Keď cítite ovulku bolesťou, kedy nastane ovulácia?

fema
5. feb 2012

mávate bolesti pri ovulácii? viete ovuláciu odsledovať týmto "znakom"? a ovulácia nastáva u vás vtedy ako cítite bolesť alebo až neskôr?

kukucg
5. feb 2012

Niekto hovori ze ma bolesti pred ovu a vlastne s ovu sa to uvolni, niekde som zase citala ze bolest prichadza po ovu, pretoze tekutina co je vo foliku vraj stipe, ja mavam bolesti v den ovu ale neviem odhadnut ci su vlastne pred nou alebo po nej. Tento mesiac som ich mala tie ale vyzera ze ovu nakoniec ani nebola.

bamb27
5. feb 2012

@fema myslim ze to je tazko povedat, kazda zena citi ovulku inak, teda niektora aj neciti, ja osobne citim jeden mesiac viac iny menej, povedala by som ze som senzibilnejsia na pravy vajecnik,,, osobne to pocitujem nejak tak ze 2-3dni citim bolest, nic vyrazne, skor som sa par krat zlakla ci som neprechladla, kym som pochopila o co ide,,, a ten posledny den su tie bolesti uz ovela silnesie az ako krc, alebo pichanie, ale dost silne a potom to proste zrazu prestane,,, folik ako dozrieva tak rastie, robi sa na vajecniku kvazi akoby bublinka, cize urcity tlak na tkanivo vajecnika tam je, az kym je taky velky ze folikul praskne a vajicko aj s tekutinou sa vyleje a putuje kam ma,,, plodne dni trvaju vzdy dlhsie, myslim ze u mna ta najsilnejsia bolest nastala prave tym prasknutim, lebo potom zrazu bolo dobre,,, a teda urcite kebyze sa snazime, co sa nesnazime, tak by bolo vhodne uz pritych prvych slabsich bolestiach vpustit dnu spermijky, aby boli nachystane a cakali na vajicko ...si teda tak ja osobne, laicky myslim ,,,opravte ma ak bludy pisem 😉

strihalka
5. feb 2012

ovulacni bolest, je bolest pri kterem vajicko nabira na velikosti.....jakmile praskne a putuje bolest vetsinou ustane.....ja vzdy citila, ze ovu prichadzi....pote aj potvrzeno ovu testem, pozdeji aj hlenom....takze bolesti jsou predchudce pred prasknutim vajcika, jakmile bolest skocila, ovulace prave porbehla...

barbora21
6. feb 2012

Ja mavam tiez bolesti - pichanie a napr. ked dlhsie sedim a potom sa rychlo postavim tak to dost silno citim. Myslim, ze u mna je ta bolest pred ovulkou a potom nasleduje ovulka ale na isto to neviem 🙂

maryah
6. feb 2012

ja som mávala tiež ovu bolesti asi jeden deň a potom nastalo také intenzívnejšie bolenie a prestalo to, vtedy mi pravdepodobne vajíčko prasklo a putovalo do maternice no a aj ten hlien...
presne ako povedala @strihalka

sjuznova
27. mar 2012

ahojte dievcata. mam podobny problem. resp. sa iba domnievam. mala som cystu na lavom vajecniku (uz po niekolky krat). po kontrolnej navsteve gynekologa bolo potvrdene, ze "odisla" s menstruaciou. ale momentalne citim stale bolesti v podbrusku. obcas pri pupku, a na krizoch. (hlavne, teda iba prave na tom lavom vajecniku).
teoreticky by mohlo ist o tieto ovu. bolesti. no kinedy som to este nemala, a trva to uz niekolko dni. preto zacinam mat strach. :(

vdaka za pripadne komentare. pekny vecer.

bibinkaleo
30. júl 2012

ahojte je mozne 16dc som mala pizitivny ovu atest aj som mala mierne bolesti e tutumutu
m sme robili az a 18dc mohla som mat este ovulku alebo uz nie skor sa nedalo priatel pracovne prec bol..

viktorka555
9. aug 2012

ovulácia trvá 24 hodín, po nej už asi nie je schopne vajíčko prijať spermiu, len predtým, lebo spermia žije asi 72 hodín, bolesť je pri prasknutí folikulu

lauritka
18. aug 2012

ovulacia je len kratky moment uvolnenia vajicka z folikulu.vajicko je zivotaschopen 12-24 hodin.
ovulacna bolest byva vacsinou pred ovulaciou, niekedy aj kratko po nej.
bud to sposobi tekutina, ktora sa uvolni po prassnuti z folikulu alebo predtym,popichavanie vajecnikov pri raste folikulu.

mojedieta
29. dec 2012

Ja mávam tiež bolesti vo vajecniku raz v jednom potom v druhom na druhýmesiac a teraz som mala aj bolesť v krížoch na ľavej strane. Tiež som rozmýšľala či tie bolesti nesúvisia s sprasknutim vajíčka. A vy ste mi pomohli ..ďakujem
Ospravedlňujem sa že som založila podobnú tému nevedela som :'(

semancikova
29. dec 2012

Chcem sa opytat kedy su ovulacne dni s partnerom sa snazime uz2 roky o babo a nic.dakujem

zuzannaaa
16. mar 2015

Od ked y sa snazime tak citam a zistujem nove a nove 🙄 veci ohladom tehotenstva priprava Atd.....
Uz aj aj som si vsimla ze strede ciklu ma boli chrbtica hore nad zatkom. Dost silno, potom som si vsimla ze ma picha pobolieva stekli ani sama neviem aky je to pocit Pod bruskom raz vpravo raz v lavo potom sa citim slaba unavena a za par dni to prejde ...... Traz citim lavy vajecnyk asi sa ovu zacina ... Opeavte ma ak sa mylim. ...diky

blahowoman
16. mar 2015

Ja ked mam ovulačné dni, tak mám neskutočne bolestivé prsníky, ale také, že ani dotknúť...prejdu 3-4 dni a už nič nebolí... ... vtedy sa keksu z dialky vyhýbam 😀

patkaza
22. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja niekedy mám počas oulácie kedy nie .. neda sa podľa tej bolesti radiť .. najlepši je zistiť kedy má žena ovulácie pomocou ovulačných testoch, najviac sa mi osvedčili také papieriky http://akoapreco.com/ako-dlho-trva-ovulacia/

lienka1987
28. nov 2015

baby od kedy sa snažíme o bábätko teda od začiatku júna snažím sa všímať si svoje telo..teraz som 11dc a dva dni mi bolo na vracanie a dnes ma picha pri pravom vajecníku,viem, že blba otazka, ale môže to byť príznak ovu? pila som 8dni cca alchemilku a už týždeň pijem grepovy dzus a jem grepy..minuly mesiac som stala pri kopírke bolo to cca v strede cyklu a taká bolesť vo vaječníku až mi slzy vybehli..a po ms mávam tak od 5dc do max 18dc nenormalnu chut na sex 🙂 manžel vtedy nechápe 😀 ..možete mi prosim poradit či súto príznaky ovu? V niektorých skupinach si sleduju hlien, bazalnu teplotu a robia testíky na ovu, ja to moc nechcem, nechcem tomu obetovať svoju psychiku..ďakujem za akúkoľvek odpoveď..

dzanem
24. dec 2015

Ahojte prosim o nazor,vodovy hlien bol 10 dc a velaa,11-12 bol tiez ale viac tahavy,13 den sa menil uz na kremovy,avsak velke bolesti brucha prisli 16-17 dc,bola ovu az vtedy?

smile31
28. jún 2017

ahojte baby, ja mam taky problem, že dosť ovu cítim, pred 3 mesiacmi som vysadila HAK a od vtedy je to hroza... vzdy cca medzi 14-17 dnom cyklu mam bolesti, ale také, že ma všetko štípe a reže úplne ako keby som mala zapálený močový mechúr,už neviem co by som si na to dala ako by som sa tej bolesti vyhla... uz sa mi to stalo 3x kazdy mesiac.... lekar mi len povedal aby som si to sledovala ci to byva cca v plodných dnoch....prvé 2 mesiace bolest prisla na 15-16 den tento mesiac na 14ty.... nevedeli by ste poradiť čo na to? :/ dakujem inak ešte otazocka ako je to s ovu? je mozne ze raz ju mam na 14ty den cyklu a inokedy na 16ty?

miska1973
11. jan 2018

@smile31 ahoj skús piť alchemilkovy čaj , ja ho pijem vzdy od prveho dna cyklu po 12 deň , potom by mala prísť ovulacia, nebudeš mať také bolesti a ani menstruacia nieje bolestivá, caj je viacmenej na upravenie cyklu , pijem ho preto len 12 dni , lebo dr mi povedal že ak by bolo vajíčko oplodnene alchemilka je dosť silná a dokáže plod zabiť , držím palce

nikolamel
25. máj 2018

Ahojte baby potrebujem poradit. Mam 25 rokov a tento mesiac v strede cyklu som mala bolesti v krizoch a akoby na lavom vajecniku. Bola to taka pichlava bolest a potom po par dni mi to preslo. Teraz vo stvrtok som dostala menzes a dnes v piatok mam zase bolesti v krizoch a lavy vajecnik. Beriem uz asi 6 rokov HA a este som toto nemala. Bola som aj u lekara byvam totiz v zahranici ale tu mi povedali ze si mam dat ibalgin od bolesti.Prosim poradte. Dakujem

darja12
28. júl 2018

a ked mávam pravidelné bolesti v strede ms cyklu, je isté, že mám ovuláciu? mám pritom aj bielkový hlien..takéto bolesti mám odjakživa... s porodom sa to trošku zhoršilo, ale trvá to len cca 10 hod, nič hrozné, aj ked dosť bolestivé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre