Čo vám pomohlo zvládnuť tehotenstvo po potrate?

rybkoava
19. okt 2023

Dobrý deň, poraďte prosím čo Vám pomohlo zvládnuť tehotenstvo po potrate? Prázdne plodové vajce. Ja som potratila 2 mesiace dozadu. Včera mierne špinenie, dr. povedal, že je všetko v poriadku. Mam tabletky na vkladanie 2 x denne. O 2 týždne kontrola, už by malo byť vidno ♥️.Stále sa sledujem, riešim každý žblnkot v bruchu. 🙈 Chceli sme počkať 3 mesiace, no príroda to zariadila inak, a asi by to bol ten ístý stres, bojím sa aj tešiť. 😥

14petulka88
19. okt 2023

@rybkoava ja som si kupila angelsound a kontrolovala srdiecko ako posadnuta 🤦🏻‍♀️ ale vsetko dobre dopadlo.

vanilkovazmrzka
19. okt 2023

vsetko je tak, ako ma byt. Bud v klude 🙂

nikol789
19. okt 2023

@rybkoava ahoj, ja som potratila dva krát, po druhom raze som otehotnela 2mesiace po, začali sme sa snažiť ale asi dva týždne po, cítila som to tak... Bolo to náročné po psychickej stránke ale verila som ze tento krát to padne ôk, síce som sa stále kontrolovala, tomu sa asi nedá vyhnúť keď zena prejde potratom/potratmi...
Brala som tiež lieky, utrogestan...
Všetko dopadlo dobre, aj u teba sa tak stane, uvidíš ❤️❤️❤️

jana0215
19. okt 2023

@14petulka88 na toto je ešte skoro pre autorku. Mne to ale v druhom trimestri tiež veľmi pomáhalo, kým som necítila pohyby. 🙂

@rybkoava mne pomohlo uvedomiť si, že stres nič nevyrieši a že ak sa nedajbože niečo stane, tak to nie je moja chyba a robila som všetko čo som mohla, aby bolo dobre. Brala som to deň po dni a tešila sa, že som tehotná. 🙂

14petulka88
19. okt 2023

@jana0215 no ja som krasne pocula uz v nejakom 9tizdni zalezi asi aj od znacky

jana0215
19. okt 2023

@14petulka88 autorka je max v nejakom šiestom, keďže až o 2 týždne má byť srdiečko vidno. Ono áno, môže byť už skôr počuť, ale väčšina je od nejakého 11-12tt, dokonca niektorý angelsounds až od 16tt. Pre vlastný pokoj by som ho skôr ako v 11tt neskúšala, lebo ak sa jej nepodarí srdiečko nájsť, bude možno ešte viac stresovať.

rybkoava
autor
20. okt 2023

Ďakujem kočky, ja sa bojím hlavne toho ultrazvuku, kde by už malo byť vidno♥️. Nakoľko už mám jedno staršie dieťa, pri ktorom bolo tehotenstvo bez problémové. Tak ten 1 potrat nikto neriešil. Pri tehotenstve predtým som od určitého týždňa tusila, že to nebude v poriadku. Teraz mám pocit, že to bude v poriadku. No strach je väčší ako intuícia.😊

jana0215
20. okt 2023

@rybkoava držím palce, aby bolo všetko v najlepšom poriadku. ❤️

zuza265
20. okt 2023

@rybkoava najst sposob ako sa skludnit. Je to dolezite pre teba, lebo psychika robi divy. Bud skus najst sposob ako prijat situaciu (akoby verit, ze vsetko bude okej) alebo sa zamestnaj, ze nebude priestor na take myslienky🤗 drzim ti silno palce a bude to vporiadku♥️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre