Dá sa otehotnieť pár dní pred ovuláciou?

nikol2122017
26. nov 2017

Ahojte baby. 👋👋👶
S priateľom sme mali 23.11. styk a radi by sme mali bábo. No plodné dni mi začínajú až 27.11. Myslíte, že sa dá aj pred nimi otehotnieť? Nemôžeme sa snažiť v plodných dňoch keďže priateľ dnes odchádza do Nemecka do roboty.

agnes28
26. nov 2017

Nedá. Ale spermie dokážu prežiť niekoľko dní v tvojich útrobách a počkať si na vajíčko. Takže šanca je. Okrem toho nikdy nie je na 100% ovulácia vždy v rovnakom čase...

nikol2122017
autor
26. nov 2017

@agnes28
Mám pocit, že minulý mesiac ani ovulácia nebola. Lebo ma nebolelo v podbrušku čo ma zvykne. A dnes pociťujem bolesti v podbrušku tak je možné, že mi prišla skôr. 😊 Viem, že mi neostáva nič iné než čakať kým pride/nepríde ms. No je to vyčerpávajúce a zdĺhavé.

ivusiatko
26. nov 2017

ahoj, ja som obe deti mala pred ovulaciou.....sex sme mali posledny den kramov a par dni potom a o mesiac uz neprisli 🙂 tak vyskusaj 🙂) ak tak

nikol2122017
autor
26. nov 2017

@ivusiatko
Dobre. Som rada, že je niekto komu to dopadlo takto.😍😍

pininka
26. nov 2017

Dva tei dni pred ovulaciou uz mozes urcite otehotniet. Teda spermia vydrzi a potom oplodni vajicko. Ja som takto pri tretom otehotnela, vacsinou je to potom dievcatko.

snehuuulienka
26. nov 2017

@nikol2122017 Ak má partner kvalitné spermie,myslím,že je to možné....

euka210
26. nov 2017

da sa, spermie vydrzia aj 7dni, mozno i dlhsie. Zavisi od toho kedy bude ovulka. Nie je zaruka ze bude D, my sme mali sex asi 3 dni po ms, ziadne priznaky plodnosti a treti chlapec bol na svete 🙂

lindt
26. nov 2017

Áno, je. Dva dni pred ovuláciou. Som toho dokazom 😊

lula313
26. nov 2017

My sme tiež kvôli praci mali sex len deň pred ovulkou a v deň ovulky a podľa toho, ako vychádzal ultrazvuk(prvé dva mesiace sme boli tyzden pozadu) aj že je to dievcatko(spermie sú pomalšie) k oplodneniu asi neprišlo hneď, takze je to take diskutabilné..

mysickamys
26. nov 2017

Ja som otehotnela aj napriek tomu,ze ovulacia mala byt o 2dni...takze podla mojho tela sa to dá...

brunettka89
27. nov 2017

My sme mali sex v piatok 17dc a pondelok 20 dc potvrdená ovulácia u doktora a som z toho styku tehotná 🙂

nikol2122017
autor
27. nov 2017

Baby Ďakujem vám každej za odpoveď. No nezostáva nám nič iné len čakať. 😁 Aj keď je to nekonečné čakanie ale tak uvidíme no čo a ako.

tatiana1329
27. nov 2017

Ahoj. Ja som otehotnela 3 dni po menstruacii. Na ovulacne dni vobec nepozeram ani neviem kedy presne ich mam. :D

nikol2122017
autor
27. nov 2017

@tatiana1329
Ahoj tak to ti gratulujem. 😃
No ja by som tiež nevedela keby mi to v mobile neukazovalo a cez plodné dni ma aj vaječník pobolievalo tak som to vedela kedysi ak odhadnúť. 😊
A ako si zistila, že si otehotnela? Či až v deň očakávanej ms?

nikol2122017
autor
27. nov 2017

Vaječník poboliava tak som vedela ako tak odhadnúť. **
Som na mobile tak mi píše, čo sa mu zachce.😂😉

tatiana1329
27. nov 2017

@nikol2122017 mne chodila menstruacia na den presne odkedy mi prisla prvy krat. Padol 29. den a prisli. Ked mi meskala jeden den uz som vedela ze je nieco inak. Zacala som si prehravat posledne dni (ako sa mi poobede chcelo spat, co ja som dovtedy nikdy nespala poobede) a ked uz nic na vyvolanie menstruacie nezabralo isla som si po test. Tri dni po meskani mojej ms sa mi test ukazal pozitivny 🙂 avsak ked som porodila ms mi prisla az 8 mesiacov po porode a odvtedy uz mi presne nechodi... (maly bude mat v aprili 2 roky)

nikol2122017
autor
28. nov 2017

@tatiana1329
Tak to áno to si mala super. Gratulujem teda prajem drobcovi nech je zdravý.
Len ten čas má ubíja najradšej by som si už teraz urobila test, no nič by mi neukázal. 😐😐

juliet86
28. nov 2017

@nikol2122017 ja ti poviem inak. Uz polroka sa snazime v plodbych dnoch. Cca kazdy druhy den medzi osmym a 18tym dnom a nic.... cize ide o vyssie sily podla mna v skuticnosti

nikita94
4. dec 2017

Ahoj, ja som asi tiež priklad toho, že sa netreba spoliehať "len" na plodné dni. My sme sa po dlhom čase s priateľom konečne zhodli "za jazdy", že tak teraz to skúsme! Vôbec sme neriešili ovuláciu( mala som týždeň pred). Asi pri nás stáli všetci svätý a na prvý šup sa nám to podarilo. Teraz som v 14. tt a už sa nevieme dočkať. Taká rada, skúste vypnúť a nesúdtredit sa len na TO. Je to ťažké viem ale u nás to zabralo. Držim palčeky🙂

nikol2122017
autor
4. dec 2017

@nikita94
Ahoj, Ďakujem za radu. Držím vám palce nech ste zdravý 🙂 . A hlavne vám obom gratulujem!... A čo sa týka tej rady, my práveže máme styk vtedy, keď je na to chuť a nie v tom duchu, že musíme kvôli vytúženom drobcovi. Proste sme si povedali, že prijali by sme drobca tak sme si prestali dávať pozor. 🙂

lenicka777
27. nov 2019

@ivusiatko je dost mozne ze sa zadari aj 7 dni pred ovulkou? 🙂

lenicka777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janciqa
27. nov 2019

@ivusiatko ja to iste pri druhom babu... Este sme ho nechceli (dcera, mala vtedy iba 16m), den po kramoch sme sli "na ostro", lebo ved nic sa nemoze stat... Hned na to tazke migreny 3 krat po sebe. Som si vravela ze ked mi ma byt takto zle ked budem zas tehotna, tak radsej uz druhe nechcem... No bolo uz neskoro 😆. Lebo druhe uz bolo na ceste...a od vtedy mi tie migreny uz ostali... 😭...

lenicka777
27. nov 2019

@janciqa my sme mali 2 dni po MS styk tak dufam ze sa zadari tiez sa snazime 🙂 ale nechcem si stale ratat plodne dni atd tak mozno dva dni po MS to vynde 🙂 uvidime

janciqa
27. nov 2019

@lenicka777 drzim palce nech to vyjde. Daj potom vediet 😉

vevericka318
29. mar 2020

Je možné, že som tehotná keď sme s priateľom mali nechránený sex päť dní po MS tzv. prvý týždeň po skončení menzesu

vevericka318
29. mar 2020

Ahojte potrebujem poradiť a opýtať sa či je možné že som tehotná keď sme s priateľom mali nechránený sex päť dní po MS tzv prvý týždeň po skončení menzesu

janciqa
30. mar 2020

@vevericka318 ano je. Ja som otehotnela den po skonceni menzesu 😉

vevericka318
31. mar 2020

@janciqa takže môžem sa tešiť, že to vyšlo a konečne po dlhých rokoch snaženia sa to podarilo

janciqa
31. mar 2020

@vevericka318 pokial mas nejake priznaky tak ano. Drzim palce. Hlavne nerobit plany poplach a pockaj, ci bude meskat ms. Test ukaze...my sme vtedy s muzom isli na istotu, ze sak nic sa nemoze stat, ved den po MS neexistovana vec... Tyzden na to mi zacali migreny....mavala som ich aj pred tym, ale nie tak casto ako vtedy. Aj ms prisla na den presne, no trvala iba 1 den a bolo to skor spinenie... Uz som tusila ze sa nieco deje. Spravila som test a tam //... 😀...aj svagrina otehotnela hned po ms....drzim palce ✊. Daj potom vediet 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre