Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

jejke
5. okt 2007

Jaaaaaaj to si mala asi dobry porod ked tak skoro uvazujes o dalsom, ze? 😉
Ja som pred chvilou pisala do inej temy ze asi dvojrocne potrebuje surodenca,tolko 🙂 moj nazor.

maaja
5. okt 2007

ja som si myslela, ze druhe dieta tak skoro po prvom nikto nechce/neplanuje ... ale uz som tu videla tolko maminiek co maju taky maly vekovy rozdiel ... dokonca aj ja uz som mala taku myslienku a asi este aj mam ... ale vźdy "zvitazi rozum" a povie mi ze nie ... mne sa to zda skoro, asi by som sa zblaznila ...
na druhej strane - asi by som si mala doplnit pas, ze som "snazilka" ... lebo "ideme naostro" 😀

vilki
5. okt 2007

ahoj katka, ty uz teraz uvazujes nad druhym?mas asi dobre babo, ze? ja pri tomto mojom malom certikovi nad druhym vobec neuvazujem, aspon zatial...ale moj muz mi s tym pili usi uz par mesiacov ze kedy druhe... 😎 takze neviem kedy je ten spravny cas, asi podla toho ako sme na to pripravene...ja este asi take dva rocky pockam...

maaja
5. okt 2007

asi je dobre ked to starsie dieta je trosicku samostatne - sestra ma rozdiel medzi detmi 3,5 roka a o sa mi zda fajn ...

katka432
autor
6. okt 2007

mi by sme chceli co najskor,nech sa ma neita s kym hrat...a jejke,porod nebol nic moc,ale tak,prezila som ho horsie bolo to vsetko po porode,ale neita mi to vynahraduje
maaja,aj mi asi pojdeme nato,bo nech nam deti vyrastaju spolu,a lahsie sa zabavia a tak,ked maju velky vek.rozdiel,uz si podlamna tak nerozumeju.no neviem
vilki,prave naopak,je uplne hrozne zlaaaaa,cely den nespi len mrnci a vymysla,ale uz to bude dufam,ze len lepsie a lepsie,ja urcite nechcem mat len jedno dieta,tak som myslela,ze ked budu dve,budeme mat toto priserne a zaroven pekne obdobie cimskor zasebou,bo neviem ci by som sa na druhe uz neskor odvazila 😀

biccy
6. okt 2007

Katka,ja by som chcela druhe babätko asi tak o 6-7 rokov.Ale najprv musim presvedcit draheho 😠 ,lebo on uz dalsie nechce. 😠 ☹ Ale dufam,ze ho za tych 6 rokov presvedcim. 😀 🙂 🙂 🙂

Maaja,pises,ze by si sa zblaznila,keby si teraz mala druhe babätko a zaroven pises,ze idete "na ostro". 😅 Nechapem. 😕 😔

mirka4
6. okt 2007

no ja chcem druhe babo tiez az tak za 8-9 rokov, nech mala trochu viac vyrastie, lebo ako maaja pisala, asi by som sa fakt zblaznila. A aspon mi aj mala pomoze s druhym drobcom.

vilki
7. okt 2007

katka, dufas ze bude lepsie a lepsie?u nas je to skor naopak, cim je starsi tym horsie...kym este len lezal alebo sedkal tak sa to dalo vydrzat, dala som mu hracky tak si ich pozeral...ale teraz ked sa naucil chodit tak nestiham nic len behat za nim...neviem si predstavit mat prave teraz male babo, pri nom by bolo treba byt 24hod. denne ale aj pri samkovi este musim byt 24 hod. denne a niekedy mi je tych 24hod. malo lebo nic nestiham...ked zaspi tak si na chvilu unavena sadnem a za chvilu je uz hore... 😒 😅

tessa
7. okt 2007

vilki,
nas Mato ma 14mes. a ked mal rok, vysadila som HAK a na prvy sup sa nam zadarilo druhe babo 😉
Mala som segru o 6 rokov starsiu, nerozumeli sme si az do mojej 18tky, lebo tam bol velky vekovy rozdiel 😖
Preto som si uz vtedy povedala, ze ked budem ma ja raz deti, chcem minimalny odstup medzi nimi 😉
Matko bude mat 21mes, ked sa nam druhe narodi, bude to poriadna makacka, ale zvladli to aj ine maminy predomnou, tak preco by som to nemala zvladnut ja? 😉

katka432
autor
7. okt 2007

biccy,to myslim ze po siestich rokoch bude este presviecat on teba 😀
vilki,pri nasej je treba byt 25hod denne,ale podla man ked s nu tato zacne chodit na treningy tak sa tam unavy a bude klud,no neviem.a este mam taku vyhodu,ze tatino ma volnu prac.dobu tak je skoro stale snami,tak si myslim,ze by sme t dako zvladli.ajked nemozem to povedat naisto kym to neskusime,ale ked to skusime,uz to spet nevratime 😀 😖 😅
tessa,moj manzel ma tiez brata o 5r mlacieho a vobec si nerozumeju a so starsou segrou tak je starsia o 2 roky je to celkom v poho

adamko05
7. okt 2007

Zdravím babenky... 🙂

... hádam by som sa mohla pridať do témy... 😉

Adamko má dva aj sedem mes., tiež troška uvažujeme, ale zatiaľ iba troška, som povedala, že na jeho tretie narodky sa nad tým zamyslíme VAŽNEJŠIE, no ale neviem, manžel mal už aj teraz také "nápady" troška 😉 😉 , či nie troška skôr... tak uvidíme...

... ale vždy som chcela mať rozdiel ASPOŇ tri a pol roka medzi deťmi... takže to by už teraz isto bolo 😀 😀 😀

... kati, ale obdivujem ta, že si "trúfaš"... ja neviem, ja som sralo, ja by som sa hlavne bála, ako by som to ja zvládla, aj ked Adam bol v celku OK bábo (až na kojenecký reflux)... spal OK, budil sa fakt iba na papanie a cez den tiež OK, ale aj tak.. chcela som si vlastne užiť každé to obdobie detí, každého dieťaťa samostatne, nie že teraz to "zlé" (a tým pádom aj pekné a dobré) nech je rýchle naraz za mnou a potom Ti odrastú obe a nevieš, ktoré robilo to či ono prvé a už sa to "pletie" ... 😉 😉 😉 , ale to je iba môj názor, každá žena to isto prežíva a vníma inak 🙂

... či už menší, alebo väčší vekový rozdiel, každé má svoje plus a každé aj svoje mínus...

vilki
7. okt 2007

inak aj ja som chcela mat deti hned za sebou presne koli tomu co hovorite vy, aby sa vedeli zahrat a porozpravat...a to este ked som bola tehotna som chcela ze ostanem na materskej vkuse s 2 detmi a potom mam pokoj...ale teraz ma to nejako preslo...a ani neviem ci mozem mat tak skoro ked som mala cisarsky... 😒 inak je to super maly rozdiel medzi detmi, aj ja mam 2 bratov, jeden je o 2roky starsi a s tym sme spolu vyrastali hrali sme sa a bolo nam super a druhy je o 11 rokov mladsi a ten uz sa nemal s kym hrat, my sme uz boli velky a on chuda za nami len chodil a my sme ho odhanali... 😠 fuj aky sme boli hnusny... 😀

tessa
7. okt 2007

vilki,
ja som mala Martinka cisarskym 😉

vilki
7. okt 2007

katka ak si na to trufate a chcete obydvaja druhe babo tak je to super... 😉

adetka
7. okt 2007

ja chcem mat vekovy rozdiel medzi detmi urcite aspon tri roky (aj ked uz mam 33 rokov)... obcas citam ako mamicky s dvoma detmi pod dva roky museli naraz kojit a strazit druhe, ktore chcelo lozit po skriniach 😀 ... pripadne, ze po prichode s porodnice s babatkom zistili, ze ten 1,5 rocny chlapcek, ktory bol este pred odchodom do porodnice bol ich babatkom... je zrazu tak neskutocne velky a dospely 😒 ...

medzi mnou a sestrou bol stvorrocny rozdiel... a bolo to fajn... a medzi mnou a starsim bratrancom, s ktorym som sa najviac kamaratila je rozidiel 3,5 roka (on je mladsi)... a boli sme az do jeho puberty skveli priatelia...

adamko05
7. okt 2007

... adetka...
Tiež to nejak tak podobne vnímam, že to prvé ma zrazu zo dňa na deň vedieť všetko samo, a bez pomoci maminy, tatina, lebo teraz je ONO to veľké ☹...

Aj ked Adamko už chodí teraz od septembra do škôlky a ja vlastne chodím do práce od jeho roka a piatich mesiacov ☹ ☹ ☹ , stále je to moje - naše 😉 "bábätko" a teraz, ako chodí do škôlky, o to viac......, tak sa rád "mojká", pusinkuje, stíska a je vďačný za každú minútu, ktorú s ním teraz iba tak presedím pri rozprávke, alebo si s ním púšťam autíčka, skladám... no a to, keby mám jedno, ktoré by napr. už malo rok, rok a niečo, by som asi až tak nemohla...
Ale ako píšem, je to vec názoru a "odvahy" 🙂...

zuzu13
7. okt 2007

my máme veľký vekový rozdiel, ale je tt fajn... syn najprv nebol nadšený prírastkom do rodiny, ale rastúcim bruškom a pribudajúcimi kopancami práve do jeho počúvajúceho ucha sa názor zmenil...teraz by sestričku nedal za nič na svete...a hlavne...12 rokov sme sa plne venovali len jemu ...a teraz? má kamarátov ale na druhej strane ho domov vždy priláka jeho miláčik... 😀

adamko05
7. okt 2007

zuzu13
.. no teda už "dosť" (ale čo je to dosť, že 😉 ?)veľký vekový rozdiel na môj vkus, ale isto to má svoje výhody... mám kámošku, ktorej sa najmladšia sestra narodila, ked mala 18 (je síce fakt, že to bola 4 sestra a medzi nimi boli ešte 3 ako "pojítko"), ale myslím, že by ju nemenili za nič na svete a vždy povedala, že doma ju čakalo také super teplo domova, ked sa najmenšia narodila... v podstate ona mala 18 a mama aj ju vždy čakala doma, lebo bola na MD, isto to má svoje klady 🙂

jankamanikova
7. okt 2007

My mame rozdiel medzi detmi rok a pol. Ked sa narodil Janik, tak sme chceli hned dalsie dietatko. Aby boli spolu. Ked mal Janik 10 mesiacov, uz sme cakali Matuska. A je to super. Zaciatky boli tazke, ale Janik Matuska prijal uzasne. A rozumeju si dodnes 😀 . Maju sa velmi radi, Matusko sa v nom vidi a Janik je rad, ze ma braceka.

vilki
7. okt 2007

tessa niekde som pocula ze po cisarskom je dobre aspon 3roky pockat...neviem co je na tom pravda...a teraz budes rodit normalne alebo cisarksym?ja sa bojim lebo sa hovori ze ked je prve cisarksym a druhe normalne, ze moze prasknut maternica alebo co... 😨

cat
7. okt 2007

vilki ja som citala ze po sekcii je dobre 2 roky pockat, ak sa niekto velmi ponahla s druhym mimi, ma 100 percent istu aj druhu sekciu lebo lekari nemozu riskovat ze sa babe roztrhne este poriadne nezhojena jazva na maternici..

katka432
autor
7. okt 2007

adamko,presne,kazde ma svoje + aj -.
ked je veci rozdiel je to lepsie pre rodicov ale mensi je podla mna lepsi zasa pre dieta.teda aspon podla mna

vilki,ja sa bojim,ze ked dotoho nepojdem teraz tak si to rozmyslim uz...bo si zvyknem na take to uz ine,a nebudem sa chciet vracat zase do tohoto...
a chcela som byt teho hned po dvoch mes,kazdy ma odtoho odhovaral,(asi mi sibe,ze???a pritom mane takho certa ze az...) 😠 a ani to nieje asi dobre,tak som si top rozmyslela,ale teraz by som to uz asi chcela.

zuky
7. okt 2007

Kati, my tiež plánujeme babulo cca za pol rôčka. Keď bude mať drobec 3 roky dám ho do škôlky a s tím bábom sa to potom bude dať zvládnuť....hádam 😎

katka432
autor
7. okt 2007

adamko,ale nikto nevravi,ze to druhe dieta bude na vedlajsej kolai....
a inak si myslim,ze cim je druhe skor,tym si lepsie na neho to prve zvykne
vilki,cat,aj ja som to pocula,a myslim,ze je natom coto pravdy.ja som rodila normalne,takze s tym by problem byt nemal...ale ked cisarskym,tak je lepsie pockat

katka432
autor
7. okt 2007

tak to sa nam drobci zasa narodia rovnako skoro ak sa nam to podari...teda ale vazneze iba skoro 😀 😀 😀

vladimira
7. okt 2007

katka, suhlasim, ze cim skor je druhe, tym lepsie si na seba budu zvykat...ja by som sla do druheho hned 😎 ...pravda, porod som mala uzasny, maly Teusko je poslusny a nemame s nim ziadne starosti (ak boh da, tak tomu bude aj nadalej)...takze preco nie hned druhe? ja by som chcela do 36-ky stihnut aj tretie...uvidime...
laska sa urcite da rozdavat rovnym dielom medzi vsetky deticky a aj na manzela zvysi!!! 😉

katka432
autor
7. okt 2007

vladi,suhlas,aj ja by som chcela tri no zatial pockme na 2he a potom sa ved uvidi ci si trufneme. 😀

katka76
8. okt 2007

kati, ak sa citis na druhe babo, chodte do toho 😉
niekde som citala clanok o vekovom rozdiele surodencov a toto mi utkvelo v pamati: 1. do roka, prip. po roku - narocne na maminku na zaciatku ☹ , asi po roku skvele - deti si rozumeju, vystacia si sami 😀
2. rozdiel asi 2 roky: narocne na maminku ☹ , starsiemu tazko vysvetlit, ze babatko nesmie tahat, valat sa po nom, starsie ma dokonca obdobie vzdoru 😠 - po 2 rokoch uz OK
3. rozdiel 3,5-4 roky, super, starsie uz rozumie, neziarli, rozdiel nie je velky pre spolocne aktivity 🙂
4. 6 a viac, dve samostatne jednotky
my sme traja, medzi mnou a brachom je len 11 mesiacov, mame super vztah, casto sa navstevujeme, telefonujeme si, ako deti sme boli "jedna rit", on odo mna ako od starsej vsetko odkukal
od druheho som starsia o 4,5 roka, tiez si velmi dobre rozumieme. to zavisi od vychovy. sesternice - 12 mesacny rozdiel sa spolu nebavia od 13. rokov

katka432
autor
8. okt 2007

no mi sme sa rozhodli,ze ideme nato 😀

tilly
8. okt 2007

hmmm, kedy je ten správny čas... keď sa podarí, my sme si povedali, že ideme na to pred pol rokom... povedali sme si to tri páry, jedna kočka je v šiestom mesiaci, druhá práve skončila tretí, len my nič ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre