KET v Gyn - Five. Tentokrát dúfam naposledy

luly3
11. jan 2009

ahojte 😉

babulky, niektore už mame vela zasebou a začíname znova a znova
a vždy s malou dušičkou dúfame, že tentokrát sa nám to podarí ...
tak aj ja dúfam a verím že tentokrát to bude naposledy 😕

tinka76
20. jan 2010

Ahojte KETky ... ako sa dari?

Kacarinka - dakujem, mne sa to ani nezda, zeby to ubiehalo, nejako sa mi to vlecie 😎 ... to je ale klasika, teraz by som sa stale ponahlala a potom mi bude luto ze uz nie som tehulka 😵

lulu107
20. jan 2010

ahojte aj mne sa zdá, že to ide pomaly, no určite to ide rýchlejšie ako na začiatku, keď boli problémy. Včera sme boli v Ba na utz na morfologickom vyzerá to, že drobček je v poriadku, mohli sme vedieť už aj pohlavie, no viete aký sú chlapi, ten môj hneď povedal, že on ešte to nechce vedieť, ja že áno, doki mi to mal pošuškať, keď som odchádzala, no zabudol, myslela som, že mi to zapísal do papierov, no budem si musieť počkať do poradne ktorú mám 12.2., takže ešte 3 tt.

Tinka ty čo typuješ? čo budete mať dievčatko alebo chlapčeka? A už je to na tebe vidno, že si tehu? Ja mám bruško malinké pritom som v 18tt a drobček zodpovedá tomuto týždňu.

lilinka81
21. jan 2010

Ahojte ketacky,asi sa k vam pridam,kedze som cakatelka na ket v GF.Cakam na vysledky testov imunologie a uvidime kedy to konecne pride. 🙂
Chcela by som sa vas opytat,ci sa aj KET zaratava do tych 3 pokusov IVF,ktore preplaca poistovna??? ,alebo KET je mimo toho? Bola som na konzultacii v utorok,ale poznate to,tolko informacii za kratky cas a este sa aj pytat co chcete 🙂 🙂 ,tak to skusim tu. Dakujeem

lulu107
21. jan 2010

lilinka81 - nie KET sa neráta to 3 platených pokusov, ráta sa iba IVF. Ket ti nehradí posiťovňa, ale aj tak nie je finančne náročný.

lilinka81
21. jan 2010

Dakujeem lulu107,......aspon ze to ,stale je tam sanca 🙂 Mam 13+3 5dnove mrazaciky,tak budem dufat-verit.

sneznik
22. jan 2010

Ahojte KETulky,
dlho som tu nebola a preto vam najprv vsetkym chcem zazelat vsetko dobre do noveho roka, aby si kazda z vas tento rok nasla na testiku // a nech vam potom narastu krasne penderka 🙂
Ja som dnes nasadila estrofem, takze sa zas zacina to nekonecne cakanie ☹ . Posnazim sa nebyt taka nedockava...
Tinka, tusim aj ty mas problem s nedockavostou 😀 , ale nikam sa ty len neponahlaj a uzivaj si tehu. Som rada, ze ste v poriadku a ze si sa ozvala.
Lulu, nezabudni sa 12.2. opytat na pohlavie a potom nam ho prezradit 🙂, som zvedava.

luly3
autor
22. jan 2010

ahojte držím všetkým palčeky a prajem každemu // 😉

tinka76
25. jan 2010

Ahojte Ketky 😀

Lulu ja uz nemusim tipovat - nam doky uz povedal, ze 95% je to dievcatko a to povedal uz podla UZV v 13tt 😎

Sneznik - tak to je super, ze idete opat na to ... silno drzim palce! 😉 ... a ANO ja nie som tiez prave trpezlivy typ, ale je dobre ze clovek aj tak nic neuponahla ... 😵

Luly3 - aj my tebe prajeme // 😉

Lilinka - tiez drzime palce aby to hned vyslo!!! 😀

lulu107
25. jan 2010

Samozrejme, že vám dám vedieť či je to drobček alebo drobčica 😀

Strašne vám držím palce, nech už čoskoro cítite vlnenie v brušku ako ja, bruško mám malé z predu nie je vidno, že som tehu iba z boku, ale čo tam potom, dôležité je že drobček sa vlni a rastie, už má 238g, vlastne už má viac, to mal pred týždňom. Myslím na vás, pretože som nezabudla, čím všetkým si musíte prejsť. Takže teraz popíjajte ženský čaj 3X denne a nahrievajte si večer bruško, buď teplou fľašou alebo si spravíte záprašku masť+múka horúce to natriete na útierku a to si priložíte na bruško večer/nie cez mršku a taktiež nie keď vám dajú drobčekov do bruška/

lilinka81
25. jan 2010

Ahojte,nejak sa to tu nehybe,nemam co citat a vzdelavat sa 😉 Ked zatial nemam nic nove,len cakam a cakam,tak vas aspon citam ,ked je co. 🙂 .........
tinka76......tiez dakujeem a nech sa dari

bubu12345
26. jan 2010

Ahojte! Tak od piatku som na Estrofeme aj ja, niekedy buduci tyzden idem na ultrazvuk a ak bude vsetko ok a snehuliaci sa rozmrazia, ten dalsi vikend idem na to. 🙂 Prednison zatial znasam dobre, ziadne priberanie, ani ine neziaduce ucinky. Mame troch snehuliakov, myslite, ze je mozne dat vsetkych troch naraz? Dva su vraj dobre 100bunkove, treti je slabucky, len 50bunkovy. Aj ked neviem, baby, ktore boli so mnou na IVF, boli teraz na konzultacii v Plzni a vraj je to neporovnatelne - uz na prvej konzultacii im urobili vsetky mozne vysetrenia, o ktorych v GF ani nechyrovali, uplne iny pristup lekarov, personalu, jedno z najlepsie vybavenych laboratorii v strednej Europe a najma, uplne ine hodnotenie embryi. Udajne nezalezi na tom, kolkobunkove su. Uspesnost maju 61% a to az po vykazani srdecnej cinnosti plodu - v GF vykazuju uspesnost, ak je hCG nad 1OO, takze vlastne v ich statistikach som uspesne tehotna. Ak by som tieto informacie mala, idem do Ciech hned, ale ked mam v GF este mrazakov, prvy cyklus dobojujem este tam. Hneva ma, ze ak by mi urobili imuno vysetrenia dopredu, mohla som si usetrit jeden mikropotrat po IVF...Mam vykazane vysoke protilatky na spermie a obal embrya, takze je vobec zazrak, ze som po IVF otehotnela...

lilinka81
26. jan 2010

No to je asi pravda ze je to v Plzni lepsie,len na to asi kazda nemame dost peniazkov,kedze je to dost drahe ☹ .Ale asi kazda ,ked sa jej nedari dlhsie,sa snazi zohnat peniazky na to najlepsie,aby sa nam to uz splnilo.Aspon ze vieme ze ked sa tam dostaneme,stoji to za to.

lulu107
27. jan 2010

bubu - imono ak by si si dala spraviť sama, tak si zaplatíš, ale poisťovne majú svoje pravidla, v čechách je to iné sú tam iné zákony.Mne pri 1 KET dávali troch drobčekov, no neviem ako to spravia v tvojom prípade, pretože 100 bunkových rozmrazujú v ten deň keď ideš na KET, asi by ti toho jedného rozmrazili skôr.
Teraz keď máš prednison, tak verím že to výjde a nebudeš musieť ísť do Plzne, daj vedieť, chodím vás stále čítať.

bubu12345
27. jan 2010

Pre Lilinka81
Ved to je to, myslela som, ze tam to bude velmi drahe, ale je to velky omyl! Vcera som volala s kockou, co bola so mnou na IVF v gyn five - obidve sme boli dobrovolne samoplatkyne, v GF nas to vyslo cca 70-80 tisic so vsetkymi ukonmi a tam jej povedali cenu okolo 35 tis. kaciek!!!!!! A este sa aj ospravedlnovali, ze je to drahe, kedze poistovna im to nepreplati. Skoro sme obidve padli na zadok! A nefunguje tam ziadne, ze "ty si zavolaj", volaju oni a ziadne sestry, ale lekari - podla ich vyjadreni, je to ich psia povinnost za tie peniaze a aj keby nieco bolo, dostali mobilne cislo na lekara, ktory sa vyjadril, ze je na telefone 24 hodin...Ked si brala dokumentaciu z GF, najprv jej ju nechceli dat, tak sa im tam s manzelom povyhrazali (obidvaja su lekari), napokon ustupili, ale boli v soku, ze tam polovica veci chyba, dokonca aj tie, ktore tam dolozila ona sama....Lekari v Plzni len krutili hlavami, co je to za bordel....Poprehanali ju po vsetkych moznych vysetreniach a zaver jedneho z nich, ktory povazovali v GF za normalny, oznacili za moznu pricinu neuspesnych IVF, takze po oplodneni bude brat heparin. Ako sa ona sama vyjadrila, no comment...V GF im tvrdili, ze manzel ma katastrofalny spermiogram a tu im povedali, ze manzel ma spermiogram ukazkovy a chyba je v nej...S nou tam odisli este dalsie dve z nasej IVF varky a ja, ked sa nepodari ketko, tam smerujem tiez.

bubu12345
27. jan 2010

Pre Lilinka81
Apropo, po odbere vajicok tej mojej kamosky ich vsetky poslali z GF do Ciech na genetiku za 40 000sk a v Plzni jej povedali, ze oni to tam robia a vies za aku cenu? Nejakych 18 tisic....Potrebuje to komentar????? Asi drahe postovne...Cim viac informacii mam, tym viac som nahnevana na fungovanie slovenskych centier....A samozrejme, ich ceny...

bubu12345
27. jan 2010

Pre lulu107
Imuno som si dala spravit v Brne - rozhodla som sa na zaklade diskusii na modrom koniku, dovtedy som ani netusila, ze nieco take ako alergia na embryo existuje. To znamena, ze som si vsetko hradila sama, boli sme spolu s partnerom, nechali sme si urobit maximum toho, co nam odporucili - ja som platila nejakych 8000Kc, partner 5000Kc. Nelutujem ani korunu, uzasny ludsky pristup a dalej sa mi ani nechce rozpisovat o rozdieloch, ktore su bohuzial stale priepastne medzi nasimi centrami a centrami v Cechach.
Na ten Prednison sa spolieham aj ja, len ma hneva, ze Harbulak (a pritom je to jeden z najuznavanejsich odbornikov na liecbu neplodnosti na Slovensku) sa k tomu staval velmi vlazne, ze naco si to davam robit, ze pri dalsom IVF mi ho aj tak preventivne nasadi, lebo ked mi aj nieco zistia, aj tak mi daju len prednison. Tak preco mi ho nedal preventivne uz pred KET? To sa len tak nasadi kortikoid, ktory ma mnozstvo vedlajsich ucinkov bez toho, aby poznal moju diagnozu? Moja alergologicka sa vyjadrila, ze pri mojom naleze by ho nechala cele tehotenstvo v malych davkach, samozrejme. Vraj je vela pripadov, ze ak sa Prednison nasadi "len tak" preventivne a potom sa vysadi okolo 10 - 12 tyzdna, kocky potracaju....Moje telo vykazuje protilatky na vsetky testovane stromy a travy a na vsetky testovane potraviny - mozem ist do ucebnice ako ukazkovy priklad....Takze asi take jednoduche to nebude, ale co je najhorsie, neviem sa zbavit pocitu, ze tu na Slovensku sa z tuzby po detoch robi ukazkovy biznis. A vobec, vysetrenie ako imuno sa ma robit este pred zacatim stimulacie, tak ako je bezne pred operaciou robit predoperacne vys. Ako dobrovolny samoplatca som nepozerala na peniaze, nech to stoji, co chce, ale aj som nieco ocakavala. A dockala som sa otrasneho pristupu personalu, recepcia katastrofa, sestry katastrofa, nikto ti nic nepovie, ked sa pytas, mas pocit, ze ich otravujes. Jediny, kto bol naozaj ochotny a ludsky bol Harbulak, len ma zarazila nasa posledna konzultacia ohladom imuna...

lilinka81
27. jan 2010

bubu12345
.......to snad ani nemyslis vazne,aj kocka co bola so mnou na odbera platila za genetiku (neviem presne),ale bolo to cez 1000eur,posielali to do Ciech,a teraz caka dvojicky (na 3.krat po genatike jej to vyslo 🙂 ) Takze vsetko je o informaciach a treba si ich pozistovat,lebo kazde CAR hra pre seba ☹ Takze sa nedajme odradit!!!!!! Tiez mam V GF mrazaciky a doost,takze moja dalsia cesta ,keby to nedajboze nevyslo,bude Plzen. DAKUJEME za dolezite informacie a ked bude nieco nove-SEM S TYM a samozrejme DRZIM PALCEKY 😉

lulu107
28. jan 2010

bubu 12345
Ja chodím k Drábekovi po 1IVF som zostala tehotná, ale čo čert nechcel v práci bola rozšírená črevná chrípka a ja som ju samozrejme dostala, najprv som to preniesla na manžela a za 2 dni som ju dostala ja, keď som videla, čo robí s drahým, tak som si hneď pomyslela, že bude asi po všetkom keď ju dostanem, vysoké horučky, veľké krče v brušku. Keď som to dostala samozrejme som utekala na pohotovosť, pretože bol víkend a tam mi nič nedali, pretože som tehu, akurát si môžem dať 1/2 paralenu. Krče v brušku boli strašne silne a ja som bola v 6tt najviac kritickom na infekcie a tak to aj dopadlo potratila som 😔 Neskôr som bola u svojho dokiho a ten mi povedal, že som si kľudne mohla dať endiex a ten by ma vyliečil a mohla som si ho dať hneď, zostáva v črevách a nevstrebáva sa. Výčitky boli strašne, bola som na tabletkách aby som to zvládla. Drábek mi nariadil pauzu 3 mesiace, viem že napr. Harbulak posiela aj po potrate hneď na KET. 1KET mi nevyšlo, môj názor je, že sa mi drobčekovia nechceli deliť, vkladali mi ich ako 2-2-4, ale tie rozmrazovali deň pred KET. Na 2KET mi rozmrazili drobčekov 2 dni pred KET a teraz sa pekne delili a preto som si dala spraviť aj hatching, Drabek pred 2KET mi predpísal prednison, nepýtala som si ho, ani som nebola na umune. Teraz som s tým ani tak nerátala, ale strašne som sa potešila, že som zostala tehu a samozrejme som hneď pre istotu zostala na PN, nechcem nič riskovať, tie výčitky nestoja za to. Teraz som začala 20tt a cítim drobčeka v brušku.

Prajem vám, by aj vám vyšlo KETKO a nemuseli ste ísť do Plnze. Pred 2 KET som bola aj u bylinkárky Kopáčovej,tak možno aj to pomohlo. Držím vám palčeky.

bubu12345
31. jan 2010

Lilinka81
Myslim to vazne, katastrofa...Tiez som bola v poriadnom soku...Ale co uz, ako si napisala, musime bojovat a verit. Mame mrazacikov, tak treba pozitivne mysliet, ze sa to podari. Ty mas aspon zasobu, ja mam len jeden pokus a potom ma opat caka IVF, ktoremu by som sa najradsej vyhla. Po prvom IVF, ked som potratila v 4. tyzdni, az do prvej menstruacie som bola priserne vyhadzana. Hormoniky sa vyplavovali... ☹ Ale tie styri tyzdne tehotenstva boli uzasne, plet som mala ako babatko a zaspavala som na gauci o osmej vecer. 🙂 Rada by som si to zopakovala. 🙂 Ak bola pricinou alergia na embryo, dufam, ze prednison to potlaci a ja uspesne otehotneniem uz pri KETKU, aj ked nerozumiem, preco je statisticky menej uspesne...

bubu12345
31. jan 2010

Lulu 107
Tvoj pribeh poznam, pozerala som aj starsie prispevky, je mi to velmi luto, ale teraz sa tesim s tebou a drzim palceky, aby to takto dobre pokracovalo. 🙂
Takze tebe pred 1. KET embrya rozmrazovali den pred ich vlozenim a pri dalsom pokuse dokonca dva dni vopred? Pytala si sa, preco a co je lepsie? Niekde som citala, ze embrya rozmrazuju v den transferu...O hatching si poziadala, ale Ti ho navrhli? Najradsej by som si dala tiez, ale nechcem lekarovi urcovat postupy, na to tam je on, aby vybral tu najlepsiu metodu, len skoda, ze sa neviem zbavit pocitu, ze to robia, az ked vycerpaju vsetky ine moznosti´a trosku zarobia. 😒 A tiez, nie som si ista, co bol dovod mojho potratu. Harbulak sa vyjadril, ze embryo mohlo mat slabu geneticku vadu, preto sa uchytilo a potom odislo. Ale ked mi zistili, ze mam protilatky na obal embrya, zacinam verit, ze to bolo z toho dovodu a tiez verim, ze prednison moju imunitu potlaci, aj ked momentalne mam pocit, ze sa z neho zacinam vyhadzovat - obsahuje laktozu a ja mam okrem mojich alergii aj intoleranciu laktozy. ☹ Ale kvoli drobcovi to vydrzim....A dufam, ze nebudem musiet navstivit Plzen, ale babo si odnesiem uz z Gyn fivu. A kolkodnove embrya ti zamrazovali? Ja som mala predlzenu kultivaciu, vkladali a mrazili ich na siesty den. Boze, tak dufam, ze sa ti snehuliaci uchytia, len ma mrzi, ze ich nemam viac - mala som len 5 vajicok, ale vsetky boli zivotaschopne, tak aspon to. Len ma stve, ze nepodavaju informacie, akej su embrya kvality, ci ackove, beckove, atd. Takto ani neviem, co mi tam vkladaju - viem, ze v tej Plzni to dost selektuju a pokial to nie je acko, ani to velmi nechcu zbytocne vkladat. Ta moja kamoska zostala v soku, ked jej povedali, ze tam neexistuje ako tu, ze aj 5 IVF, ze max. 2 a ak tie nevyjdu, treba zvazovat bud darcovske spermie, alebo vajicka. Ale zase chapem to, pretoze tam si vsetko zistia dopredu, co u nas nerobia, alebo robia, az po neuspesnych pokusoch a tiez vkladaju len ten najkvalitnejsi material a nedavaju tam nieco, co ma minimalne sance uchytit sa. Apropo, co to znamena, ze ti ich vkladali ako 2-2-4?

bubu12345
1. feb 2010

Apropo, v Plzni to nie jedine centrum na umele oplodnenie, to, o ktorom pisem ja, je IVF institut - v podstate pobocka, su v Taliansku, Nemecku, Svajciarsku, Rakusku, Belgicku...V Cechach maju este centrum v Karlovych Varoch
http://www.ivf-institut.cz/Kinderwunsch/tabid/3...

andriss23
3. feb 2010

a šup sa na prvú stranu 🙂

lilinka81
3. feb 2010

bubu 12345
ahoj ,co nove ? uz vies kedy to bude? ako dopadol ultrazvuk?

bubu12345
4. feb 2010

lilinka81
tak dnes som bola na ultrazvuku, sliznica je vraj 8mm, neviem, ci je dost, alebo malo, som 14. den cyklu. V nedelu mi budu volat z labaku, kedy mam prist na KETKO. Ak sa teda rozmrazia v pohode. V tej rychlosti, ide to tam ako na pase, sa ani nestihnes spytat, ci sa neoplati vyskusat ten hatching. Uvidime v pondelok. Utrogesten mam zacat brat az od zajtra. Pocas celej doby brania Estrofemu mam klasika ovulacny vytok, taky husty sliz, ale doktor povedal, ze je to v poriadku, ze mozu byt aj tieto prejavy pri brani tychto tabliet.

yoyo123
4. feb 2010

Ahojte ketačky 🙂 Poradite mi?Ja sa chystam v marci na ket a ked mi rozmrazia všetky 3 embryjka a všetky tri prežiju,tak mi ich všetky vložia?Keby som chcela len 2 čo bude s tym jednym?Znova ho zamrazia?Asi nie,že? 😨 Dakujem,ak mi niektora odpovie,držim palčeky všetkym 😉

misi33
4. feb 2010

ja som to mala presne ten isty pripad rozmrazili tri vlozili dve a doteraz neviem kde je to tretie ale viem ,ze sa neda naspat zamrazit
keby bolo zamrazene kazde v osve slamke tak by sa dali rozmrazit po jednom ale to tak nerobia

yoyo123
4. feb 2010

misi,diky za odpoved,a prežili akože všeky 3?

misi33
4. feb 2010

mne ano vsetky tri ale chcela som len 1 alebo 2

yoyo123
4. feb 2010

Ja som zvedava ako dopadnem,dr.mi povedala že mam vysoku šancu na uspech 🙂 prve tehu bolo mimomaternicove.A ty čakaš babinko?

lilinka81
4. feb 2010

bubu 12345
tak drzim vsetky palčeky aby sa rozmrazilo vsetko tak ako ma.....A ten hatching..,co to je!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre