Kedy si mám spraviť ovulačný test?

simik7192
14. apr 2021

Ahojte baby, potrebujem radu, poslednu ms mi začala 1.4. a skončila 7.4....a od 9.4 som si začala robiť ovulacne, len potrebujem radu, podľa testu sa to približuje k ovu, len kedy ešte spraviť test oplatí sa ešte dnes večer spraviť? Či už ti nechať na zajtra? 🙁

e1i
14. apr 2021

@simik7192 ja som robila raz denne. treba robit v priblizne rovnaku dobu a 2 h predtym obmedzit pitie aby bol koncentrovanejsi moc. pri 28d cykle sa odporuca zacinat 12dc
na to aby bol pozitivny musi byt testovacia ciarka rovnako silna alebo silnejsia ako ta kontrolna. toto je velmi skoro.

luciachh
14. apr 2021

@simik7192 ahoj, test sa ani z ďaleka neublíži k pozitív. Stačí ti urobiť zajtra 🙂 na to aby sa blížil musí byť čiarka naozaj výraznejšia a pozitívny je až keď je silnejšia ako testovacia. Môžem sa opýtať aký dlhý mávaš cyklus?

simik7192
autor
14. apr 2021

@luciachh ahoj ďakujem za reakciu ❤️, no cyklus mávam občas nepravidelný ale je to stále tak, 28,29,30,31... Skúsim ešte zajtra spraviť, uvidím či sa to viac pohne

e1i
14. apr 2021

@simik7192 mne taku ozaj viditelnu ciarku bolo vidno 12 dc a ani zdaleka nebol pozitivny.mam to potvrdene aj tym ze 14dc bol len 8mm folikul takze by bola ovu velmi posunuta.kvoli tomu som nemala tento mesiac ani vklad a mozem ist iba s liekmi,lebo na ovu by som dlho striehla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre