Kyselina listová a LejdyVita počas snaženia sa

3. nov 2023

Ahojte, beriem kyselinu listovú 800 mg. K tomu beriem ešte lejdy vita 1 (200 mg ). S manželom sa snažíme o bábo už dlhú dobu, keďže mám endometriózu v strednom štádiu, je samozrejme problém. Skôr mám za sebou asi biochemické tehotenstvá.

Gyndoš mi odporúčil brať lejdy vita 1. Ak beriem aj v tabletkovej forme, je to problém?

ninka99865
3. nov 2023

Lejdy víta obsahuje všetko čo ma, načo ešte berieš dodatočne? Ani veľké množstvo kyseliny listovej nieje potrebné

autor
3. nov 2023

@ninka99865 lebo lejdy vita ma len 200 mg.

autor
3. nov 2023

@ninka99865 a som čítala, že tie čo chcú otehotnieť že sa odporúča zvyšiť dávky

lucia7933
3. nov 2023

ja som brala femibion ten ma dostatok kysl listovej

henrietka12
3. nov 2023

Podľa mňa kľudne môžeš brať kys.listovu aj zvlast s tým nič nepokazíš... 😉 radšej viacej ako menej ...

ninka99865
3. nov 2023

Ahaaaa lebo ja som mala to ďalšie balenie kde jej bolo viac. Čiže asi nič nepokazis keď si das aj aj 🙂
A ostatné vysetrnia máte pobehane?

autor
3. nov 2023

@ninka99865 aké ostatné? Boli sme uz v centre. Poradili nám insemináciu, ale ešte to skúsime, keďže som kyselinu listovú nebrala, a lejdy vita mi poradil lekár.

ssizk
3. nov 2023

Kyselina listova nieje na podporu tehotnosti. Pomaha len k spravnemu vyvoju dietata, preto sa odporuca uzivat ju uz pri planovani. Plodnost neovplyvnuje.

autor
3. nov 2023

@ssizk tak potom prečo sa odporúča, aby ju žena užívala ešte predtým ako otehotnie?

ninka99865
3. nov 2023

No ci máte obehane komplet všetky vysetrnia.. lebo kyselina listová ti nejak extra nepomôže, ma sa užívať pred otehotnením preto, lebo jej väčšina populácie ma nedostatok a keď žena ostane tehotná aby plod mal z čoho čerpať, keďže je dôležitá hlavne na začiatku

autor
3. nov 2023

@ninka99865 ano mame urobene väčšinu vyšetrení

henrietka12
4. nov 2023

Preto aby sa bábätko dobre vyvíjalo ... Napríklad aby nemalo rastep chrbtice ... Bohužiaľ ja som si tým prešla a potom mi lekáry odporučili brať az 4g kys. Llistovej denne ...s tým sa pokaziť nič nedá ... telo si zoberie toľko koľko potrebuje ostatné sa z tela vylúči ...

ssizk
4. nov 2023

Aby jej mala zena dostatok uz ked sa embryo vyvija. Kym zistis, ze si tehotna sa vyvijaju uz dolezite organy k comu je potrebna kys.listova.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre