• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Májovky plánujú a tehuľkujú

9. mája 2009 
Katka: matersku na 100% ja budem dostavat podla vypoctu za obdobie od 1.1.2007 do 31.12.2007 a na MD nastupim v 12/2008. keby ze nastupim v januari 2009, tak sa mi materska bude vypocitavat z obdobia 1.1.2008 do 31.12.2008. takze je to kalendarny rok, ktory predchadza roku,v ktorom ides na MD. iny pripad je uz vtedy,ak nemas odrobeny ani rok. napriklad,ak by som zacala pracovat v 05/2008 a isla by som na MD 12/2008. vtedy sa rataju odvody za rok 2008, presny postup je v zakone. Pre mna by bolo vyhodnejsie,keby sa mi materska vyratavala z odvodov,ktore som platila 12 mesiacov pred nastupom na MD,ale ZIAL to tak nie je :frowning2:
1. aug 2008 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ano rata sa hruby prijem lebo az potom z neho idu odvody, ono len neviem presne ako sa ten trinasty plat rata, ked z neho vlastne platis odvod ako posledny mesiac nie? toto neviem, ale to uz je maly rozdiel v tej sume.
a rata sa presne predchadzjuci kalednarny mesiac
na matersku sa ide 6 tyzdnov pred porodom myslim, potom ju uz dostavas a platiti nemusis
1. aug 2008 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: kati to s tymi mensinami si povedali pekne :wink:
takze ked ja nastupim na matersku dajme tomu niekedy v oktobri tak za poslednych 12 mesiacov sa mi spriemeruju platy a vypocita s z toho materska chapem to dobre ze?
1. aug 2008 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mate pravdu, v tomto state sa teda o podpore rodin neda hovorit. teda o podpore AKYCH rodin. tiez ma vytaca nasa mensina,ktora nikdy nedala do statu ani korunu odvodov,ani dani a pobera vsetky mozne aj nemozne davky a podpory. v tom su teda riadny odbornici. taka mlada 17 romska "mamicka" vie presne kde a co treba vybavit, kde ist aby dostala vsetky mozne prispevky a davky. to by sme mi ostatne, gramotne, inteligentne len pusu otvarali,ako sa oni v tychto zakonoch vedia pohybovat. vsak preco nie? je to ich jedina starost ako prist k peniazom a k nic nerobeniu na cely zivot :angry: :angry: :angry:
1. aug 2008 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jedine ak by si medzi tym ukoncila socialne poistenie a zacala nove, vtedy by sa to ratalo od toho posledneho vzniknutehop poistenia, co sa v normalnom pracovnom staver asi neda, pokial ti zamestnavatel tak nepomoze.

jani keby to bolo tak ze v marci sa zamestnas a v decembri ides na matersku ebnsplnis za podmienku ze musis byt 270dni nemocensky poistena do dna porodu, aj na to treba dat pozor ale ak ste vsetky zamestanne a plati vam to zamestnavatel nemate problem
ja som od toho oslobodena a socialku za tial neplatim, preto s tym viem lepsie ratat a dosiahnut tak vysoku matersku aj bez vysokeho platu :wink:
1. aug 2008 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lubi nie ty nastupis na matersku v 2008 a rozhodujuce bude obdobie v roku 2007 a z toho sa ti vyrata materska.
1. aug 2008 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jani ak je to tak to je teda pekne sproste :angry:
1. aug 2008 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lubka, ak nastupis v 10/2008, ratat sa ti budu tie prijmy,z ktorych si platila odvody do socialky a to za rok 2007!!! (januar - december). Teda,ak si v tom roku uz pracovala. platy sa nascitaju, vydelia sa poctom odpracovanych dni a z tej sumy sa vyrata 55%. To bude vyska materskej za jeden den. takze krat 30 resp. 31 dni dostanes sumu,ktoru Ti mesacne budu vyplacat. Pocas 28 tyzdnov rovnaku. Nastup na MD je 6 tyzdnov pred ocakavanym terminom porodu. vtedy uz vlastne pracovat nebudeme,budeme dostavat len matersku. to je statny prispevok,takze z toho sa uz ziadne dane ani odvody neodvadzaju, pokial, ich nechceme platit dobrovolne. a max.materska je nieco cez 15 tisic. aj keby sme mesacne zarabali 50 tisic a z nich platili odvody,maximalna materska je len tych 15-tisic, aj ked podla vypoctu by ta materska vychadzala daleko vyssia
1. aug 2008 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
v roku 2008 sa zvysil vymerioavaci zaklad a maximalna materska je nieco cez 16tis :wink: viac byt nemoze pre nikoho.
1. aug 2008 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lubka-lyubka,je to sproste, ale co v tomto state nie je????
Lubka-droby: jasne,musis byt poistena najmenej 270 dni. a ak sa dobrovolne poistis a budes si platit odvod do socialky z maximalneho vymeriavaceho zakladu aspon tych 270 dni,tak mozes mat maximalnu vysku materskej. je to sice iba na 28 tyzdnov,ale potesi. Ja som dobrovolne pripoistena od marca,takze to mam len-tak-tak na hrane,takze malo by mi to vyjst ak porodim najskor vo svojom termine. Zial,ak nastane pripad taky,ze porod je skor,ako terminovany,tak sa berie za rozhodujuci termin porodu,takze aj na to si treba dat pri tom pocitani 270 dni pozor. nam sa jednoducho zadarilo na prvy krat,co by sa mi ani pri tolkom stasti ani nesnivalo. ale som rada,a ked nevyjde,tak nevyjde, nepojdem sa obesit. na babo sa tesim. mozem len nadavat na tento hlupy socialny system,ktory poctivych VZDY a VSADE len znevyhodnuje a okrada :unamused:
1. aug 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz som si to ujasnila a je to nefer, ale co uz lebo ja som minuly rok neodrobila cely u tohto zamestnavatela a prve tri mesiace co som bola v skusobnej dobe som mala nizsi plat ako po skusobnej dobe :confounded:
ale kaslat nic s tym bohuzial nenarobime
nastastie mame nasich manzelikov :grinning:
1. aug 2008 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lubka-droby: o tej zmene som pocula, ale neviem presne,kolko to teraz vychadza ta maximalna materska,ale zase velky rozdiel v tom nie je :unamused: par stoviek, urcite nie ani tisicka. pri dnesnych cenach - co zacinam len teraz zistovat- na oblecko pre baby, vybavicku, plienky, nebodaj sunar, lieky....tak su to smiesne peniaze. vystacia akurat pre to dietatko a matku fakt ma zivit manzel. a o tom rodicovskom prispevku uz ani nehovorim. je to almuzna, akurat za to nakupim plienky. ked si pozriete ceny umelej vyzivy,alebo tej detskej vyzivy v poharikoch (napriklad nejake ovocne pyre s neviem cim),tak sa mi hlava zatoci. vsak za jednu-dve tie poharicky mate pre seba kompletny obed v restike
1. aug 2008 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jani to by ti mohlo vist dufam. si sa dala dobrovolne tak aby ti cvvyskla maximalna materska?
ono sa to opplati aj ked na polroka ale je to rozdiel platiti aj ked 12 mesiacov 1000sk mesacne a dostavat 6 mesiacov 16tisic mesacne :wink: urcite sa mi to tak oplati a to nevravim ze mam terasz moznost poistit sa dobrovolne v roku 2008 za predpokladu ze v 2009 pojdem na matersku a staci mi jediny mesiav platiti maximuv 2008 a dostanem podla toho matersku aj ked potom uz budem len minimum polatit
no dobre to riesit skor a pre pripad otehotnenia na prvy sup to platiti este par mersiacov pred snazenim

uz s tym nic nenarobite aj ked je to nefer.. lubi maximalne si mozem zrusit a ihent sa znova poistit a dobrovolne aby ti to scitanim vyslo na maximum, ale v TPP to asi nejde, neviem, treba sa popytat na socialke a zamestnavatela.
ale babatka cu cennejsie, zvladnete to aj tak
1. aug 2008 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lubka, ja som sa o tej moznosti dozvedela nahodou od spoluziacky v skole vo februari. takze pokial som si zistila co a ako,ako sa prihlasit,tak uz bol koniec februara. ja svojim doplatkom uz sumu preplacam,ale zase je to minimalna ciastka,ktoru musim platit,menej sa neda. Mne sa zda,ze keby sa aj zrusil TPP a uzavrel hned novy,tak na tom sa nezmeni nic,lebo ak uz Lubka v roku 2007 pracovala,tak sa berie ako rozhodujuce obdobie rok 2007,kedze vtedy si odvody platila a vyslo by jej to 270 a viac dni
1. aug 2008 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jani to je veru smiesne ako mas polrocnym babatkom zit z 4500sk
1. aug 2008 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si myslim ze v nasej republike je viac veci smiesnych :unamused:
1. aug 2008 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no pocula som ze sa zas berie do uvahy z posledneho poistenia aj ked to posledne je v roku kedy nastupujes na MD aj ked bolo uzavrete ked si tehotna.
viem ze aj tak to mnohe kocky robili platili si minimum a potom to zrisili a odznova paltili maximum a z toho sa to ratal ako od posledneho vzniknuteho poistenia cim sa bralo do uvahy ze tym predchazdajucim minimalnym splnili podmienku poistenia 270 dni v priebehu 2 rokov pred nastupom na matersku tazke to posledne nemuselo trvat tych 270dni. uf
1. aug 2008 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no keby sme pocas planovania svadby mysleli aj na take veci a planovali dopredu aj matersku tak by sme si mozno [par korunami pomohli :sweat_smile: :slight_smile:
jani a ty ked sisi teraz dala to poistenie tak to ma vobec njaky vyznam ak sa ti aj tak rata rok 2007??? potom to asi nema ziaden vyznam, nie? pokial to nebude ako nove poistenie a teda ti to nevypocitaju z toho, ale to uz neviem
1. aug 2008 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ej ja uz tomu nerozumiem...cize najlepsie by bolo jeden cely kalendarny rok platit tych 1000 korun socialne (napriklad pripoistenim u zamestnavatela) a potom dalsi rok ist na matersku?

cize dobre by bolo - napriklad aby som sa od januara do decembra 2009 pripoistila a rodilav 2010... aby mi vysiel max.vymeriavaci zaklad...ale ak by som to presvihla a nerodila v 2010...tak vlastne trebalo by to platit aj 2010 -aby 2011 som to mala vysoke ak by som rodila atd... no a toto sa jak da naplanovat?? dokelu! co ked sa pripoistim a neotehotniem a neotehotniem...atd... :frowning2: no nic moc toto tento hlupy system...

a tych 4500 - to je ciste zufalstvo ... to mozem radsej teraz aspon desinku k tomu sestrit len na "babo pocas materskej"...a kolko mesiacov budem setrit - tolko mesiacov bude "prilepsienie" na materskej...lebo z jedneho platu... a nedajboze hypo - to je na sebevrazdu...

alebo budeme prat latkove plienky a snazit sa co najdlhsie kojit a modlit aby sme neboli chore my ani bejby...

super....

ale mat zdrave krasne babatko a uplnu rodinu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: - hmmmmmm to zato stoji,nie? :wink: :slight_smile:
1. aug 2008 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kati idealne aby si neplatila vela je dat sa poistit niekedy v polke alebo koncom roka s predpokladom ze buduci rok pojdes na md a tym padom nemusis ani cely ten rok platit tych 1000sk ako maximalny odvod.
ty sa nemusis dat poistit hned v januari ak priklad chcete otehotniet v lete staci sa tri mesiace pred tym dat poistit, tym padom porodis v 2010 a pistenie sa rata z 2009 ale to je zbytocne teraz riesit ked od noveho roka idu nove zakony a nevieme ci povolia scitavanie povinneho a dobrovolneho nhemocenskeho poistenia, sa modlim aby to nepreslo.

inak ja latkove plienky aj tak pouzivat chcem :wink: inak su podla mna aj tak drahe, ale pre babatko lepsie ako jednorazovky, tie tak na zaciatok, ked ak to mam tak povedat babatko taak vela riedko kaka :sweat_smile: a potom aby sa mu ritka neparila prejst na latkove :slight_smile:

no toho jedneho platu a materskej a hypo sa moc obavam preto aspon na toho polroka chcem dosiahnut vysoku matersku a setrim aby som aj potom mala nieco navaic-zalozili sme si fond babatko :grinning:
1. aug 2008 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a inak sa vravi aj ozvyseni rodicovskeho prispevku zislo by sa teda :slight_smile:
1. aug 2008 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nieco take sa vravelo na zaciatku roku, ale neviem ci to preslo alebo nie vsak uvidime, keby to zvysili tak to robi nejakych 8000 a to je aspon trochu lepsie ako 4500 no nie?
1. aug 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no to uz znie lepsie veru, ale neviem v akom stadiu to je. uvidime co povedia ujkovia politikovia :grinning:

jaj som sa vytrepala dnes po dlhej dobe - vlastne od svadby- v opatkoch a paradne to dopadlo, mam velike otlaky a jeden aj zospodu na chodidle, boze, som este isla peso do prace v ramci dietkovania. som uplne rozbita este po tom cviceni mam svalovicu na litkach, chodim doost srandovne :grinning:
1. aug 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no lubi tak to ti veru nezavidim, ale drzim palceky nech ta to prestane co najskor boliet a hlavne nech to vydrzis :wink:
a ozaj dnes som sa objednala na ten 3d ultrazvuk do Brna, tak sa tesim ale mali volny termin az 19.08 tak snad bude aj nejaky pekny zaber, ze krpec nebude moc veliky :grinning:
1. aug 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeeeej,ale precoaz do brna? aj u nas to robia nie? bude to uzasne, foto treba potom nam samzorejme ukaz :slight_smile:
1. aug 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no do brna preto lebo ma tam to stoji 600 korun a je v tom aj DVD z celeho vysetrenia a aj fotka a u nas to stoji co som ja nasla od 1500 korun a je tam len CD z 3-4 minutovym zaznamom z ultrazvuku a plus kazda fotka 100 korun, tak sa mi to tam oplati, pojdem aspon aj babku kuknut :wink:
1. aug 2008 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ze najleosie to je robit okolo 20 tyzdna, ale ze sa da do 26 tt tak dufam ze to bude pekne, lebo to ja budem akurat na prelome 25-26tt, ale nevadi aj keby sa fotka nepodarila tka budeme mat cely zaznam na DVD tak budem moct pozerat pozerat a pozerat :grinning: :grinning: :grinning:
vsak teraz vecer ked si lahnem do postele, tak krpec zacina kopat tak namiesto telky pozeram ako sa mi brucho nadvihuje a ked ma vidi moj manzelik tak sa ma vzdy spyta ze naco mam telku pustenu :grinning: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
1. aug 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no to je pekny rozdiel teda :astonished: to sa oplati a este to spojis sprijemnou navstevou a neni to daleko :slight_smile:
to mas fajn.
1. aug 2008 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to som sa dnes nahodou k tomu dostala a hned som sa aj objednala :slight_smile:

tak na dnes sa lucim idem na ankupy do parndorfu, snad tam nieco pekne najdem
uzite si vikendik papa :sunglasses:
1. aug 2008 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jeej dobre nakup a nieco pekne pre samka :dizzy_face:
pekny zvysok dna akrasny vikend prajem, idem sa zobudit a dat kafco
1. aug 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok