Je tento ovulačný test negatívny?

zuzanacho
30. apr 2022

Ahojte 🙂 prosím vás, dnes som si robila ovulacny test. Vyšla mi slabá testovacia palička ale nezachytila som ovulacny hlien. Je test negatívny? Alebo je známkou blížiacej sa ovulácie?
Ďakujem 🙂

sense
30. apr 2022

@zuzanacho ovulacny test je pozitívny ak je testovania čiarka rovnako silná alebo silnejšia ako kontrolná. Ak je testovacia čiarka slabšia je test negatívny

zuzanacho
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
30. apr 2022

@zuzanacho pretože LH hormón máš na rozdiel od hcg v tele stále, len pred ovulaciou jeho hladina prudko narastie

sense
30. apr 2022
aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
30. apr 2022

@aurina ja som mala do teraz bielo, tak preto ma to dnes prekvapilo.
Teda až ten posledný test, kde je už testovacia čiarka silná bola ovulácia, áno?

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
30. apr 2022

@zuzanacho ak budeš mat pozitívny test tak by malo dôjsť k ovulácii nasledujúcich 12 až 48 hodín

zuzanacho
autor
30. apr 2022

@sense ďakujem 🙂
Teraz som si robila ešte jeden test a nebolo na ňom nič iba kontrolná čiarka.
Mohla som prehliadnuť v predchádzajúcich dňoch ovulaciu a táto slabá čiarka znamená už koniec ovulacie? Prepáč, že sa tak blbo pýtam ale začínam testy používať s ešte v tom nemám celkom jasno.

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
30. apr 2022

@aurina teraz som práveže netestovala v rovnakú hodinu. Vôbec mi to nevychádzalo.

sense
30. apr 2022

@zuzanacho testovať by si mala každý deň v rovnakú hodínu a nie z ranného moču, a predtým aspoň 2 hodiny nepiť. Prvý cyklus môžeš kľudne aj 2, doobeda okolo 11 a poobede. Neviem koľko dní testujes, kedy... Mohlo sa stať že si vrchol presvihla alebo ešte len budde

zuzanacho
autor
1. máj 2022

@sense ok.
Ty máš poskonceni ovulacie, teda po zaznamenani vrcholu, na teste ešte slabú čiarku? Alebo to ide rovno do biela?

zuzanacho
autor
1. máj 2022

@sense ešte mi prosím ťa vysvetlis jednu vec? Keď si urobím test a je pozitívny, to znamená že ovulácia nastane do 24-48 hodín. Ako dlho bude test ukazovať pozitívny ak si ho budem robiť aj ďalšie dni od prvého pozitívneho?

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
1. máj 2022

@aurina a ešte jedna vec 🙂 mala si prosím ťa niekedy len slabú čiarku na teste? Iba tak v priebehu cyklu?

zuzanacho
autor
1. máj 2022

@aurina ja som mala do teraz stále bielo, včera niekoľko testov štábu čiarku a večer už znovu bielo. Tak neviem čo si o tom mám myslieť.

V každom prípade ti ďakujem za odpovede. Začala som používať ovu testy a skoro nikde sa o tom nedá podrobnejsie dočítat. Tak som rada za objasnenie. 🙂

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
1. máj 2022

@sense ty si mala prosím ťa niekedy svetlu čiarku len tak v priebehu cyklu?

sense
1. máj 2022

@zuzanacho keď som prvý cyklus testovala každý deň tak áno takmer celý cyklus len 2 dní pred a deň po silnejšiu, a raz pozitívny, ale ja som to vedela aj podľa hlienu a bolesti kedy je ovulacia

zuzanacho
autor
1. máj 2022

@sense tak to je trošku iný prípad keď si to mala častejšie.
Ja stále bielo, iba ten jeden deň slabá čiarka. Tak teraz neviem, či to mohla byť ovulácia alebo len nejaký falošný poplach :D

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
1. máj 2022

@zuzanacho akú máš citlivosť testov, kolky DC si a aký dlhý máš cyklus? Kedy si testovala

zuzanacho
autor
2. máj 2022

@aurina prosím ťa ešte....
Keď si písala že máš stále aj mimo ovulacie svetlu čiarka, je ona niekedy slabšia a inokedy viac viditeľná? Teda kolíše ti LH?
Lebo ja mám teraz niekedy slabulinku a niekedy ju nevidno vôbec.

aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanacho
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anonym00000
30. jún 2022

@sense asi blbá otázka ale je hormón v tele aj pri užívaní HAK?

sense
30. jún 2022

@anonym00000 neviem nie som gynekolog

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre