Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

mayka
27. feb 2007

Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka

slimko
7. feb 2017

Baby, vy ste tu všetke také čo Vám tie kúpele plne hradí poisťovňa (A skupina), či ste niekto aj B-čko? A na koľko tam idete? Ďakujem

slimko
7. feb 2017

@smajliki Ahoj, mám aktuálny problém ako si mala ty, že mi schválila poisťovňa Bčko...čiže ubytko a stravu si musím platiť. Aj teba poslali na 28dní? Celkom ma potešilo ako o tom kladne píšeš, ja mám z toho obavy, že čo tam tak dlho budem sama robiť. A pomohli ti kúpele? Mala si izbu sama, či si bola s niekým? A dá sa, že by prišiel napr. na noc tam za tebou niekto? Sorry za toľko otázok, len sa pokúšam zorientovať a rozhodnúť či tam ísť lebo predsa len je to kopa peňazí a dlhá doba. Ďakujem 🙂

selenka7
8. feb 2017

@slimko Ahoj, ono sa tusim nedoplaca plna suma za ubytovanie a stravu, ako platia samoplatcovia. To by si sa nedoplatila pri tych ich cenach. So mnou na turnuse tam bola jedna pani, v kategorii A, ale nevyhovovala jej spolubyvajuca, chcela izbu samostatne, tak ju preklasifikovali do B-cka a doplacala si tusim 10/noc. Ale potom aj na stravu chodila na druhu smenu, co je pre samoplatcov, vyssia kvalita. Za mnou boli rodicia s mojou dcerkou na 2 noci, platili si apartman, ale vychadzalo to 48€/osoba/noc!!! sialene. A to im vraveli, ze dieta do 6 rokov zdarma, ale ked si pre nu pytali obliect postelne pradlo, zauctovali im za to 20€/noc. A v apartmane taka postel, ze sa bojis otocit, aby si nezobudila pol hotela, co tak vrzga. Potom bol za mnou na 4 noci manzel, ale to sme uz poriesili tak, ze sme si zaplatili izbu v Chalupe pri vodopade http://www.booking.com/hotel/sk/chalupa-pri-vod... a ja som si prehodila procedury, aby som mala viac volna. Inac, procedury sme si vymienali aj so spolubyvajucou, ked nam navzajom vyhovovalo nieco, co mala v rozpise ta druha. Ides tam len s papierom s rozpisom procedur, je tam meno, ale nikto nezisti, ci si to skutocne Ty 🙂

sirell
8. feb 2017

@selenka7
@slimko
Cenník na B-cko je na stranke kupelov a naozaj to vychadza sialene za 28 dnovy pobyt pri jednolozkovej izbe. Myslim ze strava je A-cko aj B-cko rovnaka v jednej jedalni, je jedno ci 1. alebo 2. smena. Samoplatcovia co si platia aj procedury tak ti sa stravuju v inej jedalni.

selenka7
8. feb 2017

@sirell V decembri som tam bola, fungovala len jedna jedalen, druhu prave rekonstruovali. Na stravu sme chodili v dvoch smenach, prva smena sme boli A-ckovi pacienti, druha B-ckovi a samoplatci. Obedy a vecere asi boli rovnake, ale minimalne ranajky boli uplne o inom u prvej a druhej smeny. Napr. co sa tyka cerealii, my sme mali len ciste ovsene vlocky, druha smena aj musli, cornflakes a ine, navyse rozne zaviny, presso (na prvej smene bola len velka termoska s kavou)... Ked tam boli za mnou rodicia s dcerkou, pytala som sa casnicky, ci by som tie dva dni nemohla ist na ranajky s nimi na druhu smenu, povedala mi, ze nie, lebo oni ako samoplatci maju vyssi standard stravy :-/ tak som sla na svoje ranajky a s nimi som potom uz len naprazdno sedela pri stole.

slimko
8. feb 2017

@selenka7
@sirell Ďakujem baby za info, mám z toho teraz kus stavy ...jednak áno dlho na 28dní to si neviem ani predstaviť. Chcela som ísť do Diany nie je voľné a čo je že ma nechcú dať s 50r paňou...Ponúkli mi ubytko na Maji že kým by nedošiel niekto ďalší tak by som bola sama,ale že nevedia či sa niekto nahlási a už potom aj aký vekovo - tak neviem či by mi to potom dali zaplatiť ako 1izbu ak keď by som si to nežiadala...? A druhá vec, aj by som rada bola sama ale zas ak by som bola s niekým asi by som sa ľahšie premotala a skamošila, ja som inak taká dosť tichá...🙂 my tiež plánujeme, že manžel by sa v dedine niekde ubytoval cez víkendy a tak

selenka7
8. feb 2017

@slimko dni tam ubiehaju rychlo pri tych procedurach a ked budes mat dobru partiu, skoro kazdy vecer je v kupelnej dvorane "tanecna rehabilitacia" - rozumej diskoteka 😀 odporucam dat sa s babami do reci v bazene, alebo pri cviceni. My sme boli dobra banda, akurat vacsina prisla skor ako ja so spolubyvajucou a v priebehu prvych dvoch tyzdnov poodchadzali. Dalsi turnus po nas uz neprisiel, lebo cez Vianoce maju zatvorene (a my sme odchadzali 20.12.), tak posledny tyzden sme sa uz nudili.

slimko
8. feb 2017

@selenka7 Tak to rada počuje, že to celé takto fajn funguje 🙂 Že tanečná rehabilitácia 🙂 no teda , rada uvítam. Ozaj nevieš náhodou č sa dá niečo také zrealizovať?...a teda: ja by som ten posledný 4týždeň mala mať kontrolné odbery v Nitre na imunológii...že či by som na ten poldeň mohla odísť odtiaľ ašla si vybaviť toho lekára? Či by to nebol problém? Ďakujem 🙂 Tak ty si mala taký predvianočný relax tak, len potom asi stresy doma postíhať prípravy.

slimko
8. feb 2017

@selenka7 A kde si bola ubytovaná?

selenka7
9. feb 2017

@slimko S lekarom sa tam pri vstupnej kontrole dohodnes na priepustke, ked si objednana na tie odbery, potom aj procedury nech Ti na ten den nedava. Ale ak pojdes k Dr. Chvostekovi, tak ten jednym uchom dnu, druhym von, to je taka vekova kategoria 70+ 😀 Moja spolubyvajuca bola slobodna mamicka, o dcerku sa zatial staral jej otec a jeden vikend bola doma na priepustku.
Ja som pred Vianocami nestresovala vobec, napiekla mama a svokra 😀 a kvoli tip top poriadku sa ja nezblaznim, takze takza pohodicka bola 😀

slimko
9. feb 2017

@selenka7 tak si mala pohodový predvianočný relax 🙂 NO mne pani tvrdila, že s tým lekárom by to mohol byť problém, tak mi teda dali iný termín a budem v Maji, tak snáď bude ok aj spolubývajúca 🙂 Ozaj čo sa stravy týka mám zavolať skorej že mám bezmliečnu alebo stačí v nástupný deň? - dúfam, že je to tam možné 🙂

selenka7
10. feb 2017

@slimko Nemala si k tomu info v tych papieroch, co prisli postou? Tam tusim bolo nieco o diete, ja som to neriesila, lebo som nemala ziadnu specialnu dietu.

slimko
10. feb 2017

@selenka7 možno niečo príde, len dnes idem poslať do kúpeľov ten návrh z poisťovne, ...a hovorili mi že mi potom pošlú pokyny, tak asi to myslíš.

smajliki
10. feb 2017

@slimko Ahoj, áno aj ja som bola na 28 dní, tak to má stanovené poisťovňa. Ak si ešte stíhaš vybrať ubytko tak určite Dianu (ak Ti nevadí chodiť von) alebo inú prerobenú ubytovňu, aj V Choči majú prerobené izby. Určite sa za tie peniaze nenechaj ubytovať v Maji alebo v neprerobených izbách v Choči. Tí čo sú na A-čku si musia zaplatiť poplatok ak si chcú vyberať, v B-čku to máš v cene. Písala som o Lúčkach ešte v začiatkoch, majú aj isté nedostatky, ale o to, čo tam budeš mesiac robiť sa neboj. Ak sa rada zabávaš, sú tam okrem pondelkov, kedy je harmonikár, každý deň diskotéky. ja som chodila aj na brušné tance, ktoré sú super, prípadne si môžeš priplatiť ďalšie procedúry. Určite si nájdeš kámošky. To sa neboj. Mne k otehotneniu nepomohli, mám endometriozu, to je trochu ťažšie. Stretla som tam však aj jednu pacientku, ktorá otehotnela po víkendovom pobyte, ale neskončilo to dobre, tak prišla znovu. Neviem s akou diagnózou tam ideš, ale podľa toho si pýtaj procedúry. Lekári sú trochu náladoví, takže podľa toho sa potom zariaď. Keď chceš pošli súkromnú správu. Chodil za mnou na víkendy manžel, ak Ti to cenovo vyhovuje, môžu ho ubytovať priamo v kúpeľoch, ale to stojí noc cca 30e, aj s raňajkami, V súkromných domoch pýtajú okolo 12 € na osobu, ale počítajú s tým, že tam budeš aj ty a pýtajú 2x a ubytko nič moc po väčšine, ak je to krajšie, pýtajú peniaze za celú izbu, čo už je aspoň 25 €. Tie lacnejšie sú staré. Čiže ak by som išla ešte raz, tak radšej manžela ubytujem v kúpeľoch. Ak chceš vyšší štandard, za rovnaké peniaze (mám to od známej) sú lepšie Turčianske Teplice. Tak držím prsty nech sa dobre rozhodneš 🙂

nikusqa
10. feb 2017

@smajliki ja som bola v Turcianskych Tepliciach a bola som velmi spokojna.

slimko
10. feb 2017

@smajliki Ahoj, a prečo je Maja taká zlá podľa teba? Ja som videla len pár foto čo majú na stránke, a minim. kúpelka je nová no a izba áno nič extra...dali mi ubytko tam, lebo vtedy keď môžem tak iné nemajú...Pôvodne som chcela Dianu alebo Cyrila. S tými návštevami mužovými tpo ešte budeme musieť nejako vymyslieť, že ako ubytko, ale tak to sa dorieši, teraz ma najviac trápi aby som mala v pohode ubytko a celé to bolo v pohode aj so spolubývajúcou atď. Ja mam indikáciu XI/1, sterilita, nízka ovariálna rezerva a tak...máme za sebou2ivf...takže procedúry si sama aj môžem vybrať, to mi nenaordinuje automaticky lekár podľa indikácie,?

sirell
10. feb 2017

@slimko Ja som bola ubytovana v Maji na 1. poschodi, ale neodporucam. Zariadenie izieb je celkom v pohode, kupelna OK nova, ale izby strasne male, naozaj len na prespatie. My sme nemali ani stol. Izby na prizemi orientovane na vychod studene tmave. A je tam pripojenie internetu len na kabel, takze s tabletom a smartfonom sa nepripojis. Za mna jednoznacene Diana alebo Liptov. Ak mozes tak si radsej posun pobyt ked je volne lepsie ubytko.

slimko
10. feb 2017

@sirell Aha, no teda nadšená z toho moc nie som, ale asi nenavyberám, keďže veľmi sa mi tým termínom hýbať nedá, robím mimo Sk takže je to kus komplikovanejšie, tak dúfam, že nechytím to najhoršie. Takže je tam dosť programu aj mimo predpísaných procedúr? Ďakujem za všetky info 🙂

smajliki
10. feb 2017

V Maji bola ubytovaná kolegyňa, žiadne Wifi, izby malé, tmavé a chladné. Osobne si neviem predstaviť bývať mesiac v takej izbe. K tým procedúram, ja som si pýtala viac cvičenia - Mojžišovku, aby som sa to naučila pod dohľadom a potom sama doma cvičila dobre. Ale na skupinových cvičeniach Ti pustia len CD a sem tam skontrolujú - je to individuálne. Ale ak sa bude dať, pýtaj si viac individuálnych cvičení, tie sú super, presne ukážu ako na to. Stretla som sa aj s tým, že podávali dievčatám také procedúry čo im boli k ničomu. Pozerám ešte že riešiš bezmliečnu diétu. Takú vlastne ani zaradenú nemajú medzi individuálnymi stravovaniami. Mne len vymenili prílohu alebo nejako upravili jedlá. Polievky boli buď bujónový vývar alebo zahustené mliekom ☹

slimko
10. feb 2017

@smajliki To fakt, že nemajú bezmliečnu stravu? Akože tak to ma dosť silno prekvapilo a sklamalo,..no keby nepošlem dnes tam tie papiere, tak normálne prehodnotím kúpele...človek si má platiť a nevedia zabezpečiť ani základné veci..? :( no tak po tomto všetko sa tam,,nesmierne,, teším :( :( Dík za tie rady ohľadom procedúr.

slimko
10. feb 2017

@smajliki aj ty máš bezmliečnu?

smajliki
11. feb 2017

@slimko áno, mám alergiu na mlieko, aj keď len hraničnú, takže sem tam mi nevadí

selenka7
13. feb 2017

Baby, stravu si vyberate z 5 moznosti tusim, vzdy den vopred, len sa treba poradit, v com nie je mlieko.

martusianka78
24. mar 2017

Ahojte chcem sa opytat ci bola niektora z vas v kupeloch Lucky od 20,2,2017,do 20,3,2017,mozno sme sa tam stretli......

slimko
25. mar 2017

@martusianka78 ahoj, ja som bola od 27.2 do 27.3 🙂

martusianka78
27. mar 2017

@slimko ahoj a kde si ola ubytovana ja v Choci...

slimko
27. mar 2017

@martusianka78 Ahoj, ja som bola v Maji...ale tak väčšinu dňa sme boli v Choči...bola som na 2smene

martusianka78
28. mar 2017

@slimko ja som bola na prvej smene ale urcite sme sa videli posleme si foto do spravy ...

slimko
30. mar 2017

@martusianka78 tiez si myslím, že sme sa museli vidieť...oki, do správy 🙂

daniela.ho
30. mar 2017

Opýtam sa aj tu vas, som tri týždne po odstránení myomu 6cm laparoskopiu, mám narok na plne hradené kúpele? Neviete? Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre