Dá sa otehotnieť aj pri nadváhe?

dzenar
11. sep 2013

Da sa otehotniet aj pri nadvahe?

lussy666
11. sep 2013

samozrejme, da....zevraj je to tazsie, co je, myslim si logicke. a samozrejme, podla toho o akej nadvahe hovorime. ci par kil, ci morbidna obezita..ale aj vtedy sa da..kazdy lekar ti ale odporuci schudnut 😉

aknaj
11. sep 2013

Názov má byť dieťa alebo dieta ? Lebo to je rozdiel ..... a potom, že prečo máme ovládať slovenskú gramatiku ... 😀 😀 😀

a áno, dá sa otehotnieť, len je to ťažšie ....

lussy666
11. sep 2013

@aknaj 🙂 aj mna to napadlo, ale potom som si vsimla, ze je to vo fore pod "Ideme na to", tak hadam ide o dieťa 🙂

aknaj
11. sep 2013

@lussy666 veď práve "Ideme na to" a schudneme 😉

a ja že sa dozviem nejakú dietu .... 😀 😀 😀

matulik5521
11. sep 2013

@dzenar vobec to nie je tazke, ja som otehotnela po mesiaci a pol 🙂

luci78p
11. sep 2013

odorúčam najskôr diéta a potom dieťa, nemyslím si síce,že by si mala roblém otehotnieť, ale treba myslieť na zdravotné riziká, nakolko tvoja váha ešte pojde dosť hore pri tehotenstve a bábo potrebuje zdravú maminku
a samozrejme o akej nadváhe hovoríš 😵

stardust
11. sep 2013

@dzenar samozrejme, ze sa da...v tejto teme najdes kopec zien, ktore odrodili aj napriek nadvahe ci obezite: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstvi/t...

Ked sa zadari, tak sa priprav na to, ze vsetci budu zvalovat vsetky tvoje pripadne problemy na tvoju vyssiu vahu...

awalancha3
11. sep 2013

no, povedzme si teda ako to je..........najvacsie sance (teoreticky) otehotniet ma mladá zena s pravidelným cyklom, s nenarusenou ovulaciou a nasledne pravidelnou menstruaciou, pricom hladiny hormonov su vyrovnané (jedno s druhým suvisí).... obézna zena ma zvycajne nadvahou narusene hormonalne prostredie, dlhsie cykly, nepravidelnu ovulaciu, caste anovulacne cykly, a morbidne obezne zeny (myslim naozaj morbidne obezne, nie nejake 100-130 kilove) maju tukom obrastene vajecniky, vajcovody co je zase mechanicka pricina.......preto je téza, ze obézne ženy tažsie otehotneju, nie pre vacsie a nemotornejsie telo, ale kvoli hormonalnej disharmonii. Ak teda aj obezna zena ma pravidelny cyklus, netrpi zavaznou endometriozou, ma hormonalny profil v poriadku....... ma sance na otehotnenie rovnake ako štíhla žena. Len naozaj je to fakt, že s pribudajucimi kilami sa zacina rozhadzovat vnutorne prostredie........Co sa tyka tehotenstva a porodu, je to uplne rovnake, rovnake rizika.......nohy opuchaju dokonca viac chudym zenam, eklampsia a preeklampsia je aj aj......ale cim je zena obeznejsia, tym je tehotenstvo a porod nekomfortnejsie........Mimochodom, keby sa nedalo pri obezite otehotniet, tak polovica USA nema deti........

melesmeles
12. sep 2013

@awalancha3 tak tomuto sa hovori vycerpavajuca odpoved 😀

alienka000
12. sep 2013

@dzenar ja som baculka (mam nadvahu, nie obezitu) a otehotnela som takmer hned 🙂 O babo som sice prisla, ale z inych dovodov..
Dolezite je ci si zdrava, ci mas nejake dlhodobe choroby. Tak ako pise @awalancha3 ak mas cyklus ok a ziadne zjavne priznaky niecoho "nedobreho", nemala by si mat problem. Ked si nie si ista, chod na vysetrenia minimalne krvi a tam ti povedia ci je vsetko ok 🙂
A tebe sa nedari otahotniet? Alebo preco sa pytas?

livocka21
12. sep 2013

aj ja som baculka a s otehotnenim som teda nemala ziadny problem...drzim palce 🙂

tessa
12. sep 2013

dá 😉 2 pokusy - 2 deti 😉
Držím palce 😉

majka99999
12. sep 2013

V pohode, mam pravidelny cyklus (nikdy ziadna HAK) a hned sa podarilo. V tehotenstve + 5 kg, cize z porodnice som vysla lahsia ako som bola pred otehotnenim. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre