Genetická porucha

12. jún 2020

Aká je asi pravdepodobnosť opakovaného výskytu genetickej poruchy /či už tej istej alebo inej/ dieťaťa v tehotenstve? Vek 40r., prvé dieťa zdravé. Štatistiky poznám, zaujímajú ma skúsenosti. Genetička sa vyjadrila, že je to náhoda a nezvykne sa to opakovať.

luccija
12. jún 2020

Treba brať do úvahy, že vajíčka v tom veku nemusia byť dobre.50:50 určite to stojí za risk, ak si psychicky na tom dobre a zvládla by si prípadný neuspech

nickpick
12. jún 2020

prve tehotenstvo v 37- gen.porucha, dalsie v 39 - vsetko v poriadku...tot moja skusenost

kova85
12. jún 2020

máte problém v genetike? Lebo u mm bol zistený, aj keď nám genetička vravela, že je len 8% pravdepodobnosť že potratím kvôli nášmu problému. Zatiaľ som úspešné tehu nemala. Riešime to už 6 rokov.
Moja teta rodila v 40-tke neplánovane sa im zadarilo a bez problémov celé tehu.

autor
12. jún 2020

@kova85 nie nemáme, len veľmi zbežne zvažujem, či do toho ísť. Srdce mi hovorí ano a rozum nie.

lienocka2808
12. jún 2020

nepíšete či sa vo vasej rodine vyskytuje nejaká genetická mutácia, alebo nie. Ak nie, pravdepodobnosť je malá ( určite nie 50:50 ako niekto píše vyššie ), aj vo vyššom veku. Avšak s vyšším vekom určite stúpa. Ale stále je viac pravdepodobné, že budete mať zdravé dieťa.

lorilla
12. jún 2020

Sice moc neporadim, ale som v rovnakej situacii...takisto mi na genetike povedali ze by sa to nemalo opakovat. Ale napriek tomu mam obrovsky strach ist do dalsieho tehotenstva napriek tomu ze by som velmi chcela😊

vilma7
12. jún 2020

Prvé dieťa mesiac pred 41, druhé v 43 rokoch, obe deti zdravé, v cudzine žiadnu genetiku len kvôli veku neriešia.

autor
13. jún 2020

@lienocka2808 nie, nikto z rodiny nikdy nemal žiadnu genetickú poruchu, preto ma to tak zaskocilo

berika
13. jún 2020

Ide o to, že ak nikto v rodine nema geneticke poruchy, ešte neznamena že vy nemôžete mať. Jedná sa hlavne o tie zriedkavé. Ale radšej sa porozpravaj s genetikom, on ti to najlepšie vysvetlí. A testy z krvi sa robia len na 3 najčastejšie sa vyskytujúce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre