Kyselina listová pred otehotnením

syrik
6. jan 2014

Ahojte maminy, chcela by som sa spýtať, brali ste kyselinu listovú už v tehu alebo už pred plánovaným otehotnením? Ja som pri prvom tuším začala až v tehu, ale vraj sa má už 3 mesiace pred. Aký druh ste brali?
ĎAKUJEM 🙂

pipinka3027
22. feb 2014

@hwiezdinka no vraj ano,ale u kazdej je to ine,vela bab ju beru a vsetko je ok a poznam aj baby,co maju ju tiez zakazanu 😖

hwiezdinka
22. feb 2014

@pipinka3027 ja ju beriem uz teraz pred otehu, mne este aj na genetike doporucili brat ju min. 3 mesiace pred otehu, beriem tu od zentivy, ziaden komercny produkt.

pipinka3027
22. feb 2014

@hwiezdinka no tak potom ju ber 🙂

siska765
22. feb 2014

A co vravite na kys.listovu od Dr.Maxa-lekaren

gromkaver
22. feb 2014

ahoj, ja dom brala kys.listovu pred tehu, doporucil mi to moj gyn., ze sa po oplodneni moze zabranit roznym genetickym "porucham" plodu. potom som cistu kys.listovu vymenila za ferretab compositum. obsahuje aj zelezo aj tu kys.listovu a hoc si to cele platis musis mat recept od dr., ja som bola uz pred tehu mierne chudokrvna a hlavne nezapekaju. drzim palce 🙂

layla19
12. aug 2015

Ahoj ja beru kyselinu taky uz 2mesice

jung6
13. aug 2015

Začala som užívať kyselinu listovú, no včera som v skrinke objavila nerozbalený Nosifol Forte. Asi je zbytočné užívať oboje naraz, či?

hematologiabb
13. dec 2015

Kocky ahojte ,som v 17 tt,beriem z vitaminov len kys.listovu elastic q a neviem ako dlho...ci by som uz nemala prejst na iny vitamin...vsade odporucaju gynekologovia len femibion,lebo je to draha znacka...
Dik.

erinka123456
1. jan 2016

@mirkovci ahoj prepac ze sa pytam ale naco je dobra kyselina listova pri snazilkovani?

katrin21
1. jan 2016

@erinka123456 aby si mala v pripade otehotnenia jej dostatok.... a predisla tak vyvojovym vadam

mirkovci
1. jan 2016

@erinka123456 to presne neviem ale určite si ju nenaordinuj sama. Gynekológ ma upozornil že som možno pravé kvôli nej potratila

katka1981
1. jan 2016

Baby dajte si predpisat u lekara kys. listovu, je silnesjia a usetrite. Ja som poprosila obvodnu ci mi predpise, nebol problem, malej predpisuje pedina. Je to tato http://www.docsimon.sk/tovar/acidum-folicum-drg...

monka3110
25. jan 2016

Ahojte baby, ktorá užíva Ferretab? Obsahuje aj kyselinu listovú, mám ešte 54 tabletiek. Darujem za poštovné.

hematologiabb
25. jan 2016

@monka3110 Ahoooj,to je to zrejme aj pre druhy trimester???

alchemilkazltozelena
25. jan 2016

Ja som brala najprv obycajnu a potom INOFOLIC

monka3110
25. jan 2016

@hematologiabb ja som to brala do konca tehu

lleall1111
29. feb 2016

@alchemilkazltozelena aký bol ten inofolic?

alchemilkazltozelena
29. feb 2016

@lleall1111 mne pomohol,na druhy cyklus som otehotnela

kikakoka
2. júl 2016

Ahojte baby ja by som sa chcela od vas spýtať ze aku kyselinu listovu si mam kúpiť pred tuhu? Mohli by ste mi prosím poradiť?

erkoska
31. júl 2016

ja som zacala kyselinu listovu uzivat uz pol roka pred otehotnenim a gynekologickami ju predpisala do prveho trimestra..potom som mala prisun uz len zo stravy... mala som problem otehotniet, ale podarilo sa to.. manzel zvysil tiez prijem tohto vitaminu http://kyselinalistova.sk a zrazu sa podarilo..tazko povedat ci to bolo kvoli tomu, ale zatial sme sa s manzelom zhodli ze asi to bola prave kyselina listova..

liona86
18. sep 2016

Ahojte,
som tu nová pokúšame sa s manželom o babatko no nieje to take jednoduche 🙂 ako sa zdalo na zaciatku. Mudr. mi odporucil INOFOLIC ( ake s tym mate skusenosti je to len reklama??)
Kamaratka mi odporucila kyselinu listovi---- tak tu beriem momentalne, kt. by ste odporucili, s ktorou mate skusenosti???ja mam momentalne FOLIC ACID 1000mcg
ďakujem

veronikalilith
15. sep 2018

Ahojte baby, môžete sem niektorá napísať z tých čo sa snažili v čase písania príspevku a už sú mamičkami? Kúpila som si Femibion, beriem ho už pár týždňov. Snažíme sa už takmer pol roka a stále nič. Je pravda, že som mala nervy, stresy ako zo školy aj v práci. No oboje prehrmelo. Som zvedavá či to pomôže alebo to bude len náhoda. Lekárnička to vychvalila, ale tak 24€ za 60tbl, vychvalila by som asi aj ja.Aby nešlo len o nejaký !arketingovy ťah. Ďakujem

malinajahoda
15. sep 2018

@veronikalilith a čo sa chceš konkrétne opýtať? Na tento prípravok?

veronikalilith
24. sep 2018

@malinajahoda to, či to nie je len marketingový ťah a ci keď si to užívala počas snazilkovania či pomohlo

malinajahoda
24. sep 2018

@veronikalilith všetky tieto komerčné výrobky sú marketingový ťah. Najlepšia je kyselina listová na predpis od lekára. To máš istotu. Začala som to brať už 3 mesiace predtým ako sme sa snažili. A otehotnela som po pol roku. A plus som to brala celé tehotenstvo. Takže 3+6+9=rok a pol.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre