Kolísanie LH mimo ovulácie

zuzanacho
2. máj 2022

Žienky, keď si robite ovulacne testy, máte počas cyklu raz silnejšie a raz slabšie čiarky, poprípade žiadne?
Lebo ja mám posledné dni slabu čiarku, alebo žiadnu. Testujem sa tak 3x denne.
Tak rozmýšľam či to tak kolíše alebo čo?
Ďakujem

stannkal
3. máj 2022

@zuzanacho no ide o to ako si schopná voľným okom porovnávať tie zmeny v intenzite zafarbenia, hovorím pre mňa to bolo pri tom 20- kovom dosť hádanie. Ale to je fakt individualne, čo som čítala tak 20-kovy by mal byť optimálny pre väčšinu žien, pre mňa ale nebol. Ak chceš ísť seriózne do toho, skus 1-2 mesiace používať obidva typy a porovnaj. To chvíľu trvá kým sa s tým človek naučí pracovať.

nevenka
3. máj 2022

@zuzanacho nespominam si, ja vlastne ten taky plodny typicky nikdy nemavam, malokedy to viem presne urcit. Nedalo sa to podla hlienu urcit vobec.

zuzanacho
autor
3. máj 2022

@stannkal
@nevenka ďakujem vám 🙂

zuzanacho
autor
5. máj 2022

@ninka99865
@anjelicek26 tak som bola u gynekológa. Povedal mi, že ovulácia asi nebola, keďže mám veľmi nízku sliznicu maternice, aka po ovulacii nebýva. Ale o tom žltom telieska mi nič nehovoril.

anjelicek26
5. máj 2022

@zuzanacho a mas nejaky dominantny folikul, co by prasknut mohol este tento cyklus? Alebo mas tento cyklus odpisat uplne? Ako anovulacny?

zuzanacho
autor
5. máj 2022

@anjelicek26 nebol tam ani dominantný folikul.
Ale ako som písala, ja som po pôrode a ešte som nedostala menzes. Len ma zmiatla prvý krát viditeľná čiarka na ovulacnom teste. Aj keď slabá.
Lenže keď na jednom teste bola slabá, na druhom bola už skoro aj pozitívna. Tak som ostala zmätená, či môže byť medzi testami s rovnakou citlivosťou taký rozdiel.

zuzanacho
autor
6. máj 2022

@anjelicek26 ahoj 🙂
Prosím ťa, môžem sa ťa ešte niečo opýtať?
Keď si tu písala že si s testami easy@home spokojná, tak som si ich aj ja objednala. Keď som si robila test, tak bola testovacia čiarka výrazná, skoro pozitívna. Malo jej chýbalo.
Tieto sú s citlivosťou 10. Keď som si urobila v ten istý čas aj test, ktorý som mala ešte doma s citlivosťou 25, bola čiarka tiež, ale slabučka.
Ako som písala, gynekológ mi nepotvrdil blížiacu sa ovulaciu a tiež mi povedal, že mám nízku sliznicu. Že keby prebehla ovulácia, bola by vysoka.
Ďalšia vec je že kojim. Myslíš si, že kojenie môže výsledky ovplyvňovať? resp, nemáš s tým nejakú skúsenosť?
Môžem mať prirodzene vyššie hladiny LH a pritom neznamenajú ovulaciu?

anjelicek26
6. máj 2022

@zuzanacho kazda ma tu hladinu LH inu... easy@home maju skoro cely cyklus ciarku...ale zasa na nich vidis aj to mierne stupanie velmi dobre, nie ako na tych 25kovych, kde je to proste bum hned... aspon teda mne to pomaha... kontrolna proste musi byt silno silno pozitivna... vyssia hladina LH je aj pred bliziacou sa menstruaciou ako priklad... kojenie ovplyvnuje napriklad vysku prolaktinu, vysku (teda celkovo nizku )sliznicu v maternici, boh vie.

zuzanacho
autor
7. máj 2022

@anjelicek26 máš prosím ťa aj takéto testy mimo ovulacie? To sa mi zdá už dosť silné. Ale na 25kovom teste to je len taký duch.

anjelicek26
7. máj 2022

@zuzanacho bezne este dva-tri dni pred ovulaciou je takyto...

zuzanacho
autor
7. máj 2022

@anjelicek26 zabudla som pridať hlavne fotku :D

pietrula
20. feb 2023

@stannkal ktora znacka (este dalsia okrem easy at home) ma citlivost 10 mIU/ml?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre