Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
27. okt 2008

kati ja podobne - somschopna preplakat celu veterinarnu kliniku co chodi v nedelu na markize 😔
momentalne vitazi zodpovednos nad tuzbou, bo naozaj nie je vhodny cas aby sme mali babatko, nedalo by sa tp financne zvladnut s hypotekou prerabkou a bez soc poistenia 😒
ale zas mi prerabka dostatocne velacasu zabera ze sa tym ani netrapim a presne ako pises njak som sa zacala bat, asi moc citam z nudy hrozne temy na konikovi, porod, nastrih, roztrhnutie, sitie - nocna mora 😖
a stacia mi zatial neterky uzijem si ich a "vratim" 😀

droby
autor
27. okt 2008

ahoj lupi, silno drzim palceky nech je zdravotne vsetko ok, babatko vie ekdy ma prist a pride 😉 netreba sa bat azbytocne mysliet na zle veci, a team sa tu radsej vyhybaj to psychyke ani snazeniu nepomaha ☹

lupienka
27. okt 2008

Lubi ja som tiez mala plany, ze najprv byt, doplatit auto a podobne, ale teraz si uvedomujem, ze to nie su podstatne veci. Mam kopec kamosiek, co su na tom financne horsie ako ja a zvladaju to. Len ja mam na rozdiel od vas aj viac rokov, teda nepamatam sa, kolko mas ty Kati, ale ja mam 28...chcela by som isto do tridsiatky prve babo...
Petka a ty mas aj nejaky zdravotny problem? Ci to iba jednoducho nejde?

droby
autor
27. okt 2008

lubi toto ja plne chapem ze sa to nema stale odkladat ze dolezite su ine veci,
ale si zober ze ja mam 22 muzik 24, casu mame dost sme mladi tak sa to da kusok odsunut, tiez muzika nechcem do nicoho nutit musi byt pripraveny a zatial nie je potrebuje citii ze nas dokaze zabezpecit co by sa momentalne nedalo bez mojho primu, ked sa da pomoct si a chvilku pockat preco nie tomu by som zas nehovorila ze su pre nas ine veci dolezitejsie ako babatko - to v ziadnom pripade, ale sak niekde byvat musi s nami tak mu chystame vhpdne podmienky... uz sme to aj njak ratali, ze takto o rok by sme vedeli znizit splatky hypo a uz by sa nam lahsie dychalo a mozme riesit potomstvo 😵

petra tak to ma mrzi, ale silno vam drzim palce nevzdavajte sa a hlavne myslite pozitivne, babatko si k vam najde cestu len to niekedy dlhsie trva ale dockate sa 🙂

lupienka
27. okt 2008

Lubi ked som ja mala 22, tak som mala uplne ine priority a uplne ine zmyslanie ako mam teraz. Samozrejme, ze mate kopec casu, ja som bola vzdy zastancom, ze prve dieta skor ako po 25-ke nehrozi...
Ja som to ale napisala, ze mam viac rokov a tym padom uz asi aj nastal ten cas... 🙂

lupienka
27. okt 2008

No...idem na anglictinu, pekny zvysok dna prajem, zajtra by som tu mala byt opat... 🙂

droby
autor
27. okt 2008

tak to by som zas do 25 chcela mat jedno dietatko a do 30druhe 🙂
jasne ze to ide vekom a menia sa aj priority a myslim ze ste uz aj lepsie zabezpeceni ako my, "ze si to mozte dovolit"

ozaj ako kuchyna? pootm hod foto som zvedava 😵 nam ju ma zajtra stolar zamerat, tazke uz som ju doladila definitivne

droby
autor
27. okt 2008

pa lubi a peknu dnik, nech sa dari na angline

bambulka82
27. okt 2008

ahojte babulky, co nove?

ja som sa akurat vratila z maseze 😀 moja krstna si spravila masersky kurz, tak k nej teraz chodim 😉

droby
autor
27. okt 2008

ahoj, moni, to mas teda super takutio sukromnu maserku 😵 ja som na masazi v zivote nebola 😅
co nove s autickom? mate to svetlo modre?

katkaajurko
27. okt 2008

lupi - ja tomu rozumiem..ja mam 27 a viem ze o rok mi uz z mojho pohladu bude "priharat"..tiez som do 30 babo chcela... aj ked bytik nemame velky... a ani o rok nebude...ale kym je babo male - v pohodicke moze tu byt s nami..a vela ludi okolo nas ma tiez horsie podmienky... preto viem ze ak sa nic zle nestane asi sa zacneme do roka snazit... ale ja mam hrozny strach zo vsetkeho... z porodu, z moznych detskych chorob ☹ z vychovy....aby som to dietatko vedela aj dobre "viest"...ono v nasej rodine siroko daleko male deti niesu - takze som nevidela "live" vychovu...ani mladsich surodencov nemam...no a potom sa bojim aj faktu - ze raz ked sa zacneme snazit a nepojde to - ze z toho budem mat nervy... 😒

Petka ahoj...a vysetrenia ti dopadly ok, nejeky fyzicky problem nie je? ja myslim,ze ja nemavam ani pravidelne ovulku..viem ze mam "rozhadzane " hormony - lebo mam aj nepravidelny cyklus a to dost...

petra282
27. okt 2008

Lupienka: zdravotny problem konkretny mi zatial neobjavili, ale vraj je este moznost nepriechodnych vajecnikov. Pred asi 5 rokmi mi operovali cysty na vajecnikoch, a upozornili, ze s otehotnenim to asi nebude jednoduche. Tak uvidime.

katkaajurko
27. okt 2008

petka a potom je aky postup? ak su naozaj nepriechodne?

bambulka82
27. okt 2008

lubi..auticko zatial ok, sice ho este nemame doma, musia ho najskor prihlasit, tak asi v piatok by sme si mali ist pon..to bude mat uz aj znacky..sa moc tesime..a nie je to to svetlo modre, nakoniec je to tmavo modra 😉

kocky, co to tu rozoberate? uz planujete?

petra282
27. okt 2008

To vysetrenie priechodnosti ukaze ci su priechodne alebo nie. Ak nie su, robia sa tzv. prefuky, aby sa zpriechodnili, a ak sa to nepodari, tak potom umele oplodnenie.

katkaajurko
27. okt 2008

petka ako sa robi to vysetrenie priechodnosti?

petra282
27. okt 2008

Bud tym, ze Ti vstreknu do vajickovodov kontrastnu latku, a ukaze sa kam prejde (to je vraj menej spolahlive, ale relativne bezbolestne) alebo klasickou laparoskopickou operaciou, ked fyzicky zistuju, ci je tam prekazka. Ale Katka, s takymito zakrokmi sa ani netrap, kym ich netreba riesit, a ja verim, ze nam to pojde vsetkym majovkam ako po masle... 🙂

bambulka82
27. okt 2008

juuuuuuuj petka..toto su asi riadne neprijemne vysetrenia 😒 toto by som asi nikomu nepriala 😔

katkaajurko
27. okt 2008

peti a ako dlho ste sa snazili kym si prvy raz isla na vysetrenia?

petra282
27. okt 2008

Musim sa rozlucit, koncim v praci, prajem pekny vecer a ahojte zajtra. 😉

droby
autor
27. okt 2008

kocky takoato smutna tema musim vam ju narusit 😀 kupila som vianocne pohladnice 😀
krasne aj s obalkami, otvaracie 10ks za 30sk, hybaaaj do lidla nakupovat 😀

petra282
27. okt 2008

Kati my sme zacali tak, ze tomu nechame volny priebeh. Ked sme zistili, ze sa nic nedeje, tak sme to zacali sledovat. To bolo asi tak rok pred svadbou, takze dnes to je cca 1 aj 5 mesiacov. Ja uz mam 30, takze mozno aj preto je to pomalsie, ale vzhladom na to, ze ma pri tych cystach upozornili, ze po odstraneni cysty jeden vajecnik uz nepracuje tak ako by mal, trosku som cakala, ze to potrva, ale nevedela som ze az tolko... Ak by si cokolvek chcela vediet, mozes mi kludne poslat aj IP. Teraz uz musim ist, pa...

bambulka82
27. okt 2008

lubi supeeeeeeeeeeeeer! len ja vianocne pohladnice neposielam 😅
ale minuly tyzden som si tam kupila plechy na pecenie 😀

katkaajurko
27. okt 2008

droby ja neposielam pohladnice 😅

katkaajurko
27. okt 2008

no peti - preto my chceme zacat od 28..ak sa rok nebude darit do 29 - zacnu vysetrenia.. ale i tak mam strach zo vsetkeho.... resp. aby sme boli zdravi... a porodu ☹ ale ja viem..zbytocne predbieham...

viete co? ja dufam,ze takto o rok tu pribudne uz veeela tehuliek 😵

droby
autor
27. okt 2008

moni tie plechy som tam obzerala, ale k rure som dva dostala a viac mi ani netreba skor som chcela formu na tortu, a kupila som si tam ja mixer 😀
no ani ja neposielam len svokrovcom treba ale neodolala som a tento rok poposielamea jednu krasnu cervenu si necham ako dekoraciu v obyvacke 😀
jaj a uz pomyslam nad darcekmi cas sa krati starosti vela, penaze ziadne, tak som uplne mimo co velkej svokrovskej famili oni byvaju vsetci spolu svokrovci svagrina s dvoma detmi, starsia svagrina s muzom a este mlady svagor, neviem ako ich poriesit, co tak spolocne alebo drobnosti kazdemu 😒 min rok dostali kalendar s fotkami na rok 2008 to bolo pre nich genialne riesenie, ale teraz ma nic nenapada 😒

droby
autor
27. okt 2008

kati hod strach za hlavu teraz ani sa nenazdas a o rok tu budeme tehotne vo prevahe 🙂 ani sa nenazdame a budeme si behat s bruskami potom ti uz bude zbytocne riesit porod budes to musiet prezit a vsetky mamicky som pocula ze ked dostali do ruk dieta tak zabudli na porod a zopakovali si to niekolkokrat tak si myslym ze sa neni az tak coho bat.. a vychova? to pride samo az bude cas budes denno denne s drobcom od narodenia to ti pride njak prirodzene ako ho spravne viest a tutok tehulky nam daju urcite dostatok rad ked pride na nas rada 😉

katkaajurko
27. okt 2008

noo len to ja neviem len tak nieco hodit za hlavu..to moja povaha proste nevie 😠

a praveze si nemyslim,ze to ide prirodzene - lebo podla mna nie kazdy vychovava svoje deti dobre... vid vsetky tie nevychovane v skolach... 😠 a niektore deti su take zle k tym druhym 😠 😠 a niektore diskriminuju svojich rovesnikov za to ze nemaju "nike topanky" a najnovsi mobil a podobne...a to nie je vina deti - ale vychovy ich rodicov... a ja proste nechcem mat doma spratka...chcem byt dobry rodic... ale neviem ako na to 😀 no ale to uz snad nejako zmakneme aj s muzikom. to je najmenej - horsie je - co vidim furt kde kade v reflexe a podobne tie chore deticky ☹ fuu - vtedy si hovorim,ze radsej ziadne ako toto prezivat ☹ ☹

droby
autor
27. okt 2008

no to jasne ale zas si nemyslim ze by si ty ja ci niekto z nas vychoval dieta tak ze sa bude posmievat kazdemu kto nema nike, najnovsi mobil a podobne. ono je zas dieta zrkadlom rodicov
tiez mam trocha zmiesane pocity ze je to naozaj tazke vychovat dobreho cloveka v tejto dobe ale som odhodlana spravit to co najlepsie

to uz je o inom chore deticky, problemy otehotniet a podobne ☹
ale rpeco sa k tomu staviat takto negativne?
na druhu stranu si zobrete pripady ked mlade kocky na prvy sup otehotneju pomali z bozkavania maju krasne zdrave deticky, tak preco mysliet na najhorsie, ja radsej verim ze aj nam sa tak podari

ale ma teraz zarazila jedna tema, alergia na sperma , ze ich zenske telo jednoducho neprijme??? som ani nevedela ze nieco take existuje.... my ked sme sli "naplno" zo mna to vyslo von,som si myslela ze ako sa da pootm otehotniet, nenapadlo ma ze to moze byt problem, njak som tomu envenovala viac pozornost az teraz zas nadtym rozmyslam, ze dalsie podozrenie na problem... alebo je to normalne? ja uz neviem

katkaajurko
27. okt 2008

ano to som pocula - ale nemyslim,ze sa to prejavuje tak ze to ide von..ide to von vzdy..lebo velka cast vytecie 😉 teda aspon podla mna.. ta alergia sa prejavuje tak - ze tvoje telo odmietne partnerove spermije a vyluci nieco co ich "odrovna"... proste reakcia..a to je potom problem otehotniet... ale to nezistis nijako - iba lekari to zistia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre