Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
17. nov 2008

wow fakt to znie velmi dobre... tu si kupim... mam dom este Alchymistu - ale nedostala som sa k nemu este... ale vraj je to tiez dobre...

droby
autor
17. nov 2008

alchymista to je dost zname ale necitala som to

katkaajurko
17. nov 2008

a citali ste urbanikovu? vsetko alebo nic a stalo sa mi vsetko?...

droby
autor
17. nov 2008

nie, co to je o com to je?

bambulka82
17. nov 2008
droby
autor
17. nov 2008

jeej to vizera tiez supeer 🙂 pridavam sa do klubu objednavacov 😀 len to nakupim sebe pod stromcek alebo taktika - mame aby siomsi to aj ja mohla precitat 😀

bambulka82
17. nov 2008

tie knihy su fajn..take zo zivota, ale najviac sa mi lubila asi ta posledna..bez dcery som neodisla 😉

katkaajurko
17. nov 2008

moni aj mne...a ta prva od evity, ta druha bola strasne depresivna... 😒

bambulka82
17. nov 2008

to hej..na tej prvej som sa aj dobre pobavila..ta druha bola taka, ze ked mas depku, vonku prsi a nic ta nebavi..

juuuuj baby, ja som teraz nakukla do temy: nemyslis, zaplatis...
ste videli tie reklamy, co bezia v cechach? uffff..trosku huste 😲

katkaajurko
17. nov 2008

ja som nevidela...

droby
autor
17. nov 2008

videla som tu co vyhrala festival v canes na tuto temu, dobra
tie ceske su morbidne 😖

katkaajurko
17. nov 2008

babule ahojte...zajta beham po lekaroch....tak tu nebudem....

droby
autor
17. nov 2008

pa kati a dyfam ze dobre pochodis, ja tu tiez nebudem, idem brazdit ulice bratislavy 😀
pa

mata24
18. nov 2008

ahojte babulky 🙂

mata24
18. nov 2008

a dnes tu nikto nie je? ☹

katkaajurko
18. nov 2008

matka ahoj, ja som uz doma od lekarov... nemam to dobre 😒 teda teplota ustupila ale hnis zostal 😠 ale zajtra uz idem do roboty...treba ma tam, tak som ukecala obvodneho nech mi uz ukonci PN...

zobrali mi krv a podla vysledkov sa uvidi co dalej...bud dalsie antibiotika..dlhodobe 😖 alebo asi operacia... aj podla toho co na to alergolog a podla vysledkov... 😖 otras..

a zdravotnictvo je uplne otrasne...dnes som stravila mrte casu v cakarnach...otras... a vsetci mali prednost 😠 tak ma veselo predbiehali 😠 som myslela ,ze ma od jedu slahne....

mata24
18. nov 2008

joj Kati tak to mi je luto, ale hadam to vsetko bude OK.

no tak cakanie u lekarov to ja neznasam, presne pride taky znami, a taky a sedis tam pol dna kym ta zoberie. u nas je to tak u zubara, objedna ta a este aj tak ta zoberie o dve hod. neskor... hrozne. nastastie u obvodnej niako dlho necakavam...

skoda ze uz musis ist do roboty, mozno by ti este par dni liecenia pomohla, ale DPH sa blizi, ze ? 😀

katkaajurko
18. nov 2008

matka presne..dphcka nepocka... 🙂

mati ja ratam s tym,ze cakat treba..ale taraz sa mi to zda ze sa caka dva krat tak dlho! my sa u zubara objednavame - tak to sa poposuva max niekedy o pol hodinu, tristvrte...to mi nevadi...

ale na gynde napriklad sa da objednat len za 300,- tak to si to chodievam odcakat a to je tak na dve hodiny...

u obvodneho to je lepsie..tam je to tak na hodinu...max hodinu a pol...

ale v nemocnici som cakala 3,5 hodiny...jedna tetka sa tam rozculovala - (ked som tam bola minuly tyzden prvy krat, to som dosla nieco po desiatej) ze je tam uz druhy krat - ze ju den predtym ani nezobrali! lebo ze nestihli...lebo furt mal niekto prednost...no chapes to? lebo toto chodim do nemocnice - do ktorej patria hlavne zamestnanci ministerstva obrany a vnutra..a ich rod.prislusnici..a ja tiez..kedze mam lekara obvodneho z ministerstva.. no a tam teraz po novom zaviedli poradnik: akutne pripady, potom zamestnanci ministerstva,objednani (za pripralok), ostatni..(takze taki ako ja). a teraz v oktobri a novembri maju este predvsetkymi prednost vojaci - ktori tam chodia na prehliadky do misii...takze to vyzera tak - ze aj ked dojde clovek ako ja este pred osmou - kedze hockto - kto je z tych inych skupin dosiel aj po mne - malprednost -takze taki ako ja sme sa prepadavali "sitom" stale dole a cakali... a to predtym takto nebolo... boli akutne pripady..objednani pacienti a ostatni boli rovnocenni.... a vojakov som tam nevidala vobec 😠 ale to urcite je nejaka nova vladna vyhlaska...ktora urcila toto poradie...som mala sto chuti si zobrat kartu a ist inde... nabuduce ked tam pojdem sa objednam za prachy..co uz... a ked mi doriesia mandle uz tam nebudem chodit..pojdem do normalnej statnej nemocnice - kde aspon nie su statni zamestnanci uprednostneni - lebo to sa takto fakt neda...

katkaajurko
18. nov 2008

este aby som nezabudla - na chodbe bola taka kosa - ze mi bolo zima v bunde...ludia tam kychali..no uzdrav sa... 🙄 ale vravim -predtym ked boli aj tie poplatky dvadsatkorunove to tak nebolo..nemocnica ficala, starostlivost bola ukazkova, nikde som necakala az takto strasne dlho... lezala som tam aj par dni - a vsetko pekne ciste...dokonca ani jedlo nebolo hnusne... a teraz total sa mi zda zmena.... 😒

mata24
18. nov 2008

ja si tiez myslim ze tych 20 SK nie je az tak vela pre nas a predsa tym nemocniciam to trosku pomohlo.
no u nas sa nastastie na gynde plati za objednanie len 100 sk, takze to sa vzdy objednavam a cakam max. 15 min. lebo inac to tam je tiez tak na pol dna...

inac v takychto nemocniach to je pravda ze su uprednosteneni ini ludia a nie obycajni co cakaju a su chori. veru radsej zacni chodit niekam inam ak sa ti bude dat.

katkaajurko
18. nov 2008

no tuto to teraz uz dotiahnem s tymi mandlami..zase som vychitila taku sypmaticku mladu lekarku- aspon sa mi zda fajn..klop klop klop...ale budem sa uz objednavat na hodinu presnu...aj ked za 300 korun 😖 co uz... i ked si pomyslim - ze keby som sa tak furt..tak terza jak tam pojdem treti krat..to uz by som cvakala 900 - otras...plus lieky a PNka...to je drahsie pomalicky ako pobyt pri mori... ked ratam s tym co mi za chorobu odpadne z platu...

a matka ty sa ako citis? vsetko ok ? 🙂

mata24
18. nov 2008

no tak to hej, 300 sk je uz dost, este ta stovka sa da prezit.

no mne je vzdy doobeda tak divne, ani nie ze zle ale tak cudne, ale potom to prejde ale zas vecer mi trpnu krize a nemozem si najst ziadnu polohu ked pozeram telku. ale inac je to celkom OK... 🙂

katkaajurko
18. nov 2008

tak to je fajn 🙂 a kedy sa robia nejake testy..myslim na cukor alebo tak...alebo vlastne co vsetko sa robi?

ozaj a vlasy si farbis?

mata24
18. nov 2008

no 1. 12. mam prist do poradne, uz mi budu robit niake odbery ale co vsetko to vlastne ani neviem, potom budem informovat.
no bola som pred dvoma tyzdnami u kadernicky a dala som si vlasy zafarbit, zas si nemyslim ze by to bolo az take nebezpecne, ved tie farby uz nie su niake silne teraz a na ziadnej som nenasla napisane ze nevhodne pre tehotne...

mata24
19. nov 2008

krasne zasnezene ranko prajem 🙂

no rano som mala iny sok ked som sa pozrela z okna...

droby
autor
19. nov 2008

dobre ranko 🙂 jeej mati u vas snezi?

mata24
19. nov 2008

ahoj lubi, no uz nesnezi ale rano snezilo riadne, ale este stale je bielo...

katkaajurko
19. nov 2008

ahojte babule... dnes nam v praci prisiel mail od IT, vraj riaditel si bude kontrolovat kto ake stranky navstevuje..tak to vidim s mojou ucastou tu biedne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

droby
autor
19. nov 2008

kati to iste plati aj u nas 🤐
a ako ti je uz lepsie?

mati k nam sneh tak skoro asi nedirazi ale kosa je riadna uz som vytiahla aj zimnu bundu, sice som si chela tento rok kupin novu taku kabatikovu a le nic so nezohnala tak susetrim a na buduci rok kupim o cislo vacsiu cez brusko 😀

mata24
19. nov 2008

no tak nam nastastie zatial taketo veci nekontroluju...

no lubi ja uz som zimny kabat vytiahla minuly tyzden ale vcera som uz vytiahla aj zimne cizmy.
no ja zas mam vsetky bundy take ledva pod zadok aj kabat, ale uvazujem ze by som si veru mala kupit taku dlhsiu bundu az neprechladnem..
a dufam ze zimu este prezijem v normalnom mojom cisle 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre