Homeopatiká na podporu plodnosti - skúsenosti

bevab
23. okt 2017

Ahojte,
mate nejake skusenosti s homeopatikami na podporu plodnosti ?
Dakujem za kazdy nazor.

osky
23. okt 2017

Si veriaca?
Neodporucam.homeopatia nie je ok

janinah
23. okt 2017

@osky
ani nemusí byť veriaca,stačí si prečítať o podstate homeopatie napr. toto.....a zdravý rozum napovie,že je škoda peňazí na to

" Obhajcovia homeopatie sú presvedčení, že zmesi obsahujúce jedinú molekulu účinnej látky na milión molekúl rozpúšťadla dokážu stimulovať „liečiaci mechanizmus tela“. Stupeň zriedenia je často taký vysoký, že množstvo účinnej látky je pod limitom detekcie, v prípravku sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou nevyskytuje ani jedna molekula účinnej látky.
Účinnosť metódy, ani jej princípov nebola vedecky preukázaná, homeopatické prípravky v testoch nepreukázali vyššiu efektivitu ako placebo[1] a homeopatia je považovaná za pseudovedu..."

sadika
23. okt 2017

@osky a ty si? To co je za otazku? Vies ze ani IVF nie je v sulade s tvojou vierou? Tak na co si v skupine IVF? Ci len dalsia svatuskarka co spina ruky v kostole a mimo neho si zije svoj svatsky zivot. Nemiesaj tu vieru. Autorka polozila jednoznacnu otazku

stary_ujco
23. okt 2017

Ak ma homeopatia fungovať, tak bude fungovať aj homeopatické oplodnenie. Vezmeme mužský ejakulat a budeme ho riediť a pretriasat. A znova riediť a znova pretriasat. A potom aplikujeme do ženského lona. Účinok zaručený...

A hneď potom sa vrhnem na vynajdenie homeopatickej antikoncepcie a následne ziskam nobelovku za výrobu homeopatickej "narkozy"

vedvieskto
23. okt 2017

Počkaj ako veriaci nemôžu IVF veď keď Panna Mária bola Panna a mala dieťa tak je to určité IVF nie?

osky
23. okt 2017

@sadika ja som v ivf skupine???
ani o Tom neviem,ale netajim sa tym,ano Bola som aj na ivf.
mozno pred rokmi som sa tam prihlasila,nechodim tam vobec...asi som skor hladala nejake info o Tom.
a zmenila som na to nazor-takze zu nepojdem..
nie som svätuskarka-neurazaj ma laskavo,nepoznas ma.
ale za svoju vieru sa nehanbim...
ja som tiez polozila uplne obycajnu otazku.

Vela ludi nevie co za homeopatiou je,podobne je na Tom Gynex...
ani ja sama som to nevedela,ale da sa dohladat celkom jednoducho pozadie tychto veci a ako pise janinah-nemusime do toho tahat ani vieru....

a su to veci verejne zname.

nie je mi zname ze by tu na MK bolo zakazane vyjadrit svoj nazor,takze nehovor mi co smiem alebo nie .

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedvieskto
24. okt 2017

@teegreen tak poviem že logika a homeopatia nemá nič spoločné😂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedvieskto
24. okt 2017

@teegreen ako čo mám ja vysvetľovať, ja som nevidel nikoho kto sa vyliečil homeopaticky a deti sa vedia vyliečiť z astmy v pohode a hlavne chcem vidieť ako vyliečiš nejaké 4.štádium

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedvieskto
24. okt 2017

@teegreen to neviem, ale viem že homeopatia nefunguje

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedvieskto
24. okt 2017

@teegreen a kto mi to ma namiešať? Profesor homeopat?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlenka222
24. okt 2017

@osky takito ludia, utocni, osocujuci akurat viere robia hanbu. Najviac sa mi paci,ako vzdy najdu niekoho,kym svoje spravne tvrdenia podlozia. Uplne ma odrovnala otazka typu si veriaca? Moja zlata, ty si veriaca? Co povazujes za veriacu osobu? Taku ktora nepouziva homeopatika alebo neriesi Gynexa? Vo svete nie su veci iba biele a cierne, veci veriacich a neveriacich. Su aj ludia "chori" ktori potrebuju pomoc pre pokoj duse mozno aj homeopatikami a ludia zdravi, ktori maju byt vdacni ze pomoc nepotrebuju.

katus226
24. okt 2017

Podstata homeopatie? Vo vyslednom produkte sa ucinna latka ani NEMA nachadzat! Ucinne latky byvaju jedy 😉 postupne riedenie ma svoj vyznam a cielom je z fyzickej latky uvolnit "informaciu" - taku ktoru telo prave potrebuje v tom case. Na skole nam to vysvetlovali uplne zle, preto mi to stale neslo do hlavy. Vraj vlastnosti ucinnej latky prejdu na pomocne latky. Cize ucinky jedu, hej?! Az po precitani par knih mi to docvaklo, co sa ma v skutocnosti tym riedenim docielit. Nasa profesorka farmacie o tom evidentne vedela velke ... .

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katus226
24. okt 2017

@teegreen nuz o tom to je, alopati versus homeopati... Ale kopa alternatívnych liecitelov uznava klasicku medicínu, ked treba v krizovej situacii rychlo zachranit zivot. Osobne som za viac priestoru pre alternatívne postupy, hlavne v prevencii, v tehotenstve, pomoci s otehotnením...

Tiez chodim k homeopatke, tak raz dva razy do roka mam odporucane, ale je to hlavne o praci na sebe a osobnom rozvoji, nez o homeopatickych pripravkoch. No a prave ona mi odporucila ohladom otehotnenia firmu Energy, uz tu bol spominany Gynex od nich. Ale to myslim nie je homeo, ale bylinny koncentrat. nakoniec som ho nekupila, podarilo sa mi otehotniet medzicasom

osky
25. okt 2017

@marlenka222
A co ta polozilo na tej otazke?
Opytala som sa,pretoze vela veriacich ani netusi co presne je za homeopatikami.aj ja som svojho casu netusila...
Mozete ma tu osocovat aj urazat...
A mozete brat aj homeopatika...
Ja som sa normalne opytala...
Podla odoovede by som reagovala dalej.
Ale zadavatelka sa uz anilen neozvala..
Takze skoda namahy.

Smutny je len fakt,ze clovek aby sa bal aj svoj nazor vyslovit,aby ho tu nezlincovali...
Apropo...dotycna nie je ani chora ani nic podobne.
Hlada nieco-asi nejaky zazrak,co jej pomoze otehotniet....

katus226
25. okt 2017

@osky a ty tusis co presne je za homeopatikami? Ved nam povedz, co je to hadam dielo diablovo? 😀 teraz som uz ozaj zvedavaaa 😀

marlenka222
25. okt 2017

@osky co ma polozilo? To ze nehnevaj sa na mna, ale isto nie si z fachu homeopatik, aby si vedela, co v nich az v takej strasne skodlivej miere je (pre krestanov) a nie si ani teologicka teoreticka co sa tyka mravnosti nehladiac uz od toho ze ides poukazovat co PODLA TEBA je alebo nie je hriech. To, ze si krestan, by malo hlavne byt najavo chapavostou, povzbudenim, peknym slovom a nie v style nerobte to,nepouzivajte homeopatika,lebo Panu Bohu sa to nepaci, umrete v hriechu. A napr len tak okrajovo -zavist -nie je hriech? Ak niektora pani zavidi ostatnym, ze maju deticky, co je lepsie, co je mensi hriech? Brat homeopatika aby psychicky sa stav zlepsil a mozno deticky aj vdaka tomu prisli alebo cely zivot zavidiet a spovedat sa zo zavisti,nenavisti a pod? To nehnevaj sa,ale ty nemozes posudit. Preco hned riesis otazku si veriaca si neveriaca? Najskor ries seba a nechaj otazky viery ludom, ktori v oblasti moralnej teologie vedia viac ako ty.

bona69
25. okt 2017

@marlenka222 to si presne vystihla👍👍👍👏👏👏

osky
29. okt 2017

@marlenka222
Prosim ta skopiruj mi text kde som sa vyjadrila ze niekomu zavidim deti!!!!
Nezavidim.som tuziavs po detoch alw nikomu ich nezavidim.prajem.ich kaazdemu !
K ostatnemu sa uz v tejto teme nevyjadrujem.
To neni o tom ze sa to Bohu nepaci ale uz nebudem zo seba robit blbu...
Kto chce kam.....

osky
29. okt 2017

@katus226
Vidis-sama si si odpovedala 😁😀
Co mam na tuto otazku odpovedat?
Ved by ste ma tu ukamenovali.
A nie ja som ta ktora tu ma o tom polemizovat.je vela zsrojov kde sa moze clovek informovat-mimo internetu!!!!

katus226
29. okt 2017

@osky mimo internetu - to akoze u farara sa mam informovat na takuto vec? 😀 z mojich znamych nema nikto homeopatiu za dielo diablovo 😈 sak ma ukamenuje ten a bude sa krizovat este dva dni v kuse

osky
29. okt 2017

@katus226
Som sa zasmiala.
Prosim ta preco u farara???
Co s tym ma farar...
Jaj..😂😂😂

katus226
30. okt 2017

@osky pravda, farari vedia houby o skutocnom svete 😂 Takze tu nijakym argumentom nepodlozis svoje tvrdenie ze homeopatia je zla? Skoda, chcela som sa pobavit co to zase bude

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre