Clostilbegyt a snaha o bábo

bajka87
31. máj 2020

Ahojte. Pokúšame sa uz 5.mes o druhé bábätko. V marci som bola na gyn. nech mi dr pozrie ovulaciu. Bola som tam na 16dp a povedal, že to vyzerá tak, že som mala anovulačný cyklus. Co ma dosť zaskočilo. Povedal ze keď chcem, môžem skúsiť na dva mesiace clostilbegyt prvých 5.dni cyklu. Alebo ešte počkať do júna, ci to nepride úplne prirodzené. Tak sme počkali. Ešte som si ho nenasadila nakoľko som čítala, že je to dosť silný liek na podporu ovulácie a môže sa ľahko stať, že sa uvoľní viac vajíčok a môžu z toho byť 2-3.jicky 😁. Pokiaľ sa to neodsleduje folikumetriou. Tak teraz uvažujem, ci si ho už nasadiť a objednám sa k dr na folikumetriu. Aké máte s clostilbegyt skúsenosti co sa folikul týka? Ďakujem 🙏

leonni
31. máj 2020

@bajka87 ahoj. ja som vybrala len jeden cyklus - na 3.den menstruacie som zacala uzivat po dve tabletky denne, 1 rano, 1 vecer. hned pocas nasledujucej ovulacie sme boli uspesni a aktualne 12tt. Plod je len jeden. Tiez som citala, ze je tu riziko viacpocetneho tehotenstva, ale udajne je to 50:50. My sme s tym aj boli zmiereni, lebo sestra ma dvojicky, manzel je z dvojiciek a svokra tiez, hh, ale teda cakame len jedno.

bajka87
autor
31. máj 2020

@leonni uf fuha, tak to ste ešte dobre dopadli 😁 aj keď mat dvojičky prvé a mat už doma jedno a do toho dvojičky, je trochu rozdiel 🙈🤪 Ale každopádne gratulujem!!!

bajka87
autor
31. máj 2020

@bajka87 aaaa my nemáme v rodine žiadne dvojičky.

leonni
1. jún 2020

@bajka87 dakujeme 😊 Kazdopadne, nie je to s tymi viacpocetnymi tehotenstvami az take, ako sa pise. Ja som aj predtym, ako som to zacala vobec uzivat, googlila rozne fora a celkovo - viac zeny pisali o jednom babatku po uspechu s tymto liekom. A my sme tie tabletky dostali najma kvoli tomu, ze manzel mal znizenu pohyblivost spermii a mal ich malo. Tak na nas lekar skusil toto - ze aby tym lenivcom bolo vytvorene supervhodne prostredie.

bajka87
autor
1. jún 2020

@leonni jasne chapem 😊 no ja som dcérku mala vďaka folikumetrii, lebo po vysadení hak som mala 60.dnove cykly. Druhé babo sme počali min rok v lete, ani sme nevedeli ako, ale bohužiaľ skončilo to kyretazou v 11.tt.A teraz keď opäť môžeme, tak sa nedarí 😔😔😔

ivinkapink
1. jún 2020

ahoj, ja som uzivala clostibegyt tri mesiace, aj sa tvorilo viacero vajicok, tiez som sa bala co ak to budu dvojicky, jednu dcerku sme uz mali...no ale nic, nepodarilo sa mi pocas tych troch mesiacov /august september oktober/ otehotniet...nechali sme to teda tak kedze umele opolodnenie sme nechceli podstupit...a v januari sa nam to podarilo prirodzene /dokopy sme sa pokusali tri roky/

zdenka_21
1. jún 2020

@bajka87 Ahoj 🙂 brala som ho v novembri zadarilo sa hneď na prvý cyklus momentálne sme 31 tt 🙂

lulu2020
1. jún 2020

@bajka87 nám sa s clostilom podarilo hneď prvý cyklus (po 9 mesačnom neúspešnom snažení)...brala som len 1 tabletku denne, práve preto aby z toho neboli dvojičky 🙂...

bajka87
autor
1. jún 2020

@lulu2020 ďakujem žienky 😊. Tak uvidím ci sa tento mesiac náhodou nepodarilo. A ked nie, tak od ďalšieho cyklu skúsim ten zázrak 😄. Tiež mi dr predpísal 1.tabletku denne.

junyk
2. jún 2020

@bajka87 ahoj ja som tiež začala užívať tento cyklus clostil a nosifol, kvôli anovulačným cyklom. V marci som mala MA v 8tt, kyret som nepodstúpila. So snažením sme mohli ihneď po 1. MS začať. Mám nepravidelný cyklus a ovulka nikde. Momentálne užívam zajtra poslednú tabletku. Uživam ho 4DC - 8DC. Mám trosku obavy z vedlajšich ucinkov a lekár ma nesleduje, kedže 1.a 2. Cyklus mam vyskusat 1-0-0 a ked sa nepodari ide nastavit dalsiu liecbu s clostilom kedy ma bude sledovat kazdy 2.den....Potom dám vedieť ci sa zadarilo hned na 1x, ale ak by sa aj nezadarilo uz to brat nebudem dalsí cyklus. Stresuje ma clostil i ked su pozitivne ohlasy naň, nehám to uz na nahodu. A dvojicky mame v rodine (stara mama). Potom napisem ci mal clostilbegyt úspech 😊

bajka87
autor
2. jún 2020

@junyk no ja mam len ten clostil 1x denne prvých 5 dní cyklu. A mam sa objednať na folikumetrii, že mi to odskeduje.tak som zvedava. Nechcem to moc riešiť liekmi. Minule leto som otehotnela druhý krát, ani sme nevedeli ako, ale v 7tt to drobček nedal, musela som na kyret. A teraz keď zase chceme, tak to nejde 😔. No držím ti palce a jasne daj potom vedieť. Aj ja dám 😉✊

bajka87
autor
2. jún 2020

@junyk jaj ešte som chcela. Tým ze som bola po kyrete tak sme museli mať 4.mes pauzu. Ale menzes nabehol hneď, aj keď ja ho mam raz 30dni,druhy raz 35.takte s tou ovulku je to tiež všelijako. Len som bola zaskočená s tým anovulačný cyklom. Ešte po kyrete na kontrole mi dr vravela ze ovu funguje 😏

vladka2503
2. jún 2020

@bajka87 ahoj 🙂 ja som tiež otehotnela dva krát ani neviem ako.. Prvú mam dcérku, pri druhom mi syncek zomrel v 24tt takže bol normálny pôrod, kyret našťastie nebolo treba ale tiež sa nám odvtedy nedarí. Začala som to riešiť s doktorom a tiež povedal že pravdepodobne anovulacny cyklus, nasadil teda clostyl, mam za sebou prvý cyklus, brala som jednu tabletku od 3 do 7 dňa, potom bola folikometriu, folikuli boli dva ale žiaľ nevyšlo to, teraz začínam druhý cyklus tak uvidíme.. Mne ešte potom pichol pregnyl aby sa vajíčka uvoľnilo a brala som ultrogestan pre udržanie..

pink_lady
2. jún 2020

ahoj, ja som brala clostibegyt tento cyklus 5 dni, 1tb dennne a mala som po 2 folikuly. Budem rada ak bude 1, ale ja by som sa aj dvojkam potesila, no aj jedno bude zazrak. teraz cakam na vysledok 😀

bajka87
autor
2. jún 2020

@vladka2503 👋 ahoj, tak to mame podobne. Až na to, že si o drobčeka prisla oveľa neskôr. To ma mrzí 😔. Mne síce na začiatku, ale obávam sa že ma to bude strašiť celé druhé tehu, keď sa podarí. Ja som pri dcerke mávala po vysadení hak až 60.d cykly. Takže ovu ťažko. Bola som na folikumetrii až v 18.dc a tiež mi pichla dr pregnyl a za darilo sa.
Škoda ze mi nevyšiel ten reťazový pôrod. Teraz mi skončila RD a som na pandemickej OCR, ale to tiež asi len jún a potom jedine PN. Nechcem dávaš výpoveď, ani nastúpiť keďže sa pokúšame a dcérka ide do škôlky až v septembri. Ak mi ju zoberú 😁. Takže je to také no.. 😏

bajka87
autor
2. jún 2020

@pink_lady držím palceeeee✊✊✊✊ tak pokiaľ ste dieťa nemáš tak dve sa dajú, aj keď na prvý krát je to masaker tiež. Ale ja už jednu princeznú mam, tak dvojičky by ma 🤪🤪🤪

vladka2503
2. jún 2020

@bajka87 no ved práve že my sa tiež snažíme aj preto aby sme stihli ratazovy pôrod a aj ten teraz stihnem už len tak ze v januári sa hodím na PN.. Len to by som musela byt tehu.. Dva krát som otehotnela hneď ako sme si povedali ze chceme a tetau.. Nie nie, doktor povedal ze to môže byť aj tým ze mi dali veľmi veľa vyvolávacke pri pôrode synčeka :( nejako ešte skoro rok po tom je telo z toho mimo.. Bola som si istá ze to s clostyl km vyjde, tiež hneď navrhli dve vajíčka a vidíš.. Nevyšlo..moj doktor robí aj v reprodukcnom centre, tak viem, že vie co robí a o to viac ma to hnevá že to nevyšlo.. Dali sme si s mužom ešte dve šance a vykašleme sa na to už.. Každopádne! Môžeme sa sledovať ci nám to vyjde 🙂 ja mam teraz vlastne prvú MS a je teda hrozna.. V živote som takú bolestivu a silnú nemal, od zajtra nasadzujem znova clostyl, dávku mi nezvysil

bajka87
autor
2. jún 2020

@vladka2503 tak verím ze dr vie co robí, ked ma taky obor aj v reprodukcnom. Hmm môže byť že aj tie vyvolavacky robia neplechu. Pozri skus ešte 1-2, mes s clostil a uvidíš. Keď tak nechaj to na prírode. Možno keď sa na to nebudete vôbec sústrediť tak sa práve podarí. 😉Tak to občas býva. Aj keď daná viem ze nemyslieť na to je dosť ťažké, hlavne keď po dieťatku túžiš. Ja som si tento mesiac robila prvý krát v živote ovu test ale až od 18dc.myskeka som ze keď mam 35.dni cyklus že mám ovu neskôr.aj podľa kalendára v apke. A trt 😁 18dc bola čiarka na teste dosť výrazná ale nie úplná. Tak som myslela, že o ešte len bude. A od ďalšieho dňa čiarka slabla.takze ovu už bola, alebo nebola vobec. Aj keď od 14-17dc som mala brucho nafúknuté, pichalo ma v podbrušku, pobolievalo, tak som mala podozrenie ci nebola ovu vredy. Tak sme s mm skúšali pravidelne 😊 tak uvidím ci sa podarilo. Ja som totiž nikdy ovu neriesila a ani necítila. Odkedy soľ prestala kojiť tak áno.

pink_lady
2. jún 2020

@bajka87 ja uz mam dieta, ale dvojicky by sme s radosťou prijali...vždy som chcela velku rodinu no uz ju mat nebudem tak 3 deti by bola krasa

jeanne0
2. jún 2020

Pridám sa ku vám. Teraz čakám na milostivú asi za 5 dní by mala doraziť a začínam s clostilom. Inak ja som si merávala aj BT ale už ma to po troch rokoch prestalo baviť. Ale myslím že pri clostile sa ku tomu vrátim. Aj testy som robievala ale nikdy som nemala pozitivny a pri tom som ovu citila

junyk
2. jún 2020

Ja taktiež idem merať BT. Zvedavá som na grafik po clostile. Žienky potom dajte vedieť. Držím Vám všetkým ✊✊✊

bajka87
autor
2. jún 2020

@jeanne0 ja odkedy som prestala prvú kojiť, tak ovu cítim tiež. Aspoň si to myslím. Výtok priehľadný, asi 3".dni nafúknuté bruško, pichanie, pobolievanie. Len posledný čas som to zvykla citit na 21-23.to som mala cyklus 35 dní. Niekedy na 17-19.dc a teraz som to cítila 14-17.tak uvidím ci bude cyklus kratší. Mne to trochu skáče. 😏. Ovulku som tento mesiac merala prvý krát ale až na 18dc a to už mi čiarka slabla.tak uvidím ci do 2.t príde mrska. Silno vám všetkým držím palce a hlave tým, ktoré ešte detičky nemajú ✊✊✊

junyk
11. jún 2020

@pink_lady
ahoj chcem sa opýtať aký máš výsledok po clostile. 😊 Bola ovulacia.? Poprípade zadarilo sa ak to nie je skorá otázka ešte.... 🤗

pink_lady
11. jún 2020

@junyk ovulácie mavam, clostil bol skôr aby bola viacnásobná... vyzerá ze sa nezadarilo, uvidím zajtra 😞

junyk
12. jún 2020

@pink_lady pýtam sa preto lebo ja som ovulácie nemala každý cyklus a teraz podľa ovulacneho testu som mala 15DC pozitívny ale BT ako keby ovulacia nebola. 😣 Príznaky som mala asi len mierne pobolievanie v podbrušku. Takže netuším ci ta ovulacia bola ci nie.
A skúšala si si robiť už aj test ci uz máš nejaké pedmenstruacne priznaky? Ďalší cyklus pokračuješ s clostilom?

pink_lady
12. jún 2020

@junyk a nebola si na kontrolnom sone? resp aspon folikulometrii? pichli ti pregnyl? ja mam test biely, takze príde, žiaľ 😢 PMS priznakmi sa neriadim, na jesen som mala všetky a bola som tehotna 🙂

pink_lady
12. jún 2020

@junyk a nie nepokracujem s clostikom dalej, setrim vajicka :D v juli idem na soft ivf

junyk
12. jún 2020

@pink_lady nie nie mne to dal gynekológ na 2 mesiace bez folikulometrii a pregnylu a s užívaním 1-0-0 a keby to nemá zabrať teraz tak potom nastavíme liečbu aj s folikulometriou. Ja som sa rozhodla ze ďalší mesiac to užívať už nebudem. Zadarilo sa mi pred tým prirodzene, o ktoré som žiaľ prišla 😪a verím ze prirodzene to pôjde aj potom. 😊 Dám tomu čas.
Tak ti držím ✊✊✊ nech sa to už najblizsie podari

pink_lady
12. jún 2020

@junyk tak drzim palce aby sa podarlo aj tebe ;) mna uz tlaci vek, uz nemozem tolko casu davat tomu prirodzene...

vifonik
21. júl 2020

No čo žienky, podarilo sa Vám niečo za posledný mesiac? Ja akurát začínam s cyklus s clostilbegyt 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre