Ďalšie dieťa s iným partnerom

zuzana33333
21. nov 2012

Zdravim Vas som mamina dvoch dcer 16 a 13rocnych po rozvode pred 8 rokmi som si nasla priatela s ktorym žijem 3roky a rozhodli sme sa mat spoločne dieta.Aj napriek mojmu veku 36rokov sa chceme o to pokusit moj zdravotny stav mi to dovoluje,Avsak moja mladsi dcera je zdravotne tazko postihnuta nechodi nerozprava moj priatel mi pomaha so starostlivostou o nu ale neviem si predstavit ako by sa to zvladalo ked by k nam pribudlo male babetko.Mate niekto skusenost zazili ste podobnu situaciu ze mate postihnute dietatko a narodil sa mu mladsi surodenec?Ešte podotykam že zdravotne postihnutie mojej dcery nie je geneticke je sposobene nespravnym očkovanim vakcinou ditepera takze nie je riziko že by sa to zopakovalo.Zakazdy vas nazor vam budem vdacna.

davido
21. nov 2012

Ahoj ak sa na to cítiš a má ti kto pomôcť ,tak do toho ,držím palce 🙂 😉 🙂 😉

adrika72
21. nov 2012

Ahoj! Myslím si,že ak ste sa rozhodli mať spolu dieťa je to úžasná vec...určite to nebudete mať ľahké,ale pri vzájomnej pomoci nie je dôvod prečo by ste to nezvládli.Mojej staršej sestre sa ako prvá narodila ťažko zdravotne postihnutá dcéra,ktorá ako týždňové babätko absolvovala operáciu mozgu...Chcem ti len dodať odvahu,že spoločnou pomocou a vzájomnou láskou sa dá zvládnuť aj nemožné...Mojej sestre sa postupom času narodilo ešte 5 zdravích detí...Popri tom všetkom ešte externe vyštudovala vysokú školu.Takže keď máš pri sebe milujúceho muža neváhaj...

meiwe
21. nov 2012

Ahoj, moj partner miluje mojho tazko postihnuteho 5 rocneho syna, po dvoch mesiacoch od nastahovania sa k nemu som otehotnela( pozname sa ako znamy 10rokov) , riesim presne asi rovnake otazky ako ty, ako to zvladnem. Poznam svoje dieta viem aky ma rezim, ako sa sprava co potrebuje a tieto jeho potreby sa budem snazit sklbit s rezimom babetka( dufam ze bude po mne dobrucke=D) inak sa to nebude dat, ale mi sme silne zeny a maminy my to zvladneme=)=)=)=)

martinkatinka
21. nov 2012

Tak v prvom rade ťa obdivujem, že si sa rozhodla mať bábo... nezabúdaj, že máš ešte staršiu dcéru a tá má vek na to, aby ti v prvých rokoch pomohla s oboma, takže všetko pojde ľahšie.. a ke´d máš ešte muža, ktorý stojí pri tebe, tak je všetko v poriadku... držím palce a prajem krásne tehotenstvo!

k_a_j_k_a
21. nov 2012

@zuzana33333 ahoj. Poznam rodinku, co ma postihnute najstarsie dietatko, kt. len lezi, nekomunikuje takmer vobec. I napriek tomu maju dve dalsie deti, kt. su zdrave 🙂. Zvladaju to v pohode, pravdaze maju pomoc rodicov i znamych. Vsetko zalezi na Tebe, ak Ti ma kto pomoct, isla by som do toho. Prajem vela stastia 🙂

zuzana33333
autor
21. nov 2012

@meiwe budem rada ked mi das vediet ako to zvladas........si v podobnej situacii a je fajn ked mam o tom s kym hovorit.

meiwe
21. nov 2012

@zuzana33333 mile rada ti dam vediet ake to bude sama som zvedava, ako to bude vnimat kuko=) , uz nebude jedinacik 🙂 , pre jeho stav je zevraj dobre mat surodenca hovorila jeho detska doktorka , tak uvidime... Tebe snad dcerka pomoze s babetkom, aj so sestrou, ako to vnima tvoja dcera ze ma postihnutu sestricku? Nemala s tym problemi v skole, alebo pod? Ja sa troska tohto obavam , ludia vedia byt zly=(

zuzana33333
autor
22. nov 2012

Dcera s tym nemala vobec problem ze ma taku sestričku je pravda ze som sa jej menej venovala ale na druhej strane sa rychlo naučila samostatnosti zvladala ovela viac ako jej rovesnici lebo vedela ze ja sa musim viac venovat sestre.V skole aj medzi kamaratmi nemala s tymproblem myslim ze teraz uz nemaju ludia taky pohlad na taketo deti ako v minulosti ked idem s Monikou von vela deti malych aj velkych ju pozna zastavia sa pri nas oslovia ju nikto v okoli nema problem ani neodsudzuje.Jedobre ked ma taketo dieta surodenca určite Monika ked je dlho iba so mnou doma sama je nervozna nechce sa hrat nic ju nezaujima chyba jej sestra staci ked ju pocuje ze pride hned ozije.Preto si myslim ze aj dalsi surodenec by aj ju potešil.Dufam ze aj ja to zvladnem je to ako mat dvojičky 2deti prebalovat krmit ale ked clovek chce všetko sa da lepsie ako hladat vyhovorky preco sa to neda 🙂

meiwe
1. dec 2012

@zuzana33333 no my sme z Bratislavy a uz sa mi parkrat stalo ze deti divno reagovali na Tobka, a mamy im ani nic zial nepovedali, tvarili sa akoby sme mali v kociku mimozemstana=( aj na dovolenke ked sme boli tak chorvati reagovali v pohode ale cesi a slovaci reakcia ble=) ako tak medzi sebou ze co moze mat take dieta za zivot a podobne reci,
Zacinam sa troska inak bat, ako to bude=) dakujem za odpoved ako reaguje sestra na sestru=) dufam ze aj u nas budu mat super vztah=) Tobias je anielik tak si ho inak ludia oblubia ked ho spoznaju=)
...

retrotraktor
24. jan 2013

ahojte,tiež riešim podobnú situáciu,syn má 2 a pol roka, dmo-nechodí,musím ho prenášať,samozrejme voziť na kočíku.s jeho otcom sme sa rozišli,teraz mám nového partnera a ten chce bábo.nebránim sa tomu,len si neviem predstaviť tehotenstvo a starostlivosť o bábätko pri synovom zdravotnom stave... ďakujem za každú radu 🙂

miska030
24. jan 2013

Ahoj,no ja mam 8roc.synceka,ktory ma DMO,len moj maly je dost samostatny,on ma postihnutu"len "pravu rucku a pravu nozku ma mensiu a kratsiu,s mojim manzelom/nie je biolog.otec mojho syna/mame este 3dcerku Sasku a 3mesacnu Esterku a zatial to zvladame,sem tam je granko v chladnicke,ale da sa to.takze drzim palce.....

prevenar
24. jan 2013

@zuzana33333 ahojky ..ako si uz sama zistila ockovanie je velmi nebezpecny a riskantny zakrok ..podla mna zaroven aj velmi slabo funkcny a tym padom uplne zbytocny. aby sa tato situacia nezopakovala (nikde nie je nepisane ,ze sa nezopakuje) riesenie je jednoduche a to nevystavit svoje dietatko ockovaniu. na to ,ze preco nie by si , ale mala prist sama , kedze mala by si sa rozhodnut na zaklade svojich vedomosti .

ak mas naladu a cas pripojit sa k stovkam rodicom (tu na konikovi) kt. odmietli ockovanie , tak sa mozes pripojit k verejnej skupine " Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania" kde sa preberaju presne taketo veci ..alebo vstupit do sukromnej skupiny ktora ma stovky uzivatelov a cca 200 stran informacii .. info ako na to najdes v mojom fotoblogu.

drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre