Graf BT - ovulácia

22. jún 2021

Ahojte baby , prikladám graf . Podľa vás prebehla ovulacia podľa teploty ?

any_soj
22. jún 2021

Na potvrdenie ovulácie potrebuješ aspoň 9 platných hodnôt (platných že si napríklad merala v inom čase než zvyčajne, vtedy je neplatná), čiže z tvojho grafu sa nedá spoľahlivo určiť. A teda - ovulaciu potvrdzujú tri po sebe idúce teploty, každá musí byť vyššia ako 6 predchádzajúcich. A aspoň jedna musí byť vyššia aspoň o 0,2°C. To je teplotný vzostup relevantný na bezpečné určenie prebehnutej ovulácie. Čiže zatiaľ máš málo nameranych dní a ani vzostup nie je dostatočný. Najvyššia z nižších teplôt je u teba 36,6 preto vzostup ti potvrdí až ak by teraz prišla ako tretia vyššia teplota aspoň 36,8. Treba merať na dve desatinne miesta, teplomer s jedným zaokrúhľuje a neukáže spoľahlivo, či a kedy bol reálne nárast o tie 0,2°C. Viac teórie je na lpp.sk 🙂

autor
22. jún 2021

@any_soj Dalujem veľmi pekne za odpoved 😊uvidím teda o pár dni čo so mnou :D

lauritka
23. jún 2021

nevyzera to este po ovulacii, je dobre popritom sledovat aj ine zmeny, napr. hlien. usudzujem, ze by mali byt u teba vyssie teploty poovulacne. minuly cyklus si merala ?

autor
23. jún 2021

@lauritka minuly mesiac som mala biochemické tehu :/ bolo zistené aj z krvi .,
u mna ťažko sledovať podľa hlienu, nie vždy ho mám a hlavne mávala som anovulacne cykly :(

autor
23. jún 2021

@lauritka ale toto je bežne u mna poovulacna teplota , tak snáď 🙂 🙏🏽

lauritka
23. jún 2021

mas predchadzajuce grafy ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre