Clostilbegyt, skoršia ovulácia a neskoršia folikulometria

monika765
8. júl 2022

Ahojte, toto je môj prvý cyklus s Clostilbegytom, pri PCOS som nemávala ovulaciu. Clostil som brala od 5. dňa, 1-0-0.
7-8DC som mala výtok ako vaječný bielok, začínajúce bolesti ľavého vaječníka, extra vysoké libido. Vodnatý výtok, kvalitný, som mala utorok teda 10DC kedy som mala fakt kvalitne bolesti ľavého vaječníka.
Od 11DC nemám chuť na sex, celá tá “nadržaná vlna” a príznaky ovulácie sú preč.
Dnes som bola na prvej folikulometrii, som 13DC (doktorka bola na dovolenke, preto až 13DC) a nevidela už žiadny dominantný folikul, len tekutinu. Nevedela sa vyjadrit, či ovu mohla prebehnúť. Na ďalšiu folikulo idem v pondelok a vtedy začínam brat duphaston.
Je možné, že ovu už “dávno” prebehla? Mali ste takúto skorú ovulaciu po clostilbegyte?
Nemeriam BT, nepoužívam ovu testy, namotala by som sa na to zbytočne a to nechcem.
Ďakujem za vaše skúsenosti

anjelicek26
8. júl 2022

@monika765 keby ovulacia prebehla, videla by to zltkove teliesko... skor si nezareagovala na tak nizke davnkovanie, co je to 1-0-0? A len 50mg ano? Ja by som tie ovulacne testy kupila...

monika765
autor
8. júl 2022

@anjelicek26 aha takze povedzme takto 3 dni po teoretickej ovulácii ešte stále videla zltkove teliesko? Áno, 1 tabletka ráno

anjelicek26
8. júl 2022

@monika765 Ono pri kombinacii od piateho dna nie je mozne mat ovulku tak skoro... takze jedno s druhym... uvidis, co bude na dalsom sone.

monika765
autor
8. júl 2022

@anjelicek26 rozumiem, ďakujem krasne, som v tomto úplný nováčik tak tomu stále riadne nerozumiem a vlastne dôverujem len doktorom, nemám inú možnosť :D ďakujem ešte raz

anjelicek26
8. júl 2022

@monika765 ja som brala clostil 3-7 a ovulacia +/-17.den... takze je to velmi individualne, doveruj lekarovi, on si to odsleduje a ak to nezaberie, upravi buduci mesiac davkovanie.

zojanka
8. júl 2022

@monika765 Ťažko povedať. Po ovulácii by malo byť vidno žlté teliesko (nie žĺtkové 😊) a tekutinu. Ale môže sa stať že ho nebolo vidieť, alebo že ovulácia ešte nebola. To už by sa teraz dalo zistiť len z krvi či si po ovulácií alebo nie. Uvidíš na ďalšom sone.
Napr. ja som bola na sono včera, 20dc a doktor žlté teliesko videl, ovuláciu som mala týždeň predtým cca.

monika765
autor
8. júl 2022

@zojanka aha takze by to teoreticky musela vidieť…jasne, v pondelok uvidim, len ma to zaujimalo, ďakujem 🙂 totižto som zvyknutá na neovulovanie, alebo ako by som to napísala :D

zojanka
8. júl 2022

@monika765 Musela je silné slovo 🙂 mala by vidieť, aj keď tam bola tekutina, je to náznak že už ovulácia mohla prebehnúť. Sama si písala že ani dokrorka sa nevedela vyjadriť, tak my to veru nerozlúštime 🙂

monika765
autor
8. júl 2022

@zojanka len som bola zvedavá či bol niekto v takejto situácii ako ja, ja si pomaly zvykám, že u mna nikdy nič nemôže prebiehať normálne :D

monika765
autor
10. júl 2022

Včera a dnes, tj. 14 a 15 DC nedokážem riadne fungovať, tak strašne mám kŕče v maternici (nie vo vajecnikoch), takéto silne kŕče a bodavú bolesť nemávam ani počas menštruácie 😭 čo to môže byt ak nevidela folikul? Nemali ste to niekto po braní clostilu?

henrietka12
30. mar 2023

@monika765 ahoj ako si dopadla pomohol ti clostil ? Podarilo sa ti otehotniet ? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre