Domáci test mužskej plodnosti

4. feb 2021

Ahojte čo znamená tento výsledok. Čiarka je slabšia ale je tam. Znamená to že nejaké predsa spermie sa v ejakulate nachádzajú ale menšie množstvo?

autor
4. feb 2021

@princess59 Ďakujeme

autor
4. feb 2021

@nina255 Ešte nejaka otázka ?

nina255
4. feb 2021

V labaku zamenit vzorky nemozu 😃 Zamenit ti ich moze akurat tak sestricka ktora nevie koho odobrala do ktorej skumavky kedze ONA oznacuje menami skumavky , a nerozculuj sa za to ze ma niekto iny nazor ako ty 🙂 a vies o tom ze to ze niekto nieco napise na internet automaticky neznamena ze to je pravda hej ? 😃

anukha
4. feb 2021

No tak ono vela zien si nevsimlo, ze jej mm diagnoza je pred 8. rokov. Spermie sa tvoria priebezne, takze pocas 8. rokov je na zmenu casu habadej 😊

autor
4. feb 2021

@nina255 S mojou tvrdohlavostou som vždy ďalej zašla ale nechce sa mi tu vypisovať skúsenosti ako niečo nejde a ide . Ľudia aj tak sami napíšu pochvália sa . A v podstate už existuje aj google lieky si človek vygogli aj sám . I keď my sme nič nedostali a poslali nás rovno do centra kde nám bolo povedané meta /tese ale liečba žiadna ,cielená . Toto bolo a je pre mňa obrovská záhada .

autor
4. feb 2021

@nina255 Áno ale v konečnom dôsledku sa nedopatrením zamenili . Ja sa nerozculujem píšem akurát našu skúsenosť plus to čo podhodi google a jednoducho tie lieky reálne existujú .Prečo sa ale cielene muži neliečia to ja už neviem. To je otázka smerujúca inde.

kiki68
4. feb 2021

Ja nepotesim, s mojim ex sme sa par rokov snazili a 2x to zle dopadlo. Hormonalny Profil sme mali Obama ok, ja mlada zaba vtedy a s mojim druhym partnerom ( s ex sme sa po 7 rokoch nielen z tohto dovodu rozisli) som otehotnela a mojim druhym partnerom na prvy sup. Mozno nepasuje nejaky detail, imunita to nepusti. Ale domaci Test toto neukaze zial. Ze co v tej skladacke nesedi. Moj ex teda dieta nema a neviem ci mat bude, proste sa velmi nekontaktujeme.

autor
4. feb 2021

@nina255 Jediná liečba je meta / tese a to je operácia ,rez vybratie následne oplodnenie . A ani to meta tese nie je zadarmo . Celkom nechápem prečo sa reálne cielené ti muži neliečia keďže nejaké tie lieky predsa sú . A teda prečo ich niekto dostane a niekto nie 🤔

evaachesa
4. feb 2021

Tak tomuto by som vôbec neverila...vlastne sa z neho nič podstatné nedozvieš. Spermiogram sa mení a vplývajú na to mnohé faktory. Mužovi sa za 4 mesiace rapídne zmenil spermiogram k lepšiemu. Prestal fajčiť, úplne obmedzil alkohol čo len občas si dal v piatok pohárik a začal brať vitamíny.

janinka007
4. feb 2021

@kiki68 presne aj moja kamoška pred rokmi. Chodili s frajerom od strednej, láska jak hrom, zobrali sa po rokoch, snažili sa a dieťa nie a nie počať. Nakoniec sa rozviedli a obaja mali s novymi partnermi dieťa na prvý šup.

misa11111
4. feb 2021

Tak toto by som tak vyhodila do koša..

dominika_sk
4. feb 2021

Naozaj chceš stanoviť diagnozu a vylučiť azoospermiu domacim testom? 😂😂😂😂😂😂

autor
4. feb 2021

@dominika_sk Áno naozaj predstav si. Keď môže mať Veroval testy crp lepok a iné hodnotné tak tomuto nebudem veriť aleze vôbec 😂 budem veriť vám 😂

evaachesa
4. feb 2021

Porovnávať samovyšetrenie crp so spermiogramom je trošku od veci 😉

autor
4. feb 2021

@dominika_sk Výsledok je takýto a áno verím mu ✊

autor
4. feb 2021

@evaachesa Keby to bolo od veci nebol by pozitívny že áno a vôbec na trhu

evaachesa
4. feb 2021

Tento test ti ale nepovie podstatné parametre ako je počet spermií, pohyblivosť, kvalitu, atď. Pošli radšej muža na normálne vyšetrenie spermiogramu kde sa dozviete ako na tom ste. Fakt ti to teraz v dobrom píšem.

evaachesa
4. feb 2021

Ok tvoj muž má pozitívny test, ty si spokojná, tak potom nerozumiem čo vlastne riešiš. Na základe toho teda je všetko ok, či?

kulumulu123
4. feb 2021

Véd diagnózu si si určila tak nechápem prečo musíš každého presvedčiť o svojej pravde? O co ti ide? Potrebuješ aplaus ako si to úžasné vyriešila?? 👏👏👏

autor
4. feb 2021

@evaachesa Ešte popremýšľame čo ďalej ,určite pokračujeme v liečbe čo sa tyka dostupných vitamínov,kúpime ďalší test ,pretestujeme ,zhodnotíme výsledok. Premýšľam inak aj nad mikroskopom viem scifi ale prečo nie . Čas ukáže .

autor
4. feb 2021

@kulumulu123 Nie nepotrebujem aplaus ten som chcela venovať niekde inde ale nedošlo k tomu

elizabet173
4. feb 2021

@kulumulu123
@evaachesa myslim, ze to je prispievatelka, ktora tu uz pisala, nick si nepamatam, je striktne proti umelemu oplodneniu, inak si zmysel tejto temy neviem vysvetlit. Ved ak je o tom presvedcena, v poriadku, ak bude tehotna a ja jej to uprimne zelam, nech sa podeli so svojimi skusenostami, inak iba straca cas

autor
4. feb 2021

@elizabet173 Nerada by som bola aby sa téma zvrtla do urazania ,osočovania . V dnešnej dobe je mužská neplodnosť úplne normálna žiadna rarita by som povedala . Takže skôr som čakala príspevky od takychto žien. Ale tak nezabránim ,nezbláznim sa ,nech sa vykecaju .

lenkike
4. feb 2021

Ahoj, v dobrom, tento test môže byť dobrý začiatok, ale aj tak by som to na vašom mieste riešila aj s lekárom. Ak ste sa u nejakého sklamali, hľadajte iného, ktorý bude mať pochopenie pre to, že nechcete IVF a ponúkne vám aj iné možnosti. Nie všetci lekári hneď posielajú do centra asistovanej reprodukcie, už sú aj takí ktorí reálne liečia príčiny,len ich je ako šafránu. Ale ak chcete, určite sa k nim dopracujete. Osobne som toto nikdy nemusela riešiť, ale viem, že sú aj iné možnosti, len treba hľadať. Samoliečba je hazard, samozrejme môže sa vám zadariť, ale čo ak nie a stratíte zbytočne roky? Inak, neviem, nakoľko ty poznáš svoju plodnosť, ale je to veľmi dôležité, ak sa snažíte o bábo a muž má málo funkčných spermií. Vtedy je kľúčový správne načasovaný styk, lebo aj zdravé spermie prežívajú v tele ženy krátko, preto sa treba čím bližšie trafiť k ovulácii a ak nejaké pohyblivé spermie má, oni si to vajíčko nájdu 😉 Osobne poznám pár, kde muž mal veľmi zlý spermiogram, aj keď neviem presne, akú poruchu mali spermie, ale nedávali im šancu na bábo a už majú dvoch synov, určite by sa im podarilo aj ďalšie, ak by chceli 😁 skúste hľadať radu/skúsenosť u ľudí, ktorí si tým prešli, najmä veriaci ľudia odmietajú IVF a hľadajú iné možností, ak aj nie ste veriaci, skúste niekoho takého vyhľadať, držím vám prsty, nech sa podarí 🙏

lenkike
4. feb 2021

Skúste si pozrieť aj túto knihu, drvivá časť je o plodnosti ženy, ale je tam niečo aj o plodnosti mužov, možno vám pomôže
"PLODNOSŤ, CYKLY a VÝŽIVA; Svojpomocné stratégie na úpravu cyklov" https://www.lpp.sk/ponuka/produkt/8-plodnost-cy...

autor
4. feb 2021

@lenkike Určite budeme hľadať ,pýtať sa ďakujeme za podporu . Šafranu bolo vždy malo 😁

fokuska
4. feb 2021

Mne sa tvoj pristup zda dost zvlastny v tom, ze pred 8 rokmi vam stanovili nejaku diagnozu a neskumali priciny, nenavrhli ziadnu liecbu len umele oplodnenie a vy ste to zavrhli. Peco ste neskusili nazory a vysetrenia inych lekarov? Inych odbornikov, ien odporucania, navrhy na liecbu? Ale zhodnotili ste, ze proste sa budete liecit sami, googlite si lieky a pod. Ak ste za 8 rokov nesplodili babo, tak ocividne niekde problem bude, po pricinach treba patrat, moze to byt nejaka "banalita", ktoru je velmi lahke odstranit. Pochopila by som keby ste obehali plno lekarov a kazdy povedal to iste, ale z toho co si pisala ste po jednom jedinom vysetreni ostali takito negativne naladeni a zavrhli vsetkych lekarov a vsetky diagnosticke a liecebne postupy.

autor
4. feb 2021

@fokuska My sme sa ani nejako nesnažili ak ti mám pravdu povedať . Sexuálny život išiel bokom. Venovali sme sa iným veciam . 8 rokov dozadu je 8 rokov . Vzali sme to ako hotovú vec .Ani vo sne by nás nenapadlo že to nie je doživotná diagnóza . Inak objednala som digi mikroskop priblíženie až 1600x .

autor
4. feb 2021

@fokuska Ale máš pravdu na jednej strane sme boli mladí a hlúpi mali sme asi viac bojovať

evaachesa
4. feb 2021

A čo s ním budeš skúmať? Rozumieš sa tomu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre