Kedy ste zatúžili po dieťatku?

niky21
18. sep 2013

Krásny večer vám želám žienky 🙂 Zaujímalo by ma v akom veku ste zatúžili byť mamou. Ja mám niečo po 21 tke a veľmi by som chcela mať bábo. Od 16 mám pravideľne cysty a už mi hrozilo odobratie vaječníkov,takže sa trochu bojim,aby som raz nemala s tym problém.. Je tu ešte nejaká žienka v približnom veku,alebo v mojom veku mala túžbu byť maminou ? Nie je to len chvíľkový ošiaľ,snubenec by už tiež chcel dieťa a to má 25. Ako ste to zvládli ? Od pôrodu až po zmenu denného aj nočného režimu. Ak by ste mohli ešte počkať,počkali by ste s materstvom? Veľmi pekne ďakujem za každý názor a prajem veľa šťastia 🙂

tomikejt
18. sep 2013

ja som neplanovala ale ked sa na teste objavili dve ciarky, uz som toho maleho cervika milovala 🙂 mala som 22, a nelutujem urcite

simonkazga
18. sep 2013

rodila som ako 29 ročná a veru ľutujem, že som sa neodhodlala skôr. Takže, ak túžite po dieťatku tak smelo do toho. Čím ste mladší, tým ľahšie zvládnete prípadné ponocovania 🙂

k_a_j_k_a
18. sep 2013

@niky21 u nas zatuzil MM 🙂. Mal vtedy 24, koncil skolu a mal pracu na TPP. Cize akotak zabezpeceni sme boli. Ja som mala 23 a dovtedy ma to nenapadlo. Teda deti som chcela, len som nevedela kedy 🙂 do roka sa nam narodila prva dcerka a o dalsi som bola znova tehotna 😀

Inak u nas je vacsina dolezitych veci "chvilkovy osial"- odchod od rodicov, prva dcerka, druha dcerka, byvanie. A nelutujeme ani jedno 😀

cawes
18. sep 2013

ja som rodila ako 28 skoro 29 rocna nelutujem toho ale ak by sme to planovali tak este par rokov pockame. Moja sestra mala ako 20 rocna a myslim ze mohla pockat

awalancha3
18. sep 2013

kludne do toho, ak mate kde byvat............ za 15 rokov bude dieta velke a vy budete este stale mladí, aby ste si uzivali zivot a dovolenky...(ak teda nebude neskor este jedno dieta, resp sa nerozidete)

elena9
18. sep 2013

Ja som otehotnela ako 19 rocna a rodila v 20-ke. Podotykam, ze to nebola ziadna nahoda. Ja som chcela hned po skole. Vobec nelutujem. Mam 30 syn 10 a inak si to ani neviem predstavit. O par rokov budeme spolu chodit na diskoteky 😀

nelly912
18. sep 2013

nooo, u nás bola prvá bublinka taká náhoda 🙂 to som mala 26 ....s manželom sme boli spolu vtedy 8 a pol roka..... potom som dvakrát potratila a moja túžba po bábätku bola až chorobná.....na nič iné sa mi ani nedalo myslieť....ako posadnutosť 🙂....no zároveň veeeeľký strach aby to znova nedopadlo zle.... a potom po veeeľkých zdravotných komplikáciách prišla naša bublinka č. 2 🙂 🙂 🙂 ....mala som ju ako 33 ročná.....čiže doooosť veľký rozdiel medzi detičkami.......viem že už viac detičiek asi mať nebudem, ale znova ma chytá taká nostalgia že to zbehlo veeeeeľmi rýýýýchlo a už sú veľké 🙂

niky21
autor
18. sep 2013

Ďakujem 🙂 no veru,ponocovania mám zatiaľ celkom rada,rodila by som ako 22 ročná,takže katastrofa by to nebola ;) len neviem,ako by som zvladla to všetko,okolo toho maleho ,,batôžka,, 🙂 Ako zvládnem pôrod taká mladá 🙂 ? ďakujem,za vaše milé odpovede 🙂 mimochodom,mešká mi návšteva asi 9 dni a 7 deň bol test negat. Asi opäť cysta :/

lenka1993
18. sep 2013

V 19 a v 20 sa podarilo 🙂

niky21
autor
18. sep 2013

@awalancha3 Ďakujem, aj ja sa snažím na to takto myslieť, bývať máme kde už aj bývame ;) ako par sme ako niekoľko ročný manželia,až je to občas vtipné :D Teraz mam energiu,čas.. Potom pride oddych,keď ho buudem potrebovať 🙂

andrea561
18. sep 2013

ahoj, ja som mala zenske problemy od 14 rokov, takze tiez som sa obavala. Ked som mala 22 doktor mi povedal, ze to bude tazke. Trvalo to 4 mesiace, takze vobec ziadny problem. Teraz mam krasne rocne dievcatko, a nelutujem a nikdy nebudem. Je to najkrajsia vec aku v zivote mozes mat 🙂 a ked si mlada vstavanie ti problem nebude robit, vsetko zvadnes ...

hori
18. sep 2013

tuzba bola tak cca od 18-ky, len chlap prisiel az v 31-ke... tot moj problem... 😉 ako... vsak nic mi neuslo, ale urcite by som dieta mala aj skor...

niky21
autor
18. sep 2013

@andrea561 ďakujem 🙂 dufam,že to tak bude , snáď to príde samo od prírody 🙂 Ak by som mala počkať,tak max rok,takže to až taký rozdiel nebude ;)

h2
18. sep 2013

@niky21 Ahoj, ja nie som v podobnom veku, mám 38 a dvojročného syna, ale keby sa dalo, určite by som do toho išla skôr. Ak túžiš po dieťatku a partner to cíti rovnako, ak máte kde bývať a ak máš navyše zdravotné problémy, tak by som na Tvojom mieste neváhala. A otázka, že ako zvládneš pôrod taká mladá, sa mi zdá úplne bezpredmetná. Teraz máš 21, kým otehotnieš a porodíš, budeš mať možno 22, možno viac. V takom veku ženy rodia úplne bežne, v minulosti aj o pár rokov mladšie. 🙂

iva87
19. sep 2013

Ahoj, ja som otehotnela ako 22 rocna a vobec nelutujem, mlady organizmus zvladne tehotenstvo a nasledny porod ovela lepsie ako starsi a o tom nocnom vstavani ani nehovorim. Pokial ste zabezpeceni a citite, ze ste na babatko pripraveni, tak do toho 😉 Mylsim, ze vela zalezi aj od povahy, ja som nikdy nebola ten party tip, ktory potrebuje ku stastiu bujary spolocensky zivot, preto pre mna dietatko neznamenalo ziadne obmedzovanie, prave naopak konecne mi ukazalo smer akym sa ma moj zivot uberat 😉

lulistek
19. sep 2013

Ahoj, ja uz od 21tky - s priatelom sme spolu teraz skoro 5 rokov a mame 5 mesacne babo (v decembri budem mat 23)
ja si myslim ze kazda zena je ina a je normalne ked jedna tuzi skor ina neskor. ja som mala porod a nasledne hojenie dost brutalne, tak si neviem prestavit, ze by som rodila o par rokov neskor, ale zase existuje mnoho cviceni a metod ktore som nevyskusala co ma teraz aj mrzi - na ulahcenie porodu. Ohladom otazky ci by som pockala s materstvom ma vzdy napadlo, ked sme mali doma zlu situaciu lebo byvame s maminou, jej priatelom a mojim bratom a s bratom a jej priatelom si moc nevychadzame tak preto ma vzdy napadne ze sme mali riesit najprv vlastne byvanie, ale ver mi aj to nocne vstavanie, sopliky, unava,atd atd stoji za to, ako sa babatko na tebe rehoce,ked ho vidis stastne ako si viska a tesi sa. a teraz sa nam uz aj rysuje lepsie byvanie 😉 drzim palceky

m.i.r.i
19. sep 2013

tuzba bola asi v 21-22 rokoch ked som bola au-pair v Nemecku a ku dvom 2 a 4 rocnym detickam pribudol cerstvy maly novorodenec chlapcek...bol ako moj vlastny, mala som k nemu obrovsku citovu vazbu, naucila som sa narabat s babatkom..a strasne tazko sa mi odchadzalo..vtedy by som hned aj svoje chcela..ale..po prve nebol este otecko, ktory by bol vhodny a po druhe - nehrniem sa do nicoho len na zaklade pocitov..vzdy som bola pragmaticka a realistka, takze som najprv dokoncila skolu ( dalsie 2 roky), potom si nasla dobru pracu a pracovala na sebe, setrila peniazky..v 24 som stretla aj svojoho terajsieho muza, teda otecko by uz bol byval, ale obaja sme vedeli, ze nejdeme zakladat rodinu kym nie sme zabezpeceni...nielen mat kde byvat, ale tiez v mojom ci jeho pripade mat kde pracovat ked sa skoncia materske atd..ja som si nevedela predstavit, ze po skole hned bude dieta, ja nic v rukach a potom si budem hladat pracu ako mnohe baby po niekolko rokoch materskej co potom placu, ze ich nik bez praxe a s malymi detmi nezamestna..zial, taka je doba...takze ja som mala nakoniec dieta v 31 rokoch...
Ale..samozrejme je to kazdeho osobna vec..ak mate kde byvat, ak si typ co nema problem byt zavisla len na tom co manzel donesie domov, pretoze ty nebudes vobec pracovat, ked ta netrapi ci sa zemestnas po materskej, lebo chces vseto venovat len rodine, alebo mas nejake financne dobre zazemie od rodicov, proste istoty ake take kam to dieta prinesies, tak niet o com..Pretoze samozrejme z fyziologickeho hladiska mas do 25 ten najlepsi vek....a mozete s oteckom uspokjit svoje tuzby....

wanilla
19. sep 2013

mam 28 rokov a deti zatial nemam, uz nejaky cas sa pohravam s myslienkou mat vlastne dietatko, myslim, ze najintenzivnejsie som to pocitila posledne vianoce. vtedy sa kazdy tesi v kruhu svojej rodinky, na mojich najblizsich nedam dopustit, no uz sa tesim aj na vlastne deturence,dufam,ze coskoro sa postasti 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre