Duphaston alebo Utrogestan

janka_kubko
28. máj 2020

Ahojte, prosim vas mate niektora skusenosti s Utrogestanom, mne lekarka vzdy vypisuje iba Duphaston (mam 3 zamlknute potraty a jeden porod) a mam pocit ze mi to nerobi dobre. Vraj Utrogestan je lepsi, ale neviem v com... mam pravo si ziadat predpisanie ineho lieku keby som znova otehotnela?

veonika303
28. máj 2020

Mne Dupasthon predpísala hneď na začiatku tehotenstva aby sa plod udržal keďže som tiež prvýkrát potratila a brala som ho do konca 3 mesiaca ....musím zaklopať teraz všetko v poriadku

fial22
28. máj 2020

@janka_kubko ja som brala utrogestan v tehotenstve asi do 4 mesiaca kvôli krvácaniu ..duphaston som nebrala takže neviem porovnať , ale môj doktor dal automaticky utrogestan, vraj je silnejší..neviem či naozaj...a všetko dobre dopadlo ...

e1i
28. máj 2020

@janka_kubko utrogestan sa vklada,menej zatazuje pecen a lepsie sa cez sliznicu vstrebava. Tiez som na upravu cyklu vymenila nanho po dophastone kt mi zblbol pecenove testy na 3 roky. S utrogestanom mame aj babo

janka_kubko
autor
28. máj 2020

@e1i dakujem a nevies nahodou poradit, ja si mozem od lekarky pytat iny liek na vlastnu ziadost? Ak mi ona automaticky predpisuje Duphaston? V kazdom pripade vdaka za odporucanie

julsh123
28. máj 2020

Ja beriem progestenalle a vkladám do pošvy a som spokojná.

e1i
28. máj 2020

@janka_kubko povedz ze chces utrogestan vkladat a hotovo,povedz ze ti to nerobi dobre hltat

misa11111
28. máj 2020

No ja som z duphastonu mala strašne migrény a už nikdy viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre