Duphaston na úpravu cyklu

31. okt 2019

Ahojte, mam predpisany Duphaston na upravu cyklu od 15DC jedno balenie /2x denne 1tbl.
Aktivne sa snazime otehotniet, dnes je to 10DC no test je samozrejme biely /priskoro/. Zajtra mam uzit posledne dve tabletky a do 3 dni by mala prist ms.

Chcem sa opytat, ci, v pripade, ak sa zadarilo, si vysadenim nemozem nejako ublizit / rozbehnut nezelanu ms.

Dakujem.

autor
31. okt 2019

***10DPO

emmi101
31. okt 2019

Podľa mňa nie, veď tam ide o úpravu cyklu, ak by sa ale zadarilo tak sa treba na to spýtať automaticky hneď doktora 🙂

autor
31. okt 2019

@emmi101 no, posledne tabletky mam na 11dpo - to este nemusi nic znamenat aj ak by bol test biely ako sneh. cize ak zajtra rano nic neuvidim, v sobotu uz budem bez dupha a v pondelok by mala prist MS. otazka znie - ci je riziko ze sa mi kvoli poklesu progesteronu spusti ms aj ak by som nahodou bola tehotna...

veronikaszabova
31. okt 2019

Nie, ked budes tehotna, MS sa nespusti.
Inak davaj si pozor, aby si ho uzivala az po ovulacii. Ked ho nasadis pred ovulaciou, casto sa stava, ze zablokuje ovulaciu.

joja101
31. okt 2019

@veronikaszabova Ahoj prosim ta, ja som bola v tom, ze on ma praveze s tou ovulkou pomahat, ci to som uplne mimo?

autor
31. okt 2019

@joja101 Duphaston je progesteron - hormon ktory sa v tele objavuje az PO ovu. jeho vplyv na ovu nebol dokazany. ale ktovie. ja preistotu robim ovu testy

veronikaszabova
31. okt 2019

@joja101 na podporu ovulacie je clostilbegit.
Duphaston nie je na ovulaciu, ak sa zle nacasuje, zablokuje ju

marticka85po
31. okt 2019

@veronikaszabova môžem povedat z vlastnej skusenosti ze duphaston môže zablokovať (posunúť)ovulaciu.cely zivot som mala dlhé cykly 90 a viac. Bez ovulacie.duphaston som brala okolo 3rokov vacsinou som si ho nasadzovala aby vobec nejake krvacanie prišlo,niekedy 50dc niekedy 20dc. Vždy som čakala ci ovulacia príde a oddalovala uzivanie duphastonu. No kedze ovulacia neprichadzala,nasadila som Duphaston a ako na potvoru ked prisiel menzes do 3dni od vysadenia,v ten isty deň bol 1.DC a zároveň bola aj ovulacia.a to znamenalo ze o 14dni (14DC)prisla dalsia MS,mam to potvrdene vzostupom BT a hlienom. Stalo sa mi to dokopy asi 5krat. Cize Duphaston oddialil ovulaciu ale nasledne aj tak prebehla po vysadení,ked klesol progesteron. Je to zaujimave

148terka148
31. okt 2019

Dva roky som to brala moj gynekolog mi povedal, ze nemoze to zastavit ovulaciu. Ale ani som ten pocit nemala ze by zastavil ovulaciu ale vobec mi nepomohol brala som to od 15..do 25dna cyklu. A velakrat sa mi prislo iba spinenie a zakazdym som sa poriadne vydzadzala muz sa mi rehotal ci mam pubertu ae to tak boleli tie vyrazky. A ani mi k nicomu nepomohol takze za mna zbytocne. Teraz som bola u bylinkarky a pijem cajiky a mi chodi taka menstrácia a ovulacia ze za tie 2roky mi v zivote taka neprisla.

idaa81
22. apr 2021

@148terka148 prosím, môžem vedieť, aké bylinky pijete?

148terka148
23. apr 2021

@idaa81 viete co to vam nepoviem bud treba ist alebo zavolat bylinkarke..lebo ja som jej povedala svoje zdravotne tazkosti a podla toho poradila. Ale nebolo to ucinne.

idaa81
23. apr 2021

@148terka148 nebolo? Tak potom nie. Aj tak dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre