Koľko vám trvalo otehotnieť po odstavení?

tinaslukaskom
4. júl 2018

Ahojte maminy, priblizne kolko Vam trvalo otehotniet, ked ste prestali kojit? 🙂

lindusss2016
4. júl 2018

@tinaslukaskom otehotnela som aj bez odstavenia a mnoho inych zien tiez, myslim, ze to nema ziaden vplyv

tinaslukaskom
autor
4. júl 2018

@lindusss2016 veru ze ja som tiez neverila ma to ze kojenie je ako antikoncepcia ale akosi vynimka potvrdzuje pravidlo 🙂 lebo skusame uz 9 mesiacov a stale nic uz aj gynekologycka povedala ze mam prestat kojit 🙂

ajka0207
4. júl 2018

@tinaslukaskom presne ako my, akurat ze ja sa na odstavenie necitim a stale verim ze sa dockame druheho tehotenstva aj bez odstavenia ( snazime sa sedem mesiacov)

tinaslukaskom
autor
4. júl 2018

@ajka0207 ja som sa tiez necitila, ale tak maly uz ma rok aj pol tak uz nepotrebuje tolko kojit aj tak sa mi zda ze uz ma ma len ako cumlik hlavne v noci. Len sa bojim ako ho budem uspavat, lebo je nauceny na cici 🙂

solemami
4. júl 2018

otehotnela este pocas kojenia. rozdiel medzi detmi 13 mesiacov

solemami
4. júl 2018

je to vela v aj v hlave. chcela som mat velmi tretie. nedarilo sa a ked som povedala tak teda budu len dve hned na dalsi mesiac som zistila ze som tehotna. ale jasne ze mozu byt aj zdravotne priciny ze sa neda otehotniet. drzim palce nech mas cim skor dve ciarocky na teste

tinaslukaskom
autor
4. júl 2018

@solemami PRESNE :D my sme to tak mali pri prvom 🙂 stale sa nedarilo a potom som si povedala no dobre tak to asi este nema byt :D ale samozrejme mi to nedalo a rano ked som si zrobila test tak sa mi tam nic neukazalo, test som odlozila a vecer som ho smutna isla ukazat manzelovi a ked som sa lepsie prizrela tak tam bola taka slabucka druha ciarka no to bolo radosti, na dalsie rano uz bola ciarka viditelnejsia 🙂 a radost vacsia :D snad to pride aj pri druhom snazeni sa :D

nela6
4. júl 2018

@tinaslukaskom neprestala som, ale kedze pil menej nabehol mi cyklus a o tri mesiace som bola tehotna 🙂

nela6
4. júl 2018

@tinaslukaskom neexistuje otehotnenie pocas dojčenia pokial nemas cyklus... Tie co nemali MS len otehotneli hneď pocas prvej ovulky co nabehla a uz sa krvácanie nedostavilo... Ja som mala mlieko habadej, tri deti by som uživila, ale po prvom trimestri sa pomenili hormóny a úplne sa stoplo, maly pritom neprestal sat... Hormóny su hormóny, mohol cucat aj 10x denne, ale mal 2r tak iba skonštatoval, mamka mlieko nejde, vodičku pit.... 🙂)))

myjusiatko
4. júl 2018

Otehotnela som ako kojacia. Dcerka mala cca 15 mesiacov.

myjusiatko
4. júl 2018

@tinaslukaskom ovulujes? Aku dlhu mas druhu fazu (od ovu do ms)? Stacia doplnky, neni treba prestat kojit.

michaella94
4. júl 2018

Kojenie nemá vplyv áno na otehotnenie ani na tehotenstvo..podstatné je či máš ovulaciu...ja dojcim 2 ročného syna a už rok mám pravidelný cyklus aj ovulaciu odsledovanu....snažíme sa pol roka no u nás má muž slabší spermiogram.....máš odsledovanu ovulaciu??

tinaslukaskom
autor
4. júl 2018

Pravidelna ms mi nabehla pred 4mesiacmi, pred mesiacom som si robila ovulacne testy kazdy den (cely mesiac) a nic! Ziadna ovulacia, idem skusit vitaminy infolic. 🙂

skjatqo
4. júl 2018

Skuste doplnat jod Jamieson Kelp

sasesoe
4. júl 2018

@tinaslukaskom skor ide o to, ci ti uz nabel cyklus. Zrusenie/ obmedzenie kojenia tomu moze pomoct. Ale moze nabehnut cyklus i ked kojis casto. Ja som neodstavovala a kojila i cele tehu aj dalej tandemovo

sasesoe
4. júl 2018

Jaj,uz vidim,ze cyklus nabehol, tak to uz s kojenim myslim vela neporiesis. Ja som mala cca prve 2- 3 nepravidelne, ale potom uz zacal normalne a aj tehu bolo planovane. Kojenie nie je "pricinou" vsetkeho, i ked niektori by z neho obvinili este aj bolavu nohu...

myjusiatko
4. júl 2018

@tinaslukaskom pripadne odporucam materiu kasicku - napr sarapis plus.

tinaslukaskom
autor
4. júl 2018

Dakujem vam... Uvidime o mesiac snad to vide 🙂

chrustik1
5. júl 2018

Hi, my keď sme chceli druhé bola som u gynekológa, ten mi vtedy povedal, že som typický učebnicový príklad, že keď kojim neotehotniem. Otehotnela som počas kojenia 3 krát!!! Raz to síce bola anembryomola ale potom už dve krásne zdravé deti! A to pri treťom tehotenstve som prvé tri mesiace kojila dvoch 😉

ajka0207
5. júl 2018

@myjusiatko ake doplnky? Ja nemam ovu alebo mam druhu fázu par dni(5-6).

myjusiatko
5. júl 2018

@ajka0207 ja som mala druhu fazu 3-5 dni. Zacala som uzivat sarapis pre muzov (obsahuje materiu kasicku a kys. listovu, nezlakni sa toho pre muzov, nicomu to nevadi). Druha faza sa predlzila na 8dni hned ten cyklus. Dalsi cyklus som este pridala magne b6 a uz som ostala tehotna. 🙂

siska53
5. júl 2018

@tinaslukaskom no ja som otehotnela tak,ze maly bol.vo februari odstaveny a niekedy v juli sme pocali. Ale snazili sme sa len dva mesiace,predsa,bol malicky,mal len 11m.,kednsom.ho odstavila, tak este som.musela predostried to aj partnerovi a "realizacia" sa zacala az v juni.. dovtedy sme si stale davali pozor.

dzukeles
8. júl 2018

Ja som otehotnela na 1x popri intezivnom kojeni, tAkze podla mna to je individualne od zeny

lulu369
8. júl 2018

@tinaslukaskom ja som dcérku kojila 2 roky a neotehotnela som. Ale ja som ani po jednom pôrode (boli 3) nemala menzes, kým som kojila. Po odstavení dcérky trvalo 9 mesiacov kým som otehotnela (mala som trocha rozhádzany cyklus, takže chvíľu trvalo kým sa to dalo do poriadku). Synčeka som kojila 17 mesiacov. Menzes som nemala, prvý od pôrodu prišiel až keď som ho prestala kojiť, ale v tom čase som už bola tehotná s mladšou dcérkou...

tatisna
10. júl 2018

@tinaslukaskom ja som mala biochemické tehu počas kojenia, to bolo v decembri a odvtedy sa snažíme a nič... Pred mesiacom som malého dostavila, má 19 mesiacov teraz, ale už ma používal ako cumel a aj zdravotne som sa necítila najlepsie. Aj zubárka mi povedala, že vidí na zuboch že som kojila... Našťastie to prebehlo v pohode, bez revu a aj teraz si musí prsia pred spaním pochytať a vlastne stále sa po nich sape 😁 pred spaním ma cumlík a keď smatra vo výstrihu tak zaspí... Tak dúfam ze otehotnieme čoskoro, ja už mám 39...snazime sa cca od novembra a krámy som dostala po polroku od pôrodu.

lilka5566
14. júl 2018

2 mesiace pred odstavením 😀 ak sa snažíte kľudne to môže vyjsť aj skôr

mojitka13
14. júl 2018

Taktiež 2 mesiace pred odstavením a to sme sa ani nesnažili 😂😂😂

tinaslukaskom
autor
15. júl 2018

No a ja uz som mala taku nadej, som bola na 100% presvedcena ze tentokrat to uz vide a po tyzdni ako sa mi skoncila ms tak som ju dostala opät, ale myslim ze to bude koly tomu ze aj prestavam kojit+infolic s kyselinou listovou, ale ked som ju zbadala mrchu tak som sa az rozplakala ☹ ale uz ma presiel smutok a nastupuje dalsia nadej 🙂 drzte palce. Ahojte a dakujem vam za odpovede. :-*

ajka0207
18. júl 2018

@myjusiatko este som sa chcela opytat, ked si uzivala ten sarapis, tak prisla ovulka skor, alebo sa ti predlzil cyklus, ja mam cyklus pekne 28-30 dni, ale ovulku na 23 den, tak ze ci ju mam cakat skor?

candii
18. júl 2018

Pol roka a nesnazili sme sa 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre