KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

nikita880
20. máj 2009

čaute baby, ja som dnes bola na krv, negatívna.bol to moj prvý IVF.zostali nám 11 mrazáčikovia, idem na konzultáciu 11.6.čítala som tu, že na KET možem ísť po druhej mrške. ja som začala krvácať 7 den po transfere, ráta sa to ako prvá mrška?

lulu107
21. máj 2009

nikita - keď si akurát v tom období mala dostať M, tak sa to určite ráta, iba po potrate sa to neráta

nanika
22. máj 2009

Lulu, ja som chodila k Drabekovi, tak som hromzila, ze keby som ho teraz pred KET nezmenila, tak by som to brala ako osobnu prehru looooooooooooooool JJ, nie Steinova, je to dr. Stenova, presne k tej idem. Citala som na nu uz mozne aj nemozne, vies, mne ani nejde o prijemny pristup, ale o ferovost a dospelost lekara. Ono by to vlastne aj bolo jedno, lebo ide mi len o jeden KET, ale ked som si mala predstavit zasa starostlivost dr. D., chytala ma depka :(

maahuliena
23. máj 2009

ahojte babule.

Chcem sa Vás spýtať, v GF vypisujú PN-ky? či ked chcem isť na PN(kvoli práci) na zákrok(KET) musím k obvoďáčke? no som s toho jelen 😒 poradte mi 😉

lulu107
23. máj 2009

nanika - ja som bola strašne nervózna pred konzultkom asi som cítila, že mi povie, že treba pauzu po potrate, hoc by povedal, že môžem ísť v júni aj tak by som išla až v júli. Ide mi o to, že aj tak by podľa mňa ma mohol doki skontrolovať ako to vyzerá s maternicou po potrate, ja by som sa cítila spokojnejšia a nemyslím si že som tam nechala malé peniaze a ďalšia vec, ktorá mi vadila, že že mi povie že mal pacientku, ktorá síce mala veľa mrazáčikov, ale ani jedno sa jej nerozmrazilo, tak mi veľmi pomohol dostať sa z depky po potrate. Ja viem, že je to možné že sa mi možno nič nerozmrazí, ale je to dosť blbé od neho počuť☹ Pôjdem teraz na preventívku ku svojmu gyn. ten ma skontroloje či je všetko O.K
Inak k Drábekovi chodím len na konzultko, utrazvuk mi ani raz nerobil xixixi ET mi robila Behúňová🙂 a s nimi som bola spokojná. Tak to už volajako prežijem uňho. Ak by trebalo ďalšie 2 IVF, tak som sa rozhodla, že pôjdem do FC🙂 je to tam oveľa oveľa lacnejšie

maahuliena
23. máj 2009

ahojte opäť, prispejem aj ja, ked si to tak čítam....

lulu- prístup v GF.. v posednej dobre- "bez hraníc" anonymita??? o tej asi pomlčím.. citlivý prístup??? minimálny!!!! ja som bola v GF včera, total som ostala šokovaná prístupom. Bola som si zaplatiť jeden zákrok ako samoplatca, ešte predtým ma mal Drábek informovať o určitých "veciach" a týkalo sa to peňazí... no ale akosi zabudol (išlo o 500€) ked som mu to málo vytkla, že ako je možné, že tak podstatná vec sa nám nedostane do uší..., že to kľudne môžem nazvať zavádzanie klienta! No proste GF ma dostalo.. 🤐 🤐 🤐 a to som tam už skoro 2-hý rok
😖 a dufam aj posledný 😉 treba veriť 😅 😉

lulu107
23. máj 2009

Ahoj maahuliena - Drábek mi robil laparoskopiu s tom som bola veľmi spokojná, pretože viem že v TT by sa o mňa takto nepostarali. Pri konzultku na IVF mi dal recepty povedal, že stoja injekcie okolo 12- 13 tisíc a pritom stáli 17.500, ešteže som tie peniaze mala na účte. Zaplatila som 3000 sk za doplnkové služby, bolo ta písane aj preliečenie, keď som tam volala, pred IVF že mám silný výtok a vedela som že za 2 týždne si začnem pichať, tak sestrička mi povedala, že mám ísť ku svojmu gyn. ešte sa aj čudovala, čo im volám. To nehovorím, keď som vedela, že som potratila, tak mi povedali, že je to normálne že spiním, ja som jej hovorila, že viem že som po chorobe - silnej črevnej chrípke, povedali mi že mám nomálne prísť na UTZ za 2 týždne ako soom aj mala po 2 pozít. testoch, ešteže ma v tom šoku napadlo ísť ku svojmu gyn. A to si predstav, že Drábek sa čudoval, že v TT keď som bola na pohotovosti s črevnou chrípkou ma ani nevyšetrili a pritom oni tiež nič nespravili a pritom zhrabli nemalé peniaze. Ja už na konzultko bez manžela ani nepôjdem, pekne pôjde so mnou do vnútra🙂

maahuliena
23. máj 2009

lulu drábek je dobrý doktor, čo sa týka kapacity.. ja sama to viem porovnať, bo som detská sestra a robím ja intenzívke. a tiež mi pred rokom robil laparku. Vidím tu profesionalitu, ale ten prístup ma zaráža. Myslím, že by sa mali v tomto viacej snažiť 🤐 viacej ..ako napr.u teba..myslím, že tým, že ťa liečia...a to nehovorím , že oni si všetko sami si právne ošetrujú(pri IVF).. hm.. no ale malíi by taký zaujať aj postoj...ked ťa raz liečia.. tak liečia do tej doby kým nebudeš prevedená k "obvod. gyn" so všetkým pokiaľ nebude všetko v poriadku 😉 Toď môj názor. 😉 Držím Ti palce
😉

lulu107
23. máj 2009

maahulienka - ty si u Drábeka podstúpila aj iné zákroky ako je laparoskopia?

maahuliena
23. máj 2009

lulu IP 😉

mirka5
23. máj 2009

Ahojte, ako vás tak čítam tak vidím že máte podobné skúsenosti s GF a dr. Drábekom. Keď som po ET začala špiniť dr. Behúňová mi povedala že je to normálne že mám čakať na krv, potom na ďalšiu krv, potom na UTZ a ja som pritom stále krvácala a špinila. Moja dr. bola v tom čase v nemocnici, takže som sa nemala na koho obrátiť. Odvtedy som si na GF urobila veľmi negatívny názor. Nehovoriac o tom, že na poslednej konzultácii mi dr. Drábek povedal že si myslel že som tehotná že ideme riešiť moje tehotenstvo bez ohľadu na to že by sa aspoň unúval pozrieť dokumentáciu že som potratila 😖 Najviac mi asi vadí, že keď má človek nejaký problém nevie sa v GF nijakému doktorovi dovolať pritom si berú nekresťanské peniaze. Toť moje skúsenosti.

lulu107
23. máj 2009

mirka - tiež som sa snažila dovolať Drábekovi, už som mala potvrdené, že som potratila z krvi od môjho gyn. keď som volala na recepciu, tak mi povedala, že doki nechce byť vyrušovaný, povedala, nech zavolám neskôr a keď som neskôr volala, tak už že vraj bol na UTZ a vtedy nezvyha. Na druhý deň som sa už nedala odbiť a keď sa ma opýtala na recepcii či je to dôležité, tak som povedala, že asi je to dosť dôležité ak som potratila. Ten rozhovor s dokim nebol bohvie čo po tel. ponáhľal sa☹ Chcela som vysadiť utoš a estrofén a nechcela som to bez jeho dovolenia. Nechápem to pretože v papieri v ktorý som dostala od nich bolo písané v prípade problémov kontaktujte centrum alebo gyn. dokiho. Presne jak hovoríš, tiež nechápal čo mu hovorí, veď som tehotná.
Ako si potom dopadla, išla si na KET?

kacarina
24. máj 2009

ahojte, zapojim sa trosku aj ja: toto je podla mna absolutne nedomyslene, netusim, ako je to v inych centrach ... ale s tymto som sa napriklad stretla aj u Eliasa v TT (gynekolog-endokrinolog), kt. mi riesil cykus a ovulaciu a ked som tam volala alebo prisla, ze mi meska mrcha, sestricka sa na mna div neosopila, ze co take veci riesim u nich, ze to si mam u svojho obv. gynekologa, som vtedy zabudla usta zavriet, odkial som ja mala vediet, co je relevantne pre Eliasa a co staci u mojho obvodneho? Obvodak mi nasadi nejake hormony a potom sa iny doktor bude tomu cudovat alebo bude nadavat, ze som to nemala brat, no absolutne Kocurkovo ...
A v GF uz toho maju teraz tiez strasne vela a uz tusim nestihaju, co ich samozrejme vôbec neospravedlnuje.. na jednej strane chapem, ze ak ma doktor konzultacie alebo utz, nemoze vybavovat telefonaty, kebyze mu tam lezim na stole alebo s nim debatujem o dalsom postupe, tiez by mi nebolo prijemne, keby stale odbiehal k telefonu .. okrem toho on mava sluzby aj v Ruzinove v nemocnici a nie vzdy tam je ... ale ako sa ma potom zena dovolat pomoci pri takom probleme ako je krvacanie? Nerozumiem tomu, na koho sme potom odkazane v takych tazkych chvilach? Pre nich je to rutina, ale my potom nevieme, kde je sever a na koho sa mame obratit. OK, oni nie su lekari prveho kontaktu a v podstate maju nas vsetky nacasovane vzdy na nejaku hodinu, ale podla mna by aspon stacilo na uvod vysvetlit, takto a takto to funguje, po transfere ak sa vyskytne taky a taky problem, je treba ho riesit u svojho gynekologa, k nam pridete az na krv atd atd atd ... Ja som toto napr. vobec nevedela, to som sa az postupne dozvedala, ze to takto funguje...
Proste je to asi aj chyba komunikacie, ze nam to na uvod nevysvetlia, aby sme nemuseli chaotit, ked sa vyskytne nejaky problem ...

lulu107
24. máj 2009

No čo nám iné zostáva? asi najlepšie na naúčime na vlastnej koži. Na budúce budeme múdrejšie. A už na ďalšie konzultko mám zoznam otázok, pretože len tam sa dozviem odpoveď.
kacarinka - keď si brala čipok aj tabletku - diazepan pred KET, tak si bola tiež taká ospalá? ja som pri ET skoro zaspala

lulu107
24. máj 2009

luly - ako si na tom, ani sa neozveš☹
Už si bola na Ket?

maahuliena
24. máj 2009

a pred KET sa dáva diazepam 😕 😕 fíha, som nevedla, lebo dr. nič také nespomínal... tak neviem 😉

lulu107
24. máj 2009

Neviem presne ako je to pred KET pretože idem na to prvý krát, ja som ho brala pri IVF, tiež mi to nepomínal, ale dostala som protokol a tam na druhej strane to bolo napísané🙂
Ty si už dostala protokol?
Diazepan som si dávala 2 hodiny pred a čipku indomethacinu hodinu pred ET, pre mňa to bolo super, pretože aj keby som chcela byť v strese tak sa to nedalo. Dostala som čipku aj tabletku od sestričky a predpokladám, že aj pri KET je to tak🙂

maahuliena
24. máj 2009

lulu, dostala som protokol.. a diazepam tam neni ani náhodou, tak preto sa pýtam.. pri IVF to bolo písané 😉

lulu107
24. máj 2009

áno, tam skúsim ti to poslať do IP

kacarina
24. máj 2009

lulu, ano bola som z toho velmi ospala pred KETom, potom ma sestricka pekne prikryla dekou a nechala ma este cca. 20-30 minut na stole lezat, kedze nikto po mne nesiel na transfer a ja som im tam zaspala, sa na mne smiala, ze: Vy nam tu spite?!? 😀

luly3
autor
24. máj 2009

ahojte kočky 😉
lulu neozívam sa preto lebo stale pracujem a chodím neskoro v noci domou 😠
ale zajtra mam ULT a ket bude v piatok 😉 a potom budem mat celučičký
týžden volnáska 😀 😀 😀 a užívat si babenka a pekne sa onho starat 😕 😅

lulu107
25. máj 2009

luly 3 - dobre tak som chcela vedieť, kedy ti mám držať palčeky🙂
A ozaj keď sa ide na KET tak pred KETKOM sa tiež berie tabletka diazepanu 2 hodiny pred KET a 1 hodinu pred KET šipok do konečníka, pred ET som to tak mala a páčilo sa mi to🙂 Teraz je to ako?

nanika
25. máj 2009

Babenky, aka tlakova vlna sa tu na moj prispevok rozbehla loooooooooooooool. S tym neinformovanim a skreslovanim infa v GF konkretne u mojho byvaleho lekara mam svoje skusenosti, pricom po mojom upozorneni, ze ma neinformoval sa zacal vadit ako male dieta a to pred dr. Harbulakom 😅 😕 No, spravila som si svoj nazor a dalej uz neprosim, stacilo. Ale na druhej strane, verim, ze maju vela pacientov, ze im vdacim za maleho Oliho, ale to neospravedlnuje personal na recepcii, podivne sestricky a celkovy pristup personalu v GF. Ja mam uz pred sebou len toto jedine KET, nechcem veci komlikovat, ale ist na 3. IVF, mozno by som sla do Brna, kde vas beru ako ludi a nie strngajuce mesteky. Inak s tymi sumami za lieky, poviem vam to tak, nas dve IVF vysli spolu na 80 tis SK, vratane nuteneho nadstandardu a liekov. Mat tak na ucte len 20 tis, s cim ste oboznamene na zaciatku konzultacii na IVF, tak to si mozem vziat rovno pozicku 😠

mirka5
25. máj 2009

Ahojte,
Luly107 ja sa na KET este len chystam. Mam 5 mrazacikov, tak dufam ze aspon jeden sa ujme 🙂
Nanika uplne s tebou suhlasim, aj nas vyslo IVF 45 tis. A to nam bolo na zaciatku hovorene ze mame ratat 20-30 tis. ☹ Je to nenormalny biznis, hlavne to ICSI.

maahuliena
25. máj 2009

Babule ahojte?

Neviete či dávajú odporúčanie v CAr-e na PN-ku????? Ked ich o to požiadam samozrejme..lebo môj obvodný gynekológ mi povedal, že on mi ju nemôže dať.. viete ja mám stresovu prácu a ešte k tomu možno budem robiť na ten zákrok...je to veľa peňazí... chcem mať kľud...myslíte, že normálna obvodná doktorka, by ma mohla vypísať??

takyna
25. máj 2009

Mahul v care napr. v Heliose dávajú automaticky keď požiadaš PNku, myslím si , že by to malo byť aj u vás

maahuliena
25. máj 2009

takyn moja, dufam, lebo teraz som normálne s toho nešťastná ☹ dávame do toho skoro 2000€ , je to naša posledná šanca ☹
dufam, že GF bude ústretové 🙂

takyna
25. máj 2009

urcite budu, a ak by si mala problem tak normalne k obvodnej chod, a ako s chripkou, pripadne s bolestami chrbta nech ta vypise, alebo gynekologicka, to by dnes nemal byt problem, nezufaj 🙂 , 2000? FíHA tak to je riadna pálka, prečo až tolko? 😨 , tak to ti až do zmodrenia budem držať palce, to musí byť tutovka 😵

maahuliena
25. máj 2009

taky...gynekolog ma nepošle... jemu som dnes volala ☹ preto ma to hnevá... kuuurnik 😅 🙄 hnevám sa naňho ☹ pôjdem k obvodnej keby nie... ale snád v care nebudu mať problém 🙂 musím veriť..lebo v robote neviem neviem či mi daju volno, ked nemá pomaly kto robiť 🙄 🙄

a dakujeeeeeeeeem.. 😵 😵 😵 😵 😵
1100€ je len za darcovstvo... +500€ leiky pre darkynu...+pre mna lieky... precestujeme tiež kopu... 😒

takyna
25. máj 2009

je to všetko dražoba ☹ , ved to poznam v podstate tiež..., dovolenku som zrušila, máme iné priority 😉 , zavolaj do caru budeš spokojnejšia, ale verim tomu, že to nebude problém, inak ten tvoj gynekolog je tiez divny..., ale obvodak by nemal mat s tym problem, naozaj potrebujes klud, nie je to ziadna sranda...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre