Je v pohode mať prvé dieťa v 40tke?

16. mar 2023

Je v pohode mať prvé dieťa v 40tke?
Myslíte že je rozdiel medzi tehotenstvami, ak žena mala v 40tke prvé vs. druhé dieta v 40tke (prvé dieťa v 30tke)?

marianarem
16. mar 2023

Ja som mala prve (a jedine) v 41. Ma to svoje vyhody aj nevyhody. Fyzicky uz nevladzem ani zdaleka to, co v 20ke. Na druhej strane usetrim energiu na stresovani, v 20ke by ma rozhodili ovela vacsie prkotiny ako dnes. Cize za seba by som povedala, ze som taka sice o nieco menej akcna, ale zase vnutorne kludnejsia mama. Hoci zaciatky boli psychicky dost narocne tak ci tak.
Vyhoda je este aj taka, ze v takomto veku mi ludia do toho menej kafru. Vacsinou len ozaj stare babky nieco radia, tym pripadam este mladucka 🙂 A malokto sa pyta, kedy uz bude druhe 🙂
Co sa tyka tehotenstva, tam som vek nejako nepocitovala.

kabinka11
16. mar 2023

Mám 40 a popravde co sa týka fyzickej stránky neviem si to predstaviť už. Mam 2 deti, tak už to nepripadá do úvahy. Keby som deti nemala tak idem do toho. Človek sa aj tak v konečnom dôsledku musí prispôsobiť situácii.

domkakvet
16. mar 2023

Ak sa ti to v takom veku este podari, tak nevidim dovod vtedy nemat dieta, ale pravdepodobnost otehotnenia je minimalna a este obzvlast ak ide o prve dieta.

dominikamacakova
16. mar 2023

Ja by som do toho nešla, ale záleží na každom. Veď ty budeš vychovávať, ty sa tri roky nevyspíš, ty ho budeš živiť atď.

gabika0825
16. mar 2023

Mám dve v okoli, nechcem tá odstrašiť, ale obe majú od pôrodu zdravotne problémy, jedna ešte počas tehotenstva skoro celé bola na rizikovom, po porode prišli ďalšie problémy, druha po porode slabý infarkt. Jedna mala 41 a druha 43 keď rodili.

daren1
16. mar 2023

Mam kamošku ktora mala prve dieta dost po 40 a druhe o rok, je z nej usmievava , pohodova, a celkom akcna mamina stale v pohybe, a naopak v susedstve maminka 30+ jedno dietatko, gula sa svojim tempom, flegmaticka k dietatku, k životu.....
Takže vo veku to asi nebude

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
16. mar 2023

V pohode to je, ak si ty s tým OK ale rozdiel tam určite je, v tehotenstve v 30tke alebo v 40tke. Ja som cítila rozdiel v tehotenstvach a to som mala 30 a 34.

maximiliana
16. mar 2023

Mam 42...prve som mala ako 27 rocna a teda za mna je to teraz s druhym ovela lepsie... tehotenstvo pohoda, doktor povedal, ze davno nevidel take dobre vysledky, porod brnkacka, dve hodiny aj s cestou 😂 a mam pocit, ze som menej unavena ako pri prvom... ale, mam naozaj skvele, kludne, usmiate, nenarocne dieta, ktore v noci spi a nikdy som nebola typ, co kvasi na zadku... takze vsetko je individualne... ak by som nemala dieta ziadne, tak rozhodne do toho idem

maminkadeticiek
16. mar 2023

Urcite to nie je v pohode,ani normalne,ale samkzrejme sa to da v pohode zvladnut.Hlavne nech je babatko zdrave.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
16. mar 2023

ja už by som do toho nešla... len to som ja, mám deti , prvé som dokonca mala ešte ako študentka....
je to len môj pohľad, ak si ty rozhodnutá tak prečo nie...

ailiba
16. mar 2023

Podla mna ti tazko niekto poradi objektivne, lebo kto mal dieta v 20tke si nedokaze predstavit, ze by ho mal v 40tke. Napise, ze uz teraz tak nevladze, ale kedze si to dana mamicka presla uz vtedy, tak je na tom v 40tke uplne inak, ako zena, ktora ho porodila v 40tke. Aj zdravotny stav je individualny... Za mna je rozhodujuci pocit zeny, kedy sa na to citi a ma materske pudy a nejake to zazemie a pravdaze moznosti (podari sa).

miadi
16. mar 2023

Kazdy clovek je predca iny. Niektore zeny mali prve v 20 a tretie v 40 a vnimaju to inak . Niektore mali prve aj druhe po 40 a vnimaju to pozitivne ine negativne. Jedna mà zdravotne problemy ina nema ziadne. Ved kazdy sme iny. Niekto je “ stary “ v 30 a ina osoba je energeticka aj v 70ke. Niekto je cely zivot slimak iny je raketa. Ty sa Musis poznat a tusit ake to je pre teba . Ja som mala prve v 33 a druhe tesne pred 38 a teho boli obe v pohode ( v tom prvom mi len bolo mega zle ale aj to sa stava) druhy porod bol tisic krat lepsi. Zalezi na okolnostiach nie na veku . A kojila som dlhodobo obe deti. Nevadilo by mi mat aj tretie po 40+ som zdrava fit osoba. Ty musis vychadzat zo svojho zdravotneho stavu zivotnej energie atd. Nikto ti nemoze zarusit ci to bude pre teba super alebo naopak .

tiezjedna
16. mar 2023

záleží aký máš mindset, ako sa staviaš k životu a s kým si to dieťa spravíš😉 Pre mňa je tu ale jedno zásadné ALE a netýka sa veku, v ktorom dieťa porodíš. Týka sa toho, čo bude o 10-15-20 rokov. Pretože ten zásadný rozdiel bude vidieť a cítiť práve tam.

kiwi3
16. mar 2023

tak jasne, ze zeny, ktore mali dieta v 20 az 30 napisu, ze je to neskoro. empatia sa velmi nenosi a okrem toho su uz teraz vacsinou vystavene a unavene, tak si to nevedia ani prestavit. zeny, co deti nemali, alebo mali v podobnom veku, to vacsinou vidia inak. a ano, aj v tomto veku mali zeny vzdy deti (len za sociku sa to nenosilo), takze neviem, cim by to malo byt nenormalne.

matkahelka
16. mar 2023

tehotenstvo pramalo suvisi s vekom.poznam 2 25 rocne, co cele tehu pregrcali, chodili na infuzky do nemocnice, lebo rapidne chudli. a poznam 40 plus rocne, co v 8 mesiaci chodili po tatrach ako kamziky. ja som prvu dceru mala pred 30, druhu presne v 40. druhe tehotenstvo som mala ovela lepsie, pohodivejsie, citila som sa ovela lepsie. a aj pristup k dietatu mam ovela lepsi ako pred rokmi pri prvej dcere. som pokojna, vyrovnana, sme financne zabezpeceni, cize nestresujem nad kazdym zbytocne minutym eurom, spavam s malou cele dni, uplne inak som nastavena, ako pri prvej dcere.

baskustek
16. mar 2023

V dnešnej dobe už nič nevídané, aj keď sú určité riziká, ale záleží aj od tvojho zdravotného stavu, či máš ešte vôbec schopné vajíčka, či je tvoje telo ešte pripravené na takú veľkú záťaž nielen počas tehotenstva, ale aj prvé roky po pôrode, ktoré sú pre ženu veľmi náročné po fyzickej a psychickej stránke...

tiezjedna
16. mar 2023

@baskustek "prvé roky"??? 😲 Mám tri deti, ale nič psychicky ani fyzicky náročné som neregistrovala ani mesiace, nieto "roky"...

sirka9
16. mar 2023

Mala som prvé v 40. Tehotenstvo ukážkové, nikdy mi nebolo zle a ani ziadne ine problemy som nemala, v 8 mesiaci som vyzerala ako lepšie nájdená, pribrala som iba 8 kíl. A to sa nedá povedať, že by som bola športovo aktívny človek. Začínala som s váhou 65 kíl pri 175 výške. Prenasala som týždeň. Pôrod, nečakane rýchly po vyvolavacke, bez nastrihu, bez poranení. V podstate ani neviem poriadne ako som porodila, muž nestihol prísť od dverí na sálu. Malička od narodenia úžasné dieťa. Dnes má rok a 3 mesiace a ja mam za celý čas asi dve noci, kedy som sa moc nevyspala. Inak som vyspata do ruzova. Psychicky som vyrovnanejsia s mnohými vecami viac. Ale teda, každá žena je iná, každé dieťa je iné. Takže urobiť si obraz o tom, či je to ok alebo nie, sa z príbehov iných urobiť nedá. 😁

jazula
16. mar 2023

Prvé dieťa som mala tesne pred 40kou. Tehotenstvo aj pôrod úplne v pohode 🙂. Malá bude mať dva roky a súrodenca asi už nedostane, bojím sa, že uz by sme prepískli svoje sily, mať v 60ke 17ročného puberťáka…

zuzanockamt
16. mar 2023

Určite by som do toho išla, keby som dieťa chcela. Nehľadela by som na názory iných. Ja som mala druhé krátko pred 40-kou a pohoda.

zorkahorka
16. mar 2023

Zalezi od tvojej kondicky, dusevneho nastavenia, zivotneho stylu, priorit. Prve som rodila ako 36rocna, druhe mesuac po mojej 40. ked bola mama v tom veku, ja som mala sladkych 20 😁 moj muz je rovnako stary a veru, niekefy lezime na gauci a odfukujeme so slovami: deti treba mat v 20-tke 😁 no ale clovek si nenavybera 😁 sme unavenejsi, ale o nic deti neukracujeme - bicyklujeme, turistikujeme, lyzujeme, vyletujeme... Kym vladzeme... Poznam mladsich rodicov a ani z daleka s detmi tolko nebehaju.
A v niektorych pripadoch to uz nesilim, sadnem na gauc a nech mi daju vsetci pokoj. Lebo niekefy som fakt grogy.
Najma moj muz si deti uziva na maximum. Hovori, ze vnucat sa mozno nedozije 🙂
Druhe tehotenstvo som velmi pribrala, bola som unavenejsia. Porod bol ok, aj zotavovanie. Akurat mi ostali navyse kila, ktore akosi nejdu dolu ☹

sono2
16. mar 2023

Poznám minimálne 3 po 40 ale nie prvorodičky a úplná pohoda

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
16. mar 2023

@marianarem "malokto sa pyta, kedy uz bude druhe" toto je dobreeeee bože toto je tak dobréééé 😂😂😂😂😂 až ľutujem, že mi to nikdy nenapadlo 😀

svetlonos
17. mar 2023

Pokial si v pohode ty sama, tak ano. Pokial su aj ostatne okolnosti ok, tiez ano. Ja by som najradsej mala dieta v 20tich, zabezpecene. No kto to vtedy je 😁? Predsavzala som si, ze v 40tke budem mat uz mi umalne skoro dospele deti. No osud to zariadil inak, ale uplne. Casom po otazkach kamosky, tak co ty kedy prve - som odpovedala: No vtedy, ked mi ho tvoje prve iz bude vediet postrazit, aby sme mohli ist na party my 4 dospeli 😂. Treba si dat ozaj pozor, co clo ek povie. Keby som takto vedela trafit cisla ba loto 😁. Takze prve som rodila, ked jej prve malo 16 rokov, len ta party sa zatial nekonala kedze za chvilu rodim znova, v tej 40tke. No musim uprne uznat, ze z tej puberty mam obavy a musim sa na nu zacat naladovat 😆
Inak tehotenstva obe fajn, az na tu potvoru cukrovku tehotensku.
To mas fakt velmi individualne 🙂 A ty uz si tehotna, ci sa este len chystas?

rivini
17. mar 2023

Prve som mala v 36-ke a teraz, ked ma rok a pol, uvazujeme o druhom. Cize ak sa podari, tak pride tesne pred 40-kou. Zvladam v pohode, vek zatial nejak nepocitujem, ale sportujem, udrziavam si vahu, staram sa, by som rychlo nezostarla😂. Je to take individualne. V skupinke s mamickami, s ktorymi sa stretavam, mame mamicku, ktora v 23-troch ledva vyjde hore schodmi, aj taku, co ma 42-ke prve dieta, beha maratony a vyzera ako Pippa Middleton😂.

elenajezova
17. mar 2023

No lepšie ako nemať dieťatko. Ale ideálne to nie je ani náhodou.

baskustek
17. mar 2023

@tiezjedna "nič fyzicky ani psychicky náročné si nezaregistrovala?" teraz neviem, či to bola irónia, alebo si naozaj taká superwoman. Akože pôrod, nočné kojenie, chronická nevyspatost, neustále utišovanie, nosenie, dávať pozor, aby sa dieťaťu nič nestalo, stále za ním behať, atď...nie je pre ženu fyzická a psychická záťaž po bezstarostnom slobodnom živote??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre