icon

Grafy bazálnej teploty

avatar
rybkaa
3. jún 2014

Baby, nová téma o grafoch BT, ovulačných testoch, tehotenských testoch a hľadaní duchov je tu 🙂
Ak meriate bazálnu teplotu a zapisujete si hodnoty do grafov, ste na správnom mieste. Poradíme, pomôžeme, podporíme.

Grafy si môžete vytvárať na nasledovných stránkach:
www.fertilityfriend.com
www.womenzone.cz
www.wunschkinder.net

Všetko o meraní BT a jednotlivých programoch na vytváranie grafov nájdete tu: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Dobré rady a pomoc ohľadom ovulácie, plodnosti i tehotenstva je na stránke http://www.fertility.sk/

Tak vitajte 🙂

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@alilka
@ikonica no možno sa vám to bude zdať smiešne ale ja už ani toľko nemám... mňa to IVF-ko úplne zodralo z peňazí 😞...tak musíme trošku usporiť...a potom...a na genetike sa koľko platí?...nech tam potom neodpadnem

avatar
alilka
2. máj 2019

@zuzik5891 chápem..my sme určite jedno "auto" pustili pri tých ivf a snahe mať dieťa .ale teda ak nemáš na toto ,tak potom nebudeš mať ani na vklad teda .ten stojí 210€ a kde sú ešte lieky..veď ale teda asi vieš keď si teraz bola..🤦🤦 je to des .ozaj ľudia čo nemajú peniaze sú v tomto smere úplne odpísani 🤷🤷😓 je to smutné..

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@alilka no nám keďže máme posledné embryjko odrátajú 70e lebo máme zaplatené mrazenie do konca roka...aspoň tak mi to vysvetlila koordinátorka naposledy... prolutex mám tiež viacero balení... iné lieky nepotrebujem keďže sliznica mi rastie sama...
Koľko trvá pokým sú výsledky z reprodukčnej imunológie?

avatar
pasikavamacka
2. máj 2019

@verona1989 inozitol aj ja mam Jarrow. folat mam v kombinacii s B12 a B6 od Jarrow -400ka a mam aj cisty folat 1000mcg od Now tak to striedam

avatar
alilka
2. máj 2019

@zuzik5891 jaaaj jasné hej tam zrovnavaju..inak ten prolutex je dosť drahý tiež že?ja beriem normálny progesterón ladypharma 200..ty ozaj neviem ako dlho sa čakalo. Asi mesiac alebo 6 týždňov .skús tam zavolať zajtra a všetko sa spýtaj určite ti povedia čo a ako..kto vie mi no chytia aj nejaký dobre termín ✊😉

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@alilka no prolutex stojí cca 35 e na týždeň...je to dosť drahé preto som rada že mám tých krabičiek viac... zavolám tam určite...som zvedavá čo mi povedia...a to že tam priateľ nepôjde nebude až tak vadiť?...netreba robiť vyšetrenia nám obom?

avatar
verona1989
2. máj 2019

@zuzik5891 no tak do PO s len tak ľahko neda dostat. Ten. Moj. Bol v michalovciach roky a do PO sa len cez známosť dostal. Ale v PO je čisté psycho. Nech tam ani nejde :D

avatar
alilka
2. máj 2019

@zuzik5891 to sa už všetko spýtaj tam .oni ti najlepšie povedia. 😁 Uuch to je obálka ten prolutex..prečo Bereš práve ten keď je taký dráhy?

avatar
ikonica
2. máj 2019

@zuzik5891 genetika v ke tusim 25-28 eur poplatok... Ja som bola v Ke pri Splne... Dr Palova ci tak nejak... Ale ked sa ide k nej na jej ine posobisko, tak tam sa neplati nic...

avatar
ikonica
2. máj 2019

@zuzik5891 nevadi ze on nepojde... Podstatnejsie je zistit ci tvoja imunita nebojuje voci spermiam, obalu vajicka, embryu a pod....

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@verona1989 no ak sa tam nedostane tak sa budeme až do jeho dôchodku vídať iba cez víkendy...SNV a Trebišov sú predsa len od seba dosť ďaleko 😭😭😭

avatar
evi38
2. máj 2019

@alilka blahoželám, si ťa ešte pamätám, keď si vždy krásne otehotnela a nedopadlo to dobre, v ktorom tt si? ešte raz veľká gratulka 🙂
@ikonica
@zuzik5891
@kakatulik
@monu66
@martinade dnes som bola babulky u jedného Dr., čo sa venuje TČM, akupunktúre a pod. Minule som bola 1 x len na konzultácii a povedal, že sa mu už podarilo u 3 pároch, že majú detičky...dnes mi robil komplet vyšetrenie prístrojom, ktorý ukáže ako Vám pracuje každý orgán, aby vedel čo a ako a nerobil akupunktúru len tak z brucha....vyšlo mi, že pohlavné orgány, maternica a vaječníky úplne super, čiže to problém nie je, problém som mala z chronického stresu a prepracovania, že mám slabé nadobličky a zlú štítku, pritom HP vyšiel výborne...on videl problém presne v tom, že ak Dr. nič nenašli, tak mi nasadili duphaston na 3 mesiace, ale ja som ho brala len 2, nakoľko nezabral + po vysadení som mala úplné výkyvy nálady, čo nemávam...povedal, že som musela byť hormonálne ok, a takto mi to len rozhodilo...potom mi našiel silné alergie, ale o nich som vedela, to už boli ďalšie veci, ale nepodstatné pre oplodnenie...potom mi ako keby s tým prístrojom nafingoval liečbu a čo by zabralo, na čo reaguje moje telo, tak, aby tie parametre boli v normálnych hodnotách...čiže u mňa je nedostatok jódu a medi...čítala som teraz o tom doma a presne vychádza, že sú dôležité pri otehotnení, pri nedostatku sa priberá, čo tu spomínalo už viac kočiek...takže mi zamiešal také kvapky a to mám každý deň 5 kvapiek užiť, podržať 5 min v ústach a prehltnúť, inak spánok 3 hod. denne bral ako chronickú únavu, oslabenie imunity, že mám vo svojom záujme nebrať si prácu domov, oddychovať a dať si občas aj alkohol 🙂...čítala som článok, čo tu dávala o melatoníne @martinade a tam sa tiež písalo, že nedostatok melatonínu znižuje funkciu otehotnenia, ešte tam bolo aj písané, že zlepšuje DNA spermií...to len k tej Vašej dnešnej téme, možno niekomu pomôže 🙂...inak ja som vegetariánka a mám intoleranciu na mlieko a to sú napr. rizikové skupiny, ktoré majú nedostatok jódu...tak budem užívať tie kvapky a kúpim si len ten melatonín na spánok, ktorý je podľa Vás najúčinnejší prosím?

avatar
alilka
2. máj 2019

@evi38 ďakujem..áno..mám toho za sebou ozaj dosť..som v 7tt dnes som bola na kontrolu a všetko Okey .srdiečko bilo tak som ešte stále v eufórii 💖💖

avatar
ikonica
2. máj 2019

@evi38 ja som brala od walmarku.. Ten ma 3 mg... Ostatne maju menej...

avatar
monu66
2. máj 2019

@evi38 to je super, ze ti Dr. zistil coho mas nedostatok, coho sa vyvarovat a nasadil ti kvapky 🙂 No co sa toho melatoninu tyka, tak ja si objednam od walmarku ako mi poradila @ikonica. Budem brat 1 tabletu denne, co by malo byt 3 mg.

avatar
monu66
2. máj 2019

@alilka krasna sprava a gratulujem 🙂

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@alilka dohodli sme sa tak s dr.lebo mne akosi akýkoľvek druh progesterónu slabo zaberal... Prolutex je síce drahý ale pichnem si ho raz denne a mám pokoj a viem že sa mi do tela dostane maximálna dávka progesterónu... nič nevytečie ani mi z neho nieje zle... akurát pokožka brucha dosť bolí a svrbí...
@ikonica viem že tvorím protilátky proti byčíkom spermií...to mi spravili v centre..ale neviem či robili aj na niečo iné...my máme genetiku tu v SNV... chvála Bohu aspoň niečo kôli čomu nemusím cestovať do iného mesta...len poplatky som nikde nenašla 🤔😁

avatar
pupik2508
Autor odpoveď zmazal
avatar
ikonica
2. máj 2019

To je ideal davka... Mozno v zahranici kupis lacnejsi ale ja som ho chcela hned, tak som kupila v lekarni... Este som mala od dr. Max nejaky a tam som bralaa 2 kapsule, lebo bol slabsi

@monu66

avatar
ikonica
2. máj 2019

@zuzik5891 mozno ziadne nebudu... Ako som pisala Palova v sukromnej ambulancii mala nejaky spracovatelsky poplatok ci co 28 eur ale keby som sla do statnej ambulancie kde robi, neplatila by som nic, ale termin by som mala asi o dalsi mesiac neskor...

avatar
alilka
2. máj 2019

@zuzik5891 jaaaj tak to je potom jasné 😉
@monu66 ďakujeme 😗

avatar
zuzik5891
2. máj 2019

@ikonica tak sa nechám prekvapiť o dva týždne v pondelok...ale som rada že tam pôjdeme obaja...❤️

avatar
martinade
2. máj 2019

@evi38 ja mám z iherb a ten má 10mg a spí sa mi po nom super 🙂 každý den namiesto 5-6 hodín 7-8 a cez víkend v poho aj 9 🙂 niekedy dôjdem domov a na hodku- dve si pospím po práci 🙂. Inak super že ti takú dobrú analýzu spravil...držím pršteky

avatar
ikonica
2. máj 2019

@martinade hmm nie je to zbytocne vela? Co som citala, 3 mg je akurat...

avatar
martinade
2. máj 2019

@ikonica možno, možno nie. čo som zohnala, to som kúpila...

avatar
magic08
2. máj 2019

Dievčatá, ovu testy na zistenie tehu sa od kolkeho DPO oplatí robiť?

avatar
olivia_0309
2. máj 2019

@magic08 aj mna by toto zaujimalo...hoci samu seba presviedcam ze testnem az ked bude MS “meskat” 2-3 dni😀

avatar
magic08
2. máj 2019

@olivia_0309 ja nevydržím ani náhodou. To si vravím od 1 DC. A dnes som 7 DPO a už ma tak pália prsty

avatar
magic08
2. máj 2019

@olivia_0309 a doma mám len tehu testy, čiže zbytočne míňať. Ty si kolky DC?

avatar
olivia_0309
2. máj 2019

@magic08 hm ja mam aj aj...a veeela vela vela...😅Poslem ti? 😉Ja som 10DPOa teploty mam zatial take ako nikdy🙏🏼 Tak uz ma taha ist do skrine, v ktorej mam tie testiky😁