najprv sa mi trosku upravil cyklus. kazdy doktor je iny a u mna zacal takto. meram si aj BT a mala som ovulku len hocikedy a zrovna sme sa netrafili. tento mesiac pockam a potom poslem muza.
vidim ze sa ohlasili baby, ktorym sa podarilo celkom rychlo. tisko zavidim ( v dobrom). aj ja chceeeeem ☹

1safirka1
autor
1. nov 2011

@lienkalienocka aj ja zavidim....bojim sa že ani ten 3.cyklus u mna nezabere. Ja som si kupovala aj ovu.testy ale potom som sa na to vykaslala aj mi vysiel pozit.a snažili sme sa a nic nevyslo to

anjelicek26
1. nov 2011

@1safirka1 - a priatel je zdravy? Bol na spermiograme? Vies lebo ty sa mozes snazit kolko chces, pokial su jeho potvorky nepohyblive 😖

Co doky hovori, vobec neprebehne ovulacia? Ziadne folikuly sa nevytvoria? Ci "len" neotehotnies aj ked ovulacia prebehla? Meras si bazalnu teplotu? Nemas vysoky prolaktin?

lienkalienocka
1. nov 2011

@1safirka1 prepadla ma nejaka depka. revem tu jak sprosta a potom ze preco sa nam nedari ☹ ked nie som ja v pohode tak ani babu sa nechce. aj ti doktor povedal co bude potom ked neotehotnies?

kohutovci
1. nov 2011

@1safirka1 este ma napadlo.. dokyna mi brala stery z postvy a dala robit testy na nejake bakterie,.. o ktorych vraj vobec nemusis vediet, ale brania otehotneniu.. doktor sa na ne vyslovene musi zamerat, aby sa to zistilo.. skoda, nepamatam si ako sa volaju.. ale ked sa spytas lekara.. mal by vediet..

Dalsia vec, my sme s manzelom razne zmenili zivotny styl.. prestali sme obaja fajcit, viacej sme chodili na prechadzky, ja som uzivala kyselinu listovu, manzel sa pchal kustovnicou cinskou 😀 a urcite to malo pozitivny vplyv.

verbe
1. nov 2011

Ste tu niektorá, čo beriete iba Duphaston? Ja mám nízku sliznicu maternice (7,7 mm), preto mi ho dr. nasadila. Pýtala sa ma na ms, akú ju mám, či nemám slabú, koľko vložiek spotrebujem počas ms. Keď som povedala, že asi 3, ostala začudovaná, že je taká slabšia. Mne to tak nikdy neprišlo. No pri najbližšej ms som si to začala všímať a ozaj-prvý deň 5 vl., druhý 4, tretí deň 3. Asi má intenzita ms súvis s výškou sliznice, však? Logicky mi to tak vychádza, hoci som o tom predtým nepočula, ani sa nezamýšľala nad tým, že sliznica by mala mať istú výšku, aby sa oplodnené vajíčko bolo schopné oplodniť.
Chcela som vedieť, prečo ju nemám takú aká by mala byť. Doktorka mi na to povedala len to, že to môže byť zo stresu. No aj chcem vedieť viac. Veď neverím, že všetky ženy, čo otehotneli sú pohoďáčky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre