Kedy robiť test po kyrete?

tina2213
10. aug 2019

Ahojte. Som po kyretazi missed abort. Nechcem čakať ako lekári hovoria pár mesiacov. Chcela by som vedieť kedy si môžem urobiť test keďže sama neviem kedy mám dostať prvú menštruáciu po kyretazi a bola by som rada keby prvá ms ani nepríde. Snažíme sa a teraz neviem ani kedy je ovu. Poprosím tie ktoré ste otehotneli a ani ste nedostali prvú ms o skúsenosti ako a kedy ste zistili ze ste tehotné opäť. Ďakujem pekne 😊

veronikaszabova
10. aug 2019

@tina2213 radsej by som chvilku pockala - aspon 1 cyklus. Telo sa musi z takeho invazivneho zakroku spamatat.

ajka0207
10. aug 2019

@tina2213 podla mna zbytocne riskujes. Prva MS zvykne prist do mesiaca, dvoch (teda ak islo o nizsie stadium tehotenstva, v ktorom si bola tt?). A predsa jeden mesiac uz vydrzite nie? Inak po kyrete pred prvou MS ak mas nechraneny styk tak riskujes aj infekciu. Ono je to nieco ako sestonedelie.

suge
10. aug 2019

@tina2213 Koľko si už po kyretáži? Aj ja radím počkať, ak vám je veľa tri cykly, tak aspoň ten jeden. Nejde len o prevenciu zanesenia infekcie, ale aj o regeneráciu sliznice maternice, lebo ak dôjde k oplodneniu, aby sa oplodnené vajíčko malo kde "ubytovať".🙂

tina2213
autor
10. aug 2019

@suge po kyretazi som viac ako 4 týždne. Názoru som toho ze ak maternica nie je pripravena tak sa neuchyti. Skôr by som bola rada za skúsenosti kto tak otehotnel. 🙂

suge
10. aug 2019

@tina2213 Prepáč ak sa mýlim, ale vyznieva mi to tak, akoby si bola vopred zmierená s prípadným potratom.😕😞

tina2213
autor
10. aug 2019

@suge o dieťa sme sa snažili viac ako rok a dopadlo to tak ako to dopadlo. To sklamanie pochopia len tí, ktorí to prežili. Mam strach ze to bude znova dlho trvať kým otehotniem. Názory našich lekárov na tému kedy sa snažiť opäť sú tak rozdielne až človek nevie ako to skutočne je. Nastudovala som si zahraničné články témy atď a veľa odporúča otehotnieť hneď. Je to u mňa len strach ze budeme opäť čakať a čakať a čakať kým sa to podarí

suge
10. aug 2019

@tina2213 Isto je šanca, že bude s bábätkom všetko OK aj keby si otehotnela trebárs dnes či ešte skôr. Ale ak nebude, máš o výčitku viac. Držím palce, nech všetko dopadne dobre.🙂

tina2213
autor
10. aug 2019

@suge ďakujem pekne 😊

miadi
10. aug 2019

aspon Ta prva menstruacia by mala prist nech potom mozes podla nej urcit tp. A nech nie je infekcia Ja som rodila v 18tt pockali sme kym prisla ms a potom sme sa snazili a do 4m sa poštastilo. Viem o jednej babe co otehotnela v 6nedeli mozne je vsetko.

miruska_1
11. aug 2019

@tina2213 ahoj, ja som otehotnela hneď po prvom cykle po kyretazi, dnes má náš syn už 16 mesiaci 🙂 mne doktor odporučil čakať jeden cyklus kvôli prípadnej infekcií, potom povedal, že nie je na čo čakať

ellis21
11. aug 2019

@tina2213 ja som to prežila. V 9tt a po jednom cykle som otehotnela. Dala som si ale skontrolovať stitnu zlazu a dr povedala ze mi vôbec nefunguje a preto sa to stalo. Tak že ak otehotniem tak hneď na endokrinologiu. A narodila sa zdravá dcérka. Ja na tvojom mieste sa prestanem stresovat, dám si spravit všetky vyšetrenia a uvidíš že všetko bude v poriadku.

chirmed
30. aug 2019

Ahoj, pocula som vela pribehov, kde zeny otehotneli hned 2 tyzdne po potrate a donosili zdrave dieta. Daj vediet, ako si dopadla. Ja som presne na tom istom mieste ako Ty, teraz cakam ci pride v pondelok m. Ja som mala prirodzeny potrat bez kyretaze. Drzim nam palce 😊

vierkainka
9. jan 2020

@ellis21 môžem sa opýtať prosím... Mala si nejaké príznaky ze ti nefunguje ta štítna žľaza?

mariska1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellis21
9. jan 2020

@vierkainka bola som unavená a začala som priberat. No to som si s tým spojila až neskôr. Zistili to až po potrate

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre