Kedy ísť k lekárovi pri snahe o dieťa?

klip0
5. mar 2021

Baby myslite ze siesty cyklus snazenia je priskoro ist k lekarovi? Mam 24 rokov. Snazime sa vzdy kazdy druhy/alebo kazdy den. Nenechávame to na nahodu, ze bud trafime alebo nie.
V juni mam mat preventivku, tak neviem ci pockat dovtedy, alebo ist uz teraz.

zuvelyn
5. mar 2021

Choď s povedz ze sa snažíte rok inak s tebou žiaľ nebudu nic riešiť 😑 urobia ti aspoň zakladne vyšetrenia na hormonalny profil, mozno hematologia.

evinqua
5. mar 2021

@klip0 mas nejake problemy? Co sa tyka otehotnenia na to su dvaja. Ja som sa osobne natlacila po 3 neuspesnych mesiacoch a chpdila som na folikulometriu, muz bol na spermiogram, boli sme sice starsi /32,36, ja som nemala problemy s cyklom ani nic, ale ked sa dalo, sli sme na to tak planovane.

klip0
autor
5. mar 2021

@evinqua mam pravidelnú ms, ziadne problémy som n8kdy nemala. Akurát za toto obdobie sa mi jz 2x stalo ze vysiel pozitivny test este pred MS, samozrejme len slaba ciarka a najblizsie 3 dni este viac slabla a prisla MS. Prvy pripad som dostala nejaky virus od deti (ucim v MŠ) a druhy krat som mala covid. Neviem ci to o niecom znaci, alebo..

lavienocka
5. mar 2021

Podľa mňa ešte pockaj do júna, kľudne to spomeň na preventívke. Mne Dr povedal, ze pol roka je ešte málo, že najskôr keď to bude viac ako rok mam prísť. 😗

vierocka888
5. mar 2021

Poviem ti tak. Aj ja som mala cyklus ako hodinky, všetky vyšetrenia vždy ok. Snažili sme sa par rokov a nakoniec nám v centre asistovanej reprodukcie zistili, že manžel je skoro úplne neplodny a ja mam PCO, zlu štítnu žľazu a trombofilne stavy.... a to som predtým bola zdravá- vraj...
Takže určite by som riešila aj muža, to za prvé. Za druhé by som si zašla na endokrinológiu a zakladnu hematologiu. Keby sme čakali dlhšie, uz by nám.asi nebolo pomoci, manželov stav sa zhoršuje...
A to mal 27 ked sme šli do centra.... takze určite to netreba ani preháňať ale ani podceňovať... základné vyšetrenia by som si žiadala urcite

cookie29
5. mar 2021

Pol roka je malo, zvycajne sa chodi po roku. A mozno ze sa prilis "snazite"

klip0
autor
5. mar 2021

@vierocka888 a dovtedy mužovi nerobili ani spermiogram? A tieto vysetrenia riesit cez gynekologa? On na ne posiela?

klip0
autor
5. mar 2021

@cookie29 ako myslis prilis?

vierocka888
5. mar 2021

@klip0 nie, nikdy nepotreboval spermiogram, takže ho neabsolvoval. Až keď som ho naň objednala do CAR a ďalej sme to už riešili tam podľa zlého výsledku... Na stitnu žľazu ti zoberie krv aj obvodný lekár a na hematologiu potrebuješ tiež sprievodný lístok, ale neviem ci tam aj gyn posiela. Opýtaj sa a uvidis🙃

mariska1989
5. mar 2021

Po pol roku s tebou nebude robiť nikto nič ...za ďalšie to že to robíte čo druhý deň alebo každý deň tak nerobíte ok .nestihnú dozrieť spermie potom je výsledok aký je ..takže po ms si od 12 dňa rob ovu testy ak nevieš ako tak není problém pisnuť bližšie info .a keď budeš mať krásne dve čiarky na ovu teste tak do 72 hodín prebehne ovulácia tak vtedy keď už tak každý deň že v čase pozitívneho ovu a aj po ďalší deň . A sňať by s mohlo udržať a môžeš byť tehu

klip0
autor
5. mar 2021

@mariska1989 skusala som uz aj ovulacne testy 2 mesiace, vtedy tak presne ako pises a aj tak nic :(

mariska1989
5. mar 2021

@klip0 tak si zajdi k dr povec že sa snažíte už 14 mesiacov napr a že ti už vyšli napr tie testy že ti to posunulo ms o 5 dní napr . Nech ti urobí hormonálny profíl aspoň a poprípade či by nemohla/ nemohol dať duphaston

makova333
5. mar 2021

@klip0 nepocuvaj rady typu "prilis sa snazite" nic take neexistuje. Po druhe, pol rok snazenia nie je vela, ale ani malo. V tomto case je namieste spravit zakladne vysetrenia spermiogramu, tvojho hormonalneho profilu a gynekologicke vysetrenie s folikulometriou. Podla vysledku uvidis, ktorym smerom sa vybrat.

sense
5. mar 2021

Pol roka je krátka doba a veľa robí aj psychika.... A testuj až keď ms nepríde...
A @cookie29 tým myslela ze sa príliš sústreďujete na snaženie.... Ze ste z milovania a vychutnáva ia si jeden druhého spravili produkciu dieťaťa....

adula12
5. mar 2021

tlacis na pilu a mozno aj preto sa nedari. praveze nie je dobre casto sexovat, lebo su potom nekvalitne spermie. 😉 skuste to trosku obmedzit a sexovat s laskou a nie len preto, ze chces dieta. gynekolog odporuca sexovat kazdy treti den co sa tyka oplodnenia. inak k dr sa chodi vacsinou po roku snazenia. ale v juni kludne spomen, ze sa vam nedari. teraz tam zbytocne pojdes, uz tie 3 mesiace vydrzis.
poviem ti moj pripad... my sme sa tiez cca 7 mesiacov snazili. furt ako blba som si testy robila a nic. az raz som si povedala, ze kaslem na to, ze to pride samo, bola som este mlada, mala som cas. a po 2 mesiacoch som bola tehu. 🙂 a druhe dieta sa nam podarilo na jeden jediny nechraneny styk. ani sme nechceli. 😀

klip0
autor
5. mar 2021

@makova333
@sense
@adula12
Ako viem mozno sa nato príliš sustredim, ale mam pocit ze kazdym mesiacom trosku menej, aj ked podvedome ma to trápi. Ono ked viem ze teraz mam plodné dni, teraz sa moze zadarit, tak je tazko nemysliet nato.
Tak asi tomu dam este jeden cyklus, toto predsa bol cyklus (ms ma byt v pondelok a test uolne biely dnes takze nic) kedy som mala koronu so zlým priebehom. A ak nie tak asi zbehnem k lekarovi.

sense
5. mar 2021

@klip0 tak na test je ešte skoro... Počkaj ci príde a ak nie až potom testuj... Zbytočne sa stresujes... A co sa lekár týka... Veď počkaj už do tej preventívky a uvidíš.... Možno sa dovtedy zadari

cookie29
5. mar 2021

@klip0 no proste je to nie milovanie ale vedome plodenie. Psychika je svina... Ste mladi, mate cas, milujte sa prirodzene, ked mate chut a nie podla kalendara a vypoctov. Akoze ono vas podvedomie aj tak dotiahne 🙂 takze naco este vedome...
A sorry, ale ja nesuhlasim s nazormi zien, ktore odporucaju klamat lekarovi... uprimne mu povedz na preventivke co a ako ziadne prehananie...
Vies, keby si mala 35 tak poviem dobre, je cas skusit s tym nieco urobit, ale mas len 24 a aj ked po dietatku urcite tuzis, niekedy je najlepsim spojencom cas.

werony_n
5. mar 2021

Podľa mňa najväčšiu chybu, ktorú baby robia, keď sa snažia mať bábo je že sa veľmi upínajú na tie plodné a neplodné dni, sťahujú si appky , riešia kedy majú ovuláciu, kedy je najväčšia šanca otehotnieť. Kašli nato, nikdy som toto neriešila, nepočítala som si žiadne dni, netlačila som na pílu, mala som proste nechránený sex a čakala som, kedy to vyjde, nemala som ho každý deň len preto, že chcem dieťa, ale mala som ho vtedy, keď som mala na neho chuť. A vyšlo to. Držím ti prsty 🙂

adula12
5. mar 2021

@werony_n presne . ja som oba razy otehotnela mimo plodnych dni. 😀

misa11111
5. mar 2021

@klip0 možno máš anovulacny cyklus

klip0
autor
6. mar 2021

Dakujem baby, dohodli sme sa teda ze tomu dame este mesiac a ak nic tak pojdeme k lekarovi, aspon preistotu zistiť ci nieje nejaky ocividny problem na riesenie ktoreho staci malicko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre