KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

zana11
11. aug 2009

Lulu a prečo je to automaticky rizikove? Nám vravela embryologička, ešte pri odbere vajíčok, že sa nemáme správať, ako keby sme boli choré, že môžme aj cvičiť, ale nie silové športy. Lebo ja chodím normálne do práce-robím síce administratívnu činnosť (doma by som sa zbláznila,myslela by som len na to, aj tak na to stále myslím 🙂 , no a ak budem tehotná, chcela by som chodiť aj cvičiť. 😝

lulu107
11. aug 2009

zana - našla som na nete, že okolo 40% tehu končí potratom, ak si nemala žiadne problémy, tak nie je dôvod prečo by si mala byť doma. Moju prácu ledva zvláda zdravý človek sú tam veľké stresy a nikto nebude brať ohľad že som tehu, začala by to brať až keby som mala tehu knížku, no to už po tom všetkom čo som si zažila, tak už nebudem riskovať 😕

Veľmi rada by som chodila do práce, no to by som musela mať kľudnejšiu prácu a keď treba tak ma pošľu kontrolovať a to musím zdvíhať ťažké krabice, aj keď to nie je v mojej náplni práce. Záleží aká prácu máš a akých máš nadriadených, určite by som nikomu neodporúčala zdvíhať 20 kg bremeno.

Inak normálne fungovuje doma upratujem a teraz ideme do kina 🙂

zana11
11. aug 2009

a na aký film idete? My tiež plánujeme dnes ísť, tak niečo odporuč 😉

lulu107
11. aug 2009

zana ideme na rozprávku Dobu ľadovú 3, chcem trošku vypadnúť, nech mi to zbehne do zajtra 😉

Inak čo sa týka tej práce, keď budem PN tak si nájdem niečo na doma, niečo cez pc 😉
Pred 4 mes. som potratila a z toho 2 mesiace som bola na liekoch veľmi zle som to zvládala, najhoršie bolo na tom že som si to vyčítala, nechcem zažiť to isté.
Je to na nervy byť doma, no pre toho drobčeka sa obetujem 😉

nikita880
11. aug 2009

lulu, budem musieť niečo vymyslieť, obvodáčka ma tiež nevypíše. ale možno ma vypíše detská akože OČR na syna. no do roboty nepojdem, ja dvíham 20 kg lampy a denne aj 200 kusov. takže to určite nerisknem. ked nebude ináč, dám výpoved. no ved niečo vymyslím. nevieš náhodou, či v gynfive po prvom sone ak je všetko ok dávajú tehotenskú knižku??
drž sa zajtra, budem na teba myslieť

lulu107
11. aug 2009

to ozaj neviem, myslela som, že dajú iba výstupné papiere a knižku vystavuje gynekológ.. Neboj zistíme to!

Vieš čo naj si OČR a keď ti skončí, tak choď k obvoď. povedz jej že si tehu v práci ti býva zle často vracaš a nevládzeš zdvíhať, musí ťa vypísať!

Už ten zajtrajšok chcem mať za sebou, bojím bojím 😨

mima11
11. aug 2009

Lulu, držím palčeky na zajtra!!!

lulu107
11. aug 2009

mima - veľmi pekne ďakujem

margareta11
12. aug 2009

Kočky ja tu sem len tak nakuknem a potom sa teškám ,že Vám to vychádza 😀 😀 😀
je to veľmi pozitívne na myseľ, pretože aj mňa to už čoskoro čaka a tiež dúfam ,že tam potom budú // 🙂

Lulu síííílno držím palčeky, verím že Ti to dobre dopadne 🙂 😉

Nikitka Ty sa veru daj vypísať, pretože podľa toho čo píšeš ,tak máš fakt namáhavú prácu a ešte do toho aj trafenú šéfku. V GF Ta asi nepošlú na PN , ale Tvoj gynekolog by to mal pochopiť a vypísať Ta .Hlavne mu opíš aké ťažké veci musíš nosiť, každý normálny človek by to mal pochopiť...no nie? 😎
Držim palčeky 🙂 😉 a veľa šťastia

a aj Vám ostatným držím palce a prajem nech Vám to dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂

zana11
12. aug 2009

ahojte, asi je to vo vašom prípade kočky lepšie, keď budete doma v kľude. Lulu daj prosím vedieť, hneď ako budeš vedieť výsledky krvi. 🙂 Ja som šiesty deň a žiadne príznaky, ani brucho ma už nepobolieva...dúfam, že to nič neznamená.....

zana11
12. aug 2009

margareta - teba to kedy čaká? Už máš KET za sebou a čakáš na krv?

margareta11
12. aug 2009

Zana ja ešte len čakám na mršku a potom sa to dúfam rozbehne na plné obrátky 🙂 estrofém, utroš, rozmrazenie malého drobca, vklad a potom nekonečné čakanie na výsledok, ktorý dúfam ,že bude pozitívny 🙂 🙂 🙂
Zana každá žena sme iná, takže to bruško nebolí každú a ani prsia. Zbytočne sa nestresuj a mysli pozitívne, určite to aj Tebe dobre dopadne, uvidíš 🙂 🙂 🙂

nikita880
12. aug 2009

zana neboj, všetko dobre dopadne a tentokrát všetky budeme tehu 🙂

margareta, tak už nech si tu medzi nami čakateľkami, budem držať palce

lulu, od rána čakáme s mužíčkom, čo napíšeš, tááááák strááááášne držíme palce

margareta11
12. aug 2009

takže už dostávam mršku , zatiaľ len takú slabú ale ona sa rozbehne, ...ako je to teraz s tým estrofémom ???
prvých 5 dní po 1tabl 2mgx1 a potom po 2 tabl .x1denne ??? Aj Vy ste to tak mali ???
Lebo ja som sa k Vám vtisla z FC 🙂 🙂 🙂 a tam je to možno ináč
😕
a brali ste ho ráno alebo večer ???a ako na Vás účinkoval? No som zvedavá ako to dopadne , ale verím že dobre ,hlavne nech sa drobček rozmrazí a potom šup šup k mamine , aby som si ho už mohla vybozkávať a zoznámiť sa s ním 🙂
asi mi už hrabká 😎 ale silno verím ,že to dobre dopadne a konečne sa ja ja dočkám....
vlastne všetky sa dočkáme a potom dáme stretko
😀 😀 😀

nikita880
12. aug 2009

margareta ja som brala od 1. DC estrofem 3x denne po jednej tabletke (2 mg) - takže ráno, na obed večer jedna 2mg tabletka (spolu 6 mg za deň)

okrem toho som brala prednison, pyridoxin, kyselinu listovú

nikita880
12. aug 2009

V GF sa chodí na sono sliznice 14.deň a KET mi robili 17.DC. a zajtra ma už čaká krvička 😀 konečne, to bolo 14. nekonečných dní

zana11
12. aug 2009

ja som to mala ako nikita, a od 16. dňa som začala brať utrogestan 3Xdenne a KET mi robili 19. deň. Dnes som ešte len šiesty. Ale máš pravdu - musím myslieť pozitívne a potom to bude ok. Nikita zajtra držím palce. Ty už ale vieš výsledok 🙂 máš // 🙂 Takže môžeš byť kľudná. Ja budem testovať v nedeľu alebo v pondelok. V sobotu by som mala dostať mršku 😝 Dúfam, že nepríde.

nikita880
12. aug 2009

neboj zana, určite to dobre dopadne a tvoj testík bude tiež //
ja som utrogestan začala brať na 14 DC
inak brucho ma bolí stále a vraciam asi už aj zo vzduchu 🙂 len dúfam, že zajtra mi to na krvi len potvrdia a nestane sa nič zlé
lulu už sa ťa neviem dočkať

margareta11
12. aug 2009

ufff, tak to je rozdiel, ja mám v protokole napísané
prvých 5 dní 2mg tabl.1x1
od 6 dňa do 10 dňa 2mg 2x1
a 10den kontrola
no ved uvidíme, snád vedia čo robia 🙂 🙂 🙂
hlavne nech sa to podarí
ja tiež beriem prednison po pol tabletke , vitamíny s kys.listovou a probiotiká a dávam si aj chilli papričky, vraj je to dobré.
takže nech už máš aj Ty výsledky z krvičky, držím palčeky 🙂 🙂 🙂

nikita880
12. aug 2009

ozaj ja som pila aj alchemilkový čaj, chilli papričky samozrejme 😀

margareta11
12. aug 2009

aj na tom frčím 😀 😀 😀 a dávam si ho aj s myším chvostom 😎

nikita880
12. aug 2009

vidím, že sme úplne posadnuté 😀

zana11
12. aug 2009

a ten prednison ti predpísali? To je nejaký vitamín?

nikita880
12. aug 2009

prednison je kortikoid, to mi predpísali, lebo som mala zlé výsledky krvi na trombofilie. ale ževraj je to poriadne svinstvo, tak dúfam, že vedia čo robia a poviem ti pravdu , ja by som pojedla aj klince, keby som vedela, že to pomože 😀

margareta11
12. aug 2009

prednison nie je vitamín , je to hormon zo skupiny kortikoidov a uživa sa v tomto prípade kôli imunite, pretože som bola na vyšetrení v Prahe a tam mi bolo zistené ,že som imunná trošku voči trofoblastom, tuším tak to tam bolo napísané už si to moc nepamätám 🙂 🙂 🙂
teraz som si ho nasadila sama , ale musel mi ho lekár predpísať , pretože je to liek na recept a beriem ho po pol tabl.

no veru sme posadnuté, ale príjemne 😀 😀 😀

margareta11
12. aug 2009

no veru je to svinstvo , ale berieme to v malých dávkach 🙂 a berie sa až do ukončenia prvého trimestra 🙂

tinka76
12. aug 2009

Ahojte babulky,
mozem sa pridat?
Ja som bola na KET v juni tohto roku, ale bohuzial aj ked som bola tehulka, tak som v 8tt potratila ☹ ... teraz mam povinnu pauzu 3 mesaice ... uz mam po prvej mrche a na 23.septembra sme objednani do GF na konzultaciu ... takze niekedy v oktobri by sme chceli ist na dalsi KET (este mame 2 mrazacikov z 2.IVFka). 1.IVFko som bola tiez tehu ale skoncilo este hned v 5tt, KET bol neuspesny. z 2:IVF mame krasnu dcerku a teraz by sme chceli surodenca 😉 ň
Je tu niekto, kto ide tiez cca o dva mesiace?

lulu107
12. aug 2009

čaute tak už viem verdikť je to negatívne 😢
už som sa objednala na konzultko a od budúceho mesiaca pôjdem na 2 KET, aspoň budú rozmrazovať viacbunkových drobčekov, aspoň je to pozitívnejšie že už na budúci týždeň vo štvrtok pôjdem na konzutko

nikita880
12. aug 2009

tinka vitaj medzi nami, máš toho za sebou tiež dosť, takže by sa zišlo aby ti to tentokrát vyšlo a dotiahlo do šťastného konca. takže tfuj tfuj

lulu107
12. aug 2009

inak ten estrofém majú v lekári iba 1mg, takže sa musí užívať 3X2

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre