Kedy mať ďalšie bábo, keď prvé tehu bolo rizikové?

boculienka
14. apr 2017

Maminky...prve tehotenstvo bolo u mna rizikove...velky hematom uz na zaciatku tehu...vyse mesiaca v nemocnici...problemi s oblickami a otvaranie...proste som prekezala skoro cele tehu, maly je zdravy, donoseny chlapcek, ale chceli by sme viac deticiek. Dufala som ze by sme mali maly vekovy rozdiel medzi detickami, tak do 2 rokov, no teraz mam strach...co ak aj druhe tehu bude take, co s malym...ved on ma bude potrebovat a ked budem musiet lezat v nemocnici 😐 velmi dufam ze uz dalsie tehu bude lepsie...no neviem ako sa rozhodnut...cakat kolko? Do kedy asi? Aky vekovy rozdiel? Alebo zahodit strach a bude ako bude?

vydrnik
14. apr 2017

Nebude lepsie sa poradit z gynekologom.

boculienka
autor
14. apr 2017

Dr vravi ze tazko povedat. Je to na nas.

vydrnik
14. apr 2017

@boculienka aha kazda zienka tu bude mat iny nazor,rozhodnutie je na Tebe,

shia
14. apr 2017

mne druhe rozhodnutie trvalo asi dva roky, manzelovi dalsie dva 😀 takze idealny cas nastal teraz, ked ma dcerka 4,5 roka a citim sa super, tehu zatial ok (klop klop), dcerka sa tesi, vie uz pomoct, obliect sa sama, pochopit veci atd, takze mi nevadi, ze bude taky rozdiel ;)

svetlana35
15. apr 2017

Nám trvalo rozhodnutie 15 rokov. Tehu rizikové ako prvé...Znasam to oveľa horšie.

katkabublinka
15. apr 2017

Naozaj sa musíte rozhodnúť vy.Každá z nás ma odlišne názory.Ja by som nezaváhala,keďže plne dôverujem Tomu hore 😊 My teraz túžime po ďalšom /máme 4 chlapcov,dúfam,že som niekomu nespôsobila infarkt 😉 😁 /Mám nejaké problémy s menštruáciou.takže najprv chcem ísť na vyšetrenia,ak nestihnem,nevadí 😊 verim,že sa správne rozhodnete,držím palce.Prajem odvahu a ešte pokojné Veľkonočné sviatky 😉

stratilikova
15. apr 2017

Na tvojom mieste by som počkala, kým bude dieťa v škôlke. A samozrejme by som sa snažila viesť dieťa k čo najväčšej samostatnosti, aby moja prípadná neprítomnosť nebola taká ťažká.
Ja som bola riziková tak, že ďalšie tehotenstvo mi bolo výrazne nedoporucovane. Našťastie už máme dve.

deti95060810
15. apr 2017

Tiež som mala hematóm pri 2 tehu. Krvácanie, nemocnica - 3 krát. Dieťa sa narodilo OK. Žiadne zákazy zo strany lekárov o ďalšom tehu nepadli - vlastne my sme sa ani nepýtali..... Ďalšie tehot. ma veľmi prekvapilo, že som tehotná som sa dozvedela až v 15tt. žiadne problémy neboli - zdr. Rozdiel medzi dievčatami necelé 2,5 roka....
Každé tehot. je iné. Maminky si niekedy veľmi robia plány do budúcna - ale ohľadom detí sa to až tak presne nedá. My sme neplánovali nikdy nič - načo...

evittam
15. apr 2017

@deti95060810 Preco by sa nedalo? Všetko sa da. My mame deti presne tak ako sme chceli a ako sme plánovali.😉

map0007
15. apr 2017

@shia ajojky,akoby ste písali o nás😉

katriona1
15. apr 2017

@boculienka sice jsem prvni tehotenstvi mela celkem bezproblemu, ale zase dcera mela dost bourlive obdobi vzdoru a jelikoz bydlime daleko od rodiny, tak jsem s druhym tehu chtela trochu pockat, takze ted budeme mit rozdil 3 roky a 3mesice a zatimjsem spokojena - dcera je uz celkem rozumna, takze se s ni da vetsinou dohodnout, je celkem samostatna, davno odstavena, odplenkovana, prospi celou noc u sebe v pokojiku, chodi do skolky, coz je pro me ted ke konci tehu velka pomoc a pohlidat by ji mohl kdokoliv, takze nemam zadny stres jak to beze me vydrzi, takze moje rada zni, aby sis to naplanovala podle potreb toho starsiho ditete, tak aby bylo co nejvic samostatne a dokazalo fungovat i bez tebe s nekym jinym a ro muze byt u kazdeho v jinem veku 🙂

alchemilkazltozelena
15. apr 2017

@boculienka suhlasim so @shia idealny vekovy rozdiel je 3-4 roky ked je uz dieta samostatnejsie rozumnejsie...aj my sme tak chceli ale podarilo sa o trosku skor....a presne ten minimalne rok mi teraz chyba co sa tyka malej ze by bola samostatnejsia...buduci mesiac bude mat 3 roky a nas maly ma dnes uz 2 mesiace 🙂

deti95060810
15. apr 2017

@evittam no jasné... Povedala si si že od pondelka budem tehotná a aj tak bolo že? Ak ti to vyšlo všetko ako si myslela tak to je len obrovská náhoda. Nič viac... Veľa žien také šťastie nemá...

katriona1
15. apr 2017

@deti95060810 tak mne tak treba vysla obe tehotenstvi, proste na prvni pokus a v dobe kdy jsem chtela, ale urcite to tak nema kazdy a jsem za to vdecna 🙂

redlola
15. apr 2017

@katkabublinka aaaaa, ďalšia nezodpovedná žena, ktorá chce vypustiť do tohto zlého sveta, v tejto zlej dobe, viac deti🙂)) držím palce, teším sa s vami, nech Vám to vyjde. Keď sa podarí slečna, bude mat 4 ochrankárov🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
16. apr 2017

@deti95060810 Vytrhavas to co som napisala z kontextu. A dobre vies ako som to myslela. A tiez dobre viem,ze kazda zena nema to stastie. Ako aj to,ze niekto planuje a niekto nie. 😉
Nebol to "jeden pondelok". Ale "dva januare". A vyslo to. Prvykrat do troch mesiacov a druhykrat dokonca do dvoch mesiacov a dokonca na prvy a jediny pokus.😉

evittam
16. apr 2017

@deti95060810 A nebola​ to ziadna obrovska nahoda.

janickacrazy
16. apr 2017

@boculienka Podľa mna je ideálny vekový rozdiel tak 3-4 roky, staršie dieťa bude už samostatnejšie, bude chodiť do školky a keby si musela ísť do nemocnice, tak bude ľahšie sa onho postarať. Ono záleží aj na tom, či máš ochotnú mamu, babku, sestru, ktoré by sa o staršie dieťa postarali v prípade potreby na dlhší čas. Ja som mala prvé tehu rizikové, druhé a tretie nie, takže je to ozaj individuálne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre