Liečili ste sa Clostylbegytom? Čo ďalej?

nellie_
5. jan 2009

zakladám túto tému pre nás, ktoré sme sa liečili Clostylbegytom a nezabral nám a tak uz nepatríme do témy - Liečba Clostylbelgytom....
Zatiaľ tu žiadna takáto tema nie je... tak vás tu všetky vítam... 😉

nellie_
autor
17. sep 2009

Tehotná mamička sa pýta synka, čo by si prial k vianociam, či bračeka alebo sestričku.
- No, ak by ti to neroztrhlo pipinu, tak radšej sánky.

😀 😀 😀

asshanti
17. sep 2009

dobre ranko,

nellik - Ty nemas chybu !!! super vtipik, sa hodi do temy... 😀 😀 😀

vierka - tak to som straaaaaaaasne zvedava ci to bude dievcatko, ci nellie vyjde dalsi tip, lebo to uz na 100 % budem mat ja chlapca... 😀 😀 😀 tiez dufam, ze testy budu ok, ved sme obaja zdravi... 😔 😔 😔

mireag - super !!! dufam, ze ste tu ovulku vyuzili a nam pribudne dalsia tehulka do temicky... 😵 😵 😵

ja som dnes v praci, od piatku po prvykrat... ale super sa mi vstavalo, hoci o siestej a babatko bolo celkom kludne, asi len 2 krat ma trosicku naplo a uz je dobre... len nech to tak ostane... 😵 😵 😵
nasi dnes zbieraju zemiaky, tak ja sa aspon tento rok tomu vyhnem... 😀 😀 😀

vierka
17. sep 2009

nelie - no vidis to, pred pomaly 5-timi tyzdnami som sa objednavala a uz je to tu 😀 len dufam, ze to ten doktor nezrusi, lebo by ma asi porazilo a ze sa bude babatko pekne ukazovat 😀
a dobry vtip - ale veru, keby to bolo take jednoduche, tak uz si davno porodim najnovsi typ Audinky 😀 😀 😀

ass - tak to je dobre, ze ti nebolo nejako zle, podla mna to bude uz len lepsie a lepsie 😉
a testy dopadnu urcite dobre a koniec koncov, je vzdy jedno co to bude, hlavne nech je to zdravucke a stastnucke 😀

nellie_
autor
17. sep 2009

vieri ide fakt priserne rychlo vsetko... 😎
dufam ze nebude babo hanblive a pekne sa ukaze v plnej krase 😀 😀
lebo ja som straaaaasne zvedava ci mi vysiel tip 😉

asshanti takze uz si v robotke.. 😉 ja som sa nakoniec tiez zemiakom vyhla a nebola som ani v tom martine, na kolko sli na 2 autach a ja som bola 11-ta.. takaaaaaaa som bola "nestastna" ze som sa nezmestila 😀 😀 😀

vierka
17. sep 2009

nelie - no ved aj ja som zvedava a tesim sa velmi na fotecky a tesim sa ako sa bude tvarit mangel, lebo to bude prvy krat co nase babulko uvidi 😀
ty si sa nezmestila??? ze jakeeeeeeeeee "nestastie" ta postihlo 😀 😀 😀

no a ja som bola vcera na tej predporodnej priprave a sme pozerali videa z porodov a na moje pocudovanie som mohla bez problemov pozerat ako zena rodi - jedine pri com som mrastila oci bolo ked tehule pichali do chrbta epiduralku, alebo ked miminkovi strkali hadicku do krku 😅 som asi cudna 😀

nellie_
autor
17. sep 2009

fuuuu to by som ani ja nechcela vidiet ako pchaju tie hadicky babatinkam.... 😅
a si veru statocna to deva ked si sa dokazala v pohode pozerat na pôrod... 😅 😅
ja by som to asi nedokazala....radsej to necham len na svojej predstavivosti ze ako to tam vypada pocas pôrodu 😅 😅
ja sa bojim toho ze ma raz to babo roztrha... 😅 😅 a ze nejak moc ze namiesto sitia mi tam rovno zips budu prisivat... 😀

takze na tom 3D vlastne uz uvidite po kom ma malinke nostek 😀 😀 to sa mi na tych 3D najviac rata... 😵

nellie_
autor
17. sep 2009

bleee baby toto vam musim napisat.... nasej upratovacke praskla napln do osviezovaca na vecku... broskynova... ja to citim v kazdom pore svojho tela.. ja budem teraz grgat 2 dni po broskynach.. 😖 😖
fuj.. to sa tam nevyvetra ani za mesiac... 😀 😀 😀 😀

aj ked miknem hlavou tak to citim.. mam toho plne vlasy.... asshanti to by bola tvoja smrť tam 😀 😀 😀 😀

asshanti
17. sep 2009

nellie, tak tomu ver, ze to by ma urcite zabilo... 😀 😀 😀 ked sa povraciam z luxusnej vonavky Versace, tak toto by bol moj koniec... 😀 😀 😀

alex
17. sep 2009

Ahojte babule, ja som bola dnes na tej konzultácii na Kramároch, no tak budúci štvrtok ideme do Ružinova a asi v piatok mi budú brať pupočníkovú krv a plodovku. Výsledky z tej krvi budú do týždňa, takže nebudeme musieť čakať na to tri týždne, ako pri amnocentéze. Prebieha to vlastne tak isto, akurát sa berie krv z pupočníka a pritom mi odoberú aj plodovú vodu. Dúfam, že to všetko dobre dopadne a výsledky budú v poriadku.

Foto Jakubka sú už v albume 😉

nellie_
autor
17. sep 2009

alex jeeeej.. to ako si prekryva tvaricku je super 😵 😵 😵 😵

verim, ze tie testy dopadnu dobre a konecne si uz budes bez stresov a zbytocneho plasenia uzivat jakubkovanie 😵 😵 😵 😵

alex
17. sep 2009

nellie no bol to zážitok, tak sa tam krásne vrtel a kopal nožičkami a stále sa nám riťkou otáčal. Netrvalo to dlho, ale bolo to super.

vierka
17. sep 2009

nelie - no asi preto sa chodi na tie kurzy az po 21 tt, lebo ten porod si veru uz vtedy rozmysliet nemozes 😀 😀 😀 ale tak porodili uz miliardy zien, tak preco by som nemala ja?! 😀 ale sme tam super partia, tak si dokaze spravit srandu aj z takych veci ako je porod 😀 len kto vie ako dlho nam to vydrzi 😅 😀 😝 a dokonca mas teraz uz aj orgazmicky porod - to by som mohla tak rodit aj kazdy den 😝 😀

no a tu vonu ti veru nezavidim, asi to veru nie je bohvie co 😕

alex - malinky je kraaaaasny 😀 zlatusik, uz sa aj ja tesim na to 3D.. a neboj sa, vysledky z krvi dopadnu super a je super, ze vysledky budete mat rychlo, ze nebudete musiet na to velmi dlho cakat 😉

nellie_
autor
17. sep 2009

orgazmicky pôrod.. to co je preboha??? 😕
pouc ma - devu nevzdelanu 😀 😀 😀

asshanti
17. sep 2009

alex, maly je rozkosny !!! aj ja uz chcem vidiet a vediet co to bude az to bude... 😀 😀 😀
na baby, dnes sa citim podozrivo dobre... ani zle mi nie je, ani nie som velmi unavena, super !!! 😎 😎 😎 este taku hodinku a padam domkov...

nellie_
autor
17. sep 2009

asshanti myslim ze ked uz si v 16tt tak uz by tie nevolnosti mohli skoncit 😉
a uz si budes len uzivat tehulkovanie... 😉

alex
17. sep 2009

vieri no je to taký maličký mimozemšťanko ešte, nemá ešte tuk na sebe, tak taký chudučký, kostnatučký, ale nožičky má krásne dlhé, po maminke 🙂

Už nech to mám za sebou a čakám na výsledky. Ani sa tak nebojím, že by boli zlé, ako mám strach, aby sa pri tom odbere niečo nestalo, ale budem na nás dávať veľký pozor.

Ass, čoskoro sa už aj ty dozvieš, čo sa ukrýva v brušku, veď nie je taký veľký rozdiel medzi nami.

asshanti
17. sep 2009

nellie, tak v to pevne verim, ze uz to bude iba ok !!! dnes je to na jednotku !!! 😀 😀 😀

alex, ale je to taky krasny mimozemstan !!! ako kamoska hovorila - votrelcek maly... 😀 😀 😀
u nas je ten 3D ultrazvuk najlblizsie v inom meste, cca 30 km od nas a este neviem ako to funguje, ale asi sa treba cez mojho dokiho objednat a asi sa plati, neviem... ale urcite chcem !!! sa tesim velmi !!! 😎 😎 😎

baby, inak som dnes bola s kolegynou v jednom butiku, ona chcela nejaku bluzku, ci tricko a objavila som naaaaaaaadherne, ale naaaaaaaaaadherne spolocenske saty... v takom antickom style, na tenucke ramienka a dlhe az po zem, dosiroka splyvave, z takeho sifonu alebo co, tam v pohode by som dala brusko... 😎 😎 😎 a v nadhernej modrej farbe, alebo v bezovej. normalne nad nimi uvazujem na tu dalsiu svadbu co mame ist 3.10... aj tak budem buduci rok potrebovat dalsie saty, lebo v oktobri ideme 2 vikendy po sebe kamosom na svadby a to budu rovnaki ludia tam zhruba, tak by som mala tie hnede kratke z minulej svadby a tieto krasne nove.... manzelik vravel, ze si mam kupit, tak uvidim... asi tam zajtra zajdem, robi tam kamoska, tak by mi ich snad dala domov vyskusat aj s topankami, ze ako na mne vyzeraju... 😎 😎 😎

nellie_
autor
18. sep 2009

dobre ranko 🙂

vierka
18. sep 2009

dobre ranko 😀

nelie - no co ti poviem k tomu orgazmickemu porodu 😅 proste urcite percentu zien pri nom dokonca dosiahne orgazmus, take je to dobreeeeee 😝 😀

alex - no ved preto ja idem az teraz, aby uz bolo babatko prekne vypasenucke po tatinkovi 😀 aby uz bolo pekne vidiet baculatu tvaricku 🙂
a urcite sa nic nestane ani pri odbere a vysledky budu proste vynikajuuuuuuceeeee 😉

ass - no ja som sa ani nepytala mojho dokiho ohladne 3D - rovno som si zavolala tam kde ho robia a objednala sa.. je to viacmenej skor take peknucke, nez dolezite pre tehotenstvo aby bol robeny, takze tvojmu gyndosovi je jedno ci na neho pojdes alebo nie... je to na tebe... ja som sa objednala sama - tiez to budeme mat tak 30 km a budem platit 45 eury 😀

katika82
18. sep 2009

dobré ráno tehulky moje a snažilky

no ja som bola včera na prednáškach celý deň skoro som tam zaspala v žiline tiež pršalo no hrúza. ráno som bola na krvičke u doktora. uvidíme hádam bude všetko oki.

alex malý je krásnučký júúj zlatý

inak hríbov sme mašli 59 úplne krásnych veľkých. tak som bola včera zaniesť maminym sestrám dvom a vzyšok sa dal sušiť takže zásoba na zimu by bol

ááááálllleee dnes som posledný deň vpráci. júúúúj viete aký je to super pocit. budem síce ešte tu do konca mesiaca v jasnej s drahým a ak by bolo niečo treba tej novej poradiť. ale už nebudem chodiť do práce, môžem ráno spinkať koľko chcem.

no a v oktobri a novembri má drahý voľno takže budeme domka spolu.

alex
18. sep 2009

Ahojte,

jééj katika, ty už ideš na materskú, super, tak si oddýchni a užívaj, kým je bábo ešte v brušku.

Ja som dnes v novinách čítala o tej vyššej materskej, že by ju mali dostať maminy, ktoré pred narodením dieťaťa pracovali aspoň deväť mesiacov, no ak to myslia po sebe nasledujúcich, tak nakoniec sa ma to týkať nebude, lebo ja 9 mesiacov budem mať odpracovaných až 9. marca a to už bude maličký na svete si myslím. No na porážku toto... ☹

asshanti
18. sep 2009

dobre ranko,

katika, uz sa konecne rano pekne vyspinkas, to Ti zavidim, super !!! 😵 😵

alex, tak to je blbe, ja som o tom nepocula... ale mna sa to tykat asi bude, lebo 15. januara to budu tri roky co tu robim a predtym som bola 2 tyzdne na PN - ke a predtym som v kuse robila presne 3 a pol roka, takze to by bolo super. a kolko by to malo byt, ta vyssia materska ???

ja som dnes od pol stvrtej rana hore, zobudil ma debilny komar... 😠 😠 😠 zabila som ho, bola som na wecku a potom som uz nemohla zaspat... 😒 😒 😒 dnes ma maminka narodky, tak sa tesim na chlebicky, zboznujem ich !!! utekam este cez obed kupit nejaku kvetinku, nech sa potesi... 😵 😵 😵

katika82
18. sep 2009

alex bude sa to týkať aj teba. ja mám tetu na soc.poisťovni a je to tak že ak máš odrobených tých 270 dní za posledné 2 roky, teda je tam tá istá podmienka aká je na to aby si dostala materskú tých prvých 6 mesiacov. lebo ženy ktoré nemajú odrobených 270 za posledné 2 roky dostanú aj tých prvých 6 mesiacov len rodičovský teda nevzniká im nárok na materské. takže nebojkaj budeš do toho spadať aj ty. ale je tam podmienka ešte jedna a to že nesmieš nastúpiť po tých 6 mesiacoch do práce ani len na 4 hodiny. teda bude to pre tie ženy ktoré nebudú chcieť robiť popri rodičovsom

alex
18. sep 2009

katika aha, no tak to je tiež naprd, lebo ja sa robiť chystám... No uvidíme čo sa mi viac oplatí.

ass ja som tiež pracovala tri roky v jednej firme, lebo potom som tam skončila a bola 2,5 mesiaca na ÚP a teraz som tu. Takže by som tam teda aj spadala, ale keď budem pracovať, tak nie. Ale budem pracovať na niekoho iného, aj tak by sa dalo 😉

alex
18. sep 2009

Chcela som napísať, že alebo budem pracovať na niekoho inéheho...

asshanti
18. sep 2009

alex, Ty chces potom hned pracovat, odkedy ??? a kde budes mat malicke ??? 😉 😉 😉

a kolko ze vlastne ma byt ta vyssia materska ?

alex
18. sep 2009

ass, no po troch mesiacoch asi sa sem vrátim, ale len na také 2 hod. denne, možno ani nie každý deň, ale každý druhý. Ale to nie je isté, uvidíme, ako ma maličký bude potrebovať a vyžadovať si moju pozornosť. My bývame so svokrovcami a moja svokra nepracuje, takže tých pár hodín bude s malým ona, alebo manžel, lebo môj mužík pracuje 4 dni a 4 dni má voľno a vlastne aj tie 4 dni čo pracuje, tak dva dni má tak, že robí od 6 večera až, takže s maličkým bude on cez voľno.

alex
18. sep 2009

no a tá materská má byť 256 eur.

alex
18. sep 2009

resp. nie materská, ale rodičovský príspevok.

asshanti
18. sep 2009

tak to mas dobre alex, malicky Jakubko bude mat dost pestunov... 😵 😵 😵 ja ostanem na materskej asi cele 3 roky, mozno aj dlhsie, lebo budeme chciet aj druhe bejby... 😀 😀 😀 moja mama musi este asi 14 rokov pracovat, to uz budeme mat doma teenagera alebo aj dvoch... a svokra je sice doma, ale ona je na invalidnom dochodku, ma uz aj viacej rokov, tak ju nebudem zatazovat... a jasle u nas nie su, takze nemam inu moznost, ale ani nechcem, chcem sa babatku plne venovat. no uvidime ci poviem to iste aj tak o rok... 😀 😀 😀
tak ten rodicovsky prispevok je celkom ok, bala som sa, ze to bude ovela menej... ja pracujem v statnej sprave a plat nemam ovela vacsi... 😠 😠 😠 😠 😠 sila, vsak...???
a Ty co robis alex, ak mozem vediet ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre