Graf bazálnej teploty

anavi2307
13. feb 2017

Ahojte, pisala som do temy grafy bazalnej teploty, ale nikto sa mi neozval, tak by som velmi pekne poprosila o vysvetlenie mojho grafu, dakujem. Brala som cca 5 dni antibiotika - zapal moc. Ciest, cyklus mam cca 33-35, max 42, mam pco.

catherinah
13. feb 2017

Co konkretne chces vediet?
Meras prvy cyklus?

anavi2307
autor
13. feb 2017

Treti, ci som vobec mala ovulaciu, ci som ju dobre urcila, taktiez mam stale kratku LF, ked dobre urcujem ovulaciu tak cca 7-8 dni preco to takto je? Dakujem

bienennest
14. feb 2017

@anavi2307 Ahoj, ak si pocas cyklusu prekonala zapal mocovych ciest, bude tazke tento cyklus vyhodnotit. zapal, ako aj ine ochorenie maju automaticky vplyv na tvoju bazalnu teplotu. je mozne, ze ti ovulacia nastala, ale tazko povedat kedy. skoda, ze si si nerobila aj ovulacny test, to by si lepsie vedela zistit presny den lebo tvoj graf je dost nejasny. Hodnoty v tvojom folikularnom obdobi su porovnatelne s lutelanym obdobim (nad 36.6 (hodnota ktoru si dosahovala v prvej casti) mas az od 33.dna ale aj tam je teplotny vzrast len minimalny). okrem toho, pokial to spravne vidim, je to prave obdobie kedy si uzivala tie lieky. zapal si mala ale uz aj predtym, takze preto su tie hodnoty take nestale.
Pokial viem, tie lieky na zapal moc. ciest sa nesmu v ziadnom pripade brat pocas tehotenstva (aspon tie ktore som mala predpisane ja sa rozhodne nesmeli), takze pockaj radsej so skusanim pokial budes zdrava. Preventivne mozes jest kazdy den za hrst susenych brusnic, aby sa ti zapal pocas nasledujuceho cyklusu nevratil.

bienennest
14. feb 2017

@anavi2307 este jeden tip, lutealnu fazu mozes skusit predlzit pomocou Vitaminu B6 (pyridoxinu). Kedze mas ale celkovo velmi dlhy cyklus, odporucala by som ti skor najskor upravit cyklus. To aj podstatne zvysi tvoje sance na otehotnenie.
Na to najlepsie pomaha uzivanie Vitex jahnaci extrakt a tiez pitie alchemikoveho caju. Mne sa tym podarilo upravit cyklus na peknych 28 dni. Treba to ale pravidelne uzivat aspon 2-3 mesiace aby sa videl vysledok. Skus si k tomu precitat tento clanok - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/prirodne-lieciva-bylinky-na-podporu-pl-mktisu/

anavi2307
autor
14. feb 2017

@bienennest dakujem krásne, no ja mám často tento problém ☹

kaki221
14. feb 2017

Baby co si myslíte o tomto grafe?...včera mierny pokles pod 37 a dnes zas niečo nad 37....znamená to,že sa blíži ms?....dnes som skúšala aj test,a vyšiel takto

bienennest
14. feb 2017

@anavi2307 Uz si skusala uzivat Inofolic? Prave ten sa odporuca pri PCO a tuzbe po otehotneni.

anavi2307
autor
14. feb 2017

@bienennest este nie, ale počula som o tom, chcem ist k doktorovi a opytať sa na to 🙂

bienennest
14. feb 2017

@anavi2307 Urcite sa ho opytaj. Je to volnopredajny liek, mozes si ho kedykolvek kupit v lekarni. Na Modrom Koniku najdes k nemu velke mnozstvo diskusii.. skus si niektore z nich pre inspiraciu precitat 🙂

ereska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niikee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monffiny
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre