Laparoskopia a druhé bábätko

patka2222
13. feb 2023

Ahojte, mám otázku či sa niektorá z vás stretla s niečím podobným, nikde som nenašla podobne fóra.
V roku 2021 som bola na laparoskopii ( s manželom sa nám nedarilo mať babo 2 roky) potom hneď prvý mesiac som otehotnela. Chvala Bohu mám zdravé dieťatko. Teraz by sme chceli druhé ale znova to iste nedarí sa nám zatiaľ, neviem čím by som mohla tomu pomôcť či by mi spravili znova laparoskopiu, alebo tam uz nieje šanca🤷‍♀️
Ďakujem všetkým za seriózne odpovede🙂

floki1994
13. feb 2023

@patka2222 nuž tu ti asi nik neporadi...treba obehat lekarov a porobit vysetrenia preco to nejde..

ninka99865
13. feb 2023

A čo ti robil laparo? Prefuky?

patka2222
autor
13. feb 2023

@ninka99865 áno áno prefuky

patka2222
autor
13. feb 2023

@floki1994 ďakujem za odpoveď 🙂

ninka99865
13. feb 2023

@patka2222 poznám taký prípad. Dnes sa to robí aj ambulantne a volá sa to hyfosy 🙂

patka2222
autor
13. feb 2023

@ninka99865 a pomohlo im to ? Keď podstúpila žena hyfosy. Skusim sa o tom poinformovat u lekára

majka_3
13. feb 2023

@ninka99865 hyfosy nieje prefuk...hyfosy sú len na zistenie priechodnosti...prefuk sa musí spraviť len laparoskopicky.

ninka99865
13. feb 2023

@majka_3 aj jedno aj druhé je priechodnosť. Ale prefuk sa robí laparoskopicky a hyfosy sa robí ambulantne. Účel je ten istý

majka_3
13. feb 2023

@ninka99865 nieje ten istý...hyfosy neuvolnia cestu upchatemu vajcovodu... je to iba diagnostika.... viem to,absolvovala som to...nieje to bolestivé...normálne sa to dá vydržať je to par minútový zákrok...

matkahelka
13. feb 2023

@ninka99865 a treba povedat, ze hyfosy je tak bolestivy zakrok, ze lekari to riesia radsej prave laparkou. ja poznam dve zeny, ktore pri hyfosy od bolesti odpadli.

matkahelka
13. feb 2023

@majka_3 presne tak

ninka99865
13. feb 2023

@majka_3 mala som slabú nepriechodnost na pravej strane a kontrasna latka na hyfosy to “prebila” náhodou som bola o pár mesiacov na laparo kvôli niečomu inému a keď ho kontrolovali bol úplne ok
@matkahelka ako kto, nevravim že to bolo príjemne ale vydržať sa to dalo, nechali ma tam ležať pól hodinu predné kvôli možnému odpadnutiu. Po zákroku som šla rovno do prace a bola som úplne ok. Narozdiel od zotsvovania sa po laparoskopii

majka_3
13. feb 2023

@ninka99865 tak slabá nepriechodnost a nepriechodnost je rozdiel... ver že ak je vajcovod upchaty úplne ,tak hyfosy s tým nič neurobia...akurát to svinsky boli keďže nemá kde ísť ta kontrastna látka...nechcem sa hádať ale tak mi to bolo povedane aj u Dr a aj v centre... ak by to bolo upchate treba len laparpskopicky... ak je to "len" prípchate, tak verím že sa možno dá niečo s tím robiť...

ninka99865
13. feb 2023

@majka_3 nehádam sa 🙂 a na druhej strane niekedy hyfos vyjdú falošne nepriechodné z dôvodu že žena ne veľmi v krčí a v strese kdezto pri laparo nie. My sme boli dohodnutí s dr, keďže som nechcela ísť do narkózy a potom byt doma pn ze skúsime hyfosy a al bude problém pôjdem na laparo. Ale zas viem ze aj také prípady kedy sa nepriechodniost nedá odstrániť ani laparoskopicky

johank_a
16. feb 2023

@patka2222 ahoj, akoby som čítala náš príbeh. Mne pri prvej laparoskopii zistili endometriózu,ale otehotnela som hneď. No a teraz sa o druhé bábo smažíme už tri roky. Opäť som absolvovala laparoskopiu so záverom endometrióza, ale vajcovody priechodné, plus mám zistenu hormónalnu nerovnováhu, manžel najnovšie horší spermiogram. Čo sa týka mňa, absolvovala som už všetky možné vyšetrenia a vyskúšala takmer všetky možnosti hormonálnej stimulácie.
Takze naše kroky smerujú k IVF...
Veľa zdaru vám 🙂

patka2222
autor
16. feb 2023

@johank_a ahooj no to poznám nieje to ľahké. Ja som nevedela že je možné tuto laparoskopiu- prefuky absolvovať ešte raz budem sa informovať u gynekológa dúfala som že druhé pôjde jednoduchšie už aj vám veľa šťastia nech sa to podarí my to ešte skúsime prirodzene momentálne nasadila som vytaminy aj sebe aj manželovi tak držím palce aj nám aj vám ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre