Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

henamichal
3. máj 2013

Áno, ťažká doba pretože ľudia majú vysoké hypotéky nie ako v minulosti keď dostali byty zadarmo! Áno, táto doba JE ťažšia oveľa než mali naši rodičia! Navyše, nemám nikoho kto by mi postrážil dieťa ani na sekundu, veľakrát nemôžem ísť ani na povinnú gynekologickú prehliadku pretože starí rodičia bývajú od nás veľmi ďaleko a nikoho v meste nepoznám. A keby som mala ešte neviem koľko deti, tak neviem čo by bolo.

henamichal
3. máj 2013

@kinna Vy zrejme máte pomoc zo strany starých rodičov ktorí vaše slečny postrážia keď potrebujete odísť napr. k lekárovi ale ja nemám absolútne žiadnu pomoc :(

cicimon
3. máj 2013

@henamichal clovek nemusi mat hned pomoc rodicov abymohol mat (viac) deti..... my mame starych rodicov cez 500km, cez tyzden sa mi nikdy nestalo aby mi male niekto postrazil, ked som cakala druhu , tak som s prvou chodila aj na poradne ku gyn. ked s nou mm nemohol byt doma a ked muz siel na tyzden na sluzobku a druha uz bola na svete , tak som starsiu musela nosit na poradne s mladsou aj ked tam trebalo ist v case obeda a mala spat..
ono sa da vsetko aj ked samozrejme clovek si neoddychne alebo ma na seba minimum casu a 2 deti zas nie je tak vela

henamichal
3. máj 2013

@cicimon veľmi pekne ďakujem za odpoveď, trocha ste ma ukľudnili 🙂 Ste milá 🙂 uvidíme....

aplless
3. máj 2013

ono obe strany maju vyhody aj nevyhody. Ked mate deti za sebou max. vek. rozdiel 3 roky tak odrastaju spolu a mate pokoj ale napriklad ja rozmyslma nad druhym lebo mi uz chyba pocit drzat babatko a veci okolo toho takze ked je velky vek. rozdiel maminka si aj druhe dieta moze vychutna ako prve. to je moj nazor

janicka11
3. máj 2013

Veru v dnešnej dobe je ťažko žiť podla mna 😒
Ale my sme teda dlho nevahali,,,a druhé bábo už čakáme a velmi sa tešíme,budeme mat rozdiel cez3 roky a myslím že to je akurat 😉

kevenducha
17. sep 2013

ahojte, my čakáme druhé bábo, dcérka už má tri roky a osem mesiacov. keď sa narodí druhé tak bude mať cez štyri. veľmi som chcela mať druhé, ale keď sa to stalo realitou som v miernom soku... už to vieme skoro tri mesiace a stále som sa nespamätala, nedokážem sa naňho tešiť tak, ako som si myslela, že sa budem tešiť. bývanie máme (samozrejme na hypotéku), mamu mám v meste, tá mi s prvým veľmi pomohla lebo to sme ešte bývali u nich. tak aj preto mám trošku strach, že na to druhé budem sama. aj keď som sa pôvodne tešila na to, že s ním budem sama, že budeme mať svoj režim, svoj kľud. Práca, ktorú mám nie je ani zlá ani nič extra, nemám tu kam postúpiť, čiže mi prestávka nebude vadiť. a ďalšia vec je, že manžel mi povedal, že tretie už nechce, takže po tejto materskej už budem pravdepodobne pracovať do konca života a ja vôbec neviem kde! chcela by som mať dobrú prácu, aby som zabezpečila seba a svojich najbližších, ale v dnešnej dobe je to veľmi ľažko.... mám také zmiešané pocity a neviem čo s nimi... druhé bábo som veľmi chcela, ale nejak sa neviem začať tešiť naňho.

zuuzzu
17. sep 2013

Čaute, píšem vám, lebo už mám dve detičky. Je medzi nimi rozdiel 2 roky a 3 mesiace. Paulínka už mala tri a teraz nastúpila do škôlky a malý bude mať o mesiac rok. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to nie je bohviečo. Dcéra má malého ako hračku, ťahá ho, šklbe, berie mu hračky, atď atď. Akonáhle sa viac venujeme malému (začína teraz chodiť, tak ho musím viac strážiť), začne na seba upozorňovať, naschvál rozhadzuje hračky, niečo vyleje alebo akurát v tej chvíli strašne niečo súrne potrebuje.. takže ak by bolo na mne, a nemala by som za sebou cisársky (kde musí byť istý časový odstup, aby sa brucho riadne zahojilo), tak mám druhé dieťa okamžite po tom prvom, aj keď prvý rok by bol asi horor, ale decká by sa aj spolu zahrali. Teraz robím doma akurát policajta a o spoločnej hre nemôže byť absolútne reč.

nelllinka68
17. sep 2013

My budeme mať v decembri druhe,malý bude mať v tom čase 2 roky a 9 mesiacov,veľmi sa na ňu teší,môj názor je dá sa to zvládnuť.Kedysi mali detí aj 5 a viac a zvládli výchovu.No dnes je iná doba

duratlicka
8. nov 2013

@kevenducha Neboj,myslim,ze ta radost pride,ked pridu prve pohyby a druhe baby uz bude pre Teba take realnejsie.My s manzelom tiez cakame 2. dieta,ale trosku inak.Sme v priprave na pestunstvo,takze nasa druha dcerka z detskeho domova bude mat 0-12 mesiacov,ked "sa nam narodi"😀 Nevieme kedy,ani aka velka bude. To su estelen zmiesane pocity 😀 A mozno to nakoniec bude aj chlapec🙂

duratlicka
8. nov 2013

@henamichal My mame tiez rodicov daleko,preto si netrufam na druhe tehu,lebo prve bolo rizikove a vela casu som musela lezat.Preto mi druhe baby porodi ina teta😀

duratlicka
8. nov 2013

Paci sa mi myslienka celosvetovo uznavaneho psychologa Zdenka Matejceka: "Naozaj sme taki chudobni,ze uz 3. dieta je vela?" Nie je to len tym,ze chceme mat sice 2 deti,ale aj mobily,auto,vacsi byt a vsetko naraz?

henamichal
8. nov 2013

@duratlicka To Ti verím, ja som tiež mala príšerné tehotenstvo, trápila som sa celý čas a teraz sa trápim s "výchovou", malého mám strašne tvrdohlavého, stačí mi jedno dieťa, druhé by som psychicky nezvládla. Dnešné deti sú úplne iné než sme boli my :P

henamichal
8. nov 2013

@duratlicka áno, lenže v minulosti ľudia nevedeli čo je hypotéka, pôžička, mali prácu, postavili si domy bez problémov. A dnes? Dnes je vysoká nezamestnanosť, neistota, všade stresy. Tak si treba rozmyslieť počet detí...

modrofuzik11
9. nov 2013

nuz, medzi prvymi dvomi je rozdiel rok aj 9 mesiacov, medzi druhym a tretim bude rozdiel 2 roky a 9 mesiacov 🙂

wewe171
27. dec 2013

Zdravim...ako tak citam malokto ma vekovy rozdiel 20 a 21 rokov 🙂 my tiez este riesime dilemu,ze ci druhe dieta teraz,ked ma mala 2,5 roka alebo az neskor,ked bude mat tak desat... Nakolko ja mam 26 rokov a moji surodenci 6 a 5, mala sa ma momentalne s kym hrat. Vidina velkej rodiny ma tiez nelaka...asi to bude tym,ze som z piatich deti...ale maly vekovy rozdiel vidim v bratoch,ti su stale v sebe,biju sa,su zivi... Neviem si to predstavit,ako to vobec mama zvlada,nakolko ich mala uz po styridsiatke... Uvidime,ako to bude s pracou... Ak nebude nic na obzore, asi to budeme riesit dalsim prirastkom,aj ked to podla mna nie je riesenie v tejto hnusnej dobe... Podla mna je lepsie,ked si uzijem malinku co najviac a potom ked bude samostatnejsia,jej kupime surodenca...ale ako plati stare dobre clovek mieni,pan boh meni, uvidime,co ukaze cas,ci sa pritrafi ...pekny den

bekusinka
10. mar 2014

nasa mala bude mat 2 roky teraz v marci a mam taky pocit zeby som chcela aj dalsie..porod sice bol dlhy ale narodila sa skorrozmyslame nad tym ci by to bolo dobre,lebo nato kolko ma rokov sa tesi z kazdeho maleho baba ktore je v okoli :D

mamkaviki
12. aug 2014

Ahojte mamini. Mi sme sa dnes rozhodli ze ideme na to . Naša dcéra ma 7 mesiacou tak dúfam ze to bude fajn myslite ze to bude fajn ?

julypetkova
18. aug 2014

zdravim,mi s manzelom ideme na to uz od septembra po menzese to musime naplanovat,mala ma uz dva rocky aj tri mesiace,ale skusali sme aj skor ,lenze to nedopadlo dobre-MA.Tak dufam ze donosim tentokrat.
😉

julka828
21. jún 2019

@mamkaviki zaujimalo by ma ako to vtedy dopadlo podarilo sa vam to raz dva ? Bolo to narocne ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre