Fertil Man - podpora plodnosti muža

zuzyk21
24. mar 2013

Ahojte baby, máte skúsenosť s http://www.otehotnenie.sk/product/fertil-man-vi... ???

Ďakujem

snehulienka82
10. jún 2014

@zuzu2389 urcite ano!! ked ta potesi, ja mam 32 a manzel 39 😉 ale mam vela znamych, co sa im podarilo aj v 35 a neskor, teda myslim baby. takze este mas cas, nech ti dr. zisti AMH hormon, ci este mas dostatok vajicok na oplodnenie, lebo oni sa vekom minaju a uz sa neobnovuju...

julciatko1
10. jún 2014

@snehulienka82
@zuzu2389

Čaute baby 🙂 Čítala som ako sa pekne podporujete a strašne vám držím palce, aby ste boli čoskoro mamičkami, aj keď viem, že je to ťažké ☹ My sa tiež snažíme rok a pol s manželom a nič ☹ V januári bol na spermiograme a diagnóza nás odrovnala: OLIGOZOOSPERMIA, tak teraz berie už 4 mesiace Profertil, 1 sáčok inofolicu a koenzým Q10 100mg, a 23.6. ide na ďalší spermiogram, tak sme zvedaví, že či nebudeme zase sklamaní.
No ale vy dve na to idete super a určite sa vám to podari!!! Veľa šťastia prajem 🙂

snehulienka82
11. jún 2014

@julciatko1 ahoj, si velmi mila, dakujem, potesila si ma! aj my sme mali nie celkom dobry spg, oligoastenozoospermiu... a mame ist na kontrolny spg, tak tiez manzel berie vitaminy... fertilman, macu a kotvycnik, snad nieco zaberie. 😉 inak mam jednu znamu z mk, co otehotnela prirodzene, myslim s podobnou diagnozou, ako mate vy! nestracaj nadej!!! spermie sa vyvijaju stale a obnovuju sa kazdych 72 dni, takze kludne ten kontrolny moze byt iny, mohol mat iba zle obdobie a pod. hlavu hore!!! 🙂

zuzu2389
11. jún 2014

@julciatko1
ahoj dakujem za pekne slova...aj ja tomu verim..no neviem sa uz niekedy dockat..a nevesaj hlavu..aj moj muz mal zly spermiogram a teraz ho ma v norme...takze stacia brat vitaminy a vsetko sa zlepsi...verim ze kazda z nas caka na tu spravnu chvilu...asi to pride ked to bude mat prist..takze to nebrat tragicky a mysliet na to ze raz mamickami isto budeme..🙂

julciatko1
11. jún 2014

@snehulienka82
@zuzu2389
Ja sa ani tak nebojím toho spermiogramu, lebo dnes sú už iné vymoženosti a pri chlapoch sa dá vždy niečo robiť. Horšie je to so mnou, lebo neviem čo je so mnou. Dr. v Iscare mi povedal, že tam nebude niečo v poriadku s hormónami, ale boli sme tam len raz a už nikdy viac (dlhá story), a moja gyn. mi povedala, že tam mám viacej folikulov rovnakej veľkosti, že mám asi PCO, ale keď mi spravil hormonálny profil, tak som ho mala ukááážkový, takže PCO vylúčila, mám brať 2x denne inofolic a dala nám polroka na otehotnenie. V septembri to bude polroka. Zatiaľ mi každý jeden mesiac meškáva ms 4-10 dní, ako kedy, a pred asi 3 mesiacmi, keď som brala len jeden sáčok inofolicu, tak mi ms chodila pravidelne, tak ja neviem, že čo to do riti je! Sestrička mi povedala, že to si inofolic upravuje, lebo som zvýšila dávku... Ale viete čo? Mne je to už taaaaak jedno všetko, fakt už strácam silu na toto a som si povedala, že sa tým už nejdem zaťažovať a idem sa sústrediť na iné veci, lebo by som sa zbláznila...

zuzu2389
11. jún 2014

@julciatko1
presne...vsetko chce strasne vela sily..inak to clovek nezvlada..aj ja som potrebovala v aprili uz svaty pokoj od lekarov...bo som si podstupila tiez toho viac a ziadna odozva...dokonca som bola aj na IUI kde som mala velke sance, lebo som mala az 4 foliky..no neuchytil sa ani jeden..tak ma to tak vzalo ze som si dala oddych.
a teraz mozno skusim dalsie IUI ale uz to budem inak brat...musim, lebo keby som si to mala az tak pripustat k telu tak sa asi zblaznim...
a Inofolic som aj ja brala..poradila mi ho jedna holka tu na fore..ale tiez mi nepomohol, iba som mala pocit ze mi rozhadzal cyklus..
tak teraz neberiem nic a nechavam to osudu...
uvidime co dalej..tebe drzim palce, aby si do toho septembra otehotnela..🙂

julciatko1
11. jún 2014

@zuzu2389 Vieš čo, moja veľmi dobrá kamarátka bola na začiatku roka na umelom oplodnení, zadĺžili sa kvôli tomu a nič ☹ Mala vyše 20 krááásnych vajíčok a ani jedno nepustilo spermie dnu, mali príliš hrubý obal. Keby im to hneď robili tou druhou metódou, že vpichujú spermie priamo do vajíčka, tak by už bola hádam tehotná. Teraz už o žiadnom umelom nechce ani počuť, tiež na to proste kašle, lebo vtedy sa jej zrútil svet ☹ Ja by som strašne nerada prešla takýmto peklom, a preto sme si s manželom povedali, že keď sa to nepodarí normálne, vyskúšame hormóny, a ak ani to nepomôže, tak budeme žiť jeden pre druhého, lebo jeden bez druhého si svoj život predstaviť nevieme, ľúbime sa až priveľmi na to, aby sme sa kvôli niečomu takémuto rozišli. Už aby prešiel september, terapia liekmi a nech sa tým už nezaťažujem... Svedomie budeme mať čisté, že sme sa snažili a keď to proste nejde, tak to nejde, tak osud proste nechce aby sme mali dieťa a hotovo. Všetko má svoj dôvod 🙂 Ja som prichystaná na všetko 😀

zuzu2389
12. jún 2014

@julciatko1
no a mozno to ti prave pomoze...ani ja este nechcem ist na umele...tiez je to vela penazi a nemusi to ani vyjst..preto radsej skusim viac-krat IUI a uvidime...mozno casom sa dam aj nato..ale teraz urcite este nie..
zatial si hovorim ze mame este na vsetko cas..este sme mlady, takze nam nic neutecie..
mozno sa zadari neskor a vsetko bude tak ako ma byt..
drzim palce nech sa zadari do septembra..🙂

julciatko1
12. jún 2014

@zuzu2389 Vynikajúci prístup 🙂 Vidím, že si jedna inteligentná mladá žena, ktorá nič nesilí a som si istá, že sa vám to podarí a budeš perfektná mamička 🙂 VEĽA ŠŤASTIA!!! 😉

zuzu2389
16. jún 2014

@julciatko1
Jeeej dakujem....aj ja verim ze sa nam obom podari ...a isto v takom case ze nas to aj prekvapi..🙂
drzim palce a vela stastia..:D

snehulienka82
24. jún 2014

@julciatko1
@zuzu2389

ahojte dievcata!!! tak ako sa vam dari, co nove? boli ste na kontrolnom spg? bolo nejake zlepsenie?? moj mm uz dobral skoro 3 balenia Fertilmanu, este jeden mu zostava... uz by aj mohol ist na kontrolny, ale moc sa mu to prostredie nepozdava... este mne maju robit hyfosy, vysetrenie priechodnosti vajickovodov, ale plati sa za to, a nie malo, aspon pre mna to nie je malo... tak este vyckavam...

zuzu2389
25. jún 2014

@snehulienka82
ahoj..🙂
no my zatial bezozmeny...posledne dva mesiace bez roznych vitaminov len normalny cyklus bez rozmyslania ci otehotniem alebo nie..vzdy vysla ovulka na 14 DC a kramy dosli na 26 DC co vzdy prisli skor ako som cakala...tento mesiac sice nic neberiem ale akosi ovulka nechce prebehnut..Dnes som 17 DC a este ovulka nebola..tak som zvedava kedy pride..ale vajecniky trosku pobolievaju a vytok mam hojne..tak myslim ze coskoro bude...dalsi cyklus sme sa s manzelom dohodli ze skusime IUI tak to nechavam teraz tak..a ked IUI nevyjde tak si dame znova mozno pauzu a potom neskor este skusime..
Neviem preco musis platit za Priechodnost vajickovodov, lebo mne robili diagnost.laparoskopiu a neplatila som nic..
ale mozno aj preto ze som bola normalne v nemocnici operovana na gynekologii
nastastie mi tam nic nezistili...akurat som tam mala napisane ze mam porcelanovy vzhlad vajecnikov, ale kedze som mala pritomne folikuly a jeden dominantny (bolo to v case ovulky) tak to malo byt v poriadku..
taktiez som tam mala napisane lozisko endriometriozy, ale to este rano po operacii mi lekar na to povedal ze to lozisko mam vyliecene, takze tam nevydi ziadnu pricinu preco sa nedari otehotniet...vajickovody pekne priechodne...takze tak...ja tento mesiac nic neriesim..mozno sa buduci mesiac zadari pomocou IUI..po zakroku totiz chceme ist na dovolenku tak dufam ze to pomoze a slniecko a more zaposobia len v dobrom..🙂
a ty ako?
co nove?

snehulienka82
25. jún 2014

@zuzu2389 aspon je super, ze to beries kludne a s rozvahou... poznam baby, ktore by uz boli hotove... ja viem, niekedy je to tazke... u nas tiez nic nove... meriam si BT, pocitam dni a snazime sa, aby nieco bolo, beriem iba kys.listovu, a mm tiez vitaminy. zatial asi to nechame tak, nechcem ist do centra a davat im za vsetko peniaze... popravde teraz na to nemame... a ked tak by som radsej isla niekam na dovolenku...

zuzu2389
26. jún 2014

@snehulienka82
no jasne..netreeba vyhadzovat peniaze v centre...my sme sa tam rozhodli ist po 2 rokoch marneho snazenia. v Iscare sa za vstupnu prehliadku neplati a ani za vysetrenia...jedine co sme platili bol muzov spermiogram a nasledne potom IUI...samozrejme lieky ktorymi stimulujes...tak to sa este da,,,ale na umele sa tiez este necitim aj po dusevnej a hlavne financnej stranke...hlavne koli tomu ze by sme chceli stavat chalupu a peniaze sa hodia...no a tajne dufam, ze ked raz zacneme s tou chalupou tak pridu ine myslienky a potom aj necakane babo...tak to zvacsa byva..ked sa zacnes na nieco ine sustredit tak vtedy to pride...takze tak...u mna ovulka este neprebehla..BT mam stale tak 36,4-36,5 a po ovulke mi vystreli tak na 36,8-36,9 niekedy az 37
tak som zvedava kedy konecne pride..bo sa mi pekne pretiahla a vajecniky bolia ako fras...
tak si piseme a dalej podporujeme..🙂

julciatko1
26. jún 2014

@snehulienka82
@zuzu2389
Čaute baby 🙂 No tak my sme boli na kontrólnom spg. a takmer nič sa od januára nezmenilo, len patológia klesla z 90% na 75%, ale urológ nás posiela rovno do centra, že s takouto diagnózou sa nám prirodzene otehotnieť nepodarí. Povedal tiež, že ak pôjdeme do centra, tak máme ísť rovno do Čiech, lebo na SK nás zderú s peňazí!!!
No, ale teraz to najdôležitejšie! Sme v kontakte s jedným pánom, ktorý sa sám vyliečil z azoospermie na normospermiu za 4 mesiace a už aj majú krásne a zdravé dievčatko. Bol u dr. a ten mu rovno povedal, že ani v centre mu už nepomôžu s takouto diagnózou, tak sa nasral, začal študovať a čítať o liekoch, sám si naordinoval pregnyl, clostylbegyt a proviron, a vylízal sa z toho!!! Rozhodli sme sa s manželom, že to vyskúšame aj my, lebo tie centrá nie sú o pomoci ale o vyžmýkaní z peňazí, ale chceme to mať pod kontrolou lekára, tak sme boli u mojej gyn. tej sme sa zverili a hádajte čo povedala?!!! Rovno nás objednala do Martina na ďalší spermiogram, že tam nám dajú aj lieky a tak, lebo ona nemá skúsenosti s takouto liečbou. Prišli sme smutní domov, že čo ideme robiť, že nám asi nič iné neostane len to sprosté centrum, ale mne to aj tak nedalo a pozrela som si príbalové letáky tých liekov, a čuduj sa svete, liečia aj oligospermiu!!!! V ten moment bolo rozhodnuté!!! Lieky si vieme zohnať, manželova obvodná lekárka bude náš dozor, spraví pečeňové testy a ideme to vyskúšať sami!!! Liečba trvá 6 týždňov, tak vám dám určite vedieť ako sme postúpili, lebo Profertil, fertil man a tieto sprostosti sú len doplnky a nepomáha to takmer vôbec!!!

zuzu2389
26. jún 2014

@julciatko1
ahoj,
je mi luto ze sa vam nepolepsilo....kazdy organizmus je asi iny..lebo ja na fertil man nemozem dopustit...nam pomohol na plnej ciare..sice este nie som tehotna ale manzelovi sa spermiogram upravil z Asthenoteratozoospermie na normospermiu..takze aspon v tomto sa nam to upravilo...samozrejme zacal sa sprchovat v chladnejsej vode a nosit volne trenky...ziadny notebook na kolenach atd...
tak drzim palce aby Vam to vyslo a pomohlo Vam to...ak ostanes tehotna daj vediet...🙂 Pregnyl sa dava na ovulaciu..uvolnenie vajicka z folikulu..to som uz skusala asi 4-krat, a nic..Clostilbegyt mas na podporu ovulacie...na tvorbu vajicok atd.. taky postup je aj pri IUI...pri prvom IUI som brala clostilbegyt potom pred IUI mi pichli Pregnyl a sla na zakrok...
takze to si myslim ze tiez nemusi zabrat... ale je to na Vasom zvazeni..mozno prave Vam pomoze..🙂
drzim palce..🙂

zuzu2389
8. aug 2014

@snehulienka82
ahoj, ako sa mas? co nove?
u mna asi nic...aj ked tajne dufam...pretoze mi meskaju kramy, no na test nemam odvahu....este pockam do buduceho tyzdna a potom ak nepridu tak si ho spravim...tento mesiac som brala Clostilbegyt..lebo sme mali ist na IUI no nakoniec z toho nic nebolo...ovulka prebehla a ja som mala chytit podla ovulky kramy v pondelok a dnes je piatok a stale nic...akurat ma neskutocne bolia prsia a podbrusko ako keby som mala kazdu chvilku dostat...pred tyzdnom som mala vytok...to bolo tak asi na 8 DPO...tak dufam ze to bolo uhniezdenie...drz palce...aby uz kramy neprisli..a ty?

snehulienka82
13. aug 2014

@zuzu2389
ahoj Zuzu, drzim moc palce! u nas sa dlho nic nedialo... mm berie lieky zatial,ale uz posledne a potom sa uvidi. myslim, ze sa to zlepsuje...
tak daj potom vediet, ako to pokracuje, ja som nebola dlhsie na nete, vidim, ze si to pisala min. tyzden este.

zuzu2389
14. aug 2014

@snehulienka82 ahoj,tak kramy neprisli a podla dnesneho ranneho testu by nemali ani prist....konecne po vyse 3 rokoch snazenia to vyslo...🙂 na teste su dva pruzky....normalne som sa rano rozplakala ako male decko ked som to vydela.... som strasne stastna no zaroven sa aj bojim...dufam ze bude vsetko prebiehat podla normu a o par mesiacikov budem mamicka...🙂

snehulienka82
18. aug 2014

@zuzu2389 no super moja!! tak ti to moc prajem!!! ja som mala tento cyklus biochemicke tehotenstvo... idem este v stredu na kontrolu k svojmu dr. aby to teda vsetko skontroloval. mala som tiez pozitivny test, 3*krat za sebou, ale som aj spinenie mala a potom bola aj krv, tak som isla na pohotovost, a tam mi to povedali. predtym som bola na krvi u svojho, ale tam videli iba zacinajuce tehotenstvo, a este mi to nemohol potvrdit, no a na kontrolu som uz ani neprisla, lebo som isla medzitym na pohotovost. a ta krv uz vlastne bola rozbiehajuca MS. mala som teda 33 dnovy cyklus a potom hcg zacalo klesat, 2 dni na to uz som mala negativny test, aj vsetky priznaky odzneli co som mala. ale verim, ze to nakoniec vyjde, podla vsetkeho spermie su uz v poriadku a aspon jednu stranu mam aj ja priechodnu, ked sa vedeli spojit. 😉 skoda, ze sa to nemohlo uhniezdit, povedala dr. ze sliznica maternice bola prilis tenka... tak asi mi daju na to nejake lieky a potom to uz vyjde!!! Zuzu a ty si teraz v ktorom tyzdni?? napis mi o sebe, mozes aj do spravy, ked nechces verejne. 😉

zuzu2389
18. aug 2014

@julciatko1 ahoj, tak ako si na tom? ako pokracujete?
mne po vyse 3 rokoch vysiel pozitivny tehu test...zajtra idem na prve sono tak som velmi zvedava...konecne sa zadarilo..🙂
pis aj ty ako sa mas...

julciatko1
20. aug 2014

@zuzu2389 No ja odpadnem, ani nevieš ako som sa potešila tvojej správe. Strašne vám držím palce, aby ste mali krásne a zdravé dieťatko :-*
Môj manžel doberie asi o mesiac tabletky a keďže spermie potrebujú aspoň 3 mesiace na regeneráciu, tak niekedy v polke októbra pôjde asi na ďalší spermiogram, teda ak bude chcieť... Ja ti neviem, dohodli sme sa, že ak sa do konca roka nezadarí, tak budúci rok ideme do Brna, ale poviem ti, že sa bránim zubami-nechtami, aby sme tam ísť nemuseli, lebo ja tým centrám neverím... No veď uvidíme, že čo má osud s nami za lubom 🙂

snehulienka82
25. aug 2014

@zuzu2389
@julciatko1
caute baby, ten fertilman je asi dobra vec, nam sa teda podarilo, takze spermie su uz dobre, aj ked sme na kontrolnom spg neboli, lebo mm dost vadi to prostredie a odovzdavanie vzorky a tak... aj ho chapem.... no skoda, ze sa to nevedelo uhniezdit... tak mozno nabuduce sa to uz podari...

zuzu2389
26. aug 2014

@snehulienka82 Ahoj, tak to mi je ľúto že to nakoniec nevyšlo...ale aspoň mas istotu že dokazes otehotnieť a všetko sa zlepšilo...ja zatiaľ tak že na prvom sone mi lekár potvrdil tehotenstvo. .ale plod musel byť moc maličký lebo ho ešte nevydel. ..tak mám ďalšie so no budúci týždeň v utorok...to dúfam že už tam bude...našťastie nespinim ani nekrvacam, tak dúfam že bude všetko ok

alchemilkazltozelena
11. dec 2015

@snehulienka82
@zuzu2389
jeej baby tak vy ste obe tehotneee ani som nevedela, gratulujeeem, ako sa vam to podarilo? 🙂

zuzu2389
11. dec 2015

@alchemilkazltozelena Ahoj, no minulý rok sa mi podarilo po stimulacii liekmi. ..ale v 10 tt mi to zomrelo a musela som ísť na cistenie. ..po tom asi po trištvrte roku od cistenia sa nám podarilo otehu prirodzene bez liekov....samo...a už som aj doma...už sa pomaličky pripravujem a strašne moc sa teším na môjho pokladika. ..🙂))malo by to prísť v januari tak dufam že všetko prebehne ok...a ty ako?

alchemilkazltozelena
11. dec 2015

@zuzu2389 tak to sa tesim s tebou 🙂 verim ze vsetko dobre dopadne 🙂 ja mam 1,5 rocnu sibalku, tak si uzivam vsetky radosti aj starosti 🙂 tiez som otehotnela ked som sa prestala pozorovat a vypla kona 😀 drzte sa 😵

snehulienka82
14. dec 2015

@alchemilkazltozelena ja som otehotnela prvykrat v januari minuleho roku, ale v nevyvijalo sa spravne, a odislo v 12 tt. Bolo to pre nas hrozne... ale 3 mesiace na to sa nam to podarilo opat, aj to predtym sa podarilo prirodzene, aj ked sme absolvovali vselijake vysetrenia... a strasili nas v roznych centrach...
za take najdolezitejsie povazujem zistenie mojej autoimunitnej choroby SZ, ktoru nie vsetci endokrinologovia liecia, ale moja dr. bola uzasna, predpisala mi hned lieky a do mesiaca som bola tehotna. Lieky beriem stale, asi do konca zivota budem, ale sme v 25.tt, na jar by sme sa mali stretnut s nasim dievcatkom najkrajsim. 🙂

mkrnacova72
12. dec 2016

Ahojte.Tak nam Fertilan evidentne pomohol,po 6rokoch snazenia a po necelom roku uzivania Fertilanu som otehotnela a ro po porode dalsie tehotenstvo🙂 a dokonca dvojicky. Takze max. Zlepsenie a to lekari tvrdili ze s manzelovym spermiogramom nikdy nebudem mat deti a bac... Ak by ste mali zaujem este mame doma balenie Fertilanu exp. 6/2017. Nerada by som ho vyhodila ked viem ze by mohol niekomu pomoct.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre