Koľko dní po ovulácii je test pozitívny?

kristina2015
17. nov 2020

Chcem sa opýtať koľko dní po ovu je test pozitívny. Ja ho stále mám ciarka je slabá . Som 4 dni po ovu to boli silné ciarky. Vdaka

miky25117
17. nov 2020

Ovu test má vždy 2 ciarky pozitivny je keď sú rovnako silné

kristina2015
autor
17. nov 2020

@miky25117 práve že nie vždy je pozitiv ,ovu mám už odsledovanu celu tento cyklus už mám po nej .

kristina2015
autor
17. nov 2020

@miky25117 4 dni po ...presne . A jasne že nechránený...Tak čakám na negatívny a stále nic

veronikaszabova
17. nov 2020

@kristina2015 ovu test ma vzdy //.

kristina2015
autor
17. nov 2020

A ja testujem ako blázon 🤦čakám negatív diky zeny

kristina2015
autor
17. nov 2020

Aby ste ma pochopili čakám negatív a podľa ovu sa dá zistiť začiatok tehu . Ak bude čiarka silnieť je to tam . Tak mi nebolo zrejmé či je ok že je stále slabá

kristina2015
autor
17. nov 2020

Či to ešte dojazdy lh...

nelca0510
17. nov 2020

@kristina2015 nedá sa podľa ovu zistiť tehotenstvo. Nebuď hlúpa, a never takej hovadine. Tehu test určuje tehotenstvo a ovu test ovuláciu.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina2015
autor
17. nov 2020

@nelca0510 literatúra uvádza že sa dá zistiť teh aj podľa ovu testu ale robí sa z ranného moca .

kristina2015
autor
17. nov 2020

Je to môj pokus uvidí sa ,zasa budem o čosi múdrejšia 😁. Ale keď dáte do google ovu test na tehotenstvo vygooglite toho veľa .

kristina2015
autor
17. nov 2020

Nie každá žena má dve čiarky ,ovu je aj bez čiarky ,ale môžu byť aj dve jedna slabšia /kontrolná silná . Pred ms je kontrolná slabšia ako prvá - pri tehotenstve. Preto mi to nešlo do hlavy či ešte dojazdy lh až vedecký pokus úspešný 😁🤦

majamat
17. nov 2020

ovu test funguje tak, ze sa testuje denne, ciarka sa zosiluje a ked je najsilnejsia, tak dojde k ovulacii, dalsi den ciarka slabne a to je prelom cyklu, cize stav po ovulacii slaba ciarka sa povazuje za negatvny tes, taj ked trpochu pretrvava, je to stav po ovulacii.

majamat
17. nov 2020

a teda nevidim dovod pouzivat ovulacny test na potvrdenie tehu, elbo je to nepresne, neiste a moze to akurat znamenat, ze z nejakeho dovodu je u zeny vyssia hladina LH., co moze byt jednoducho sucastou jej bezneho cyklu, nie tehu, lebo pre tehu tento hormon po ovulacii nema ziadny vyznam. a teda otestovat sa tehu testom je rovnako jednoduche ako ovu testom, tak reco to zamienat?

kristina2015
autor
17. nov 2020

@majamat Mám navyse viac kusov doma vďaka 🙂 inak by som asi nespekulovala 🙂

majamat
17. nov 2020

@kristina2015 ak by to nevyslo, oze s pouzit dalsi cyklus.

kobz
17. nov 2020

@kristina2015 ano, ja mam 3 deticky a pri kazdom jednom som tehotenstvo zachytila par dni skor ovulacnym testom, ako tehotenskym. Tehotensky este neukazal, ovu ano.

majamat
17. nov 2020

@kobz skusala si si ho niekedy robit aj v obdobi, ked si tehu nebola? mozno by si ho mala pozitivny tiez, mozno mas take cykly.

kristina2015
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina2015
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina2015
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
17. nov 2020

@nelca0510 tehotenstvo sa dá zistiť aj pomocou ovulačného testu...odskúšané na vlastnej koži, keďže som tomu tiež neverila

kristina2015
autor
17. nov 2020

@zuzanockamt môj je negatív však? Aku si mala čiarku asi výraznú ?

zuzanockamt
17. nov 2020

@kristina2015 keď som bola tehotná, tak na ovulačnom teste boli obidve čiarky úplne výrazné...v čase očakávanej MS, resp. deň-dva predtým

kristina2015
autor
17. nov 2020

@zuzanockamt Ja už som z toho blázon ale vďaka . Kašlem na to schovam to a testnem tesne pred ms. Toto tu mám z netu prepoziciane od kocky . Ja to nejdem testovat každý deň ,skúsim zaujať inde myšlienky i keď dosť ťažké. A otesstujem tesne pred . Ďakujem

kristina2015
autor
17. nov 2020

@zuzanockamt Práve podľa tohto som čakala bez čiarky negatív len stále slabá už 4 deň po. Ale i toto je negatív ,čo som nevedela. Skúsim tesne pred ms .

nelca0510
17. nov 2020

@kristina2015 a nemohla by si si tesne pred MS urobiť tehu test?

kristina2015
autor
17. nov 2020

@nelca0510 Tak na čo...mám navyše tie ovulacne. Zbytočne kupovať ak mi vyjdú negatívne ovu? To jedine ak by mi už ozaj meškala výrazne ms.

nelca0510
17. nov 2020

@kristina2015 keď nehnevajte sa, ale ja tomu nerozumiem. Ja Vám tehotenstvo prajem, ovu bola podľa vašej foto. Len nerozumiem tomu celému. Ved keď bude meškať menzes, urobíte tehu test. Ak by Vám to v tomto cykle náhodou nevyšlo, budete mať na budúci cyklus..

kristina2015
autor
17. nov 2020

@nelca0510 Áno keby výrazne meškala ms spravim tehotenský ,ono aj ovu ukáže tehotenstvo a tie doma mám . Tak testnem 2 dní pred ms a to už bude jasné . Ak bude ovu slabé 2 dní pred očakávanou ms tehotenský nemusím kupovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre